דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

הטענה שלי היא שקרוס ומודריץ שחקנים דומים מידי וזה בזבוז לשחק איתם יחד. שניהם מעולים בניהול משחק, שחרור לחץ ושליטה בקצב, אך גרועים בלעשות את התפקיד הנוסף של הקישור, שהוא דחיפה קדימה.
גם בשיטה הנוכחית, שחקן כמו פוגבה יתן לך דריבל קדימה ובכללי הוא ישחק למעלה יותר, מעשה שלא רק שיביא לו מספרים גדולים יותר אלא יגרום להרבה בלבול בהגנת היריב וישחרר שחקנים אחרים שלנו.
הבעיה העיקרית בריאל היא שהקבוצה צפויה יותר מיום שמשי בקיץ בישראל, לכן שחקן קישור שקצת יטרוף את הקלפים ישחרר את כל ההתקפה של ריאל, ויעשה בלאגן בהגנת היריב.

זה לא קשור לטענות שלך או שלי, זה תלוי במאמן והמאמן מעדיף לשחק עם קשר אחורי ושני קשרי 50/50 אחד בשמאל והשני בימין, מודריץ’ וקרוס כן דוחפים קדימה אתה כנראה התכוונת שהם לא מצטרפים מספיק מאחורה למצבי הבקעה ובזה אתה צודק, אבל שוב שניהם קשרי 50/50 ולכן הם לא אמורים לשחק למעלה יותר כפי שאתה מציע שפוגבה יעשה, כלומר גם אם פוגבה יצטרף וריאל תמשיך לשחק באותה השיטה התרומה ההתקפית של הקישור לא תשתנה הרבה כי ההוראות שפוגבה יקבל יהיו דומות לזה של קרוס, פוגבה כמובן שיצטרף יותר טוב להתקפה במצבים שהוא כן יהיה חייב ויבקיע יותר, אבל זה לא יהיה קריטי מבחינת מספרים, מהצד השני קרוס מנהל משחק יותר טוב מפוגבה דבר שגם יפגע בהנעת הכדור של ריאל.
האם כדאי לשנות את השיטה זה כבר דיון אחר, אני רק טוען שבשיטה הנוכחית של ריאל הקשרים שלנו מעצם תיפקודם מסורסים התקפית ושאין קבוצה שמשחקת באותה שיטה כמו שלנו שהקשרים שלה נותנים תרומה התקפית(במספרים) יותר טובה מאלה של ריאל.
ריאל קבוצה צפוייה היום לא בגלל מודריץ’ וקרוס, היא קבוצה צפוייה כי השלישייה ההתקפית שלה לא מספיק טובה(בלשון המעטה), וגם בגלל שהמגינים שלנו עוברים עונה קטסטרופלית, מודריץ’ וקרוס הם לא שחקנים של שליש אחרון, אבל הם בין הכי טובים בעולם כדי לספק לשליש האחרון את כל הכלים והזזדמנויות כדי לעשות נזק, הבעייה שבשנים האחרונות השלשייה הקדמית שלנו היה רק רונאלדו שהלך והזדקן ואיתו שיחקו בנזמה הלמלמ ובייל הפצוע.
תביא את אמפבה והזארד ותראה כמה מבריק הקישור שלנו.

קשרים עם 7 בישולים או יותר, כלומר כמו קרוס ומעלה (שזה אומר יותר ממודריץ’), בעונה שעברה בליגה, רשימה חלקית:

אלכס גראנל, פיאניץ’, נאינגולן, ברוזוביץ’, דני פארחו, פול פוגבה, דה בריינה, דוד סילבה, אריקסן (למרות שהחלטת לא לספור אותו), ארון ראמזי, פסקאל גרוס, אוקסלייד צ’מברליין, גרניט ג’אקה, כריס ברונט.

קשרים עם 5 שערים או יותר, כלומר כמו קרוס ומעלה (שזה אומר יותר ממודריץ’), בעונה שעברה בליגה (שראוי לציין שהיא עונת השיא שלו מבחינת כיבושים), רשימה חלקית:

בראיין קריסטאנטה, סמי חדירה, בונאבנטורה, ג’ורדן ורטו, פרנק קסייה, ג’ואל אובי, פיאניץ’, פרולר, יראמנדי, פארחו, חואן ז’ורדן, שוב אריקסן כמובן, מיליבויביץ’, דוד סילבה, ארון רמזי, דוקורה, פסקאל גרוס, פוגבה, פרננדיניו, ג’יימס מקארתור (משחק לפעמים באגפים, יש לציין), ארתורו וידאל, טוליסו, נאבי קייטה.

במילים אחרות - על מה אתה מקשקש לעזאזל? אני ממש לא טוען שכל הרשימה הזו עדיפה על קרוס ומודריץ’ מבחינת תרומה להתקפה, אבל בחייאת… אתה פשוט כותב שטויות עם הכפלת אותיות וטון של ילד בכיתה ג’. זה מגוחך. תפסיק להתנהג כאילו השמש זורחת לך מהתחת, במיוחד בלי לנמק את זה ובמיוחד לא בהקשר של נושאים שאתה פשוט טועה לגביהם.

אם תנסה להסביר יש הרבה פחות סיכוי שאני אמחק לך את ההודעות מאשר אם תכתוב פסקאות כאלה. אין לי בעיה שלא תסכים איתי ואפילו אין לי בהכרח בעיה שתהיה “לא מנומס”. יש לי בעיה שאתה חושב שאתה טוב מדי בשביל להסביר את עצמך, או ש-“אתה טועה כי אני צודק ואתה לא מבין” זה נימוק, כי א. אתה ממש לא, וזה ממש לא, ב. אם אתה חושב ככה אז אתה בשלוש ליגות מתחת לסטנדרט של מי שראוי לכתוב פה.

סתם זרקת שמות,

קודם כל חלק גדול מהשמות שזרקת לא משחקים בתפקיד קרוס ומודריץ’ והקבוצות שלהם לא משחקות בשיטה של ריאל.

1. המספרים של רוב השמות שזרקת לא כ"כ רחוקים מהמספרים של קרוס ומודריץ’.

2. כשראמוס נגח כל הרמה של קרוס טענתם שזה לא אמור להיחשב כבישול של קרוס כי הוא בסך הכל הרים(די בצדק), הרבה מהבישולים של השמות שציינת זה מכדורים חופשיים ולא ממשחק חי, כלומר לא ממש תרומה התקפית מהסוג שאנחנו מחפשים, אם העונה ראמוס היה נוגע כמו בעבר ועם רונאלדו בהרכב כנראה שהבישולים של קרוס גם היו מנופחים.

3. כמה מהשערים שחבר’ה שלך הבקיעו הגיעו מכדורים חופשיים ופנדלים ? כי לקרוס אין שום סיכוי לקחת כדורים חופשיים ו/או פנדלים בריאל של רונאלדו ועכשיו של ראמוס(למרות שהוא יותר טוב משניהם בכדורים חופשיים), דוגמא שמיד קופצת מתוך הרשימה זה פיאניץ’ שעד רונאלדו הגיע היה לוקח את כל הכדורים החופשיים של יובנטוס, תבדוק בבקשה כמה שערים הוא הבקיע העונה…

4. בקיצור מה שנשאר זה דה-בריינה. וגם הוא לצערם של אוהבי הכדורגל נפצע המון.

במקום סתם לזרוק שמות ומספרים שלא קשורים לכלום תבדוק לעומק את מה שמסברים לך

הסיכוי שאתה תמחק את ההודעה שלי תמיד קיים, במיוחד כשאתה פותח את הפוסט הקודם שלך עם איום לא כ"כ מרומז, ברגע שארגיש שאני יכול להביע את דעתי בחופשיות אתחיל להשקיע יותר בתגובות יותר מפורטות, כלומר אני לא מסביר את עצמי יותר לעומק לא בגלל שאני חושב שאני מבין יותר טוב מכולם(למרות שאני כן חושב כך, וכל פוסט שלך רק מחזק זאת) זה בגלל שאני לא רוצה סתם להשקיע על משהו שהסבירות שימחק מאוד גבוהה.

כל טוב לך.

אז חוץ מהטראש טוק דרג ז’ שלך, עכשיו יש גם דמגוגה. לצייר את המטרה סביב החצים תמיד אפשר, אבל אתה כתבת את זה:

לכן אני לא מבין מה לעזאזל הקשר למערכים, קרנות, פנדלים וחופשיות, ומה זה אומר שהמספרים שלהם “לא כל כך רחוקים”. הבאתי לך רשימה ארוכה מאד של קשרים עם סטטיסטיקה כמו של מודריץ’ וקרוס או עדיפה מבחינה התקפית, חלקם משחקים בקבוצות חלשות מאד, ורובם המכריע בקישור של 3 שחקנים. בוא ותסביר מהי בדיוק “השיטה” של ריאל מדריד, ולמה כככללללללללללל החבר’ה האלה לא קשורים אליה. על הדרך בוא וספר לי כמה בישולים מקרנות ושערים מפנדלים ובעיטות חופשיות יש לפרננדיניו, סמי חדירה ואסייר יראמנדי.

שמח מאד שיש רציונאל שלם סביב מערכת השיקולים שלך, אבל הוא לא מעניין אותי. הפסקה הזו נופלת באותה קטגוריה (עקיצות של גנון בתוך סוגריים גם נחשבות) וזו הפעם האחרונה שאני אזהיר אותך, במפורש או שלא.

יום מקסים שיהיה.

כתבתי במפורש קבוצה שמשחקת 433 כמו של ריאל ושהקשרים שלה שלה נותנים תפוקה יותר מאלה של ריאל, ריאל משחקת עם קשר אחורי ושני קשרי 50/50, רוב השמות שאתה ציינת לא משחקים בשיטה הזאת, היונייטד לדוגמא משחקת הרבה פעמים עם 3 בקישור אבל לא בשיטה של ריאל, כשיש התקפה פוגבה הופך להיות ממש קשר התקפי ושני הקשרים הנוספים הופכים להיות אחוריים.
אריקסן, כשהוא משחק במרכז הוא משחק מעל שני קשרים אחוריים, כלומר V הפוך(ריאל משחקת V) כאשר שני שחקני הכנף שבריאל מדריד הם חלוצים לכל דבר בטוטנהאם הם יותר קשרים בצד, כלומר 5 בקישור, בשאר המקרים טונהאם משחק עם 4 שחקני קישור ו-2 חלוצים.

מילנר הבקיע 10 שערים מעמדת המגן השמאלי של ליברפול, אז מילנר מספר מספרים התקפיים יותר טובים מקרבחאל ומרסלו ביחד ! בוא נביא אותו !!! רק מה שכל השערים של מילנר היו מפנדלים…כלומר ההשפעה של מילנר היא לא 10 שערים, כי אם מילנר לא היה בועט מישהו אחר היה בועט ומספר השערים של ליברפול לא היה נפגע, יש מבין ?

אפשר למצוא קשר 50/50 שבישל או הבקיע יותר ממודריץ’ או קרוס, אבל תביא קישור שמשחק V קשר אחורי ושני קשרי 50/50 שהבקיע יותר מזה של ריאל, אני לא מבין איך אני יכול להיות יותר ברור מזה ?

אריקסן לדוגמא בריאל יבקיע יותר ממודריץ’ וקרוס, אבל הוא לא ישחק קשר 50/50, אז הוא לא דוגמא טובה אם בכלל.

1. אם יש בקישור שלוש עמדות (אחורי, 50-50 והתקפי) - אז יש פה שחקנים מכל העמדות. הרבה תלוי תפקוד ולא רק תלוי שחקן: ביונייטד פוגבה (ולנסיה - פארחו, סיטי - סילבה) מקבל חופש התקפי, בנבחרת צרפת לא. אצלנו קרוס לא אמור לטייל ברחבה ולעשות כניסות לעומק, גם אם בהחלט היה נחמד שיקרה יותר. התפקיד שלו זה להיות אופציית מסירה ראשונה ולמצוא שטחים לחברים שלו (וכמו שנכתב - אפשר לאהוב את זה או לא אבל זה התפקיד. גם זו׳רז׳יניו וגם טיאגו עושים אותו, ושניהם לא נמצאים ברשימה שלך). החלטת לוותר על התפקוד הזה של קרוס? לגיטימי. אבל צריך להבין פחות או יותר מה אתה מייעד לקבוצה לשחק. מעברים מהירים? יתכן והוא מיותר, אך זה משני כיוון שהדיון תמיד יחזור לשאלה מי יש לך בהתקפה - שעל פי הכלים שישנם בה נקבעת שיטת המשחק. בייל + אסנסיו שונה מאד מרונאלדו + בנזמה, והם גם מצריכים קישור אחר.
  2. מעניין אותי את מי מהשמות האלה היית לוקח במקום קרוס, מעבר לכנראה פוגבה ודה בריינה. בדיון הקבוע על החלוצים כבר הסכמנו שאין מאגר בלתי נדלה של שמות, לא ברור לי למה בדיון על הקשרים ברור שכל מה שצריך לעשות זה לצאת לקטיף ביער מספרי ה-8 שנמצא פחות מרבע שעה נסיעה מהברנבאו.
  3. מודריץ׳ צריך לעבור להיות מחליף, לצערי

בקיצור: השאלה הזו לעד תיהיה קשורה קשר הדוק לשיטת המשחק וזו קשורה לסגל השחקנים הקיים/העתידי. אי אפשר לנתק זאת באמת. גם לא מהשאלה ׳אוקיי, אז מי כן?׳.

ההתייחסות שלי היתה נטו לאמירה שאין קשרים שנותנים מספרים טובים יותר ב-4-3-3, שזה פשוט קשקוש. אין פה שום קשר למי הייתי רוצה לראות ואיזו שיטה הייתי רוצה לראות (זה בהמשך ההודעה). לכן הבאתי שחקנים מהרבה עמדות שונות (אם תשים לב איזה שליש מהרשימה משחקים בתפקיד אחורי יותר מקרוס ומודריץ’). לא צריך לאנוס את המציאות ולהמציא יתרונות שפשוט אין למודריץ’ וקרוס, או להתעלם מהחסרונות הכי בולטים שלהם שלא מסתכמים בטקטיקה ומערך - מודריץ’ היה דה-פקטו בעמדה 10 אצל לופטגי, לא הבקיע ולא בישל. אריקסן יכול להיכנס מחר בבוקר ראש בראש במקום קרוס/מודריץ’, באותו מערך על הנייר, ולתת מספרים טובים יותר (יכול להיות שיהיו חסרונות אחרים). לא משנה אילו הוראות יתנו לקרוס לפני/במהלך המשחק - הוא לעולם לא יהיה שחקן מהסוג הזה. אני מסכים עם גב - לצד שחקן ישיר יותר כמו פוגבה + חזרה לכושר של קסמירו, יכול להיות שקרוס ייראה הרבה יותר טוב.

אני מסכים שיש מעט מאד קשרים שיהוו שדרוג, השם הריאלי היחיד שאני חושב עליו זה פוגבה ולכן נדמה לי סביר להביא אותו ולקוות שאחד מצעירי הקישור יתפתח לשחקן ברמה מספקת, לפחות בהקשר של הקיץ הזה. מהשיטה אני סולד מאד, כי היא מסתמכת על גולים מכל מיני סוגים שונים של “כלום” - נייחים, הגבהות של המגנים, קסמים של מרסלו - שזה משהו שהיינו מצויינים בו (לפרקים) לפני שכריסטיאנו הלך. העונה הלא טובה של מרסלו גם לא עוזרת, ולא בטוח שזו מגמה שתשתנה. הלך לנו הגג ונשארו רק הפיגומים.

בקיץ הקרוב יהיה קשה מאד להביא חלוץ או סקוררים בכללי, ולכן אין לנו את הפריווילגיה להחזיק בקישור שסט היכולות שלו כ"כ מוגבל, מעין one trick pony, גם אם הטריק הזה טוב מאד. גם במידה ויגיע איזה אמבפה - אנחנו חייבים לגוון את הדרכים שבהן אנחנו מאיימים על השער.

אף אחד לא טען זאת !!! אתה רק הבאת חצי ציטוט כדי להצדיק את השטויות שאתה רושם כאן, הנה הציטוט המלא -

הכוונה ל 433 כפי שריאל מדריד משחקת אותה, כלומר קשר אחורי ושני שחקני 50/50, לא מבין למה אתה מתעקש לא להבין את הנקודה.

אבל זה בדיוק העניין, אנחנו ריאל מדריד ויכולים להרשות לעצמינו להביא אותם.
גם ההתקפה שלנו נוראית ועדיין יש מעט שחקנים שתרצו שנביא ולא כל אחד שכבר יותר מבייל.

ואתם שמים יותר מידי משקל לשיטה, גם בשיטה הנוכחית שחקן כמו פוגבה ייתן כל כך הרבה אופציות התקפיות נוספות שקרוס לא נותן, פשוט כי כשהכדור אצלו יכול גם להגיע דריבל קדימה.
עם השחקנים הנוכחיים בשיטה הנוכחית יש לנו קישור שאני מוכן לוותר על חלק מהיתרונות של קרוס ומודריץ, אפילו בשיטה הנוכחית.

אגב נכתב פה על תרומת שחקני ההתקפה לקישור שלא קיימת אצלינו. הזארד לבדו יורד לקבל כדור הרבה יותר מבייל וכל שחקן שאינו לוקאס ואסקז אצלינו בהתקפה וגם מחזיק בדריבל טוב משל כולם וידע מה לעשות איתו, עוד סיבה להוסיף קשר שגם ידע מה לעשות עם הכדור מעבר ללתת לקרבאחל ומרסלו לעשות קסמים.

שוב, הצורך בקשר לא בא על חשבון התקפה. אם לצורך העניין נוכל להביא 2 שחקנים בלבד אני מעדיף שיהיה קיצוני וחלוץ.

השיטה תלויה במאמן, וכנראה שזידאן ימשיך עם השיטה הנוכחית, אפשר לדון אם זאת השיטה שהכי מתאימה, אבל זה דיון אחר ממה שמתנהל כרגע.

פוגבה, אכן נותן אופציות התקפיות כמו דריבל וגם בעיטה יותר טובה, נגיחה, ואיום ממשי בכל קרן, אבל בהנחה שזידאן ממשיך עם אותה השיטה האם זה חכם לשחרר את קרוס ולהוסיף עוד איזה 100 מיליון יורו בתוספת משכורת גרנדיוזית כדי להביא את פוגבה ? תוסיף גם את הסוכן הזבל שלו, האם כל זה שווה רק כדי להוסיף כמה שערים מהעמדה של קרוס ?(כמובן בהנחה שפוגבה ישחק בעמדה של קרוס ולא קשר התקפי כי אז הוא יבקיע הרבה יותר)
יש לקחת גם בחשבון איזה שחקנים יגיעו להתקפה, בהנחה שהזארד ואמפבה יגיעו מי יהיה בעל הבית ? מי יהיה המנהיג ? מי יקבל את מירב הכדורים ? ואל תשכח את בעיות האגו שמתלוות לפוגבה והפמלייה שלו.
ופוגבה זה לא רק יתרונות על קרוס, בעמדה של קרוס הוא מנהל משחק יותר טוב מפוגבה, עם ההתקפה שמסתמנת לעונה הבאה אתה מעדיף את הכידרורים והתנועה קדימה של פוגבה או הנעת הכדור השקטה והחכמה של קרוס שישאיר את הזארד אמפבה במצבים ואיזורים שמהם יכולים לעשות נזק ?
אתה ציינת את הזארד שיורד אחורה לקבל את הכדור, האם לדעתך פוגבה ישחרר להזארד את הכדור לעשות את שלו או יתעקש הוא בעצמו לבנות את ההתקפה ?
האם פוגבה הוכיח ביונייטד שהוא שווה את הסכומים האלה ? אוהדי היונייטד בצער ואוהדי ליברפול בשמחה יודו שהוא ממש לא הוכיח.

שיחתימו את הזארד ואמפבה/חלוץ על אחר ואז אם ישאר מספיק כסף נתעסק בפוגבה ואם צריך שינוי במערך של הקישור או לא.

על פוגבה (ממש כמעט) כולנו חתמנו עוד לפני שלוש שנים. אנחנו לא חלוקים כאן, הוא לכל הפחות שווה ניסיון.

בבארסה בוסקטס, ראקיטיץ׳ וארתור אחראים על יצירת מצבי הבקעה? גם כן לא. אולי קוטיניו זה שחקן שיכול להצטרף משלישייה מרכזית ולאיים כמו שאנחנו רוצים שקשר יאיים - אבל אז הוא כאמור בדרך כלל לא עושה את התפקיד של קרוס (מה גם שהוא בהחלט מועמד ראוי לרשימה המצומצמת של המחליפים הפוטנציאלים).

המספרים של הקשרים האלה בדרך כלל קטנים ממה שנדמה. אתה רוצה לייצר מנוע שיש בו רק בוכנות וצילינדרים, אבל אנרגיה הולכת גם על משאבת שמן ומערכת קירור.

לבארסה יש שחקן שמייתר את הצורך בקשרים כאלה. יש מצב שהוא בכלל לא יודע מי זה ארתור, וחושב שמדובר בסיידו קייטה הישן והטוב שמתקל שם מאחורה.

וחוץ מזה,ראקיטיץ׳ הוא קשר שיודע לעשות מצוין את ההצטרפות מקו שני ואת זה חווינו גם על בשרנו.

זה ברור, כתבתי זאת, כל הבעיות בקישור פחות חמורות מההתקפה. אם השאלה היא האם להביא אץ הזארד או פוגבה אז אני לוקח את הבלגי בלי למצמץ (אפילו אם זה אחרי שנרכוש חלוץ, בתקווה לאמבפה).

מאיפה אתה כל כך בטוח שזידאן ימשיך בשיטה? עד עכשיו זה נשמע כאילו זידאן רוצה את פוגבה לא פחות מהתקשורת.
זידאן אימן סך הכל שנתיים וחצי, לא מספיק זמן כדי להחליט שאנחנו יודעים מהי שיטת המשחק המועדפת עליו, אין לדעת אם הוא שיחק כפי ששיחק בגלל שככה הוא אוהב או מכיוון שזה המקסימום שניתן היה להפיק מהסגל הקיים במצב של היעדר רכש.

בנוסף גם בתוך שיטת הV בקישור יש המון משתנים, ואפשר לגרום לקבוצה לשחק קצת שונה ממה שעכשיו כדי להפיק את המירב מהקבוצה (בשביל זה יש מאמן לא?). אני מאמין שבמידה ופוגבה יגיע אז אנחנו נראה שכדי לתת לו קצת יותר חופש התקפי שחקנים אחרים יסגרו את החורים שישאיר. גם אם למאמן יש שיטה מסוימת זה לא אומר שהיא לא גמישה.
אפילו פפ, אולי אחד המאמן הכי מקובע שיש בעולם יודע “לעקם” טיפה את השיטה (בקטע טוב כמובן) כדי להתאים אותה לשחקנים מסוימים המשחקים אצלו ולקבוצה הנוכחית.

מה שאני טוען זה שמהותית אנחנו משחקים עם שלושה קשרים אחוריים - כלומר, שלושה קשרים שהתרומה העיקרית שלהם היא בזה שאנחנו לא סופגים. קרוס עושה את זה אך ורק עם הכדור (ברמה הגבוהה ביותר) ומהווה נזק הגנתי גדול כשהוא בלעדיו. קסמירו עושה את זה ברמה גבוהה כשהוא בלי הכדור (וכשהוא בכושר טוב), ונמוכה למדי בלעדיו. מודריץ’ יודע לתרום משתי הבחינות, אבל הוא מזדקן ודועך. התפקיד ההתקפי שלהם הוא להעביר את הכדור למישהו אחר שייזום ויסתכן, ולשריין שלושה קשרים למשימות הללו זה לוקסוס של קבוצות עם מאסה קריטית של כישרון בהתקפה. אנחנו לא יכולים לחיות עם 0 תרומה משמעותית מהקישור להתקפה, וכל עוד לא נוחת פה הארי קיין/אמבפה בקיץ, שזה דבר סביר בעיני, הגולים של האזארד לא יספיקו. אנחנו חייבים מספרים מהקישור. שוב אני אומר שאין לי איזה פתרון מדהים לבעיה שמישהו לא חשב עליו, אבל אריקסן+פוגבה יעשו אותי שמח מאד. זה לא נראה לי ריאלי במיוחד, אבל גם אחד מהם יתקבל בברכה.

לא מדובר רק על בעיטות והצטרפות קדימה אלא באופן כללי על פעולות בסיכון גבוה שמקרבות את הכדור לשער. בעיטות, כדרורים לעומק, מסירות עומק.

ההשוואה לבארסה לא רלוונטית בדיוק משום שיש לה את הלוקסוס הזה, ואפילו שם רקיטיץ’ תומך בהתקפה פי כמה ממודריץ’ וקרוס מבלי להקריב תרומה הגנתית והתעסקות במשימות שקרוס ומודריץ’ עושים אצלנו.

אדן הזארד כבש צמד יפה הערב. כבש העונה בליגה 16 שערים ובישל 12. סה"כ מעורב ב28 שערים (הכי הרבה בליגה האנגלית), שהם 50% מכמות השערים של צ’לסי העונה (שזה היה בוודאי מרשים הרבה יותר אם לא היה את מסי כרפרנס, שבישל אותה כמות וכבש פי שניים. או בכיוון השני, את בנזמה שמעורב ב22 שערים מתוך ה55 העלובים שלנו העונה בליגה).

בכל מקרה, יהיה חיזוק מבורך (שיהרוג את צ’לסי על הדרך, אבל למי אכפת)

סארי אמר בסיום המשחק
“100 מליון על הזארד נראה זול במצב השוק היום”
“אני לא יכול לעשות שום דבר בשביל לשכנע אותו להישאר”
“אם הזאר רוצה לעזוב אנחנו צריכים לכבד את ההחלטה שלו”

כי מתחילת דרכו הוא משחק ככה, כי במשחקים הקובעים והחשובים הוא שיחק רק ככה, כי ברגע שהוא חזר הוא חזר לשיטה הזאת…

אני לא מגן על השיטה ולא חושב שאי אפשר או לא צריך לשנות אותה, אני רק טוען שבמסגרת השיטה והתפקידים המיועדים לשחקנים בשיטה התרומה ההתקפית מבחינת מספרים של קרוס ומודריץ’ היא ממוצעת, אני טוען שלהשוות את התרומה המספרית של הקשרים שלנו לתרומה של קשרים בקבוצות אחרות שמשחקות בשיטות אחרות כדי להוריד מהתרומה של הקשרים שלנו היא לא הוגנת.

האם זידאן באמת רוצה את פוגבה ? אני לא יודע…אם פוגבה יגיע זה אומר שבהכרח אנחנו נשנה את השיטה ונעשה התאמות ? אני לא יודע…
אני הייתי בין היחידים(אולי היחיד) שהיה נגד הבאת פוגבה בזמנו כי טענתי שהקישור שלנו אז היה הטוב בעולם ומתאים בול לשיטה כאשר ה BBC עוד בשיאם היו מקדימה, חששתי שזה יפגע בדינמיקה שנוצרה בקישור ובהבנה העיוורת בין השחקנים בהנחה שפוגבה יתפוס את עצמו ככוכב על כפי שהוא עשה ביונייטד.

גם היום אם רוצים להביא את פוגבה כדי לשנות את השיטה אני אעדיף קשרים אחרים, אריקסן לדוגמא.

זה לא סותר את מה שאני טוען.
הוא לא מאמן מספיק זמן כדי שאפשר להגיד שיש לו שיטה מועדפת, אולי פשוט מדובר בניצול הסגל הקיים?
הרי תקן אותי אם אני טועה אבל אין לנו קשר כמו פוגבה או אריקסן בסגל (ויסלח לי איסקו האוברייטד).

איך אתה כל כך בטוח שזידאן לא בחר בשיטה זו בעקבות מצב הסגל? בעקבות החלטה לנצל במקסימום את הסקורר הטוב בהיסטוריה? לנצל 2 מגנים מפלצתיים? ולנצל קשרים יציבים ביותר שסוגרים את החורים?

אגיד יותר מזה, דווקא הגדולה של זידאן, שלטעמי היא מה שהביאה לו את ההצלחה באלופות, הייתה הגמישות הטקטית! היכולת שלו לעלות פעם ב442 יהלום עם קישור מעובה כשאיסקו בשיאו ולבנות על המגנים שלו, ופעם אחרת ב442 קלאסי עם קיצוניים טבעיים וסוג של לוותר על הקישור. 2 המערכים האלה הביאו לנו את ההצלחה בשנתיים האחרונות באלופות לא פחות מה433 ה"קבוע" שלו.

גם מספר פעמים זידאן ניסה לשחק ב352 (או 532) שפחות הצליח לנו.

לא יודע מה איתכם, אני רואה מאמן שמנסה לבנות שיטה סביב השחקנים, ומנסה לנצל את היתרונות שלהם במקסימום. עונה הבאה עם שחקנים אחרים לטעמי נראה קבוצה שמשחקת שונה מאיך ששיחקנו עד השנה. כמובן בהתאם לשחקנים שיגיעו, כי הזארד לבדו לא ישנה את המערך יותר מידי

אני לא קורא מחשבות ואין לי גישה למוח של זידאן, אני יכול להסתמך רק על עובדות בשטח.

2.5 עונות זה מספיק זמן, ונכון שזידאן שיחק כמה פעמים בשיטות שונות אבל זה זניח וזה היה במשחקי ליגה אחרי או לפני משחקי ליגת אלופות חשובים כשנתן להרכב הראשון לנוח, כל פעם שהיה משחק ליגה חשוב או משחק אלופות הוא תמיד עלה עם אותה שיטה.
אחרי הדאבל בעונה השנייה שלו זידאן כנראה והיה יכול לדרוש להחתים כל קשר שהוא רוצה אם רצה לשנות את השיטה, והוא לא עשה זאת.

האם הוא ישנה את השיטה בעונה הבאה ? לא יודע…יכול להיות שכן אבל סביר להניח שלא.