דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מהבחינה של בייל לא הייתי בונה על זה כל כך, לפני כמה שנים היה עניין גדול בו ואף הצעה גרנדיוזית ( 120 מיליון כשהיה בטוטנהאם ) אבל כיום נראה שהרכבת עזבה את התחנה ועם סולשיאר על הקווים אני בספק שיביאו אותו: המשכורת שלו אסטרונומית ( וסאנצ’ז עדיין בקבוצה ) ואם הוא לא מצליח לשמור על כשירות בספרד אין לו סיכוי באנגליה הפיזית.
לגבי פוגבה , זה כבר יותר ריאלי אבל אם יקרה הייתי מהמר על קיץ 2020 כשהוא לקראת סיום חוזה ויכול לעשות שרירים ליונייטד .

כמה דברים:

1. בשער המארקה כתבו “הוא מגנט” כשיש ציטוטים של אדן הזאר, קיליאן אמבפה ופול פוגבה שמדברים על הערצתם לזינדין זידאן. כמה מהם יגיעו לריאל מדריד?
  2. לדעתי אין כבר קבוצות “מושלמות” בכדורגל ואת תקציב הרכש שאני מניח שהוא לא מפלצתי כמו שנרצה - הייתי משקיע בהתקפה חדשה לגמריי. פוגבה שחקן נפלא אבל לא חושב שהוא טוב כמו שעושים ממנו והוא נורא יקר. מה שכן אנחנו זקוקים לריענון בקישור מבחינת אופי הקשרים - רק קאסמירו הדועך תורם בגולים. אין הצטרפות מקו שני.
  3. לא אוהב את השמועות על הרצון של ואראן לשנות אווירה והציטוט שלו “זה לא הזמן ולא בא לי לדבר על העתיד בפומבי”. יש ביקורות בספרד על חוסר המנהיגות שלו. אחרי העונה העלובה שלו הוא צריך לסתום את הפה ולחזור לשחק כדורגל.
  4. לפי ה-AS יש רשימת אלטרנטיבות: דה ליכט הכי טוב והכי יקר, קוליבאלי דומה לואראן בחלק מהתכונות, מאריו הרמוסו הכי זול ויעלה 7.5 מליון יורו אבל מתאים כבלם רביעי והוא פחות טוב, ושקריניאר מאינטר - שסוכנו טוען שריאל מדריד פנתה אליו.

בדיוק בגלל זה פוגבה יכול להיות רכש מעולה. שחקן קישור שנותן לפחות עשרה שערים בעונה.
אין הרבה קשרים עם אוריינטציה התקפית כ"כ טובה.

פוגבה משחק הרבה מקדימה ביונייטד כאשר שני קשרים משחקים יותר מאחורה וסוגרים(בד"כ מאטיץ’ ועוד מישהו), בריאל השיטה שונה ומשחקים עם קשר אחורי ושני שחקני 50-50 משני הצדדים, בשיטה הזאת גם פוגבה יבקיע הרבה פחות ממה שהוא מבקיע כרגע, יבקיע יותר מקרוס ומודריץ’ אבל עדיין הרבה פחות ממה שהוא מבקיע.
אם ריאל תשנה את המערך של הקישור שלה כדי שםוגבה יבקיע את אותו כמות שערים כמו עכשיו זה יביא להיחלשות הקישור מבחינה טקטית והרבה קבוצות ישלטו מול הקישור שלנו.

פוגבה כרגע שידרוג על פני קרוס, אבל לא שידרוג מהותי שישנה מאזני כוחות, קודם כל חייבים להשתמש בכל הכסף הזמין להחתמת שני שחקני התקפה מהטופ10 בעולם(עדיפות מהטופ5) ואם נשאר כסף לרכוש קשר. בלם שהיינו חייבים כבר רכשנו.

חוכמת ההמונים?
האתר הזה מאפשר להצביע עבור כל שחקן בסגל אם להשאיר אותו או לוותר עליו הקיץ.

התוצאה של בנזמה די מפתיעה. בייל מנגד מקרה אבוד מבחינת הקהל.
כרגע רק 5 שחקנים עם מעל 50% בעד לשחרר אותם, שזה די מפתיע בהתחשב בכשלון הטוטאלי של הקבוצה העונה. שמח לראות שהאוהדים מתחילים לעלות על הבלוף של קרוס, זה לא מספיק עדיין אבל זאת התחלה.

בנזמה במצב סביר כי הרבה ערבים גם מצביעים.

לא מפתיע שרק 5 שחקנים מעל 50% בעד השחרור כי הבעיה העיקרית זה לא בשחקנים הנמצאים בסגל אלא בשחקנים שחסרים בסגל…
מה שמפתיע זה ש85% רוצים שראמוס ישאר.

ממש לא נכון.

מפתיע שרק 85% רוצים שראמוס ישאר.

לא שיש לי בעיה עם מיליטאו (לא מכיר אותו) אבל חשבתי להעלות שאלה: למה זה נדמה שבמועדון הולכים מסביב במקום להתרכז בשחקנים יותר מוכחים? או ספציפית, למה מיליטאו ולא דה ליכט, שכולם פחות או יותר יודעים מיהו ואיזה בלם הוא הולך להיות? זה מרגיש לי שבשנים האחרונות ברצלונה הולכת על שחקנים יותר “מוכחים” ואנחנו הולכים על שמות ש"אולי יהיו".

למה לדעתכם במועדון לא חשבו על דה ליכט אם ככה? הוא הולך לעלות בסביבות ה60 מליון יורו לפי הדיווחים וזה ממש לא שונה מהסכום ששילמנו על מיליטאו.

בעיניי לפחות זו הדרך החדשה של המועדון. ברצלונה יושבת כמו צלף ומנסה לפגוע בשחקנים מסויימים, ואנחנו יורים לכל הכיוונים מתוך הנחה שחלק מהכדורים יפגעו.

לא יודע כמה אני לא מסכים על הדרך הזאת. כן יש לפעמים שחקנים שאני לא אוהב או שחקנים שלא משתלבים, אבל לרוב הם יחזירו את ההשקעה בכל מקרה. יש גם מקרים כמו ויניסיוס ואסנסיו שההשקעה בהם התבררה כגאונית.

אני גם רוצה שיפתחו את הכיס על 2-3 שחקנים צעירים מוכחים, ואולי גם יעשו את זה בקיץ נוכח העונה הרעה שעוברת על הקבוצה.

יש כאן כאלו שרוצים שחקנים מוכחים, שכבר הוכיחו עצמם לחלוטין, כדוגמת הזאר ואריקסן. אני פחות רוצה שחקנים כאלו משום שבאופן טבעי ייקח להם זמן להשתלב בקבוצה, ועד שזה יקרה גילם כבר יישק ל30, ערכם יירד משמעותית ועדיין אפילו לא הספקנו להנות מהם. בנוסף, השקענו עד היום מיליארדים כדי להתחרות בבארסה של מסי ועדיין לא הצלחנו לעשות זאת - לפחות בזירה המקומית, אני בספק גמור אם הזאר יגיע עכשיו ויהפוך את כל היוצרות. צעירים שעדיין לא ‘מוכחים’ ישתפרו במהלך התקופה הזאת וכשמסי יפרוש אנחנו נהיה בעמדה טובה יותר.

חוץ מזה, ההייפ סביב דה ליכט מאוד גדול מ-2 סיבות:

1. הוא שחקן טוב
  2. הסוכן שלו זה מינו ראיולה

הבעיה שההייפ יוצר זה משא ומתן מאוד מאוד קשה, ראיולה יודע איך לסחוט קבוצות כך שיוכל להוציא מהם שכר מאוד גבוה, מענק חתימה מאוד גבוה.
דה ליכט יגיע לבארסה, אולי גם מהסיבה שהוא באמת אוהד בארסה ומכך שיהיה לו חבר הולנדי בקבוצה. אבל בארסה תצטרך לשלם שכר גבוה לילד בן 19 במה שיכביד עוד יותר על תקציב השכר המנופח בטירוף אצלהם.
פרז מנסה (ובנתיים מצליח) לשמור על הירכיית שכר בקבוצה, ברגע שאתה משלם לילד בן 19 יותר משאתה משלם לאסנסיו, ואסקז, סבאיוס, נאצ’ו (לוקח שחקני משנה בקבוצה לצורך ההשוואה) הסוכנים שלהם מתחילים לעשות בעיות ולדרוש שיפרו לחוזה וזה מעגל שלא נגמר. בארסה בבעיה גדולה מהבחינה הזאת.
מאמין ששחקן כמו מילטאו אמר אלף פעם תודה על ההזדמנות לשחק בריאל (שנה שעברה עוד היה שחקן בליגה הברזילאית) והשכר יהיה בהתאם (כמובן שגם דה ליכט צריך להגיד תודה על ההזדמנות בבארסה).

למה דה ליכט שחקן יותר “מוכח” ?
הברזילאי כבר שיחק בליגה זרה במדינה זרה(למרות הפורטוגלית) והוכיח שהוא יכול להשתלב בקבוצה חדשה, נכון שדה ליכט שיחק יותר בנבחרת אבל הנבחרת שלו היא הולנד ולא ברזיל.
ומבחינת עלויות בגלל הסוכן כבר דיברו כאן, לא יודע מה יתברר בעתיד אבל כרגע נראה שריאל עשתה את הרכש היותר נכון.

אתה בעצם אומר שהערבים לא מצביעים ?

מסכים עם מה שכתב סנטיאגו. עם המחירים של היום זה ממש קשה לרכוש שחקנים מוכחים כדרך. ריאל כרגע בסיטואציה בה היא תצטרך לקנות אחד או 2 כאלה, אבל כדרך של מועדון אנחנו לא יכולים לפעול כך יותר.
לכן פרז החל לקנות המון צעירים עם פוטנציאל. במחיר של שחקן מוכח (200 מיליון) ריאל יכולה לרכוש עשרות צעירים מהטובים בעולם, שתכלס אחד מהם בטוח יהפוך לשחקן ברמה של הזאר, לפחות כרגע עם כל היריות לכיוונים שונים יש לנו לא מעט שחקנים עם פוטנציאל גבוה להפוך לכאלה.
גם במקרה ששחקן לא יהפוך לשחקן טופ הוא עדיין יחזיר את ההשקעה בו בקלות ולכן אני מאוד מסכים עם הדרך.
הבעיה עם הדרך היא שהשינויים בקבוצה נעשים הדרגתית, ולכן צריך להבין מתי כן לקנות שחקן מוכח ולא להתעקש מידי על הדרך החדשה.

ממש נוהרים לקלפיות :smile:

דה ליגט אומנם מוכח הרבה יותר ממיליטאו, אי אפשר להפחית ממה שהוא עושה. אומנם כמו שאמרו גם לסוכן שלו וגם לתקשורת יש חלק מאוד גדול בהייפ שסביבו, אבל הוא גם מצדיק חלק גדול מההייפ, בגיל 19 להיות קפטן של אייאקס (אותה אחת שהדיחה אותנו), ולהראות יציבות לזמן מאוד ארוך זה לא מובן מאליו. מצד שני ממה שראיתי ממיליטאו הוא לא נופל בהרבה אספקטים מדה ליגט, כנראה שחסר לו רק סוכן ממולח.

יהיה מעניין איך יתפתח הקיץ בהקשר לעמדת הבלם.
וראן לא נשמע כול כך ברור ונראה כאילו הוא שוקל לחפש אתגר אחר בקריירה, וברגע שזה ייצא לפועל החור שהוא ישאיר הוא מאוד גדול. נכון העונה האחרונה שלו היא לא מהטובות מאז שהוא הגיע, אפשר להגדיר את זה כירידה ביכולת ואפשר גם כעונת נפל אחרי המונדיאל בקיץ, אבל הוא עדיין אחד הטובים בעולם בעמדה שלו ללא שום של ספק. הסנגלי אלידו קוליבאלי מנאפולי הוא שם מעניין שמקושר אלינו כבר לא מעט זמן, והשבוע גם צץ באס כמחליף אפשרי במקרה של עזיבת וראן. מראה יכולת גבוהה מאוד במדי נאפולי לאורך זמן, ונמצא בגיל המושלם לשחקן הגנה. המכשול: דה לורנטיס דורש עליו 150 יורו. על סקרניאר מאינטר שגם מקושר אלינו, דווח לאחרונה בעיתון הטוטוספורט האיטלקי שהוא בדרך להארכת חוזה עד 2023, מצד שני יכול להיות שזה הכול מניפולציה בכדי לעלות את הערך\השכר שהוא מבקש כי הסוכן שלו טוען שיש התעניינות בו מצידינו. עוד נציג מהליגה האיטלקית הוא קוסטאס מנולאס, היווני מרומא שקושר על ידינו גם בקיץ שעבר. תג מחיר של 22 מיליון יורו והעברה יותר קלה על הנייר. את הרמוסו אני לא מציין כי אני לפחות לא רואה אותו הופך להיות שחקן שיכול לתפוס חולצת הרכב, מקסימום wannabe נאצ׳ו.

מה שהופך את דה ליגט כאופציה מאוד לגיטימית וגם יותר קלה (שוב על הנייר), חוץ מזה שבברצלונה הוא יוכל שוב להתאחד עם דה יונג, אין להם הרבה יותר מה להציע ממה שאנחנו יכולים להציע לו ולהפך, בבארסה הוא צריך להאבק על חולצת ההרכב עם עוד לפחות 3 שחקנים לגיטימים לחולצת הרכב שלא פחות טובים ממנו. לעומת אצלנו שבמקרה שוראן יעזוב, זה יהיה הוא ראמוס ומיליטאו, מה שיכול להבטיח לו הרבה יותר דקות בהרכב.

הבוקר בשער המארקה מדברים על רצון גדול של זידאן לראות את סאדיו מאנה,הסנגלי בן ה 26 של ליברפול בריאל מדריד,זה מתחבר עם השמועות שצצו אחרי עזיבת זידאן על סיכום מאנה שבוטל ברגע שזידאן התפטר מאימון הקבוצה.
לדעתי,הלוואי,דריבליסט מדהים,סקורר לא רע בכלל ויותר צעיר מהזאר ב 3 שנים,הבעיה שיהיה קשה להוציא אותו מליברפול.

מאנה יחגוג 27 עוד 3 שבועות וההפרש ביניהם הוא שנה ו3 חודשים. לי בראש יש בלי סוף סצנות של מאנה מחמיץ מכל מצב אפשרי אבל לא צפיתי בו מספיק אז אולי פשוט יצא ככה.

לא יודע, אני מאז שראיתי את הפרצוף של אמבפה באתר הבית של המארקה 3-4 פעמים בשבועות האחרונים, רואה רק אותו מול העיניים. שיחזירו את מיצ’ל קשישא להרכב מבחינתי.

ראיתי דיווחים באס על התעניינות שלנו באנדומבלה הצרפתי.
ראיתי אותו השנה מול סיטי וברצלונה ומדובר בשחקן מאוד איכותי.
אני מאלה שפחות מחזיקים מקאסמירו. הוא יודע להגן מעולה, אבל שחקן מאוד גס עם הכדור ואני חושב שזה הרבה פעמים בעוכרינו.

הייתי שמח לרענון בעמדה הזאת.

תקן אותי אם אני טועה אבל אנדומבלה קשר 50-50 שיותר מתרכז בהנעת כדור. בנוסף מרקוס יורנטה היה די טוב כששיחק. בהתחשב בזה שהוא יהיה די יקר אני חושב שעדיף להתמקד בכיוונים אחרים

הוא קצת מטעה כי הוא שחקן עם טכניקה לא רעה שמתאימה לשחקני 50-50.
מהפעמים שיצא לי לראותו הוא משחק לרוב כאחרון מבין הקשרים. זה מתבטא הרבה בסגירות שלו ובמיקום הנבון.

אני מאמין שבקבוצה כמו ריאל הוא ישחק כקשר אחורי.
בצרפת אומרים עליו שהוא מאוד מזכיר את מקללה. לדעתי אם יגיע אלינו נראה עוד יותר את הדמיון ביניהם.

לאחרונה בין שלל שמות הקשרים שעולים עולה גם השם של אדריאן ראביו כמועמד לריאל מדריד.
על פניו החתמה יחסית קלה- צרפתי, מסיים חוזה ומנודה בפריז, כבר לא יגיע לבארסה.
אני לא יודע אם הוא מה שאנחנו צריכים ובנוסף הוא הסתבך בנבחרת צרפת ובפריז (למרות שזה סופו של כל שחקן שרוצה לצאת משם), מהמשחקים שראיתי אותו בשנים האחרונות נראה כמו שחקן עם הרבה פוטנציאל, עדיין צעיר (23) ובכלל לא שחקן גרוע כמו שאוהדי בארסה החליטו שהוא (אני למען האמת העדפתי שלא יגיע לשם).

מה דעתכם?

לדעתי שחקן מעולה. טכני מאוד עם צעדים ארוכים.
לא יצא לי לראות אותו הרבה, אבל ממה שכן מדובר בשחקן מרשים וחכם.