דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

• כבר שכחו שהיו לו תקופות העונה שהוא היה לא יותר מחושך מצרים

• העובדה שלא רכשנו לא בהכרח מעידה על זה שלא נרכוש בקיץ הזה

• דיבאלה היה יהלום ופתאום לא נראה מאד אטרקטיבי, רק מדגים כמה קשה לשים יד על שחקן שיתן מספרים בצורה יציבה

• לא הייתי מתנגד לבובי פירמינו: קשיחות, נחישות, לחץ, חוכמה, איומים מרחוק, כניסות לעומק. לדעתי אנדרייטד

• אריקסן החתמה מעולה ובעיקר מפחיד מה יקרה אם בארסה תחתים אותו

• לגבי קישור - התבטאתי כמה פעמים בעבר: מעבר לעובדה שהבעיה שם חמורה פחות מאשר בהתקפה בסדר גודל אחד לפחות, אז את הקישור בואו נתאים להתקפה ולא להפך. אלא אם כן מדובר בפוגבה או דה בריינה או כל שחקן אחר ברמה הזו (כאילו שיש רשימה אינסופית כזו), אין לנו שום ערובה שהוא ישפר אותנו. מביאים שחקנים לחלק הקדמי ואז בונים קישור שיעבוד בשבילם.

זה הסגל שאתה רוצה? מלא בילדים וחלוץ אחד? זה מה שיש לנו כרגע לא?

אנחנו חייבים להנחית פה 2-3 קראקים בקיץ ולהקפיץ את הרמה של הסגל,שחקנים כמו יוביץ׳ וסאנצ׳ו יתקבלו בברכה,אבל לא כבאנקרים להרכב.

ההעדפות שלי לעמדות השונות:
בלם:
יש לנו 3 בלמים מנוסים וברמה גבוהה,ככה שבעמדה הזו אפשר להסתפק ברכש צעיר ומבטיח כמו מיליטאו.
בעמדות המגינים אני חושב שאנחנו די מסודרים עם מרסלו ורגילון בצד שמאל,וקרבחאל ואודיוסולה בצד ימין כשיש גם את אשרף המושאל.
אם מרסלו יעזוב,פירפו יכול להיות רכש מעניין (ויש גם את תאו שאני לא מחזיק ממנו).

קשר התקפי:
רכש נחוץ כמעט כמו חלוץ בהתחשב בעובדה שאין לנו קשר שמסוגל לאיים על השער או סתם להיכנס לרחבה.
בעדיפות ראשונה זה כמובן אריקסן,אם לא אז הייתי שמח לראות את חמאס חוזר לסגל.

בעמדות החלוץ והקיצוני אסור לנו להתפשר,אנחנו חייבים להתאבד על 2 מבין: קיין,הזארד,ניימאר,אמבפה.

ילדים שכובשים ומבשלים בכמויות כאלו? Yes please. מעדיף אותם על פני ‘קראקים’ כאלו ואחרים שמלאים באגו, לא נותרו להם עוד הרבה שנים לשחק ולא בהכרח טובים יותר מאותם ‘ילדים’.

בכל מקרה אני לא מאמין בפלסטרים. אני לא מאמין שאפשר להביא שחקן במקום שחקן והכל יתפקד. עדיף שיקנו שחקנים צעירים, ויבנו פרוייקט חדש. לקנות שחקנים מבוגרים זה כסף שלא יחזור.

בנוסף, אני לא בונה על אף תואר עד שמסי ייפרוש או יירד דרמטית ביכולת. עד היום הקבוצה השקיעה מיליארדים כדי להתמודד עם החייזר הזה, ובכל זאת לא באמת הצליחו. להביא קראק לעכשיו שגם ככה לא ייתן מענה למסי, זה מיותר. עדיף לבנות פרוייקט מהבסיס, לשלם שנתיים שלוש פחות טובות ואז לחזור לקדמת הבמה.

לוקה יוביץ’ יכולה להיות החתמה אדירה.
אם הוא נחשב לילד (בכל זאת… בן 21), אז כן, אשמח לילדים מהסוג שלו.
מעדיף להמר עליו, ולהביא אותו לעשור, מאשר את קיין שיעלה פי 4.

גם דמבלה הוא “ילד” וכשנימאר הגיע לברסה הוא היה “ילד”. הם שחקו במקביל למסי (ואחכ גם סוארז) הותיקים יותר

וגם אמבפה הוא ילד.
אנחנו כבר לא חיים בזמנים שמתי שריאל וברצלונה רק ירצו הן יקנו כל שחקן בעולם.
אם לא בקיץ הקרוב (וגם זה יהיה קשה) אז שחקן כמו סאנצ’ו למשל יכפיל את מחירו בעונה שלאחר מכן.
ככה השוק עובד היום.

חשוב שיהיו במקביל לצעירים ותיקים טובים. הצעירים עדיין צריכים זמן להתנסות , לטעות ולהשתלב . הותיקים נותנים תנובה קבועה יותר

כשלא יודעים למכור בזמן מפסידים הרבה כסף. הסכומים שהיינו מקבלים בקיץ שעבר על בייל, איסקו, קרוס, בנזמה וכו’ לא יהיו דומים לסכומים שנוכל לקבל בקיץ הקרוב. הערך של כולם אחרי העונה הקטסטרופלית הזאת יורד בחצי. זה יקשה עלינו מאוד לחזק את הקבוצה. אני גם לא רואה אף קבוצה שתיקח את עלויות השכר של בייל, בנזמה וקרוס. לצערי נראה לי שניתקע איתם גם בעונה הבאה. לבייל, קרוס, איסקו ומרסלו יש חוזה עד 2022, לבנזמה עד 21. עם ראול וקסיאס היינו צריכים להשלים להם מיליונים בשכר בשאלקה ופורטו כי קבוצות עשירות יותר לא רצו אותם. מקווה מאוד שלא נפסיד יותר מידי או שלא ניתקע עם יותר מידי שחקנים כי הסגל חייב שינוי קיצוני.

מבין 24 השחקנים בסגל לפחות 10 צריכים לעזוב - קרוס, בנזמה, בייל, איסקו, מרסלו (כבר לא מספיק טוב להרכב, ולא טוב לו ולנו שיישב על הספסל כ"כ הרבה) ונאצ’ו. ואייחו ומריאנו פצועים כל הזמן, אי אפשר לבנות עליהם. לוקאס שחקן נשמה אבל לא ברמה המתאימה. ברהאים צריך להיות מושאל אם לא נותנים לו לשחק. גם סבאיוס צריך להצדיק את המקום שלו עד סוף העונה, הוא שחקן שעובד קשה אבל לא מביא ערך מוסף בינתיים.

אין פתרונות קסם בשוק ההעברות. זה לא 2009 שאז גם היינו כמה רמות מעל שאר הקבוצות מבחינה פיננסית. אנחנו לא יכולים לבחור את כל מי שאנחנו רוצים. מה שאז עלה לנו 250 מיליון יעלה 700 מיליון בשוק הנוכחי. אני מקווה שלא מתכננים לבזבז את כל התקציב על ניימאר הפציע.

חלוץ - קיין לא צריך להיות אופציה. הוא יעלה 200 מיליון ולא הייתי רוצה לראות פה עוד שחקן בריטי שלך תדע איך יתאקלם. הימור גדול מידי.
איקרדי יעלה 100 מיליון ואינטר כנראה תשמח להיפטר ממנו. הבעיה שהוא מביא איתו המון צרות, פרסום שלילי וסוכנת בעייתית. סיכון. מצד שני במצב שלנו אנחנו לא יכולים להיות יותר מידי בררנים.
יוביץ’ חלוץ צעיר ומבטיח רק שיש הבדל בין פרנקפורט למדריד. במחיר סביר שווה להמר עליו.
אמבפה חלום לא ריאלי הקיץ. רק אם הוא לא יאריך חוזה יהיה אפשר להביא אותו עוד שנה תמורת סכום גדול או עוד שנתיים בחינם. עם איך שאנחנו נראים כרגע יהיה קשה לשכנע אותו להצטרף.

צריך גם שני בלמים.
מיליטאו יעלה 50 מיליון, אלה הסכומים היום… הוא נותן עונה טובה בפורטו, מצד שני גם דנילו נתן עונה טובה. בנוסף הוא בילה במועדון לילה לפני משחק של פורטו. כרגע הוא עובר סדרת חינוך, איבד מקום בסגל למשחק אחד וחזר לספסל למשחק השני. פורטו הפסידו בלעדיו במשחק העונה מול בנפיקה, כנראה שהוא היה חסר להם… אם יש לו אופי של בליין הוא יכול להיות השפעה רעה על ויניסיוס ורודריגו.
כל בלם מהטופ שנרצה להביא יעלה לפחות 70 מיליון. דה ליכט או שקריניאר למשל. צריך לחפש מציאות בליגה הצרפתית.

חייבים גם קשר דינמי שייתן את הכניסות לרחבה מקו שני ויוכל לתרום התקפית והגנתית. בדיוק מה שקרוס לא נותן.

בפן ההתקפי הזאר אופציה ריאלית רק שהוא וויניסיוס אוהבים לשחק על אותה משבצת. בעיה.

הזנחנו את בניית הסגל כמה עונות ולתקן הכל בקיץ אחד יהיה קשה עד בלתי אפשרי. העיקר שהמאמן החדש יידע מה הוא רוצה וינקה את הסגל משחקנים שבעים ולא מחויבים.

מסכים.
אחת הבעיות הגדולות שלנו ברמה הטקטית היא כמובן התרומה ההתקפית הדלה של הקישור.
שווה לחשוב על חזרה למספר 10 קלאסי.
אני עוקב הרבה אחרי ז’ואו פליקס בבנפיקה ונראה שמדובר בשחקן שחקן. מעבר לטכניקה המצוינת שלו מדובר בשחקן שמצטרף מאחור בצורה מעולה עם חוש טוב לשערים. בנוסף שחקן מאוד חכם ובוגר. תמיד בוחר בפעולה החכמה והנכונה.
למרות גילו הצעיר והעובדה שזאת עונה ראשונה בבוגרים, הייתי מהמר עליו.

מסכים לגבי הרוב, אבל נאצ’ו צריך להישאר, קשה למצוא שחקן שיכול לשחק בכל עמדה בהגנה ולעשות עבודה טובה (סולח לו על השנה הגרועה היחידה בקריירה ומקווה שיתאושש).
לא החלטתי לגבי מרסלו, אחד האהובים עליי בסגל ומצד שני גם קצת מאוס. אני חושב שאם עושים ניקוי אורוות על הלב של מרסלו לא הייתי מוותר כל כך מהר.

לגבי הרכש, אני חושב שבכל שנה שעוברת המשימה של לקנות שחקני טופ (נניח טופ 20 בעולם) נהיית קשה עד בלתי אפשרית, הסכומים יוצאים מפרופורציה וקשה להדביק את פערים.
לחוליית הקישור- אני מאוד אשמח לראות את אריקסן בתור קשר שיודע גם להבקיע ולבשל לפעמים (בקשה גדול המשחקן קישור אצלנו), אבל להוציא שחקן מטוטנהאם זו משימה בלתי אפשרית 3, האופציה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא להחזיר לשם את בייל בחזרה ולקבל את אריקסן במחיר סביר.
לגבי בלם- מההתרשמות שלי מילטאו שחקן מצוין, 50 מליון נשמע לי כמו מחיר סביר למחירים של היום, ואני חושב שהוא יכול להיות בלם שלישי/שני (בהתאם לכושר של וראן) מצוין. לגבי האופי למען האמת אני לא יודע, מקווה שהוא לא ברזילאי מסיבות.
בחוליית ההתקפה- 2 שחקנים בכירים חייבים להגיע מבחינתי, אין שום אופציה אחרת, הבעיה היא שאני לא מאמין שניפטר מבנזמה גם השנה, פשוט התרגלתי לסיטואציה הזו אז מה שאני מאמין שיקרה זה שהזאר יגיע (גם זו נהייתה אופציה מסובכת יותר עכשיו שצ’לסי עם באן), אודגארד יחזור (יכול להיות אחלה מחליף) וחוליית ההתקפה שלנו תיראה בצורה הבאה- הזאר, בנזמה, אסנסיו/וינסיוס/בייל (אם ישאר). זה לא מספיק טוב ולדעתי חלוץ טופ נוסף חייב להגיע אין מנוס, הייתי שמח לראות את אמבפה אצלנו (חלום רטוב ולא ריאלי), גם איקארדי הוא אופציה מעולה הבעיה היא האופי הבעייתי, אז אאלץ להסתפק בחלוץ צעיר סטייל יוביץ’.

אופציית בייל <> אריקסן נשמע כמו פיתרון יצירתי ומעניין.
אני חושב שלוקה יוביץ’ יכול להיות אחלה רכש. בטח במחיר שידרשו עבורו, ובמצב בשוק. נראה לי זה הימור שחייבים לעשות. בנוסף לאמבפה :wink:

חייב להגיד שהפסטיבלים האחרונים עושים לי פחות חשק. אשתו לא מפסיקה לטנף, הסיטואציה החברתית שלו בקבוצה כנראה בשפל ונלקח ממנו סרט הקפטן

מבחינת העוזבים לא הייתי מוותר על כל השחקנים כל כך מהר, מלבד בנזמה ובייל.
מרסלו בעונה גרועה ראשונה שלו מאז מוריניו ומדובר בשחקן מהמובילים שלנו שכולנו יודעים מה הוא שווה, בנוסף גם כמחליף מדובר בחילוף הכי התקפי שלנו כיום.
אסנסיו גם לא בשיאו, אבל לטעמי עם עבודה מנטאלית נכונה הוא יכול להתפתח להיות שחקן טופ, פוטנציאל יש לו.
לאיסקו לדעתי קצת נעשה עוול, לא בוד שאני לא אוהב אותו, אך לגבי היכולות שלו אין בכלל ספק. רק צריך למצוא לו את העמדה הנכונה כי בהתקפה הוא חלש. כבר שנים אני טוען לגביו שמקומו לצד מודריץ בשלישית הקישור, עם עבודה נכונה איתו נקבל קשר לא פחות רך מקרוס אך שנותן לנו אלמנט של כניסה מקו שני ואלמנט של דריבל.
קרוס צריך לעבור לשחק כמחליף של מודריץ שלא נעשה צעיר. זו העמדה בשבילו כמנהל משחק.

לגבי רכש דעתי לא שונה משל הרוב. קודם כל צריך להביא קיצוני וחלוץ, אחר כך בלם, ורק אחר כך קשר.

אמבפה וניימאר כרגע סיימו (שוב) את העונה מוקדם מהצפוי. הרבה זמן התפנה להם להרהורי עריקה.

כל אחד מהם יעלה כמו כל הכסף שהוצאנו בקיץ של 2009 - כריסטיאנו קאקה אלונסו בנשמן ארבלואה ואלביול, למיטב זכרוני.

מה הקשר? השוק כולו עבר אינפלציה מטורפת בעשור האחרון, וגם כל מכירה שריאל מדריד תבצע תכניס הרבה יותר ממה שבזמנו היינו מכניסים (אם כי לאחר עונת הנפל הנוכחית, ערך השוק של כל השחקנים המזדקנים שלנו ירד פלאים). בכל מקרה, על ניימאר הייתי מוותר (פצוע כרוני וכבר לא צעיר, לא שווה את הכסף), אבל על אמבפה הייתי מתאבד גם במחיר כפול. הגעה שלו לבדו מחזירה אותנו לתמונה, וסביר להניח שהוא לא יהיה היחיד.

מבחינתי, ריאל זקוקה למהפכה לא רק ברמה המקצועית אלא גם פסיכולוגית, וזה אומר להיפתר משחקנים ש"שייכים" לדור ההוא. הייתי מוכר למרבה במחיר את: בייל, מודריץ’, קרוס, בנזמה, מרסלו, איסקו, ואייחו ומריאנו.

בגזרת הרכש יש צורך בבלם שלישי ברמה הגבוהה ביותר (מדובר בעמדה של המון דקות, כמעט כמו שחקן הרכב מובהק), ומוריד את נאצ’ו לעמדת הבלם הרביעי לשם הוא שייך. מגן שמאלי נדרש גם כן אלא אם כן ניתן לבנות על אשרף להרכב, לא ראיתי אותו מספיק בעמדה הזו כדי להגיד. רגילון יכול להישאר בעמדת המחליף.

בקישור יש צורך ב-2 קשרים להרכב, כאשר סבאיוס, יורנטה, ואלוורדה, ברהים (וקובאצ’יץ?) יתנו כח מהספסל, ולהתקפה יש צורך בחלוץ להרכב ועוד קיצוני שיתחרה עם אסנסיו וויניסיוס על מקום בהרכב. ואזקס יכול וצריך להישאר כשחקן מחליף, אי אפשר להתעלם מהערך המוסף שלו.

בקרוב ארחיב כאן את משנתי. בגדול: אם היו מוכרים את בייל אחרי הגמר…לא משחרר את מרסלו זה קשה ברמה הרגשית, את מודריץ’ - תלוי בהתפתחויות מבחינת הצעה/מחליף ואני חושש שיבוצע שינוי אבל לא רחב מספיק. שמח שהתחילו לתהות על קרוס אבל זה רק מסביב ולא באמת בתוך המועדון. האזרד ועוד חלוץ זה חובה ואפילו התקפה חדשה לגמריי. ויניסיוס-בנזמה-האזרד זה לא מספיק לדוגמא. בקישור לטעמי ואלוורדה שחקן עם “תקרה” גבוהה משל סבאיוס הפרווה. זקוקים לקשר מרכזי שיודע לאיים על השער, לסכן. שלא עושה במכנסיים ליד הרחבה. לגבי בלם - נפלנו עם ואייחו העלוב, איזה פלופ. יורנטה מספיק טוב להיות הגרזן שלנו? חבל שקאנטה פנטזייה. קאסמירו צריך לעוף לספסל. לוקאס יסכים להיות גם השחקן ה-18. ושיעזבו אותנו כבר מהגג ושיפוץ הברנבאו כשהקרקע נשמטת מתחת לרגליים. המאמן? זידאן, גוטי או…קלופ. וברצינות: אלגרי. חושש שפוצ’טינו יהיה כבול.

עדיין מכעיס אותי שהיה צ’אנס אמיתי לקנות את קאנטה במחיר בדיחה אחרי העונה ההיא בלסטר, בטוח שהוא היה מקשיב גם להצעה שלנו.
חוץ מזה מסכים כמעט עם הכל. ושוב לדעתי עם רכש של הזאר בלבד בהתקפה לא עשינו כלום, חייב עוד חלוץ בכיר אחד לפחות (ולא רודריגו זה לא הפתרון).

כולם יודעים זה לא חדש, סתם מחשבה מוזרה האמצע הלילה על חוסר הפרופורציה בפרק זמן לא ארוך במיוחד.

קיבצתי עכשיו את מעללי התקשורת לקראת הקיץ הקרוב ואת בחירות האוהדים בסקרים לגבי ריאל מדריד 2019/20

העמדות הזקוקות לחיזוק - בלם נוסף ע"ח ואייחו, אולי זה יהיה מיליטאו מפורטו, שני קשרים, אחד מהם התקפי יותר, וגם חלוץ חדש.

סקרי המארקה : שיוויון מוחלט בין קלופ וזידאן לגבי המאמן המועדף על האוהדים על הקווים בעונה הבאה - 32% לכל אחד מהם. מוריניו מקדים את פוצ’טינו(18% לעומת 15%) ורק 3% רוצים את אלגרי. ומה לגבי השחקנים? 70% מהאוהדים מפנטזים על אמבפה. ניימאר רק שלישי עם 7% בצוותא עם הארי קיין, ולפניהם נמצא האזרד עם 13%. במקום האחרון נמצא מוחמד סאלאח עם 3%.

האשמים: האוהדים הטילו את האשמה על פלורנטינו פרס וההנהלה - 56%, לאחר-מכן 30% הצביעו שכולם אשמים במה שקורה, 9% הפנו אצבע מאשימה לשחקנים ורק 5% באים בטענות לצמד המאמנים העונה - ז’ולן לופטגי וסנטיאגו סולארי.

בסקר אחרון שאלו את האוהדים לגבי כל שחקן, האם תרצו לראות אותו בעונה הבאה. ויניסיוס צועד בראש עם 90%. אחריו רגילון וקרבחאל בפער זעום - 89% והשלישי הוא ואראן עם 81%, וקצת אחריו קיילור נאבאס 79%. גם מרקוס יורנטה מקבל מחמאות וראמוס מדורג אחריו יחד עם אודריוסולה, כשגם אסנסיו ומודריץ’(75%) לא ספגו אצבע מאשימה. לאוהדים נמאס מבייל - 92% רצו לראות אותו עוזב, גם ואייחו הפצוע הכרוני וההפתעה היא מרסלו שמדורג שלישי עם 68%, לפני קרוס(60%), מריאנו ובנזמה(58 ו-57 אחוזים בהתאמה), ופדה ואלוורדה, משום מה. רק 55% מהאוהדים הצביעו לגבי הישארות של איסקו.