דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

תיקון קטן - הוא סרבי.
אבל מסכים לגמרי. חלוץ מוכשר מאוד.

אמרתי זאת לפני כמה חודשים ואני חוזר על זה עכשיו. אם אני פלורנטינו, אני עושה הרבה מאוד כדי להחתים את ג’דון סאנצ’ו.
השחקן הבא בכדורגל העולמי.

חדשות מצויינות! לפי דיווחים שרצים ברשת גם אנחנו מעוניינים ביוביץ’ ומוכנים לשלם עליו יותר מברצלונה. רק נקווה שבאמת נצליח להחתים אותו. תנו לי אותו ואת סאנצ’ו ואני מבסוט על ההתקפה שלנו לעשר שנים הקרובות ביחד עם ויני (ואסנסיו?).

האנגלי גם נראה כישרון מבטיח אבל יעלה הון, ואני בטוח שהאנגליות לא יוותרו עליו כל כך מהר. בכל מקרה עדיין לא ראיתי שמועה שקושרת אותו אלינו.

ומצד שני פלורנטינו אומר:״ יש לנו את החלוץ הטוב בעולם,לא נבזבז כדי להגיד שבזבזנו״.
מקווה מאוד שזה נאמר כדי שקבוצות לא יסחטו אותו ולא כי הוא באמת מאמין בזה.

האם פלורנטינו הוא למעשה ה-prisioner of the moment הכי גדול בעולם?

לפחות כרגע הוא צודק בכל מה שששור לבנזמה. בכל מקרה יוביץ’ הוא קניה לעתיד.

אם הוא אמר עכשיו שבנזמה הוא החלוץ הכי טוב בעולם, הוא חד משמעית טועה. גם אם בנזמה בכושר הכי טוב בקריירה שלו, הוא ממש לא החלוץ הכי טוב בעולם, לא השני ולא השלישי. גם אם מתעלמים מיציבות ורצף, ומתייחסים רק למשחק הכי טוב שלו בשבועיים האחרונים.

לא הולך להתווכח על זה. אולי אני קצת שיכור מזה שהוא אשכרה התחיל לשחק כדורגל, אבל התרומה שלו בתקופה האחרונה פשוט מטורפת. כרגע, אני לא שם אף חלוץ אחר בהרכב של ריאל מדריד. דיי בטוח שעוד תקופה לא ארוכה אני אשמע אחרת לגמרי, אבל בינתיים אני אוהב מאוד את מה שאני רואה ממנו.

image

במארקה בטוחים: ‘רק החתימה חסרה’: - מיליטאו, הבלם הצעיר של פורטו(21), קרוב-קרוב לריאל מדריד. הוא כבר נהנה בחדר ההלבשה עם איקר ופפה האקסים. המועדון הקדים את יתר אריות היבשת שלוטשות עיניים לגבי הבלם. הוא רגוע, שליו, ממתין בסבלנות לילדים שרוצים חתימות וצילומים לאחר המשחק. בשבוע שעבר יצא אחרון מחדר ההלבשה לאחר המשחק של פורטו. הוא לא מתרגש מכל ההמולה סביבו. “אני מעדיף לשחק אלף משחקים מאשר להתראיין, זה לא התחום שלי”, אמר במסיבת עיתונאים אליה שוכנע להגיע בקושי רב. אביו, ולדו, שיחק בעבר בקורינתיאס והילד נשם כדורגל כבר מילדותו. יש לו כבר 32 משחקים העונה בכל המסגרות וקרוב ל-3000 דקות, והוא פתח בהרכב בהפסד ההפיך של פורטו מול רומא בשמינית גמר הצ’מפיונס. היורש של פפה?

אשמח לשמוע פרטים על הבחור נקודות חזקות, מה הוא צריך לשפר וכ"ו.
כמו כן האם הוא נחשב זר, אם כן איך נראית מצבת הזרים שלנו לעונה הבאה?
[יש עוד ילד ברזילאי שהוא חלוץ שיגיע בקיץ לא?]

גארת’ בייל מייאש את ריאל מדריד ועזיבתו בקיץ נשקלת

המועדון מבין כי הוא לא יהיה הכוכב לו ציפו לאחר הפרידה מכריסטיאנו רונאלדו. זוהי גולת הכותרת. חוסה לואיס קאלדרון בכתבה ארוכה מאוד במארקה אחר הצהריים. שימו לב שבייל מאבד לאחרונה קרדיט לא רק על המגרש אלא גם בחדר ההלבשה. בין אם זה הפתיחות של קורטואה שסיפר לתקשורת איך בייל בחר שלא להגיע לארוחה המשותפת של השחקנים בטענה לשעה המאוחרת, מרסלו שאמר שאי-אפשר לדבר איתו מעבר לשיחת היי-ביי, בשל קשיי השפה, ועוד ועוד. במארקה כתבו אתמול ‘ויניסיוס-בייל - אין בכלל דיון במדריד’, וברור מי זוכה לעדיפות.

הקבוצה מגיעה לסוף פברואר, כשאמנם בליגה היא חורקת אבל היא חייה ביתר המפעלים, ובייל מקבל יותר דקות כמחליף מאשר כשחקן הרכב. כך היה בקאמפ-נואו בחצי גמר הגביע, כך היה גם בדרבי במטרופוליטאנו במהלכו הצליח לכבוש(ואולי לא ממש חמק מעונש אחרי התנועה המגונה לקהל של אתלטיקו). בצ’מפיונס בייל קיבל אשראי בהרכב אך קשה לומר שהצדיק זאת. בייל חזר ב-27 בינואר וכבש נגד אספניול כשעלה מהספסל. מאז הוא התחיל בהרכב רק בשני משחקים - אלאבס ואייקס. ביום ראשון הוא לא הצליח להביא את המפנה כשעלה מהספסל מול ג’ירונה.

במארקה כתבו בבירור: במועדון מהרהרים על עזיבה אפשרית של בייל. הקבוצה שמה את יהבה ברגליו השבריריות. זו הייתה עונה מכריעה עבור שחקן שדרש להיות בולט יותר, וכבר אין את הצל של כריסטיאנו רונאלדו. עונתו השישית בקבוצה. המספרת ובכלל הצמד בקייב נראים כמו היסטוריה רחוקה מאוד. בייל היה מוכן לשנות אווירה אבל פתח דף חדש עם המועדון אחרי שכריסטיאנו עזב. הוא זרק את האתגר הזה, להיות הכוכב הכי גדול בריאל מדריד - לפח.

גם לופטגי שנהנה מפתיחת עונה לא רעה של הוולשי, וגם סולארי בהמשך, הקפידו להתחנף לבייל במסיבות העיתונאים, לדבר עד כמה הוא שחקן חשוב ורוצים לראות אותו מוביל, שהספוטלייט - הזרקור - עדיין מופנה עליו. למעשה, השיפור האדיר ביכולת של בנזמה והמנהיגות שלקח - זה בדיוק מה שציפו מבייל. הוא היחיד שמנסה להתאקלם ליום שאחרי כריסטיאנו רונאלדו. כמו בעונות אחרונות - בייל שוב קרס. לוקאס ואסקס לקח לו את המקום תחת זידאן, לעתים איסקו, וכעת הסיפור חוזר על עצמו עם סולארי. באינסטגרם בייל העלה תמונה לאחרונה ואוהד כתב לו - ‘ילד בן 18 משחק טוב ממך’. כרגע בייל תקוע על 12 שערים ב-30 משחקים.

סיבות לעזיבה אפשרית של בייל לא חסרות. ההשתלבות של ויניסיוס משביעה רצון, בנזמה מרגיש כמו האב השני שלו, ומכירה של בייל, גם אם לא בסכום בו ציפו - יכולה לעזור במימון שחקנים אחרים בשוק. לבייל יש חוזה עד 2022 וביולי יהיה בן 30. באנגליה עדיין מטורפים עליו מאוד. מנצ’סטר יונייטד, עדיין, על אף פיטוריו של מוריניו, ואולי צ’לסי גם כן רלוונטית, כשהאזרד בדרך החוצה. נשקלת אפילו אפשרות לשוחח עם טוטנהאם האקסית, ולערב את אריקסן.

הנשיא פלורנטינו פרס כן אמר לבייל - סומכים עלייך, והמועדון יצטרך לקבל החלטות קשות, אבל נראה שלמרות שכריסטיאנו רונאלדו הוא זה שדחף לעזיבה בקיץ - אף-אחד כבר לא חסין. בייל עצמו מעוניין להישאר בקבוצה עד תום החוזה שלו, אבל אף אחד לא באמת יודע מה עובר בראשו. נראה שהעניין כאן הוא בדיוק כמו עם מרסלו שאמר - “אם הם לא רוצים איתו, שישלמו לי ואעזוב”. האם גארת’ בייל יהיה חלק מריאל מדריד החדשה, שבקיץ תבנה חלק התקפי אחר?

סתם מכפישים אותו, תראה איזה יפה הוא אומר כלום במשך כמה דקות.

ומצד שני…

צ׳לסי קיבלו טראנספר באן. לדעתי זה אומר שכובע חוזר אלינו, לא?

אכן, הם לא יוכלו להחתים אותו היות והוא רק מושאל לצ’לסי עד לתום העונה. בסיום העונה הוא חוזר אלינו אוטומטית והם לא רשאים לרכוש אותו.

אני לא בקיא בחוקים, אבל כל עוד הם יכולים להמשיך להשאיל אותו אז אולי הם יעשו את זה ויממשו את אופציית ההעברה אחרי. מישהו יודע אם זה אפשרי?

מהמקורות שקראתי הם גם לא יוכלו לשאול שחקנים וגם לא את קובא, בכל אופן אני לא בטוח שהעתיד שלו אצלנו למען האמת.

מן הסתם צ’לסי יגישו ערעור וזה הליך שלוקח הרבה זמן, מה שיאפשר להם לדחות את העונש עד חלון ההעברות הבא. בקיץ הקרוב הם עוד יוכלו לקנות ולמכור. אותו דבר קרה עם בארסה ואיתנו.

בלי קשר לצ’לסי ולמצבה בחלון ההעברות, אני חושב שאולי כדאי לוותר על הזאר ולהתמקד בסאנצ’ו.
אז נכון, מדובר רק בעונה אחת (למרות שכבר בעונה הקודמת ניתן לראות את היכולות המטורפות שלו) אבל ניתן כבר עכשיו לראות שמדובר בשחקן שלא יתגלה כפלופ. התחזית הפסימית היא שהוא יהפוך לשחקן טוב מאוד אבל לא מצוין. מדוע? משום שהוא אינטילגנטי מאוד בצורת המשחק שלו. שקול מאוד. משתדל ללמוד כל הזמן את המשחק ובאמת מצליח ליישם את זה.
הוא אחד השחקנים היחידים בעולם שמסוגלים לשחק ברמה גבוהה בשני הכנפיים. הזאר לעומתו, טוב בעיקר בצד שמאל.

בקיצור, הייתי שם עליו המון כסף. הוא נמצא רגע לפני שכבר לא יהיה ניתן לרכוש אותו. בדיוק באותה סיטואציה עם אמבפה בשנת 2017.

השופינג ליסט שלי: רשימת הקניות לקיץ.

אז בהנחה שהסיכויים שלנו לזכות השנה באלופות לא גבוהים עד לא קיימים, ובהתחשב בעובדה שברורה לכל כי הקבוצה חייבת שינוי קיצוני, כל מה שנשאר זה לפנטז על העונה הבאה.

חלוצים: אין לנו חוד, ואם בנזמה וויניסיוס המושיעים שלנו אז ככה נראית העונה. העונה של בנזמה עד כה נעה בין בינונית למצויינת, לרוב בינונית. האם אפשר לסמוך עליו לאורך זמן? הל נוו! הייתי נפרד ממנו בסיום העונה למרות הרנסאנס ביכולת שלו.

הפנטזיות שלי הן

לוקה יוביץ’.
קבוצה: איינטרכט פרקפורט
עמדה: חלוץ כללי

חלוצה של בנפיקה המושאל לקבוצה הגרמנית בקושי בן 21 וכבר נותן פייט ללבנדובסקי על תואר מלך השערים בבונדסליגה, עם חמישה עשר שערים ב22 משחקים עד כה. בנוסף, הוא הוסיף חמישה בישולים.
יוביץ’ הוא מסוג החלוצים הנוטים להשתתף גם במהלך הבניה מעבר לכיבוש השערים. הוא מהיר יחסית, טכני, ובעל שליטה זהה בשתי הרגליים. הסיומת שלו היא מה שמכניסה אותו לליגה של הגדולים.
לפי הדיווחים ברצלונה רודפת אחריו, אך דווקא אתמול הוא הוצע לנו. בכל מקרה זו לא תהיה החתמה קלה או זולה, אבל אם נצליח לשים את ידנו על הסרבי הצעיר הזה העמדה הזאת תהיה סגורה בעשור הקרוב.

קז’ישטוף פיוטק.
קבוצה: מילאן
עמדה: חלוץ מטרה

חלוצה הפולני שעבר אך לאחרונה למילאן מגנואה כבר כבש 18 שערים ב25 משחקים במדי גנואה ומילאן. בניגוד ללוקה יוביץ, מדובר בחלוץ אולד סקול שמהות חייו היא לשים את הכדור ברשת. לא תמצאו אותו מנסה לבנות מהלך, אלא לנסות ולארוב לשער הבא. תחשבו ואן ניסטלרוי, תחשבו אינזאגי.
בעיניי הוא פחות מתאים, אבל כרגע אני אקח כל מה שיכול להכניס כדור לרשת. הוא לא צפוי להיות החתמה קלה בכל מקרה היות ורק עכשיו הוא עבר קבוצה. למרות שזו מילאן, וכן אפשר להוציא ממנה שחקנים אם באמת רוצים, אני כלל לא בטוח שהמועדון בכלל יחשוב על זה.

ניקולו זאניולו

קבוצה: רומא
תפקיד: אגפים, חלוץ שני

האיטלקי הצעיר מתנשא לגובה מטר ותשעים סנטימטרים. הוא טכני, מהיר, וכישרון עולה בכדורגל האיטלקי. אמנם לא שם כמו סאנצ’ו ויניסיוס פליקס או אמבפה אבל הוא כישרון שיהיה שווה להשקיע בו.

ג’יידון סאנצ’ו.
קבוצה: דורטמונד
עמדה: כנף

האנגלי הצעיר כבר הספיק לבשל עשרה שערים ולכבוש שמונה. טכני, מהיר, עם דריבל מצוין. דריבליסט מצוי אבל יותר מתוחכם ויעיל מהממוצע. יש לו המון לאן להתפתח והוא עדיין לא מוצר מוגמר, בכל מקרה הוא שחקן ששוה להשקיע בו.
לא יהיה זול או קל לקנות אותו. בקיץ יהיה מרדף אחריו ובינתיים לא שמעתי אף שמועה אחת הקושרת אותו אלינו. עצם היותו אנגלי עלול לגרום להתעניינות גוברת מצד הממלכה והכסף המגוחך המסתובב שם.

ז’ואאו פליקס.
קבוצה: בנפיקה
עמדה: קשר התקפי, כנף, חלוץ שני

בוודאי שמעתם על הסטטיסטיקות שהמציאו בשבילו. “כבש יותר מרונאלדו ומסי באלף הדקות הראשונות שלו” או משהו בסגנון. אבל לא בגלל זה אני רוצה אותו בקבוצה, עם כל הכבוד לתשעת השערים שלו, וארבעת הבישולים שהשיג לעצמו רק ב15 משחקים. אני רוצה אותו בגלל היכולת המדהימה שהוא מציג. המסירות שלו, הטכניקה שלו, היכולת שלו להצטרף להתקפה. הוא שחקן מאוד ישיר ונחוש. אמנם אין לו ערך הגנתי אבל התקפית הוא אחד מהשמות שיובילו את הכדורגל העולמי בשנים הקרובות. לי אישית הוא מאוד מזכיר לי את קאקה בימיו הטובים ולא רק בגלל התספורת. התנועה שלו, סגנון המשחק, זה משהו שהייתי רוצה לראות. החיסרון הגדול ביותר הוא שקצת כמו איסקו וחאמס, לתפקיד הטבעי שלו אין מקום כבר בכדורגל. עם זאת הוא יכול לתפקד בכל מקום בהתקפה, חוץ מחלוץ מרכזי. אשמח עם יגיע, אבל אבין אם לא. בכל מקרה גם הוא לא הולך להיות קל להשגה.

קישור. החוליה הבולטת שלנו בשנים האחרונות כבר לא כל כך צעירה, ואפילו נראית זקנה ושבעה לעיתים. אני הראשון להגן על טוני קרוס אבל גם הוא, שבעיניי לפחות היה סמל ליציבות, כבר מתחיל לזייף. מודריץ’ גם הוא לא יציב כבעבר ולמרות שהוא נותן מדיי פעם משחקים שמזכירים מי הוא, התדירות של המשחקים הללו פחתה באופן ניכר. אנחנו צריכים לפחות שחקן אחד בקישור המרכזי שיעזור לנו להחזיר את השליטה למרכז המגרש. האופציה המועדפת עליי היתה דה יונג, אבל הוא הלך כבר לרעים.

סרגז’ מילינקוביץ’ סאביץ’
קבוצה: לאציו
עמדה: קשר מרכזי

הסרבי של לאציו חווה עונה פחות פוריה מקודמתה, אז כבש 12 שערים. העונה הוא בינתיים עומד על רבע מהכמות אחרי יותר ממחצית העונה. עם זאת הוא האיש המתאים ביותר בעיניי. מתנשא לגובה של מטר ו92 סנטימטרים, אבל טכני ברמה הכי גבוהה. הוא יודע להצטרף מאחור ולעזור להתקפה, בדומה לפוגבה למשל. בקיץ האחרון המחיר שלו התנשא למעל 100 מיליון יורו, וככל הנראה כרגע המועדון לא ממש שש להוציא סכומים כאלו.

הגנה. בהגנה אנחנו כבר מסודרים פחות או יותר. ראמוס אמנם מתבגר, אבל לא מראה סימני עייפות עדיין. המועדון החתים אך לאחרונה שני בלמים צעירים, ובנוסף מריו הרמוסו עוד עלול לחזור למועדון. אך עם זאת אני חושב שיהיה מאוד נחמד אם נשים את ידינו על דה ליכט. בעיקר כדי שלו יגיע לברצלונה!

עמדה שפחות סגורה אצלינו היא המגן השמאלי. שנים שמרסלו היה באנקר בהרכב והוא אחד הסמלים הכי גדולים של המועדון במאה הנוכחית אבל הגיע הזמן לחפש לו מחליף. תיאו הרננדז זה לא זה, רגילון אחלה בחור אבל צריך יותר מאחלה.

ג’וניור פירפו
קבוצה: בטיס
עמדה: מגן שמאלי

השמועות על הספרדי הצעיר של בטיס לא פוסקות בחודשים האחרונים ולפיהן המועדון מוכן להוציא כ50 מיליון יורו על הכישרון הצעיר. הוא תורם להתקפה ויציב בהגנה. מהיר וממושמע טקטית. לא רכישה גלקטית והוא לא תואם מרסלו אבל הוא הכי טוב שיכולים למצוא. איני בטוח שהוא עדיף בהרבה על אשרף חכימי שבינתיים מצטיין בדורטמונד, אבל לא אצטער אם יביאו מגן שמאלי טבעי.

בגזרת העוזבים יש מספר שחקנים שארצה לראות במקום אחר בעונה הבאה:

קרים בנזמה. שנים שאנחנו אוכלים ממנו מרורים, למרות שהעונה הוא פורח ולעיתים אפילו מדהים. עם זאת הוא לא העתיד ולהוציא תקופות נדירות כמו שעברו עליו לפני כחודש חודשיים - הוא גם לא ההווה. אולי אחרי העונה הזאת יהיה אפשר לסחוט עליו עוד כמה גרושים, לומר תודה יפה ושלום.

גארת’ בייל - כי הוא השחקן הכי טוב בעולם והכי חשוב במרקם הקבוצתי של הקבוצה. אף פעם לא נפצע ותמיד בכושר…

איסקו. בעיניי ההחלטה הכי טובה של סולארי זה להזיז את “הקוסם” הצידה. שחקן כל כך נדיר שילדים במדינה רחוקה כמו ישראל שרים עליו שיר כבר עשרות שנים: “סביבון סוב סוב סוב”. אולי הוא יכול להיות אחלה פריסטיילר אבל ככדורגלן הוא לא יעיל, הורס התקפות, ודוחף יותר לכיוון השער של הקבוצה שלו מאשר ליריבה. כשבונים סביבו קבוצה הוא יכול להיות שחקן טוב אבל ריאל מדריד לא יכולה להיות בנויה סביבו. טרייד של איסקו בדיבאלה יכול להיות מעניין.

סבאיוס. יש לו שליטה טובה בכדור, הוא יודע להוביל אותו יפה, אבל הוא מוביל אותו לרוב לרוחב. המסירה שלו לוקה בחסר ויש לו את ה"שטאנץ הספרדי" כפי שגיא קורא לזה. לא יעיל, כביכול אסתטי לעין, ומתסכל את הצורה.

קובא. הוא יחזור אלינו היות וצ’לסי לא יוכלו לקנותו בסיום העונה. הבחור מצפה לשחק בכל שבוע ובריאל מדריד זה לא יקרה, הוא פשוט לא לרמה. הוא לא התקדם בצ’לסי ורואים ממנו את מה שראינו בריאל פחות או יותר. אשמח שיחזור כשחקן משלים, אם הוא מוכן לקבל את זה.

מרסלו. אני מאמין שיש לו עדיין מה לתרום, לא מספיק להרכב הראשון, ואין סיכוי ששחקן כזה יחמם את הספסל. לא מגיע לו. הייתי נפרד ממנו כדי לא לקלקל את מה שנבנה פה במשך עשור מפואר.

קיילור נבאס. הוא לא יישאר כי שוער כזה אמור לשחק. אשמח אם יישאר כשוער שני למרות שאני בספק אם דבר כזה יקרה.

חסוס ואייחו. החזקתי אצבעות לבחור אבל יותר מדיי פציעות. הוא פחות מתאים בעיניי כרגע.

מריאנו יכול להישאר כשחקן משלים ולא יותר.

את רודריגו ואודגר הייתי ממשיך להשאיל, כמו גם את חכימי שאולי עוד יחזור כבר הקיץ. ראול דה תומאס ומאיוראל יכולים להימכר לטעמי.

הסגל שלי לעונה הבאה

שוערים:
קורטואה, לונין, לוקה זידאן

הגנה:
ראמוס, וראן, נאצ’ו, דה ליכט, קרבחאל, אודריוסולה, חכימי, פירפו, רגילון

קישור:
מודריץ’, מילינקוביץ’ סאביץ’, קסמירו, קרוס, מרכוס יורנטה, ואלוורדה, אסנסיו, ז’ואאו פליקס

התקפה:
ויני, יוביץ’, סאנצ’ו, מריאנו

ברור לי שפחות או יותר כלום מזה לא יקרה. רודריגו יגיע לקבוצה ובמועדון יציגו לנו אותו כמסי הבא, יקנו עוד איזה ילד ספרדי סגנון ברהים דיאז וידחפו לנו אותו בכוח תוך כדי אשליות שהוא העתיד של המועדון. אבל זה מה שנשאר. הרבה בדימיון, מעט בחיים.

אנחנו לא צריכים לרכוש עוד תינוקות להתקפה. בעונה הבאה יהיו לנו את ויניסיוס ואודגרד (ואולי רודריגו וברהים, אם ישארו). אנחנו חייבים הזארד, קראק עם קבלות שיתן 4-5 עונות לצד הילדים. מבחינתי, הזארד וחלוץ אמיתי סוגרים את הסיפור בהתקפה. הצלע השלישית תהיה פתוחה לשאר (ויני/אודגרד/אסנסיו/תינוק אחר)

אפשר גם להביא איזה קשר ראש בראש על קרוס, וזה הכל. שחקני ההגנה מעולים (רגילון הוא הדבר האמיתי!), מודריץ’ מראה שהוא עדיין בעניינים, ועמדת הקשר האחורי סגורה עם קסמירו/יורנטה/ולוורדה.

או בקצרה,
הזארד <–> בייל
אריקסן <–> קרוס
(שניהם עם יתרה של שנה בלבד לחוזה)
ופתיחת הארנק הרצינית צריכה לבוא על חלוץ אמיתי.

השמועות מדברות הרבה על אדר מיליאטו של פורטו.
בכל אופן, לדעתי פרס מבין שהקבוצה חייבת חיזוק רציני והוא לא ינסה לפתור זאת עם פלסתר.
ינחתו כאן איזה שניים שלושה שחקנים רציניים להערכתי.
לגבי יוביץ’ - שווה אולי לנסות לבצע עסקה גדולה שתביא אותו ואת פליקס.