דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

דווקא פבאר שחקן שלא הראה כלום בקריירה מלבד כמה משחקי מונדיאל טובים, מאלה ש"לא רוצים לשחק מגן ימני" אבל בקושי שיחק כבלם אז אתה לא יודע באמת מה הוא שווה. ב30M שהוא יעלה לאינטר לא תודה.

עם זאת הנקודה שלך נכונה ויש מגוון רחב של שחקנים שזמינים בהשאלה ובמחירים זולים מכל הצ’לסיות העמוסות.

אז אני בעמדה של כולם פה. פחות בא לי לטחון מים: להאשים את פלורנטינו, לטעון שאנחנו אולי נמצאים במצב הזה בגלל האובססיה על אמפבה [?], לכעוס שקרלו הוא זה שמאמן את הקבוצה, לא להבין למה לא נותנים לבראהים לשחק ואם זה בגלל שקרלו לא סומך עליו אז למה לא מכרו למילאן והשאירו את אריבאס במקום [?], וכו.

מה שאני כן חושב ומנסה לשכנע את עצמי, זה שבתחילת השנה ההתקפה שלנו כללה את ויני, רודריגו, בראהים, חוסלו, וארדה. על פניו 5 שחקנים שזה לא גזרה נוראית. להבדיל, אם היו לנו 6 שחקני התקפה אז כביכול 2 לכל עמדה זה טוב. פשוט ביש מזל של פציעות פלוס שאר הדברים שטחנו עליהם מים

בכל אופפפןןןן, עם איך שהדברים נראים, אני חושב שההרכבים הכי טובים שלנו לזמן הקרוב הם:

לא עף על הרעיון שג׳וד חלוץ מדומה, ואני חושב שהיתרונות שלו הן כשהוא בא מקו לשני לתוך הרחבה (להגנה מאוד קשה לסגור אותו ככה). אבל אלה האופציות הכי טובות לדעתי.

מתי ארדה גולר צפוי לחזור?

זה הקיץ הכי מוזר שלי מאז התחלתי לאהוד את הקבוצה. במשך כל השנים האלה, הייתה לי תמיד הרגשה מוזרה במצבים בהם אנחנו כאוהדים בפורום ראינו באופן מובהק דברים שהצוות המקצועי/הנהלתי לא. קול קטן שאומר בראש - אין מצב, פשוט אין מצב, שדבר כל כך ברור אנחנו רואים והם לא, זאת העבודה שלהם הרי.

הקיץ ריאל מדריד עושה הכל כדי לגרום לי לחשוב שטעיתי. שקרלו באמת בובה ברמות הרסניות לקבוצה (פפ או קלופ מניחים את המפתחות במצב דומה, אפילו מוריניו), שמה שפרז עשה בעברו בריאל היה מרשים, אבל משהו השתבש בתהליך קבלת ההחלטות, אם בגלל הצב או לא, והקבוצה נפגעת מהעניין באופן ישיר.

אני לא מסוגל להפנים את האדישות מהפסד האליפות הקליל מדי והתבוסה על ידי סיטי באירופה, הרי הובסנו ללא עורערין, לא עם איזה כמעט רמונטאדה כמו זאת שהושלמה לפני שנתיים. איך ב-2009 דבר כזה מביא את הקיץ הכי מטורף שחוויתי כאוהד, וב-2023 זה מתקבל בהבנה מוחלטת?

בערך מאז המפגשים נגד סיטי אני משוכנע שנתחזק כהוגן, אנחנו הרי תמיד שואפים להיות הטובים בעולם, לא? איך ממצב שאנחנו לא מדגדגים את סיטי בחצי הגמר, ועוד אחרי זכייה שקשה לי למצוא מישהו שמערער על זה שהיא מזליקית בצורה חריגה בנוף האלופות, הקברניטים של הקבוצה מחליטים שמה שיש זה מספיק?

אני בכלל לא מדבר על השחיקה של השחקנים הנוכחיים, שגם אם הם צעירים כמו ויני, ייחשפו יותר לפציעות מקצרות קריירה, מרדדות יכולת במקרה הטוב ושאין מהן דרך חזרה להרכב ריאל מדריד במקרה הרע.

ההסבר היחיד הוא שאנחנו לא יודעים את כל התמונה, אבל ימים יגידו. עונה עם הסגל הנוכחי עשויה להיגמר רע מקודמתה. לא צריך הרבה, קצת פציעות וזה נראה שאנחנו כבר על המסלול של הרכבת, עכשיו נשאר לחכות להתנגשות.

כי אם מאמן יניח את המפתחות זה יגרום לרכש? רק לעוד בלאגן.

אנצ׳לוטי דרש חלוץ! פרז סירב. למה האשמה היא על אנצ׳לוטי?

אגב, קלופ כבר כמה עונות לא מקבל קשר נורמלי ועדיין נשאר המאמן של ליברפול. פפ עצמו הלך לסיטי כדי להיות בקבוצה שתוכל תמיד לענות על כל הציפיות שלו.

פרז הוא לא עוד נשיא, הוא הנשיא הכי חזק בעולם הזה, אם אנצ׳לוטי יאיים בפיטורים, הוא לא יניד עפעף

אם אנצ׳לוטי יתפטר הוא לא יניד עפעף , אבל לדעתי פיגורה על הקווים הייתה משיגה יותר. חלוץ זאת לא העמדה היחידה שצריכה חיזוק, ואני מתקשה להאמין שמאמנים בסדר גודל כזה היו מסתפקים בפחות מזה. אם זכרוני אינו מטעה אותי, בימים של מוריניו ואפילו זידאן הרכשים היו נקודתיים לפי צרכים ספציפיים, ולא גחמות בלעדיות של פרז.

יכול להיות שאני טועה בהערכת המגולמניות של פרז וזה לא היה עוזר גם להם, אבל אי רכש של עמדה אחת ספציפית בתקופת קלופ לא משכנע אותי וגם לא מספר את כל התמונה. השאלה היא בשליטה בסגל הקבוצה, וקלופ/מוריניו/פפ בונים את הסגלים שלהם על פי רכשים שנחוצים להם כדי לבצע שיטה מסוימת, משהו קצת יותר בעייתי כשאתה מאמן בלי שיטה כמו אנצ׳לוטי.

בסופו של דבר קרלו הוא זה שנושא באחריות והוא הפנים והכתובת לכל ניצחון/הפסד במהלך העונה, אם הוא יודע שההנהלה לא מגבה אותו ולא תיתן לו רכש מינימלי כדי להעמיד קבוצה תחרותית, הוא בהכרח יודע שהוא הפנים של ההתבזות שתהיה העונה.

מאמן כמו מוריניו/פפ/קלופ לא היה מוכן לקבל כזה כתם שחור על הקריירה שלו והיה יורד הצידה ונותן ל פלורנטינו להתמודד עם הקריזות שלו ולשאת בתוצאות.

מה שאנצלןטי עושה כרגע זה לעלות להיות קפטן של ספינה מלאה בחורים שהוא יודע שהיא תטבע, ופשוט מקבל את זה בנונשלנטיות שהוא יהיה הפנים של הכישלון המקצועי הזה

סוף ספטמבר

שמע, קצת קשה לי להשוות עם מה שהיה לפני עשור כי מדובר בתקופה אחרת.
פרז השתנה משמעותית בנכונות שלו להוציא כסף ועברנו תקופה קשה יחסית כלכלית עם שיפוץ האצטדיון והקורונה.
מדובר בספקולציות עם יותר מידי משתנים שלנהל דיון על פיהם זה קצת מיותר.
אגב, מה שכתבת נכון על מוריניו, זידאן ממש לא דוגמה למאמן שקיבל את הרכש ההכרחי.

בכל אופן, היעדר הרכש זו אשמה ישירה של פרז, לא של קרלו.
להאשים את קרלו בנושא הזה הוא כמו להאשים את מי שהיה לצד הנהג בתאונת דרכים למרות שהוא הזהיר את הנהג מפניה וצעק לו הרבה לפני שקרתה. בסוף ההחלטה ללחוץ על הבלמים היא של הנהג. קרלו בהחלט צעק לפלורנטינו…

בגלל זה הוא לא מבסוט מהמצב, אבל להיות בריאל ללא חלוץ עדיף על להיות באברטון, גם כלכלית וגם מקצועית.

איך אתה יודע? מתי פפ/מוריניו/קלופ עזבו כי לא היה רכש?
מתי פפ הגיע לקבוצה שלא בנויה לגמרי או עם תקציב אינסופי?
חצי מהעונות של קלופ הלכו לפח בשלב מוקדם של העונה בגלל חוסר בעומק ופציעות שהיו נמנעות עם רכש בסיסי.
מוריניו בהחלט רב עם הנשיאים שלו על רכש, אולי זו אחת הסיבות שהוא מוצא את עצמו מפוטר אחרי זמן קצר ומשאיר מאחוריו חדרי הלבשה מפורקים בכל מועדון כמעט שהגיע אליו…

ברור שקרלו צריך לדרוש רכש, אבל ברגע שפרז אומר לו לא, קרלו צריך לשמור על שפיות כדי ששאר הסגל לא ירגיש שאין למאמן אמון בהם.

אנלוגיה לא טובה כלל.
באנלוגיה שלך אין לקרלו שום סיבה להשאר, אבל בפועל לא רק שיש לו, גם עדיף לו!

1. כסף
  2. זה לא שיש לו הצעה טובה יותר, לעזוב את ריאל יהיה למועדון כמו אברטון, לא לסיטי.
  3. תן לי מועדון אחד בו לקרלו יש סיכוי טוב יותר להעלות את מספר התארים בהם זכה.

צודק לגבי זה, אין לי באמת מושג וזאת השערה לא מבוססת שלי, מקבל את ההערה

אני רוצה להאמין שהאינטרס של מאמני טופ הוא לא כסף אלא תחרותיות, בדיוק כמו שאני מצפה משחקני טופ להישאר תחרותיים ולא ללכת לכסף של סעודיה

מה שאמרתי מקודם תקף לסעיפים האלה גם, אם כל מה שהוא רואה לנגד עיניו זה כסף והוא מוכן להיות חתום על אחת העונות הגרועות של ריאל מדריד - לבריאות, אני בתור אוהד של הקבוצה לא מכבד את זה והייתי רוצה שהוא ייתן קונטרה לשגעונות של פלורנטינו
כולנו ידענו שקרלו הגיע להיות על תקן בובה, אבל זה כבר מביך

יש לו הצעה ללכת לנבחרת ברזיל שם הוא סגור וחתום עוד מלפני שהעונה התחילה, שיגאל את כולנו מהביזיון שאנחנו הולכים לראות העונה וייצא לפנסיה מוקדמת במקום להיות הפנים של עונה שחורה

לצערי לא מסכים איתך ולא רואה את זה כמוך.
כשריאל תאבד אליפות לבארסה הזאת(שהיא עוד יותר גרועה מבארסה של שנה שעברה) יזכרו את קרלו בתור האיש שחתום על זה, לא פלורנטינו ולכן אני מצפה ממנו להילחם על זה יותר.

הרמת ידיים כזאת מצד הקבוצה לא ראיתי אף פעם וזה מאכזב ומדכא… לא רק שלא אראה כדורגל יפה כי קרלו עדיין המאמן שלנו(עוד זריקת זין של פלורנטינו) גם פסגת השאיפות שלי תהיה להיות תחרותי בליגה ולא לעוף בבושת פנים מליגת האלופות

הרגש מדבר ממני והייתי שמח לחזור להתרגש מריאל מדריד

יש לי אפס תלונות לקרלו אנצ’לוטי כי הוא תמיד היה כזה וגם כך פילס את דרכו בקריירה. ובמצבו היום? הוא ייתן את המקסימום שלו עד לשריקת הסיום של 2023/24 אבל הוא עם רגל וחצי בפנסיה כבר - סליחה, סיום עידן הקבוצות ושלום לנבחרת ברזיל. אין לו שום סיבה להתפטר ולשים את המפתחות, בטח לא בשלב הזה. מעטים היו עושים את זה. אולי רק אנטוניו קונטה או זינדין זידאן. אני חושב שהביקורת עליו העונה תהיה נמוכה משמעותית כי הוא הרבה פחות אשם בחרא (הצפוי) של ריאל מדריד מאשר בכישלון בעונה שעברה. הפעם האשם הוא פלורנטינו פרס. הוא לא ימצא מקום טוב יותר וכיף וגדול יותר לסיים בו את קריירת המועדונים שלו והוא סומך על פורטונה.

קרלו אשם רק לגבי ההרכבים האיומים שאנחנו רואים וניהול המשחק על גבול הפשע. הוא מסוגל לדחוף את לוקה מודריץ’ או טוני קרוס להרכב במקום ויניסיוס ג’וניור ככה נעלה עם מאה קשרים.

לגבי ז’ואאו קאנסלו - יש כל כך הרבה שחקנים שהייתי רוצה לראות הקיץ ואני כן חושב שברצלונה מגלה יותר שאפתנות, אלתור וכדומה - הוא לא ממש אחד מהם. אין עוררין על היכולת שלו אבל גם אם פפ גווארדיולה מסמן אותו וגם באיירן מינכן לא התלהבה להשאיר אותו, והוא בכלל משחק יותר טוב בשמאל - לא איבדתי תקווה שפראן גארסיה ישפר אותנו טיפה.

ב2018 רונאלדו עזב בלי מחליף והעיתונים הכריזו עונה פיננסית. מאז כל עונה מרגישה פיננסית, כמה אפשר רבאק.

אולי זה הדבר הנכון בהתמודדות עם הכסף החדש, אבל זה מבאס.

מה שאירוני ודפוק זה שזה המצב ובכל זאת לא היתה הזדמנות הוגנת לשחקנים מהנוער

בעונת 2019/20 לא הרגשתי ככה. אדן הזאר הוא הרכש הכושל בהיסטוריה שלנו אז קל ללכת לשם אבל הוא הגיע כשחקן ענק ובאותו קיץ בו שברנו את שיא ההעברות (ברור שהמחירים השתנו וכריסטיאנו של פעם בימי 2018 שווה 250 מיליון), הגיע גם חלוץ מחליף בהרבה כסף, פרלאן מנדי. גם היו שאריות בהתקפה: גארת’ בייל שחשבו שאולי עוד ייתן קצת, מרקו אסנסיו לפני הפציעה, קצת ויניסיוס.

לא היה מתאים לכם עכשיו סרחיו אריבאס על הספסל? וביזיון שלא לוקחים חלוץ מחליף אפילו משם לעבות את הסגל ולא רק עכשיו. מדברים על גונזאלו שהבקיע צמד בקסטיליה (שחקן כנף ימין).

אבל גם מבחינת תחרותיות להשאר למרות המגבחות תהיה ההחלטה הנכונה ביותר עבורו.
מאתגר אותך למצוא לי קבוצה בה הסיכויים שלו לקחת תואר משמעותי יהיו גבוהים יותר מאצלינו.
עם כל המגבלות של הסגל זו עדיין פאקינג ריאל מדריד, לא מלאגה…

אחד הסעיפים הוא כסף, ה2 האחרים לא, בחרת להתפס על הסעיף הזה בלבד, אבל כתבתי מספיק סיבות מקצועיות ללמה נכון עבורו להשאר.

אחת העונות הגרועות? אתה באמת חושב ככה?
כמה גרוע אתה מצפה מהעונה הזו להיות?
אנחנו עדיין אחת מה4 קבוצות הטובות באירופה, והמתחרה הרצינית ביותר על תואר אליפות ספרד (וגביע המלך).
יש מגבלות, אבל אפשר לחשוב שאנשים מצפים פה שנלחם על מקום באלופות. אנחנו אפילו עם 9/9 בנתיים.

הוא נותן! הוא יוצא נגדו כל הקיץ לפי הדיווחים.
במועדון בריא לא מכבסים את הכביסה המלוכלכת בחוץ. ככה מועדון אמור להתנהל! המועדון לפני הכל.

עוד לפני שידענו שנהיה בלי חלוץ הוא חתם לשנה הבאה. יכול להיות שהיו מפטרים את המאמן הנוכחי אחרי שהאריכו לו חוזה, אבל יכול מאוד להיות גם שלא, כי לא ככה מתנהלת התאחדות שמכבדת את עצמה.

חוץ מזה, ברזיל זה שדרוג מקצועי על ריאל מדריד הנוכחית?

אז הבעיה שלך היא פשוט שאתה לא אוהב את קרלו?
זה לגיטימי לגמרי, ויש מספיק טיעונים ללמה הוא צריך לעזוב, אני כנראה אתמוך ברובם.
אבל זה פשוט לא נכון עבורו בשום צורה שהיא לעזוב, והוא לא מגעיל או חלש בכך שהוא נשאר, אפילו להפך! הכי קל להגיד ״מה זה התנאים האלה?!?״ וללכת מבלי לנסות.

איך אתה מעריך את הסיכויים העונה? לדעתך במצב הנוכחי ברצלונה עדיפה על ריאל?

גם אם יאבד אליפות, אפשר לחשוב שזה משהו היסטורי… ב2018 זידאן סיים את הליגה עם 76 נקודות, ולא בהחלט היה סגל ראוי (הוא אפילו סיים שלישי את הליגה).
זה קורה, ובהחלט אם יאבד את האליפות הוא יצטרך לתת על זה את הדין, אבל לא מדובר באיזו השפלה שלא הייתה כדוגמתה.

שמע אני מבין אותך, הרבה דברים מבאסים אצלינו בקבוצה. אני פשוט לא מסכים עם ההאשמות כלפי קרלו על מצב הסגל, זה פשוט מצחיק. (מסכים עם רוב ההאשמות על נושאים טקטיים יותר).
אם כבר צריך להעריך את קרלו שעל אף החרא שפרז מפיל עליו הוא שומר על מקצועיות ולא מוציא את החרא החוצה. ככה צריך להתנהל!
באמת נראה פה למישהו שקרלו מעדיף את המצב הנוכחי? באמת נראה למישהו שזה איכשהו האינטרס של קרלו שלא יגיע חלוץ? למה לעזאזל האשמה מופנית אליו? כי אתם רואים שפפ מקבל כל מה שהוא רוצה?
גם המאמן של אל נאסר מקבל מהנשיא שלו כל שחקן שהוא רוצה, אולי נביא אותו, הרי זה בוודאי מעיד על אופי חזק ולא על נשיא פזרן…
נחרוק שיניים ונחכה לאלונסו עונה הבאה. נקווה שלו כבר כן יהיה חלוץ.

סתם כי הרבה אנשים אומרים את זה ואני לא מקבל אף פעם תשובה, מה כל כך נורא בהרכבים שלו העונה?
גם אם היית בוחר לפתוח עם חוסלו ולא עם אחד מהקשרים שלנו, אתה באמת חושב שזה הפער בין הרכב מושלם להרכב איום?

לא מדבר על ניהול המשחק או דברים כאלה, על ההרכב עצמו.

אין לנו הרכב מושלם, אבל אם משחקים עם חלוץ אז יהיה קל יותר לרודריגו ולוויניסיוס, אין לנו מספיק שחקנים טובים אז לפחות להוציא את המיטב. זה מאוד מפריע לי, גם אם חוסלו היה נראה לא מחובר נגד סלטה ויגו - ויש כאלה שיציינו שהוא בישל. ג’וד בלינגהאם יוכל להצטרף לרחבה בכל התקפה שנייה או שלישית גם אם ישחק תיאורטית קצת יותר מאחור. הרי אדוארדו קמאבינגה לא עושה את זה וגם לא אורליאן טשואמני.

אבל אני מדבר בכלליות. גם על העונה שעברה בה עד מרץ בערך שיחקנו עם פדה ואלוורדה כקשר כנף וחבל - יכולנו ליהנות ממרקו אסנסיו, רודריגו וכדומה, ואפילו בקיץ כשהוא בחר לפתוח עם פרלאן מנדי באחד המשחקים ולא עם פראן גארסיה. זה כאילו רק משחק ידידות, נכון, וזה הזמן להריץ אותו.

בשנה שעברה קרלו אנצ’לוטי היה אשם באיבוד האליפות שלנו או נגדיר את זה אחרת: עונת ליגה איומה, בטח ביחס ליריבה. השנה קשה יהיה לי להאשים אותו. יכול להיות שמה שקורה “בהנהלה” גם משפיע. ז’ואן לאפורטה רץ אחרי כל יורו ברחוב ועושה שמיניות באוויר ועם המעט שיש מביא רכש, אפילו אילקאיי גונדואן, ואנחנו רדומים, פאסיביים.

קורטואה
אלאבה רודיגר מיליטאו קרבחאל
קמא צ’ומה ג’וד
ויני חלוץ רודריגו

זה ההרכב שהיה אמור לשחק העונה אם לא הפציעות(ואם לא ההתעקשות לשחק עם אלאבה כבלם) הארי קיין שהיה בשוק או אמבפה החלום הרטוב של פרז וזה הרכב שלא נופל משום הרכב אחר בעולם.

קבוצה כמעט מושלמת, חסר חלוץ בדחיפות אבל לא מה שמתארים פה בהודעות האחרונות, אנשים נכנסים לדיכאון למרות שאנחנו חלוץ אחד מהרכב מצויין.

אתה בהכרח עולה עם דויד אלאבה ולא פראן גארסיה? את הטאץ’ בכדור אי אפשר לקחת לו, כשהוא מצטרף כבלם זה פנטסטי. לא חושב שהוא יכול לתת ספרינט כמו בימים הטובים ואת ה-עולה-יורד הזה.
ההרכב שציינת הוא אחלה אבל עדיין לא שלם מספיק. אני מאלה שפחות עפים על דני קרבחאל, כאילו הוא אריה ושחקן אהוב ונותן את הנשמה וגם היה מעורב בשער הראשון נגד אתלטיק בילבאו. הוא פנטסטי רק בגלל הסטנדרט הנמוך שלו בשנים האחרונות (עד אפריל). לדעתי המחמאות כלפיו בתקשורת מוגזמות. אני לא יכול לזרוק “מנצ’סטר סיטי” כי יש שם את ג’ק גריליש ועוד אלתורים, אבל ההתקפה שלנו נטולת ריענון. מעבר לכך גם עם אלה שציינת חסר לי קצת ברק, ג’וד בלינגהאם לבד זה לא מספיק.

אגב אני אמרתי הארי קיין מההתחלה, עוד “כשהיה סיכוי” עאלק להביא את קיליאן אמבפה. אי אפשר לתכנן כל כך רחוק, דברים דינמיים. הוא היה סוגר את החוד לשלוש שנים, ויש מקום לכולם. אני מבסוט בשבילו על מה שעושה בבאיירן מינכן והוא יזכה בתארים אבל אני גם מתבאס.

בהחלט, גרסיה מהיר וזהו בעיקרון, אלאבה יפעיל את ויני ואחרים ויעזור בהנעת הכדור.

קרבחאל כי זה מה שתוכנן, אני לא ‘‘עפתי’’ על קרבחאל גם בשיאו וכבר מעל שנתיים כותב כאן בקביעות שאסור לו לראות דשה, אישית מעדיף עליו את פדה, ואסקז, נאצ’ו, מיליטאו ומנדי כמגינים ימניים.

עם חלוץ טוב אני לא רואה קבוצה אחרת מעמידה הרכב יותר טוב.

מה קרה לאלבארו הזה ששיחק בסוף העונה הקודמת?