דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

איך אתה יודע כמה הוא יעלה לנו, ואיך זה רלוונטי לדיון? אלירן עטר יעלה אפילו פחות.

אם הוא היה שנתיים במילואים של בנפיקה הוא לא יהיה חלוץ הרכב בריאל מדריד לעולם. חד וחלק. אין פה שום סיכון שצריך לקחת, יש לנו כסף ואנחנו לא ויאדוליד.

גם הארי קיין לא יכול להיות חלוץ הרכב בריאל מדריד ?
אני מאוד מסכים עם הפוסט הקודם שלך, אבל הטיעון הזה לא מחזיק מים, לא כולם אמפבה שבגיל 18 אתה מיד יודע שהם יהיו השחקן הטוב בעולם מתי שהוא(ואז פרס מוותר עליהם כי הוא חושב שבייל הוא השחקן הטוב בעולם).

לא יודע אם הייתי משתמש בחלוץ אנגלי בשביל לחזק את הטענות שלי :wink:

וברצינות, אני חושב שהכוונה היא שיוביץ הוא עדיין הימור וkb9 מחפש מישהו מוכח להרכב. הימרנו על אסנסיו, ויניסיוס ורבים אחרים בתקופה האחרונה, חלקם השתלמו וחלקם לא. כרגע אין זמן להמר על צעירים ולתת להם זמן, אלא יש צורך לשחקן שידוע שיכול לסחוב עגלה כל כך כבדה כמו ריאל.

ברור שאין 100% וודאות, אבל זה אחלה כלל אצבע. רונאלדו הברזילאי קרע רשתות בגיל 17 בברצלונה, על ראול אין מה להרחיב. בנזמה כיכב בליון בגילאים האלו ואפילו להיגוואין לקח חצי עונה בשביל לפרוץ.

אני גם בגישה שסיימנו עם ההימורים והצעירים וההבטחות והחיסכון (ז"א, יש לנו די והותר מאלו), העתיד מובטח- הגיע הזמן לפעול למען ההווה ולרכוש מניות בטוחות.

לא כולם אמבפה, אבל מבין כל כוכבי ההתקפה הגדולים בכדורגל - מעטים התחילו את הקריירה עם שנה וחצי בקבוצת מילואים בליגה הפורטוגלית ואז הושאלו לשנתיים לקבוצת מרכז טבלה בגרמניה. ומצד שני, מבין כל השחקנים בגיל 21 שנתנו עונת פריצה טובה בקבוצה בינונית, מעטים הפכו לכוכבי על בקבוצה כמו ריאל מדריד. הסטטיסטיקה לא עם יוביץ’.

ההשוואה בין אמבפה לסאנצ’ו טובה.
עונת הפריצה של הצרפתי הייתה 16/17. הרגע שהוא פרץ לתודעה היה בשמינית הגמר מול מנצ’סטר סיטי. עד אז דיברו על למאר לא פחות ממנו. כמובן שמיד ניתן היה לראות שמדובר בשחקן על שיהיה אחד הכוכבים הגדולים בשנים הבאות.
סאנצו פרץ השנה. כבר מתחילת העונה, לפני שהיה שחקן הרכב, הוא היה אחד המבשלים הטובים באירופה. לאט לאט הוא נכנס להרכב וכמובן המשיך לבשל וגם לכבוש מדי פעם.
מבחינה זו, הניסיון של שניהם זהה פחות או יותר.

השאלה החשובה יותר היא כמובן הכישרון ובעיקר המימוש שלו בשלב זה. וכאן ההשוואה לאסנסיו מתאימה.
גם ברגעיו המבטיחים ביותר של אסנסיו ברור היה שהוא לא אמבפה. אולי אני נמצא בעמדת מיעוט כאן, אבל אני חושב שגם לגבי סאנצ’ו זה נכון. הוא שחקן עם יכולות גבוהות יותר מאסנסיו.
אמנם הוא רק בן 18, אך סאנצ’ו כבר מממש את הפוטנציאל הגדול שלו. מי שראה אותו קצת בעונה הקודמת יכול היה להתרשם מהכישרון הגדול שלו, אבל לאו דווקא מהמימוש שלו.
העונה זה השתנה. מעבר לטכניקה ולדריבל המרשים שלו, ניתן לראות שמדובר בשחקן מאוד חכם. זה כמובן ניכר בהרבה פעולות שלו. במסירות חכמות, בתנועה נכונה, בשחרור מהיר של הכדור ובעוד לא מעט היבטים של המשחק. יתר על כן, הוא שחקן שכל הזמן לומד לשפר את ביצועיו. שילוב בין כישרון וראיית משחק הופך את ההימור להרבה יותר רציונלי.

אם הייתי צריך לבחור את מי להביא לריאל הייתי בוחר בצרפתי. אלא שסאנצ’ו לא נמצא איפה שויניסיוס או יוביץ’ נמצאים, אלא קרוב הרבה יותר לאמבפה.
ההבדל ביניהם הוא לדעתי בעיקר בניסיון הגדול יותר של אמבפה.
האם הוא יוכל להוביל את ריאל כבר שנה הבאה? קשה לדעת.
אבל זה בדיוק העניין. הוא לא צריך לבוא על תקן גלאקטיקו, אלא בנוסף לשניים כאלה.
הוא לא אמבפה, אבל גם בטח לא עוד כישרון שרב בו הנסתר על הגלוי.

סאנצ׳ו באמת כישרון גדול ושחקן מצויין כבר עכשיו. הבעיה עם ההצעה שלך היא ששחקנים שיהיו טובים לצד שני כוכבים אחרים כבר יש לנו (ויניסיוס בטוח ונגיד שגם אסנסיו), אין מקום לכל כך הרבה שחקנים בסגל.

ואני אמנם לא מתיימר להיות סמנכל הכספים של המועדון כמו הרוב כאן, אבל מדובר על מחיר דמבלה לפחות. זה רכש שבא עם ציפיות ומשקולות מהיום הראשון, לא אחד שיקבל ימי חסד. אני לא נגד אבל צריך לקחת את כל זה בחשבון.

מסכים לגבי הטענות שצריכים עוגנים להתקפה. מבחינתי ביום הראשון של החלון להנחית את האזרד ואיקרדי, שהם שחקנים שמאוד ריאלי להחתים בסיטואציה הנוכחית שנוצרה כל אחד בקבוצתו שלו.
כמובן שלא אתנגד לראות מרעננים בדמות סאנצ׳ו/יוביץ׳/האלר/פליקס/כל שחקן צעיר מבטיח אחר.
וחייבים לפנות לפחות שחקן אחד בכל חוליה (בייל, חאמס, קרוס, קובאציץ, ואייחו הראשונים שעולים לי בראש), כי בכל זאת, אין מאחורינו מדינה קטארית.

עם כל הרומנטיקה אני לא מתרשם מידי מאסנסיו.
על הכישרון אין שום ספק, אך לצורך העניין טרייד שלו בסאנצ’ו אני אקח בלי לחשוב פעמיים.
אגיד גם משהו שאולי לא יתקבל פה יפה, אך אני בהחלט מוכן לקבל התקפה רעננה עם כוכבים פחות מוכרים. בהנחה שבנזמה ובייל מפנים מקום לשחקנים עם פוטנציאל דוגמת סאנצו ויוביץ, ובהנחה שהקישור שלנו יקבל את הרענון הכל כך נחוץ לו.
לכוכב יש המון השפעה חיובית, אך גם יש חסרונות כי בסופו של דבר אני רואה שחקנים כמו ויניסיוס וסאנצו רודפים אחרי המגן בהגנה הרבה יותר מהזארד, אמבפה ודומיהם.

אני חושב שלא החוסר בקראק גמר אותנו השנה, אלא החוסר בשחקן שייצור מצבים ובשחקן שיסיים אותם. פשוט קיבלנו שלישיה כל כך אנמית של שחקנים שאף אחד לא לקח כלום על עצמו וחיכה שאחרים יעשו בשבילו את העבודה. זה לא כי אין לנו קראק, הרי ויניסיוס עשה זאת מצוין, כמובן שהוא לא הצליח כמו מסי אבל עדיין מדובר בילד בן 18 שישפר אץ קבלת ההחלטות שלו ואת הכוח הפיזי שלו מאוד, ואלה הבעיות העיקריות. (שלדעתי משפיעות לו על הסיומת).

כמובן שאעדיף קראק שיהיה שחקן שבוודאות ייקל אחריות ויהיה הפנים של המועדון, אך אם סאנצו ויוביץ לא יתבררו כשחקנים הנחבאים אך הכלים אז יחד עם ויניסיוס תהיה לנו התקפה מלחיצה ביותר.

הבעיה השנה המשיכה גם לקישור הלא יוצר (והלא קיים בכלל השנה). פה לדעתי צריך להחליף את קרוס ואנחנו בסדר גמור. מודריץ עוד לא גמר את הסוס ועל התרומה של קאסמירו אין ספק (נתעלם מהעונה הרעה). כמחליף אולי אפילו איסקו יכול להכנס, לא איבדתי תקווה לגבי יכולתו לשחק לצד מודריץ כקשר היוצר יותר.

תמשיכו להשקיע, עכשיו צריך עץ שכבר החל להניב.

אם לא מבאפה שיהיה הזארד, עכשיו צריך עוד שחקן בנוסף אליו. את המפורסמים (סלאח, אבומיאנג ודומיהם) אולי ינסו אבל ספק אם יצליחו, למרות שזה לא בלתי אפשרי. במידה ולא, מספיק לי איזה פיאטק ממילאן או אפילו ניקולאס פפה מליל.

בכל מקרה, כמו שגיא כתב, צריך להיזהר מלשים המון כסף על רכישה שהיא הרבה הייפ, לא בטוח שזה רציונלי. כשיש לך מסי וסוארס ובא לך איזה דמבלה בשביל הפיוז׳ן זה משהו אחד, אבל כשבקושי יש לך שחקן של 15 גולים בלה ליגה הטולרנטיות שלך לנפילה שונה לחלוטין.

מה שיפה זה שאני רואה את לוקאס ואסקס משתלב בכל מערך עתידי

הזאר ככל הנראה נמצא בתכניות בלי שום קשר לאמבפה. או שיבואו ביחד או שרק הזאר.

אני חותם התקפה הכוללת את הזאר מצד אחד, סאנצ’ו/ויניסיוס מצד שני וחלוץ סטייל פיונטק.
זה לא שהשוק מלא בשחקני התקפה שהם הימורים מוצלחים יותר. לדעתי רק סטרלינג וסאלח. ואני לא יודע אם אפשר בכלל להוציא אותם מקבוצותיהם.

לא יוביץ’, לא סנצ’ו וגם לא פנצ’ו, לא צריך שחקנים כאלה ! עכשיו צריך כוכבי על מוכחים.

אנחנו מתחרים עם ברצלונה שיש לה את סווארז, דמבלה, קוטיניו ופאקינג מסי והם מנסים להחתים את גרייזמן, ואנחנו מתווכחים אם צריך להחתים את יוביץ’ או להחליף את אסנסיו בסנצ’ו…

חייבים 2 כוכבי על מוכחים, חייבים את הזארד ואחד מבין אמפבה(כן !!!) או ניימאר(בבקשה לא !), יש לנו סגל מהטובים בעולם וזה לא בא לידיי ביטוי כי השלישייה הקדמית זה ואסקז, בנזמה ווניסיוס, יוביצ’ים וסנצ’ואים יש לנו מספיק בסגל.

לברצלונה יש הגנה וקישור פחות טובים משלנו אבל הם מנצחים כי יש להם את ההתקפה הכי טובה בעולם, אם אתה לא מבקיע ודורס הקבוצות היריבות מפחדות פחות ומעיזות יותר ואז אתה בצרות, אתה לא יכול להפחיד קבוצות יריבות עם בנזמה וחצי בייל.

חייבים קשר נוסף להרכב(בבקשה אריקסן) ובלם כ"כ נחוץ כבר החתמנו, אבל גם הסגל הנוכחי עם התקפה הכוללת את הזארד אמפבה/ניימאר יכולה לזכות בכל התארים ולחזור להיות הקבוצה הכי טובה בעולם.

שוב, אנחנו ריאל מדריד, אנחנו לא מתחרים על טופ4 או רבע גבר ליגת האלופות, אנחנו מתחילים כל שנה במאבק על כל התארים והמינימום לעונה לא כושלת זה צ’מפיונס, שסביליה וולנסיה ילחמו על יוביטיץ’ וסנצ’ו, כשהם/אם הם יהפכו לאמפבה והזארד אנחנו נרכוש אותם בהרבה כסף.

כן, שסביליה תילחם על סאנצ’ו שכבר עכשיו נמצא במועדון גדול יותר.
אני רק מזכיר שבפורום הזה היו לא מעט התנגדויות לאמבפה ב180 מליון לפני שנתיים.
אז אגב, לא סביליה קנתה אותו. הפריזאים עשו זאת. ונראה שקצת מורכב יותר להוציא אותו משם.
הגיע הזמן להבין שנגמרו הימים שקבוצות חיכו שריאל תגנוב להם כוכבים. זה כבר לא ככה. לא תקנה היום? לא בטוח שתצליח לעשות זאת מחר.
אז נכון שלא צריך להתאבד על כל שחקן צעיר ומבטיח. אבל אנשים כאן בטוחים שבוודאות אחד מאמבפה או ניימאר יגיעו. צריך לנסות לחשוב בכיוונים נוספים. לא במקום, אלא בנוסף.

ואגב, הקישור של ברצלונה לא נופל מזה של ריאל. עם הגעתו של דה יונג הוא למעשה משמעותית טוב משלנו.

מה קשור אמפבה לסנצ’ו ? אני לא הייתי בין המתנגדים, טענתי אז שהוא מזכיר לי את רונאלדו הצעיר(הברזילאי) ושחייבים להביא אותו בכל מחיר, סנצ’ו הוא שחקן צעיר ומבטיח, כל אחד שמבין קצת כדורגל ידע שאמפבה של לפני שנתיים היה השחקן הטוב של בעולם עוד שנתיים. לא כל צעיר ומוכשר הוא אמפבה, יש שחקנים שאתה יודע כבר מהנגיעה הראשונה שהם דבר מיוחד, ויש מאות של שחקנים צעירים ומבטיחים.
לא רוצה להיכנס מי יותר גדולה סביליה או דורטמונד כי זה לא יתרום כלום לדיון, אבל תחליף את סביליה בדורטמונד בפוסט הקודם שלי ועדיין זה יקלע בול לכוונה שלי.

הקישור שלנו עדיף משמעותית על זה של ברצלונה(גם עם דה-יונג שגם הוא צעיר שעדיין לא הוכיח את עצמו ברמות הגבוהות) רק שהשלישייה הקדמית שלנו לא מביאה לידי ביטוי את היתרונות של הקישור העדיף שלנו, לשחק עם מסי וסווארז מקדימה גורם לך להיראות הרבה יותר טוב, תן להם לשחק עם בנזמה וואסקז מקדימה ואז תראה כמה הם באמת טובים.

בשום גלקסיה הקישור שלנו לא טוב משל בארסה, בטח שלא בכושר הנוכחי. אם מתחשבים בעובדה שקסמירו ומודריץ’ במגמת ירידה שספק אם תעצר וארתור בדיוק להפך, אז בכלל.

כל מי שמבין כדורגל יודע שיש לנו קישור עדיף על זה של ברצלונה, רק שמעל הקישור שלהם משחק מסי.
מודריץ’ במגמת ירידה כבר 3 שנים, אבל בין כל שחקני ה 50/50 שמשחקים בריאל וברצלונה הוא השחקן הראשון שהיה עולה בהרכב של כל מאמן שמבין קצת כדורגל.
וקסמירו לא במגמת ירידה הוא פשוט משחק בקבוצה גרועה עכשיו.

אחלה נימוק, כנראה שאני לא מבין בכדורגל.

קרוס, מודריץ’, רקיטיץ’ וארתור נמצאים באותה ליגה פלוס מינוס של למלמים ברמה גבוהה, כשאם מישהו מהם מתבלט בשנתיים האחרונות זה רקיטיץ’ שתורם התקפית הרבה יותר מקרוס ומודריץ’ ביחד (שגם זה לא הרבה). קסמירו בכושר רע כבר שנתיים חוץ מחודש לא רע עם סולארי, ולהשוות אותו לבוסקטס זה לא רציני.

אין ספק שעיקר הפער הוא בהתקפה, אבל הקישור שלנו אוברייטד מאד, בטח בכושרו הנוכחי (בעיקר קרוס ומודריץ’). קסמירו לא סתם משחק בקבוצה גרועה, הוא חלק מהחולשה שלה (גם אם הוא אחד השחקנים האחרונים בסגל שהייתי מחליף).

בגלל זה אני אני כבר כתבתי “כל מי שמבין כדורגל”…

קסמירו בכושר רע כבר שנתיים ואי אפשר להשוות אותו לבוסקטס ? באמת ? אולי השחקן הכי חשוב בכל הזכיות שלנו בליגת האלופות בשנים האחרונות.

ההתקפה היא לא עיקר הפער, היא כל הפער, והסיבה העיקרית שקסמירו משחק בקבוצה גרועה, נקודה.

אפשר לבוא בטענות וביקורת כלפי השחקנים של הקבוצה שלך, זאת חובתך כאוהד, אבל לנסות לגמד שחקני וורלד קלאס מהרמה הגבוה ביותר ?
שוב…כל מי שמבין קצת כדורגל יסביר לך שקרוס ומודריץ’ זה לא אוברייטד, זה הרמה הכי גבוה שהכדורגל יכול להציע. אתם נסחפים עם הביקורת כמו עדר מה שכנראה מעוור אתכם מלראות את המצב כפי שהוא באמת, המצב לא משהו, אבל מודריץ’ וקרוס זה לבטח לא אוברייטד…

באמת הגזמתם. יש לנו את הקישור הטוב בעולם. להשוות את ארתור לקרוס ולמודריץ’ זה לא רציני וגם לא את ראקיטיץ’. הבעיה היחידה אצלנו ש-3 הקשרים הם לא התקפיים, תוסיף את זה לשחקני התקפה שלא יודעים לתת גול וקיבלת את ריאל הנוכחית.

זלזול מוגזם בשחקנים שהביאו 4 זכיות באלופות ב-5 שנים.

אני לוקח את ארתור וראקיטיץ על פני קרוס בכל יום ובכל מצב.
מודריץ בירידה עדיין טוב יותר מכל קשרי ה 50/50 של ברצלונה ביחד.