דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

דיבורים על לו סלסו של בטיס.

שחקן יצירתי ופוטנציאל לא רע. הוא יודע להצטרף מאחור, לכבוש ולעשות מהומות בחלק ההתקפי. החלק החזק שלו זה הדריבל, והוא טאליסמן אמיתי.

אפשר להביא אותו על חשבון סבאיוס, בעיניי הארגנטיני עדיף על הספרדי. לשניהם יש מסירה לא מספיק נקייה ושניהם זהים בסגנון ההצטרפות מאחור אבל בניגוד לסבאיוס, לו סלסו שחקן מסוכן וישיר. אני פחות מתחבר לסגנון של סבאיוס ולא אצטער אם נפרד ממנו.

שחקן מעולה. הוא של פסז אם אינני טועה.
גם אני מעדיף אותו על סבאיוס. יכול להתפתח לקשר מצוין. יש לו את הכישורים לכך.

לבטיס יש אופציה(די מגוחכת אאלט) עליו. בהתחשב בזה שחייבים לשים בספרד סעיף שחרור לשחקנים, בזה שאפשר להשתמש בסבאיוס כקלף מיקוח(מעורך מאוד בידי סטיין ושחקן בית כמובן) ובכך שעסקת סבאיוס עברה בצורה נעימה והם אפילו קיבלו בונוס קטן בנוסף לסעיף השחרור של סבאיוס אני מניח שנוכל להשיג אותו בסביבות ה60 מיליון. חבל שבטח לא בכלל לא ירצו אותו.

בעיני הוא שחקן הרבה יותר מעניין מסבאיוס, מכדרר הרבה יותר טוב וסקורר. הוא גם באמת יודע לשחק בעמדות התקפיות בניגוד לספרדי. מצד שני נראה שלכל שחקן עם דריבל ובעיטה מרחוק נמאס להשתמש בהם אחרי שנה כאן

אם כבר קדנציות שניות אז מעדיף את קנאלס פניהם. איזה שחקן הוא נהיה, עשה התקדמות גדולה.

הרכש הראשון של זידאן: מיליטאו מפורטו

שער המארקה מדווח חגיגית: הבלם אדר מיליטאו מפורטו סגור בריאל מדריד, הודעה רשמית עד סוף חודש מרץ. פורטו, ממנה הגיע גם פפה בקיץ 2007 כזכור(במרץ 3015 הודיע המועדון על החתמת דנילו, שלא הסתדר אך נמכר למנצ’סטר סיטי במחיר טוב), תקבל 50 מיליון יורו. לפי הכתבה שפירסם חוסה פליקס דיאס, לריאל ופורטו יש הסכם שאם עד 15 ביולי ההעברה לא נסגרת - מחירו של הבלם קופץ משמעותית.

הבלם מבוקש בריאל מדריד כבר חודשים רבים, משך את תשומת ליבן של קבוצות גדולות אחרות באירופה. הוא הרשים במהירות והעוצמה הפיזית שלו ויש הרואים בו כיורש של פפה. מיליטאו רשם העונה 34 הופעות בכל המסגרות(תרם שלושה שערים) ופתח בהרכב ב-19 משחקי ליגה רצופים, מהמחזור הרביעי ועד המחזור ה-22. הבלם שיחק בכל משחקיה של פורטו בליגת האלופות כולל בצמד המשחקים נגד רומא בשמינית הגמר, להוציא את המשחק האחרון בשלב הבתים. מיליאטו עשוי להילקח בחשבון אפילו ע"י נבחרת ברזיל בקופה אמריקה הקיץ והוא מצטרף לרשימת ברזילאים ענפה. רק נזכיר שמרסלו וקאסמירו שלנו עם דרכון ספרדי כבר מזמן ויש להם אזרחות. “הוא מפגין רמה יוצאת דופן ומציג אישיות, הוא יכול להיות שחקן ריאל מדריד”, כתבו במארקה. הוא יכול לשחק גם כמגן ימני מה שקורה לא אחת מאז ינואר, אז פפה הצטרף לפורטו.

\

ההעברה הצפויה תשפיע כמובן על עתידו של הבלם חסוס ואייחו שמאז חזר מהשאלה מפרנקפורט היה בעיקר פצוע. הבלם הצעיר סבל מפציעות עוד לפני שהצטרף לריאל מדריד, הן אצל הגרמנים והן בנבחרות ספרד הצעירות. העונה רשם רק שלוש הופעות(אם נחשיב את שתי הדקות שתרם מול ויאדוליד כמחליף) - במשחק גביע וכן בתבוסה הביתית לצסק"א בליגת האלופות. אשתקד רשם 12 הופעות ב-1014 דקות בלבד. נאצ’ו עתיד להפוך לבלם הרביעי בסגל בעוד ואייחו יושאל ככל הנראה או שיימכר עם אופצייה לרכישה חוזרת מצד ריאל מדריד, שעדיין לא רוצה לאבד אותו במאה אחוז.

ועוד מלפפונים: בספרד לוקחים כמובן מאליו את הצטרפותו של אדן האזרד בקיץ מצ’לסי. הוא תמיד חלם לשחק תחת זידאן, מעריץ את ריאל מדריד, יש לו חוזה לעונה אחת בלבד בצ’לסי והוא לא מרגיש שם בנוח ורב עם הבוס. גם בסקר האוהדים במארקה , האוהדים הצביעו שהם בטוחים שהוא יגיע ויהיה הרכש הגלאקטי הראשון בקיץ(53%).

מנגד, אתמול כתבו ב-AS שכפי שאתם יודעים, הסיכויים ש גארת’ בייל ישאר בריאל מדריד - שואפים לאפס. בטח עם חזרתו של זידאן(מה גם שסותם את הגולל על הקאמבק של חאמס רודריגס ). בריאל מדריד יודעים שיהיה קשה למכור את הוולשי במחיר גבוה. שכרו הכבד מונע מקבוצות אחרות לצרף אותו. נכתב שהאקסית טוטנהאם יודעת שריאל מדריד תלך בכל הכוח על כריסטיאן אריקסן הדני, שגם הוא מסיים חוזה, אלא שטוטנהאם לא תסכים שבייל יהיה קלף מיקוח. היא לא מוכנה אפילו לשלם חצי משכרו. ליו"ר דניאל לוי יש רעיון מבריק שספק אם יתקבל במדריד - טוטנהאם תבקש להשאיל את בייל לשנה אחת כשריאל מדריד תשלם את מרבית שכרו.

עריכה: זה רשמי… ברוך הבא מיליטאו… יאללה, ועכשיו שחקני התקפה…

יש אישור רישמי, מיליטאו שלנו עד 2025!

לא ראיתי את מיליטאו אז אין לי מושג אם עשינו עסקה טובה, מה שכן משמח אותי זה שכבר התחילו לעבוד. לא צריך לחכות לקיץ כדי לסגור עסקאות, אפשר כבר להגיע לסיכומים ורק לדחות את ההכרזות לפתיחת חלון ההעברות. במקרה הזה אי אפשר היה לדחות את ההכרזה כי פורטו נסחרת בבורסה ויש עליה חובת דיווח.

לפי אוהדי פורטו מדובר על בלם אחד הטובים בעולם לגילו ומגן ימני בינוני. אצלנו הוא בטוח ישחק בלם. רק שלא יבלה יותר מידי…

בלם היה רכש חובה. נאצ’ו בנסיגה גדולה וחסוס ואייחו אף פעם לא כשיר. נאצ’ו יכול להישאר בתור בלם רביעי בהיררכיה. אלא אם כן יעדיפו להחזיר את הרמוסו או להעלות את חאבי סאנצ’ז לבוגרים. זה כבר סוגיה פחות קריטית.

אני לא הייתי מתנגד גם למגן שמאלי במקום מרסלו, רק שעם חזרת זידאן מרסלו לא הולך לשום מקום.

הזאר (במידה ויגיע) יחד עם מיליטאו זאת התחלה טובה. המנה העיקרית חייבת להיות חלוץ 9 אמיתי ואיכותי יחד עם קשר 50/50 עם תרומה התקפית משמעותית.

קצת ביצועים.
לטעמי נראה טוב ומזכיר את פפה, אבל אולי אלו המדים.

אבידל ועוד נציגים של בארסה צפו אמש במשחק של אינטר מול פרנקפורט, כנראה כדי לעקוב אחרי לוקה יוביץ’ שכבש שער יפה.
אחרי שהם החתימו את הקשר הצעיר הטוב באירופה (דה יונג) ובדרך להחתים את הבלם הצעיר הטוב באירופה (דה ליכט) הם גם כנראה יחתימו את החלוץ הצעיר הכי טוב באירופה אחרי אמבפה. אם חשבנו שאחרי שמסי יפרוש נוכל להתחרות יותר בקלות עם בארסה, אז עושה רושם שגם לעידן שאחרי מסי בארסה יגיעו יותר מוכנים מאיתנו.

פלורנטינו וזידאן חייבים לשדרג את הסגל בצורה רצינית הקיץ וגם לחשוב על העתיד. אני מאוד מקווה שזידאן לא בונה על להחזיר את קרוס, בנזמה ומרסלו לגדולתם. זה לא יקרה, לפחות לא לאורך זמן כדי שזה יהיה שווה את האמון בהם. עדיף להביא דם צעיר.

אמבפה אולי יהיה ריאלי בעוד שנה-שנתיים. יוביץ’ מטרה ריאלית לקיץ הקרוב, אם נרצה אותו אין סיבה שיעדיף את בארסה על פנינו. להתחרות עם בנזמה על מקום בהרכב יותר קל מאשר להתחרות עם סוארז. כל עוד זידאן יבחר את ההרכב על פי שיקולים מקצועיים בלבד כמובן… אם נתכנן נכון שלישיית ההתקפה שלנו בעוד שנתיים יכולה להיות אמבפה-יוביץ’-הזאר(או ויניסיוס). על הנייר זה נראה טוב.

לברצלונה תהיה שלישיית קישור מטורפת בשנים הבאות. בוסקטס, ארתור ודה יונג. לנו מנגד יש את קרוס השבע, מודריץ’ המתבגר וקאסמירו שהוא עוגן בקישור אבל צריך לצוות אותו עם קשרים דינמיים יותר. חלום להביא את פוגבה במקום קרוס אבל זה לא ריאלי. גם קאנטה נראה אפשרות לא סבירה. זידאן כנראה יצטרך למצוא מישהו פחות מוכר ועם פוטנציאל להתפתח כמו שהוא עשה עם וראן. אריקסן אופציה טובה כדי להחליף את מודריץ’ בהדרגה, לא הייתי מצוות אותו יחד עם מודריץ’ וקאסמירו כי אז הקישור שלנו יהיה רך מידי ולא מאוזן הגנתית.

מה עם לשחק עם מסי? לזלול תארים? לשחק בקבוצה שמתאימה לסגנון המשחק שלו?

בלי קשר לעובדה שסוארס בן 32 עוד מעט וכבר התבטא בנושא ואמר שהוא יודע שבארסה מחפשת לו מחליף לעתיד וזה לגיטימי ובריא בקבוצת כדורגל, אז הוא לא יהיה שחקן הרכב בשנה הראשונה אבל גם לארתור לא הבטיחו הבטחות והוא השתלט יפה מאוד על העמדה הזאת.

נקודה אחרונה לגבי בנזמה, אפילו אם נעזוב את ההפרש בגילאים בינו לבין סוארס, לא הייתי ממהר לקבוע שהוא יעוף מההרכב, בטח לא עם זידאן, מוזמנים לשאול את היגוואין, מוראטה ודומיהם…

מדהים.
מדהים אותי שאנחנו עם בנזמה כל השנים האלה, בזמן שבברצלונה הספיקו לעבור הנרי, זלאטן, וויה וסוארס.
כמובן שאני לא אפול מהרגליים אם יוביץ’ יגיע אליהם ואנחנו נמשיך עם בנזמה.

אז השמחה וההתרגשות מחזרתו של זידאן מתחילה להתפוגג והריאליה ניצבת מולנו.
האמת? נראה קצת מדאיג.
אני לא מצליח לראות איך נביא את אמבפה. אם מישהו יכול להסביר לי איך זה אפשרי אשמח מאוד לטעות.
הזאר ככל הנראה יגיע. אבל הזאר זה לא מספיק.
לא נראה שישנם דיבורים על הקישור. לכל אחד מהשלישיה יש בעיות משלו והשילוב ביניהם כבר מזמן לא משהו.

מקווה שהמועדון יגלה חשיבה יצירתית ואמיצה יותר.

יש לו גם סיבות טובות לבחור בריאל. לשחק תחת זידאן למשל. בתארים אפשר לזכות גם בריאל, בכל זאת זכינו בכמה תארים בשנים האחרונות… סגנון המשחק שלו מתאים לשתי הקבוצות באותה מידה.

ההיגיון אומר שריאל זקוקה יותר לחלוץ מאשר בארסה ולכן לחלוץ עדיף לבחור להצטרף לריאל. כמובן שזה לא עובד ככה. בסוף הכסף ידבר וגם המאמן שיצליח לשכנע את יוביץ’ שהוא יותר בונה עליו. אני חושב שהסיכויים שלכם לזכות בו גדולים יותר כי אתם מראים עניין אמיתי בו. אני מאוד מקווה שאנחנו עובדים בשקט כדי לסגור איתו. יכול להיות גם שהוא בכלל לא מטרה שלנו וזה יהיה מאכזב. לא רואה חלוץ יותר טוב שיהיה אפשר להביא הקיץ מבחינתנו.

מילא היינו הולכים לעונה הבאה עם מאמן בינוני כמו סולארי או יצור אחר, אבל זידאן לא היה חוזר כדי להיות בובה. דה ליכט הוא חלום רטוב אבל מיליטאו עולה מחצית ממנו, ההגנה גם בעונות יפות סופגת סביב ה-40 גולים ונותר לנו להאמין בואראן. את המכה האמיתית צריך לעשות עם שחקני ההתקפה, להוציא הרבה-הרבה-הרבה כסף(לאו דווקא ניימאר, וכנראה ניאלץ לחזר אחרי אחרים ולא אמבפה). קצת סבלנות לפני נבואות הזעם. אנחנו רק במרץ…

למזלי ההיגיון כבר עשור אומר שריאל זקוקה לחלוץ, החזרה של זידאן תיצור אפקט מיידי וגם ארוך טווח שלדעתי יעזור לריאל לחזור לתלם, החיסרון הוא כנראה הישארות של בנזמה בהרכב.

אם כבר ריאל הולכת להתאבד על שחקני התקפה, הייתי מביא את האזרד וסאנצו לאגפים, בנזמה עם שני קיצוניים אמיתיים כן מסוגל לתפקד בצורה סבירה, הוא לא חלוץ 9 אימתני אבל בונה משחק ומשתתף במשחק ההתקפה בצורה שהיא סבירה, כשמנסים להפיל עליו גם את מלאכת ההבקעה בכל משחק אז ריאל נראית כמו שהיא נראית.

2 קיצוניים (ויסיניוס כשחקן ציר שיקבל דקות כל פעם על חשבון אחד מהשלישייה), קשר 50/50 שיודע לתקוף ולבעוט (ואם אפשר גם להבקיע) וריאל חוזרת להיות קבוצת טופ אמיתית, אולי לא טופ 2-3 כמו שהיא רגילה אבל בטח לא כמו העונה הנוכחית.

סאנצ’ו הוא בדיוק סוג השחקן שנראה שהמועדון כרגע מפספס. עדיין לא גלאקטיקו, אבל כזה שלגמרי בדרך לשם. בגדול זה נכון גם לגבי יוביץ’.
כשכ"כ רוצים סופרסטארים החשיבה נעשית מקובעת. סאנצ’ו נמצא כרגע בקבוצה ובשלב שניתן לקנות אותו. סיכוי טוב ששנה הבאה זה כבר יהיה כמו אמבפה.

או שיהיה עוד אסנסיו. כשאמבפה עבר לפס"ז הוא לא היה פרוספקט שאולי יהיה גדול, אלא כבר היה גדול והיו עליו שתי הצעות של 180 מיליון יורו. זה ההבדל בינו לבין כל צעיר מוכשר שמדברים עליו (כמו ויניסיוס למשל, שהוא אחלה אבל רחוק מאוד מלהיות אמבפה של לפני שנתיים). יש איזה נטייה להתייחס לכל השחקנים בין הגילאים 18-23 ככשרונות צעירים שכולם יכולים להיות מסי אם רק יטפחו אותם נכון, אבל מדובר בטווח שהוא שליש קריירה. אמבפה היה מהטובים בעולם כבר בעונה הראשונה שלו בבוגרים, גם מסי. יש דברים שלא תלויים בזמן. השאלה היחידה שצריך לשאול לגבי סאנצ’ו היא האם הוא יכול ממחר להיות באנקר בריאל מדריד שרצה לאליפות ולצ’מפיונס. אחרת, הוא רק עוד אחד מבין אסנסיו/איסקו/לוקאס שייתן משחק טוב פה ושם ויחזור לספסל.

חמש שנים עברו מאז שריאל מדריד קנתה גלקטיקו. צעירים מוכשרים נקנו בשפע וההרכב לא השתנה. בשביל להשתפר צריך לשנות את זה. את ההימורים על צעירים צריך לעשות ברקע ובנוסף, זה לא תחליף לשחקנים מוכחים שיסחבו את העגלה.

יוביץ’ לא הולך להיות שחקן משמעותי בעונה הבאה לא בריאל ולא בבארסה אם יגיע לאחת מהן, הוא יהיה לכל היותר מלקט פירורים כמו מריאנו או אלקסר. מדברים עליו פה כאילו הוא מינימום לבנדובסקי. בתור מלקט הפירורים של בנזמה יוביץ’ לא יתפתח להיות חלוץ הרכב בריאל מדריד אלא לכל היותר יהיה עוד מוראטה.

יוביץ’ לא יהיה מלקט פירורים כי קבוצות רודפות אחריו ואף אחת לא תשכנע אותו להגיע דווקא אליה כדי ללקט פירורים. רוברט לבנדובסקי? כרגע הפער בינהם הוא שני שערים באותה הליגה. יוביץ’ כבר כבש העונה 22 שערים. ובניגוד ללבנדובסקי הוא הרבה יותר מ-רק מבקיע שערים. לוקח אותו על פני הפולני any day.

וסטואני הבקיע רק גול אחד פחות מסוארז, אז הוא בטח יכול להחליף אותו בבארסה… טיעון מוזר.

קבוצות רודפות אחריו לכאורה כמו שרדפו אחרי סבאיוס, מאלקום, אודגארד ועוד מיליון ואחד שחקנים עם פוטנציאל. מכאן ועד ללהדיח את בנזמה או סוארז מההרכב רחוקה מאוד הדרך.

ספציפית לגביו לא ראיתי שום דבר יוצא דופן, גם בבנפיקה לא ראו בו כישרון גדול ולכן הוא שיחק רק במילואים ואז הושאל. המספרים שלו העונה נאים בזכות משחק אחד שבו הבקיע חמישייה (שליש משעריו בליגה). הרקורד של מריאנו מרשים יותר. הרקורד של מוראטה הוא עולם אחר. שניהם היו מלקטי פירורים של קארים. אבל שיהיה בהצלחה עם החלומות.

אגב הוא בכלל משחק כחלוץ שני במערך של שני חלוצים, אין לנו מה לעשות איתו גם כמחליף. אם כבר מביאים שחקן בתפקיד הזה אפשר ללכת על שחקן מוכח ומוכשר יותר כמו דיבאלה.

אהההה אוקיי בנפיקה לא ראו בו כישרון. אז בדוק הוא לא משהו.
במחיר שהוא יעלה לנו (פי 3-4 פחות מדיבאלה), שווה לקחת את הסיכון.