דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

שאלה תיאורטית - כמה עונות נפל צריכה ריאל מדריד לעבור לפני שהאוהדים שלה יצאו מהבועה שלהם?

וברצינות, מי שחושב שלריאל יש את הקישור הטוב בעולם צריך לצפות שוב במשחקים שלה העונה, חוסר ברגל מסיימת? כמובן. שחקני התקפה פח אשפה? כמיטב המסורת למעט וינסיניוס. הקישור הטוב בעולם? הצחקתם כל קבוצה שמגיעה לברנבאו ועושה שם משולשים.

קאסמירו וקרוס עלו כל כך הרבה נקודות לריאל שמדהים אותי שאנשים עוד מגנים אליהם, מודריץ הוא שחקן טופ לכל דבר אבל חוץ ממנו הקישור של ריאל נופל משמעותית בהשוואה, בטח לעומת בארסה.

אני זוכר את אותו קישור גורם לקבוצות כמו באיירן, פסז’ ויובה להיראות לא מאיימות. אני לא חושב שהקבוצה של ריאל טובה מספיק, אבל הבעיה היא חד משמעית בהתקפה. הבעיה הייתה בהתקפה לפני שרונאלדו עזב, ואחרי שעזב זה רק התחזק.

הבעיה היחידה שאני כן יכול להגיד שיש לנו בקישור זה שמודריץ’ וקרוס דומים מדי. שניהם 50/50 שלא מאיימים על השער והשילוב של שניהם ביחד עם קאסמירו הוא בעייתי. רצוי שיהיה בקישור לפחות שחקן אחד שגם יודע לעשות התקפה, אבל זה לא מוריד מהאיכות שלהם כאינדיבידואליים.

שחקני הקישור של ריאל הם הטובים בעולם!
אך יש הבדל בין שחקני הקישור הטובים לקישור הטוב, וההבדל טמון באיך הם משחקים יחד, ובשאר שחקני ההרכב שצריכים לעזור.
לצורך העניין הקישור של ריאל לא עובד נכון כי אחד מבין קרוס ומודריץ מיותר (קרוס כמובן), ובנוסף כשקיימת התקפה כל כך למלמית למעלה זה משפיע על הרבה דברים נוספים.
כמו שמגן טוב משפיע על התקפה (לראיה הזכיה ב2017) וקיצוני טוב משפיע על ההגנה (בכך שגורם למגן לעלות פחות) אז גם הקישור מושפע ממי שמסביב.

לצורך העניין אם לברסה היה את מודריץ הוא היה הראשון שעולה בהרכב מבין מודריץ, ארתור וראקיטיץ. גם בגיל הנוכחי. גם לגבי איסקו אני מאמין בכך, וחושב שהבחירה הכי נכונה שהיה יכול לעשות היא להגיע לברסה שתפורה עליו

אבל זה רק העונה, בשאר העונות היינו מספיק טובים לזכור ב-4 צ’מפיונס ב-5 שנים מול הקבוצות הטובות בעולם.

וכמה תצוגות נפל הקישור של ברצלונה נתנו העונה ? המון ! אף אחד לא זוכר כי מסי היה שם כדי לקחת 3 נקודות. לפני פחות משבועיים הקישור שלנו שלט לחלוטין מול הקישור של ברצלונה מישהו זוכר את זה ?

העונה עושים עלינו משולשים כי השלישייה מקדימה לא מפחידה אפילו את ההגנה של הפועל חיפה, עם הזארד ועוד כוכב אותו קישור כבר ישלוט מול כל קבוצה.

אוהדי ברצלונה חושבים שיש להם קבוצה מצויינת, יש להם שוער טופ, קשר אחורי טופ והעיקר יש להם את מסי, שאר הסגל לא מפחיד, במיוחד הקישור.

יש לך מספיק סאנצ׳ו ויוביץ בסגל? יש לך מספיק חלוצים בני 21 עם 20+ שערים ומספיק שחקני כנף בני 18 עם מעל ל10 בישולים ושערים? אה אז אחלה, מי צריך רכש בכלל?

לא, יש לי שחקנים שכבר עכשיו יותר בכירים ממי שציינת שלא מספיק טובים להרכב של ריאל מדריד, במקום להחליף אותם ביוביץ’ למיניהם אני מצפה לרכש שיביא את השחקנים הטובים בעולם כרגע, יש מבין ?
אם יוביץ’ יוכיח בהמשך שהוא חלוץ טופ עולמי אז לרכוש אותו, ריל לא צריכה כרגע שחקני עתיד, חייבים תותחי על כאן ועכשיו ! שיחררת את השחקן הטוב בעולם(בבקשה לא להתחיל דיון ספין אוף מיותר רונאלדו או מסי…) ואתה רוצה להחליף אותו ביוביץ’ ? זה לא עובד ככה בריאל מדריד וכאלה, אולי בסביליה.

להזכירך, יוביץ כבש 20+ שערים בהווה. מי האלטרנטיבה שלך לעמדת החלוץ? איקרדי שכבש 15 ± והספיק לבלבל לקבוצה שלו תשכל ולגמור להם את העונה, או אולי לבנדובסקי שכבש כמוהו ונושק לגיל 31?
אני גם לא יודע באיזה סרט אתה חי שיש לנו שחקנים ברמה שלהם. סאנצו בגיל 18 אחראי על כפול שערים מאסנסיו, גם אם נכניס לספרדי לסטטיסטיקה את כל הסחיטות פנדל מתחילת העונה. וינסיוס אחראי באופן ישיר על איזה חמישה שערים וכל פעם שמגיע לרחבה מחרבן במכנסיים. ואסקס ובנזמה יעשו הכל כדי לא לבעוט בכדור.
בשום נקודה לא אמרתי שסאנצו או כל צעיר אחר הוא המחליף של רונאלדו.
אני לא חושב שאתה מבין שאין שחקן זמין בשוק שיחליף את רונאלדו. לא משנה כמה תרצה פריז לא תשחרר לך את אמבפה או ניימאר. מי עוד ״תותח על״? האזר? אינסיניה? רויס? הם יכולים אולי לצחצח לרונאלדו את הנעליים. הם בחיים לא יתקרבו לתרומה שלו, או ינצחו לנו משחקים כמוהו.
האזר היחידי שזמין ונמצא בתחום הוורלד קלאס והאמת העצובה היא שהוא נעלם כרוני. נבנה עליו שהוא יסחוב אותנו והעונה הבאה לא תראה טוב בהרבה מזו.
אם סאנצו הוא שחקן של 10/10 + בגיל 18 בקריירה שווה להשקיע בו ולקוות שהוא יחצה את הרף של הוורלד קלאס. גם ככה שום שחקן זמין אחר לא יחזיר את אותה כמות שערים. אם מתכננים להביא את האזר וחלוץ בנוסף אליו, מה רע.

ריאל מדריד היא ריאל מדריד בגלל שהיא מוותרת כשהשחקנים שהיא צריכה הם לא בשוק ? זידאן, רונאלדו, בקהאם, קאקא, אלונסו, רונאלדו, בייל זה רק רשימה חלקית של שחקנים שפרז הצליח להביא.

את העניין של יוביץ’ וסנצ’ו כבר טחנו כאן, אני רק אוסיף ש 20 שערים בקבוצה בינונית בליגה בינונית לא עושים עליי רושם גדול(ולא על מקבלי ההחלטות של ריאל מדריד), היום אסנסיו, בנזמה, בייל, איסקו ואפילו ויניסיוס וואסקז הם שמות יותר בכירים(והם לא מצליחים בקבוצת ענק כמו ריאל מדריד), ויש עוד כישרון ברזילאי גדול שמצטרף תחילת העונה הבאה.

זה נחמד להשקיע בשחקני העתיד, אבל השקענו מספיק בשחקנים כאלה בשנים האחרונות, הגיע הזמן להשקיע בהזארד ושכמותו.

כן, כי קאקא אלונסו רונאלדו ואחרים היו תקועים בקבוצה החזירה בהיסטוריה כשהם עלו למועדון 220 מיליון. איזה אינטרס אתה חושב שיש לפריז לשחרר מישהו מהכוכבים שה? מי האלטרנטיבות הזמינות שלך?
אני זוכר שיש לך הערכה טיפה מוגזמת לשחקני ריאל מדריד אבל גם אמא של לוקאס ואסקס לא לוקחת אותו על סאנצו.

ממש נחמד שהגולים שלהם לא עושים עליך רושם. אשמח לדעת מה כן עושה עליך רושם. כי אמבפה עד כמה שאני זוכר לא נתן 40 גולים בעונה הראשונה בליגת פארמרס שלו

לא איכפת לי מהאינטרסים של פסז’, אני רק יודע שאנחנו ריאל מדריד ואם אנחנו באמת רוצים שחקן מסויים אז הוא בסופו של דבר יגיע. ככה זה היה וכך זה יהיה גם בעתיד.

אין לי הערכה מוגזמת, אני מקווה שואסקז יחד עם ראמוס, בייל וקרוס ישוחררו בתחילת העונה הבאה.

אמפבה לא היה צריך להבקיע גולים כדי לעשות עלי רושם, כבר מהנגיעה הראשונה שלו ומהדריבל הראשון שלו ידעתי שהוא שחקן שאני רוצה שיגיע למדריד(או ליברפול), שחקנים כאלה אתה מיד רואה שהם משהו מיוחד, אתה לא צריך סטטיסטיקות, ואם הם לא כאלה אז סטטיסטיקה בקבוצה בינונית בליגה בינונית לא תעשה עליי רושם מיוחד.

שלא תבין לא נכון, יוביץ’ כהשקעה ומחליף לחלוץ הראשון שלך זה רעיון מאוד נחמד כשכבר יש לך את ההתקפה של ברצלונה, כשאתה ריאל מדריד של היום תחסוך כל יורו כדי להשקיע בשחקנים שמחזירים אותך להיות הקבוצה הטובה בעולם כבר מחר.

@titi_camara - מודיע לך שאם תמשיך עם נימוקי “אני מבין בכדורגל ואתם לא” היד תהיה קלה מאד על ההדק. מציע לך להפסיק עם החרא הזה מהר.

לגבי התוכן של מה שנשאר מההודעה שלך אחרי שמסננים את הקשקושים האלה:

קסמירו נראה חושך לאורך רוב רובה המכריע של העונה הזו ולפני גם בלי שום קשר למה שסביבו. הוא גם הרבה פחות מושפע מהיכולת של החלק הקדמי משום שתפקידו על המגרש הרבה פחות קשור לתמיכה בהתקפה (זה שהוא עושה את זה טוב מקרוס זה סיפור אחר, ולרעתו של קרוס בעיקר). קסמירו בהחלט שחקן טוב מאד, היה חלק מרכזי בזכיות שלנו וגם שיחק מעולה באופן כללי עד קיץ 2017 פחות או יותר, אבל להתעלם מהיכולת החלשה מאד שלו בשתי העונות האחרונות זה לעצום עיניים. כשמוסיפים את בוסקטס למשוואה אז מצטער, זו לא אותה קטגוריה.

“שחקני וורלד קלאס מהרמה הגבוהה ביותר” זה מושג כללי מאד ורחב, גם אנדר הררה, ויינאלדום, ארתורו וידאל וסמי חדירה הם “קשרים ברמה עולמית”, זה לא אומר שאת כולם הייתי רוצה לראות בהרכב ריאל מדריד. התרומה של טוני קרוס ומודריץ’ לנצחונות במשחקי כדורגל (כלומר: מניעת ספיגת שערים ועזרה בכיבושם) רחוקה מאד מהקשרים הכי טובים בעולם וצריך לשאוף ליותר. מודריץ’ בהחלט בדעיכה, אני מת עליו ובשיאו כמובן שלא צריך להחליף אותו, אבל במצבו הנוכחי לאורך רוב העונה הוא לא תורם הרבה. טוני קרוס שחקן משלים ברמה גבוהה למדי - שזה תואם רקיטיץ’/ארתור/עוד חופן שחקנים בעולם - אבל התרומה שלו בהגנה היא בדיחה ובשליש האחרון הוא לא עושה כלום. האמת שזה לא מדוייק - בתקופה האחרונה הוא בועט הרבה יותר לצערי הרב, ועושה את זה מזעזע. איפה זה ואיפה רקיטיץ’, בשני צידי המגרש.

שוב, הם לא שחקנים רעים, אבל בטח לא “שוברי שווין” ויש קשרים כאלה בעולם. הקישור הכי טוב בעולם זה בטוח לא, אלא אם התבלבלתי והמטרה של כדורגל הפכה להיות להשתחרר מלחץ על שטח קטן ו/או למסור לרוחב לסרחיו ראמוס ומרסלו.

זוכר שלפני שנתיים אותו אמבפה בחר בפריז על פני ריאל והם שילמו את הסכום השני הכי גבוה בהיסטוריה בשבילו? כן… לא נראה לי שזה עובד ככה

עד העונה שעברה הקישור שלנו היו טוב יותר (אינדיבידואלית, אי אפשר באמת לנתק משאר הקבוצה), העונה הם מתפקדים יותר טוב (יחד עם שאר הקבוצה), אבל זה באמת בטל בשישים וכסף קטן. (וגם כשהיו להם את צ’אבי ואינייסטה, היינו מנצחים בקאמפ עם 27 אחוז פוזשן).

ההבדל התהומי הוא בחוד. זידאן צריך לבצע 2 קפיצות מדרגה, אחת בשביל להחזיר אותנו להיות קבוצה יציבה ולגיטימית (פאק של השנה וחצי האחרונות), השנייה בשביל להוות יריב למסי.
איכשהו התרגלנו שמול סוארס ומסי, מכונות שמייצרות שערים בקלות בלתי נסבלת, אנחנו עולים עם ואסקס ובנזמה. שחקנים שלא יודעים לבעוט למסגרת. פחות מאמבפה והזארד אין על מה לדבר. נהיה קבוצה מצויינת אולי, אבל לא יותר טובים מהם.

אני מקווה שהשמועות על קאי האברץ מלברקוזן נכונות, כישרון ענק, ושחקן שיכול כבר לעשות את ההבדל למרות גילו (19) אם ויישמר את היכולת שהוא מראה בלברקוזן. קנייה שלו בקיץ והשאלה לאיזו סביליה יכולה להיות מהלך מבריק. קראתי עליו לפני שבוע בעיתונים כאן שבאיירן היא המועמדת העיקרית אבל גם אנחנו בתמונה והיום הוא צץ איפשהו במארקה, מקווה שזה לא סתם פנטזיה.

אפשר קצת פרטים?
עמדה, סטטיטיקה, תכונות?

למען האמת זו פעם ראשונה שאני שומע עליו

קשר התקפי-חלוץ שני שמשחק גם כקיצוני בחלק מהמשחקים.
שיחק גם בתור קשר מרכזי וגם כאחורי בגלל פציעות וגם אז היה בין המצטיינים למרות ששיחק בעמדה לא מוכרת.
בגדול שחקן מאוד וורסטלי, חכם, עם ראיית משחק של שחקן בן 30+, יכולת מעולה להשתחרר מלחץ, קבלת החלטות מהירה, שליטה טובה בכדור והנעת המשחק משובחת. התנועה שלו במגרש ללא כדור היא תכונה מאוד חזקה והפסים שהוא מחלק הם הסיבה שהופכת אותו לכישרון ענק.
נגיעה ראשונה בכדור היא תכונה פחות חזקה אצלו אבל המהירות שהוא משתלט על הכדור והיכולת שלו לשמור על הכדור עוזרים לו להפוך לשחקן מסוכן שיכול לתת את הפס המסוכן או את הדריבל שיקרב אותו לשער.

העונה הוא עומד כרגע עם 10 שערים ו4 בישולים ב26 משחקי בונדסליגה, כבר יותר משנתיים שהוא מוגדר כשחקן העתיד של גרמניה, אם והוא לא יילך בדרכי אוזיל או מריו גוצה, למרות שבניגוד אל השניים הוא לא שחקן שמרבה להיפצע, וכבר מגיל 17 מככב בבונדסליגה, אז איו פלא שרוב האריות של אירופה מעוניינות בו.

אגב, הוא בסגל של גרמניה לשני המשחקים נגד סרביה והולנד, עם סיכוי מאוד גבוה שהוא גם יפתח. שווה לעקוב וגם אחרי יוליאן ברנדט השותף שלו בלברקוזן ובנבחרת שגם מקושר אלינו בזמן האחרון.

םול פוגבה נשאל לגבי ריאל מדריד וזידאן במסיבת העיתונאים של נבחרת צרפת, ומתחיל בפלירטוט קל שלפחות אותי מסקרן מאד. לצד אמירות שכרגע הוא במנצ’סטר יונייטד ובלה בלה בלה, פוגבה מציין שמדריד היא מועדון חלומי עבור כל אחד, וזידאן מאמן חלומי.

אם רוצים דוגמה קלאסית לשחקן שיכול לשפר את “הקישור הטוב בעולם” - הנה היא. בהנחה שיש דרך לשמור עליו בכושר שבו הוא נמצא מאז שמוריניו פוטר, התרומה ההתקפית שלו היא בסקאלה אחרת לחלוטין מזו של כל הקישור שלנו והוא יהווה שדרוג נהדר בעיני. כמובן שעוד חזון למועד ואין שום דבר קונקרטי.

לוקח אותו מחר להרכב במקום קרוס למען האמת.
אחרי הפתיחה הפחות טובה שלו במנצ’סטר הוא לגמרי בעל הבית בקישור שם עם תרומה התקפית גדולה של 14 שערים עד כה, כמובן יותר מכל הקישור שלונ ביחד.

סביר הרבה יותר להניח שבמידה והוא או אריקסן יגיעו זה לצד קרוס ועל חשבונו של מודריץ’. למרות שאני לא מחבב את קרוס בכלל, זה שילוב מעניין.

אם בייל, שגם ככה מחוזר על ידי מנצ׳סטר יכלל בעסקה, לא רק שזה יוריד את העלויות קנייה של פוגבה משמעותית. גם שהמשכורת של בייל גבוהה משל פוגבה במנצ׳סטר, בייל יחגוג בקיץ 30 לעומת פוגבה שרק חגג 26 החודש. פרידה מבייל הקיץ היא צעד מתבקש, המערכת יחסים הזאת לא עושה טוב לשני הצדדים ולקבל פוגבה תהיה עקיצה יותר גדולה מצידנו אפילו ממקרה די מריה.