דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

צפיתי בו בעיקר במפגשים מולנו, והיו כמה בשנים האחרונות. הוא נהג להצטיין בהם. הגיל שלו בעיניי משחק תפקיד חשוב ואם גם בפאריז הוא היה בספסל אז בטח יגיע בלי ציפיות גבוהות. הוא יוכל להילחם על מקום בהרכב ובהמשך לכבוש אותו. בעיניי זו יכולה להיות החתמה שרק נברך עליה.

אני אישית חושב שגם המתנגדים הגדולים ידעו להגיד שהוא לא שחקן רע, פשוט לא מתאים לשיטת המשחק ולדעתי היה יוצא גומש 2 אצלינו.
בריאל שם שיטת המשחק קצת שונה, הרבה יותר ישירה ומעורבת אגפים והרבה פחות שליטה בכדור ומעבר דרך האמצע, הוא יהיה הרבה יותר טוב לדעתי.

הוא לא שחקן רע,אבל אין סיבה להביא אותו לריאל מדריד,זה יהיה פשוט עוד מאותו הדבר,ראביו לא שונה בתפקוד שלו ממודריץ וקרוס,בעיקר מניע לצדדים ומשחרר לחץ באמצע,יש לנו מזה מספיק.
אנחנו צריכים קשר שידחוף קדימה,יעשה תנועה מקו שני ויאיים על השער,אנחנו צריכים אריקסן.

זידאן ממש הילל את פוגבה במסיבת העיתונאים אתמול. בדרך כל הוא מתחמק מלדבר על שחקנים של קבוצות אחרות. מעניין.
קשה לי להאמין שיונייטד ימכרו את פוגבה גם אם הוא ירצה להצטרף אלינו. בנוסף פלורנטינו מעולם לא החתים שחקן שמיוצג ע"י מינו ראיולה וזה לא מקרי.

אם זידאן מהלל את פוגבה זה סימן מעודד. כנראה הוא סוף סוף הפנים שקרוס לא מספיק טוב ולא נותן ערך מוסף. עכשיו נחכה שהוא יגיע לאותה מסקנה גם בנוגע לבנזמה.

אם כבר קונים ילדים ברזילאים בסיטונאות, למה לא אנתוני מסאו פאולו?

כבש רק שער אחד בבוגרים אמנם אבל מדובר בשחקן עם המון כדורגל ברגליים. מהיר מאוד וזריז בצורה בלתי רגילה. מה שהכי אהבתי אצלו זה שכאשר הוא עם הכדור, הוא נוהג להרים את הראש ולחפש מסירה, מזכיר את די מריה בעניין הזה.

הוא בסך הכל בן 19 ושיחק רק 11 משחקי ליגה. הוא לא אמור לעלות הון ויכול להיות השקעה שאולי תתברר כבינגו.
בינתיים לא שמעתי עליו שמועה שקושרת אותו לאף מועדון גדול אבל אתפלא אם אף קבוצה לא תנסה לשים את ידה עליו כבר בקיץ הקרוב.

נחשפתי אליו ממש בחודש האחרון.
ואוו כמה כישרון יש לילד הזה. אם יממש רק חצי ממה שיש לו הוא יהיה חתיכת שחקן.

התקשורת במדריד ממשיכה לירות לכל הכיוונים, ונראה שרק המאמן זינדין זידאן ששיתף 19 שחקנים בשני משחקים הראשונים בקאמבק על הקווים - יודע מה הוא רוצה לראות מריאל מדריד מודל 2019/20. בשער המארקה הזכירו, על רקע תמונה של בייל, כמה לא מפתיע - שלפני שרוכשים שחקנים - קודם כל צריך לשחרר(יציאה). לא מעט שחקנים עשויים לעזוב, ושם טרי שהצטרף לרשימה הוא רפאל ואראן שלפי תוכנית טלוויזיה, אותה אחת שחשפה ראשונה שזידאן יחזור לריאל מדריד - אמר לחבריו בחדר ההלבשה שהחליט לעזוב סופית. בשער ה-AS כתבו שפוגבה ואמבפה בראש סדר העדיפויות כשריאל מבינה שמבצע אמבפה הוא בלתי אפשרי.

לדעתי חבל להשקיע מאמצים באמבפה. זה באמת יהיה בלתי אפשרי הקיץ.

פוגבה יהיה החתמה מעולה. לא תופס מקום של שחקן התקפה ומבקיע כמו שחקן התקפה.
הזאר נראה הכי קרוב אלינו. גם הוא כמובן החתמה מעולה.

שחקן שאני מאוד מחזיק ממנו והייתי ממש שמח לראותו אצלנו הוא סטרלינג.
תמיד היה כישרון על אבל פפ הפך אותו למפלצת. דריבל מעולה, מהירות אדירה וגם הגיל סופר מתאים - עוד לא 25.

אז מסתבר שראביו אכן יגיע ל-5 שנים.
אני חושב שביחס לזה שהשחקן מגיע בחינם זה סה"כ רכש טוב, אבל מצד שני ממש לא שובר שוויון (פוגבה נגיד).
המהלך הזה אומר שסבאיוס/ וואלורדה יתקשו עוד יותר למצוא דקות, שלא נדבר על קובא שכנראה נגמר הסיפור שלו בראל.

סבאיוס,קובאצ׳יץ׳ ויורנטה סיימו את הסיפור בריאל לדעתי,ואלורדה יישלח להשאלה (אני מקווה) מה שישאיר אותנו עם שני קשרים אחוריים: קאסמירו וראביו.
אני בעד (בתנאי שזה לא יפגע בהתפתחות של ואלוורדה שאני מחזיק ממנו מאוד כרגע).
הייתי מעדיף קשר דינמי יותר כמו אנדומבלה של ליון אבל כנראה שאין כוונה להשקיע הרבה בעמדה שאנחנו די מכוסים בה.

עכשיו יש דיווחים שזידאן לא מעוניין בשחקן והעסקה כנראה לא תצא לפועל,לא נורא.

במארקה דווקא אומרים שגומרים בהנהלה סיפרו שריאל כלל לא מעוניינת בשחקן. הלוואי.

למקרה שהדיווחים נכונים, מישהו יכול לשתף לגביו? לא יצא לי לראות אותו הרבה. הוא קשר אחורי טבעי או יכול לשחק שם במידת הצורך?

הוא למלם. …

לא ראיתי אותו הרבה אבל לטעמי מדובר בקשר מצוין.
אז נכון הוא לא ישפר את ההרכב שלנו, אך הוא בהחלט טוב מכל קשר אחר שיושב לנו על הספסל, וכבר ראינו כמה שחשוב ספסל חזק.
ראביו יגיע בחינם, וגם אם המשכורת גבוהה זה עדיין יוצא זול לעומת כל רכש שיגיע

הבעיה היא שהמועדון זקוק נואשות לקשר מהטופ. אם יגיע אחד וקרוס יעזוב, אז יהיה מקום לראביו. אחרת יווצר מצב בו יש 4 קשרים שמצפים לשחק את רוב הדקות על 2 עמדות. הבעיה היא שאני לא רואה מצב שקרוס עוזב, הוא אחד השחקנים היותר באנקרים שראיתי בריאל ונראה שמתאמנים מעריכים אותו.
בכל מקרה לפי הדיווחים האחרונים יש לראביו הסכם עם המועדון אבל הצוות המקצועי באמת מעדיף את אריקסן/ פוגבה.

אני חושב שמכירה של קרוס והבאה של ראביו ועוד אחד מהשניים למעלה תהיה טובה, מקצועית וכלכלית. אפשר בקלות לסחוט את ה70+ על קרוס. אני מניח שגם לא יהיה אכפת לו לגוון; לא נראה שאכפת לו יותר מדי מהמועדון והוא מתחיל להתקרב לדמודמי הקריירה, מה גם שיהיו המון קבוצות שיחפשו שחקנים בעמדה שלו הקיץ(פריז,יונייטד, טוטנהאם ואני בטוח שפפ לא יתנגד אליו)

מודריץ׳ לא ילד גם ככה. מוכרים את קרוס? תביאו וורלד קלאס מוכח. רוצה את פוגבה, דה בריינה ודומיהם המעטים. ראביו זה שחקן שמישהו יכול להעיד שהוא יציב לרמה של ריאל מדריד?

ראביו קשר מצויין ויכול לשחק בהרכב של כל קבוצה בעולם, הבעיות בפסז’ הם הבעיות בפסז’, מדובר בשחקן שאם ישחק קבוע בלי בעיות חוזה ושטויות כאלה יכול לאיים על תואר הקשר הטוב בעולם.
לא יודע מי קבע שהוא גומש 2 או שהוא לא מתאים לשיטה של ברצלונה כי זה ממש רחוק מהמציאות, מדובר בשחקן מאוד חכם עם שליטה מצויינת בכדור שיכול לשחק גם קשר אחורי, והוא האחרון שהייתי קורא לו למלמ.

וזה מבחינתי כבר פוסל אותו על הסף.

אריקסון שחקן מצויין אבל הוא לא ישחק קשר בריאל מדריד אם יגיע, כלומר הוא לא ישחק בקישור המורכב מ-3 שחקנים. אין קשרים שמשחקים בקבוצה שמשחקת 433 שנותנים תפוקה התקפית(מבחינת מספרים) יותר טובה מאלה של ריאל מדריד(לא כולל העונה הדפוקה הנוכחית), כל הקשרים שזורקים את שמם לכאן שמביאים מספרים משחקים בקבוצות שלא משחקות באותה שיטת משחק כמו של ריאל, רק שחקן אחד בעולם יוכל לתת מספרים מצויינים וגם לשחק בשיטה של ריאל מדריד והסיכוי שהוא יגיע שואף לאפס, הוא בלגי שמשחק אצל קטלוני.

לתרומה ההתקפית של הקישור של ריאל מדריד קוראים “קרנות של טוני קרוס” ו-“בעיטות מרחוק של קסמירו לפעמים”. יש גם “גול יפה של מודריץ’ פעם בשתי עונות”. זה לא עניין של העונה הנוכחית. חוץ מזה, הרוב המוחלט של קבוצות הצמרת האירופאיות, כולל טוטנהאם של אריקסן, משחקות עם שלושה קשרים.

שיטת המשחק של ריאל מדריד, בפן ההתקפי, היא אחראיות ומינימום סיכונים בקישור, והעברת היוזמה ההתקפית למגנים. חלק מזה גם לא קשור לטקטיקה - קרוס ומודריץ’ פשוט לא קשרים שאפקטיביים באיזושהי צורה בשליש האחרון, כפי שאפשר לראות מצויין מהכדורים שהגרמני מפריח בלפלפיות ליציעים כשהוא כן מנסה. אה כן, ואיזה פורטוגלי בקצה אמור לדחוף חלק מהכדורים לרשת, אבל העובדה שהלך לא מפריעה לשיטה יותר מדי. במילים אחרות - “השיטה” שלנו לא רלוונטית לכלום ואם אין קשרים שיכולים לתת תפוקה טובה יותר בהתקפה מאשר קרוס ומודריץ’ באותה “שיטה” - צריך להחליף אותה ואותם.

הסוף של ההודעה שלך הוא קשקוש, סלח לי. אפשר בקלות מאד לראות שיש המון קשרים שנותנים מספרים טובים יותר מהקישור שלנו ע"י הסתכלות ב… ובכן… מספרים. הרי הנימוק לטובת “הקישור הטוב בעולם” שלנו הוא שמספרים זה לא הכל ובלה בלה בלה, אי אפשר לרקוד על שתי החתונות.

אתם מדברים פה כאילו שקרוס הוא מקאללה מבחינה הגנתית. לא בטוח בכלל ששחקנים כמו אריקסן ופוגבה לא ישתלבו בשיטה הנוכחית ופשוט יתנו תפוקה טובה יותר.
ויותר מזה, אם הם לא ישתלבו בשיטה הנוכחית אז למה לא לשנות קצת את השיטה, זה לא שהנוכחית כרגע עובדת

שוב חזרנו לאותה נקודה, אתה טועה(בלשון המעטה), ההבנה שלך לשיטת המשחק של ריאל מדריד ולתרומה ההתקפית של מודריץ’ וקרוס מאוד לוקה בחסר, אני יכול לנסות להסביר מה הצמד הזה עושה אבל דואג שתבוא אתה או אחד מהמנהלים האחרים ותמחקו את הפוסט בטענה שאני שחצן ואז כל מה שכתבתי סתם ימחק.
אז אני אסתפק בזה שאציין שאתה מאוד רחוק מהמציאות.

אתה שוב טועה, אריקסן משחק קשר התקפי לכל דבר ועניין בטוטנהאם.

אין שחקנים שיכולים לשחק את התפקיד של מודריץ’ וקרוס ולתת יותר מספרים(לזה נגיע בהמשך), אתה יכול לרצות להחליף את השיטה, אבל מי שיכול להחליף אותה(זידאן) לא רוצה…ולכן גם אם נביא מחליף לקרוס(הגיע הזמן, נראה שמיצה את עצמו בריאל) לא נקבל יותר מספרים מאותה עמדה(אולי קצת יותר, אבל לא בהרבה).

אני לא נגד להחליף שיטות, אני רק מציין שבשיטה הנוכחית אין קשרים שמתאימים גם לשיטה ושגם יביאו מספרים יותר טובים, גם כי אין שחקנים כאלה וגם כי השיטה משתמשת בשחקני הקישור כך שהם לא יוכלו לתת מספרים כפי שאתה מצפה.

קודם כל אני לא טוב בריקוד, ולכן משתדל לא לרקוד אפילו בחתונה אחת.

אם יש המון קשרי 50/50 עם מספרים יותר טובים אתה מוזמן למנות אותם כאן, זה אמור להיות קל משום שלדעתך יש המוווון כאלה.

כל טוב