דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

לזידאן החל מהשנייה הראשונה ועד הסוף הייתה כמעט 0 גמישות בנוגע לסגל שברשותו. זה הכתיב את השיטה יותר מכל דבר אחר - כמובן שלזידאן היתה הפרשנות שלו כיצד לנצל את הכלים האלה היטב, אבל זה אתגר שונה לחלוטין ממה שיקרה בקיץ. הרוב המוחלט של הכלים האלה לא נמצא או נשחק משמעותית, וזיזו פרגמטיסט בסופו של יום ולא איזה פפ\קרויף במהותו.

מהקישור בהחלט נראה שהוא היה מרוצה ולא רק הסתפק בו, אבל מצד שני - העזיבה והדיבורים בשנה שעברה כולם היו על רקע הצורך בשינוי. קשה לי להאמין שהוא דיבר על ההתקפה בלבד. בהתקפה כמעט ולא היתה לו אפשרות לשפר, גם כשרצה במוצהר.

על מה אתה מדבר? את הזכיה של 2017 עשינו במערך היהלום בכלל, וב2018 את רוב המשחקים הקשים עברנו עם ה442 הקלאסי כאשר ואסקז ואסנסיו באגפים.
בנוגע ליכולת לרכוש איזה שחקן שירצה, רק להזכיר לך שאפילו אחרי עזיבת רונאלדו פרס לא הביא שחקן מחליף (ויסלח לי מריאנו), אז בטח שלא יביא בסיטואציה מוקדמת. ההשערה היא שזה בגלל האצטדיון.

כמו שאורי כותב, זידאן קיבל סגל שלא יכל לשנות הרבה ולכן עבד עם הכלים שהיו ברשותו, הוא לא קיבל צק פתוח כמו מוריניו לבנות את קבוצת חלומותיו. השנה הוא מתחיל לקבל זאת ונראה מה יעשה עם זה.

ועדיין, זה לא הקישור ההוא. הנקודה היא שברוב המקרים לא מקבלים הרבה מספרים מהקישור. בכל מקרה, מניח שמסכימים פה על הרוב. חיזוק - כולנו בעד.

@Gev ללא קשר להאם השיטה תוחלף או לא - תבדיל בינה לבין מערך.

מערך שונה הוא בהכרח שיטה שונה אך לא ההפך. (הכוונה כשלא מדובר בהבדלים הדקים לעתים בין 4231 ל433, או 532 ל352).
אסביר את עצמי טוב יותר, כשאתה משחק 442 יהלום אתה אוטומטי משחק בשיטה שונה מה433 שריאל שיחקה בו ברוב תקופת זידאן, מהסיבה שיש לך פתאום רק 2 שחקני קו (מגנים) ושיש לך קישור מעובה.
כלומר זה בהנחה שמסתכלים על המיקרו של השיטה ולא על המאקרו.

כשריאל שיחקה 442 יהלום, 442 קלאסי, ו433 השיטה הייתה שונה לגמרי. כמו שהיא שונה כשהופכים את הV בקישור מ2 אחוריים ואחד קדמי לאחד אחורי ו2 קדמיים (או 2 50-50 לרוב)

מערך הוא איך השחקנים מוצבים על המגרש (מה גם שהמערכים כפי שהם מוצגים בדרך כלל, למשל 433 או 442, הם תאור מאד פשטני של המציאות). שיטה זה מה הקבוצה עושה כדי להבקיע ואיך היא עושה הגנה.

אגב, לוגית הטענה שלך אומרת שכל שיטה שייכת בהכרח למערך אחד. אז אם השיטה שלי היא להסתגר ולצאת למתפרצות, זה יכול להיות מיושם רק עם 442 קווים למשל?

כמובן שלא. יכול להיות שלא ניסחתי את עצמי כמו שצריך.
כמובן שהשיטה משתנה גם כשתשחק במערך שונה לגמרי, כלומר בהתייחס לפרטים של השיטה ולא בכותרות כלליות (מתפרצות, לחץ, אגפים וכו’…)
לצורך העניין ב442 יהלום שיחקנו הרבה יותר דרך המרכז כשהמגנים מרווחים, לעומת ה442 הקלאסי בו שיחקנו ממש אך ורק דרך האגפים ודרך משחק מהיר.

כל הנושא שיחה הזה הוא כדי להמחיש שזידאן כן שינה שיטות ולא שיחק על אותה שיטה לגמרי.
כמובן שיש דמיון ושזה לא היה כמו לצפות בקבוצה שונה, אבל מדובר בשיטה שונה ולא רק מערך שונה (גם אם השיטה נכפתה דרך המערך)

ואני חושב ששיחקנו פחות או יותר באותה שיטה. איסקו בראש היהלום או ואסקס הקיצוני - זה לא יותר מלהציב את השחקן היכן שהוא יועיל ביותר. הגולים באו באותה צורה.

מי ששיחק בשיטה שונה היה ההרכב השני בעונת האליפות. אבל איאקס אמסטרדם אנחנו לא, עם כל הכבוד.

הגולים באו מאותה דרך? כי יש לנו פאקינג סקורר אחד בקבוצה!
ואיך אם יש לך קישור מעובה של 4 כאשר אתה מנסה לשלוט בכדור כמה שיותר ולהאט את הקצב זה אותה שיטה כמו משחק רק דרך האגפים ולשחק מהר בלי לשלוט בכדור?

בכל מקרה הנקודה העיקרית שלי בנושא היא שזידאן שיחק במערך המתאים ביותר בעיניו לא בגלל שזו הדרך שלו אלא בגלל שככה הוא מיצה את הסגל הקיים, עצם זה שהמחליפים שיחקו לטענתך בשיטה שונה גם מוכיח את מה שאני טוען.

אמרת בעצמך, חלק גדול מהשיטה היה להזין את רונאלדו. היא השתנתה איתו לאורך השנים, לפי השחקן שהוא היה. אין קשר למערך. בדיוק בגלל זה אני טוען שאין הרבה רלבנטיות לדיון הנוכחי על הקישור - נדע מה צריך לפי מי שגיע.

חלק גדול זה לא כל השיטה!
הטענה שהופנתה כלפי מה שכתבתי היא שזידאן מקובע ולא ישנה כלום ולכן מיותר להביא את פוגבה או אריקסן, על זה עניתי. לא טענתי שזידאן המאמן הכי מגוון בעולם, אלא נתתי הוכחות שאפילו במצב הקיים הוא לא היה מקובע יותר מידי וידע לשנות (שינוי לא חייב להיות 180 מעלות).

לגבי עניין הדיון התיאורטי, כל התרד הזה הוא תאורטי.

זינדין זידאן אמר במסיבת העיתונאים: “יהיו שינויים, אני רוצה שינויים, לא נודיע על כך עד הקיץ” , והציטוט הגדול הנוסף היה - “יש לנו הרבה שחקנים שאפשר להרוויח עליהם בקיץ”, ובתקשורת כבר החלו בספקולציות, אז בואו נשאל אתכם: איזה שחקנים הייתם מוכרים בקיץ?

בשורה התחתונה לדעתי אנחנו עומדים להתאכזב בגדול בקיץ ואני יודע שיש חיים גם בלי אמבפה, אבל שווי השוק של השחקנים שלנו צונח, קארים בנזמה יישאר החלוץ ‘9’ והתקפה של בנזמה-ויניסיוס-הזאר היא לא מספיק טובה, חד וחלק. לדעתי המועדון הולך על ‘תוכנית ב’ ומנסה לצרף את פול פוגבה ו אדן הזאר כביכול שחקנים שכובשים הרבה שערים, אולי גם את כריסטיאן אריקסן מה שיגרום לשינוי מערך ובכך להסתיר את החור הענק עם לכתו של כריסטיאנו רונאלדו. אני לא רוצה לדבר על מהפכה במונחים של קיץ 2009 כי זה אולי כן לעשות עוול לסגל הנוכחי ואני לא מצפה שוב לשחזר את ההצלחות באירופה אבל יש לנו בעייה של שובע וגם של איכות וזה לא רק האיש שבחוד.
אין לי מושג כמה המועדון מתכוון להשקיע ברכש ועם הסכומים של היום אז 500 מיליון יורו זה אולי אפילו פחות טוב מ-250 מיליון יורו בקיץ המטורף ההוא. מניח שיש קשר ישיר גם לאלה שיעזבו.

אני משוכנע ש גארת’ בייל יהיה השחקן המרכזי שיעזוב ולא מאמין למילה מדבריו של זידאן לגביו, מה שמעניין אותי הוא מה יקרה לגבי טוני קרוס שאכן עשה ‘חמש עונות יפות, הוא שחקן טוב שלא נכנע ללחץ’, אבל הגיע הזמן ללכת. אין לי בעייה לראות את קיילור נבאס עוזב בעוד לגבי איסקו אני חלוק יחסית אבל עם נטייה להיפרד ממנו, ומנגד לגבי מרסלו זה לא בא בחשבון. את לוקה מודריץ’ ו קאסמירו הייתי משאיר ואת מרקו אסנסיו כשחקן ספסל. ההגנה שלנו סגורה לדעתי אלא אם כן רפאל ואראן החוצפן רוצה לעזוב. מרקוס יורנטה שחקן טוב, לפי הדברים של זידאן היום אין לו סיכוי להיות יותר משחקן שולי. מריאנו הליצן, ואייחו, ברהאים וכל מיני כאלה הם שחקנים שלא נרוויח עליהם הרבה ואני לא סופר אותם בחישוב, אולי לגבי חאמס וקובאצ’יץ’ נעשה כמה לירות.

יש בעיה אחת עם בייל - מי תיקנה אותו? הרבה זמן לא היה לנו חתול בשק כל כך מובהק וכל כך יקר בסגל. בייל בעצמו לא ירצה להשתנמך חזרה לטוטנהאם או מישהי ברמתה, בדיוק כמו שלא ימהר לרדת במשכורת. או שנמצא פראיירית שתסתכן ותשפוך עליו סכום שהסיכוי שיצדיק אותו אפסי באופן כל כך מובהק, או שאנחנו אלו שנתפשר בסופו של יום (פשרה שמקובלת עלי). לדעתי לא מופרך שהוא איכשהו עדיין יהיה פה בסוף אוגוסט, ויקבל את הצ’אנס ה-5042 אצלנו.

לא בטוח שנתאכזב.
אם פוגבה מגיע זה במקום אחד הקשרים. ואז תהיה לנו התקפה של פוגבה, ויניסיוס, הזאר ובנזמה. וזה כבר נשמע מעניין יותר. זה ישנה את כל המערך.

לגבי בנזמה - מדובר על כך שזידאן רוצה את יוביץ’. אם זה יקרה אז לפחות נזכה לתחרות בריאה יותר על חולצת ההרכב.

ראיתי גם רבע דיבורים על פליקס. אתמול צפיתי במשחק של בנפיקה. לדעתי מדובר באיסקו משודרג. בנוסף לטכניקה המצוינת, לילד יש אוריינטציה התקפית מדהימה. הוא כבש אתמול גול נפלא שמדגים זאת. אולי סוג של שילוב מוצלח בין חאמס לאיסקו.

ומילה אחרונה על אמבפה. הוא ככל הנראה השחקן האטרקטיבי בשוק. אבל גם צריך להיכנס לפרופורציות. אמבפה הוא לא מסי וגם לא רונאלדו בשיאו. כולנו כאן היינו רוצים אותו כרכש ראשון. אבל אפשר לבנות קבוצה חזקה גם בלעדיו.

אני גם לא חושב שנתאכזב,יש לנו מספיק שומן עודף בסגל להיפטר ממנו שיכניס כסף לקופת ההעברות,בייל,איסקו,קובאצ׳יץ׳,חאמס אולי גם קרוס,מאמין שעל כל אלה ביחד נקבל 200 מיליון פחות או יותר,התקציב הראשוני לפי הדיווחים עומד על 300 ביחד זה בערך 500 מיליון,נוכל להביא את פוגבה,הזארד,יוביץ׳ ואולי אפילו עוד קראק כמו אריקסן בנוסף למיליטאו ורודריגו ועוד יישאר עודף.

אם הקאדר ההתקפי שלנו יכלול בעונה הבאה את הזארד,ויניסיוס,אסנסיו,רודריגו,בנזמה ויוביץ׳ כשמאחוריהם פוגבה,אני אהיה יותר ממאושר,חולית התקפית מהירה,טכנית שגם משאירה פתח להגעה של אמבפה בשנה הבאה (במקום בנזמה).

לכל מטבע שני צדדים. לכל שחקן ששמענו את שמו עד עכשיו יש יתרונות וחסרונות, למה כן לקנות ולמה לא. אז מי היה לנו?

קיליאן אמבפה
למה כן? כי הוא השחקן הצעיר הטוב ביותר בעולם, נקודה. היחיד שנותן מספרים שמתקרבים לשני החייזרים, עם 27 שערים ב26 משחקים בלבד העונה. מהירות כוח ויעילות ביחד עם אופי צנוע ועבודה קשה מבטיחים שחקן מהטופ לעשור הקרוב.
למה לא? כי הוא לא זמין לרכישה, ובכלל לא בטוח שהוא עצמו ירצה להגיע נוכח ההצלחה אותה הוא חווה בפריז.

אדן הזאר
למה כן? מדובר בשחקן מנוסה שכבר הוכיח עצמו ברמות הכי גבוהות. מהירות, דריבל והוא בדיוק מה שריאל מדריד כרגע צריכה: מישהו שייצר מצבים ושערים מכלום. מישהו שיפרוץ בונקרים וכשהכל תקוע הוא יצליח להוציא מים מהסלע. הוא רוצה להגיע ומאוד אוהב את המועדון.
למה לא? כי הוא כבר אוטוטו בן 29, ועד שישתלב הוא כבר יהיה מבוגר ויתקרב לשלהי הקריירה. הוא שחקן להווה ולא לעתיד. בהנחה סבירה שלפרוייקט החדש יקחו לפחות שתי עונות כדי לרקום עור וגידים, ואנחנו גם ככה מתמודדים עם ברצלונה הנוכחית, כך שהסיכויים לקחת תארים נמוך מלכתחילה. בנוסף, הוא צפוי לעלות פחות או יותר כמו שחקן צעיר שנחשב לאחד מהפרוספקטים החמים. יאבד את הערך בסוף החוזה והוא לא יחזיר את ההשקעה בו.

לוקה יוביץ’
למה כן? מדובר בחלוץ הצעיר הכי תפוקתי שיש. 17 שערים ו5 בישולים. מתאים למשחק צפוף (שאותו אנחנו נאלצים לשחק רוב העונה) הודות לזריזות הרגליים והטכניקה שלו. בעל שליטה טובה בשתי הרגליים ובדומה לבנזמה הוא גם נייד ולא רק חלוץ רחבה. הוא לא צפוי לעלות כשמו שאר השמות ברשימה אלא בפחות כסף.
למה לא? כי הוא לא השחקן שעכשיו ישנה את היוצרות בהתקפה. בנזמה עם 18 שערים העונה ( אם כי ביותר משחקים) והוא לא שדרוג גדול, אם בכלל, על פני מה שיש לנו כיום.

ראול דה תומאס
למה כן? 14 שערי ליגה ב29 משחקים במדי ראיו ואייקנו כאשר לאחרונה חל שיפור משמעותי ביכולת שלו. הוא כבר שלנו ורק מושאל ולא יעלה לנו גרוש. שחקן בית שמכיר את המועדון ולא יצטרך לקחת זמן התאקלמות. יכול להחליף את מריאנו ולתפקד על תקן מוראטה.
למה לא? האמת שאין סיבה שלא כל עוד הוא מקבל את מעמדו כשחקן משלים. אם הוא מצפה לשחק בהרכב אז הוא לא מספיק טוב כרגע. הוא יהיה בן 25 בתחילת העונה הבאה וכבר אמור להיות בשיא יכולתו.

ז’ואאו פליקס
למה כן? כי הוא כישרון יוצא דופן שכשכבר עכשיו, בעונתו הראשונה כובש בכמויות. 11 שערים ושישה בישולים עד כה העונה והיכולת כמו גם הבגרות במשחק שלו הופכים אותו לאחד המלפפונים החמים לקיץ הקרוב.
למה לא? כי כמו חאמס או איסקו, הוא משחק קשר התקפי, תפקיד שלא קיים אצלנו. באגפים הוא פחות אפקטיבי. עם זאת, הוא יותר מהיר מהם ושחקן, לדעתי, טוב מהם. שנית, הוא צפוי לעלות לא פחות מ120 מיליון יורו ויש רשימה של קבוצות שמעוניינות לשים את ידן עליו, מה שיגרור גם חוזה כבד.

מאורו איקארדי
למה כן? לא צפוי לעלות יקר אחרי הפיאסקו שהיה לאחרונה. יודע לשים כדורים ברשת.
למה לא? כי כל מה שהוא יודע זה רק לשים כדורים ברשת ואין לו תרומה מעבר לזה. ו-10 שערים ב23 משחקים זה באמת שלא מספיק. בנוסף הוא טראבל מייקר, בוגד בשחקני הקבוצה שלו, ואישתו היא הסוכנת שלו. בעיניי זה השם הכי רע שקושר לקבוצה. רוצה להאמין שהוא לא יגיע.

כריסטיאן אריקסן
למה כן? כי הוא קשר עם אופי מאוד התקפי, ושלם בסך הכל ביכולות שלו. בעיטה, מסירה, דריבל, עובד קשה, You name it he’s got it. נכנס לשנתו האחרונה בחוזה.
למה לא? דניאל לוי דניאל לוי דניאל לוי. וגם הוא לא הכי צעיר אבל אם לא היה את דניאל לוי היה אפשר להתעלם מזה.

פול פוגבה
למה כן? כי קשר מרכז שדה שכובש 13 שערים ומבשל תשעה (בינתיים) צריך לשחק בריאל מדריד. דיי פשוט, לא? בעל סט התקפי מרשים, למרות גובהו הוא שחקן טכני. על פי פרסומים שונים הוא מעוניין להגיע.
למה לא? כי על כל רגע קסם שלו יש לו חצי שעה שאתה תופס את הראש ושואל האם הוא קשור לענף. כי הוא בעייתי מדיי ויצא כבר נגד המאמן שלו בפומבי. בעייתי בהיבט הטאקטי וההגנתי. צפוי לעלות המון כסף גם במונחים של ריאל מדריד. לעיתים מפקיר את הקישור על מנת להצטרף להתקפה.

ג’יובאני לו סלסו
למה כן? צעיר, מכיר את הליגה וכבר כבש 8 שערים העונה מעמדת הקשר (בניגוד לפוגבה) כשהוא מצטרף מהגל השני. לי אישית מזכיר את מודריץ’ כשהיה בגילו. חזק מהיר וטכני. בעל דריבל ומסירה טובים וזריז מאוד במשחק שלו.
למה לא? בעיניי הוא רכש טוב. בכל מקרה, בטיס שלה סעיף רכישה בסיום העונה לא תשחרר אותו תמורת גרושים. למרות ההשוואה למודריץ’ אני לא סובר שהוא אכן יגיע לרמות הללו.

טנגי נדומבלה
למה כן? גם הוא צעיר ויכול לשחק גם כקשר 50:50 וגם כקשר אחורי. גם הוא מסוג השחקנים ה"שלמים" עם חוזק פיזי מהירות ומסירה טובה. מסייה זיזו המאמן - וההתאקלמות שלו תוכל להיות חלקה.
למה לא? יונייטד, סיטי, יובנטוס ובאיירן הן רק חלק מהרשימה של הקבוצות שרודפות אחר השחקן הזה. הוא יעלה יקר והחוזה איתו לא יהיה זול.

ג’וניור פירפו
למה כן? הוא צעיר וכבר כיום אחד המגנים השמאליים הטובים בליגה. אין אופציות רבות בעמדה הזאת ואנחנו חייבים לשם חיזוק דחוף.
למה לא? באמת זה מי שהיינו רוצים לראות בעשור הקרוב מתרוצץ על קו שמאל שלנו?

מריו הרמוסו
למה כן? כי הוא משלנו, ויש לו סעיף buyback של כמה מיליונים בודדים. פרץ העונה באספניול והרשים עד כדי זימון לנבחרת ספרד.
למה לא? כי מצבת הבלמים שלנו לעונה הבאה גם ככה סגורה. אמנם וראן מעוניין לעזוב ואני בספק אם מישהו ייתן לו ללכת. אבל גם אם כן, אדר מיליטאו יהיה כאן בעונה הבאה וכמו גם ראמוס. נאצ’ו גם הוא יהיה כאן למרות שייתכן ויעזוב. זו העמדה שהכי פחות צריכה חיזוק כרגע.

לא הוספתי בכוונה שחקנים שלא קושרו אלינו בתקשורת. יש כמה שהייתי רוצה לראות אצלינו ולא הוזכרו בהקשר שלנו, ויש כמה כאן שלא הייתי רוצה לראות בעצמי אבל דווקא כן הוזכרו. לכן השמטתי את סאנצ’ו לדוגמה.

ויותר חשוב הוא כבר בין 5 השחקנים הטובים בעולם.

בקשר להזארד, לפני יומיים כמעט והכניע לבד את ההגנה הכי טובה בפרמיירליג(ואולי בעולם), נתן משחק ענק שרק מזל רע מנע ממנו לסיים עם צמד, שחקן ענק.

אם שני הנ"ל יגיעו שאר השינויים בסגל לא יהיו כ"כ חשובים.

אמפבה הקיץ לא יהיה יותר מפנטזיה והלוואי שאני טועה, אני לא רואה את פריז משחררת את התקווה האחרונה שלהם לבנות באמת פרויקט אמיתי אחרי כול הכסף שהם שפכו בעונות הקודמות, מצד שני אמפבה כן חייב את הקפיצת מדרגה בקריירה אם הוא רוצה להגיע למקומות של שתי החייזרים או שהוא תמיד ישאר בבינוניות של פ.ס.ז.

לו סלסו האריך היום חוזה עד 2023 בבטיס, פליקס נראה כמו יהלום אבל אני לא רואה מישהו עם היגיון בריא שיסכים לשפוך עליו 120 מ יורו, עלול גם לגמור כפלופ לדעתי.

נראה שהאזרד רק מחכה ל1 ליוני והמשחקים האחרונים שלו גרמו לי לפנטז עליו בלבן, פוגבה שם מעניין אבל להוציא אותו ממנצ׳סטר לא יהיה קל ובטוח לא זול. ראול דה תומאס יכול להיות אחלה של מוראטה אבל בקבוצות ליגה אירופית, לכוון גבוהה משמע לחזק את הספסל גם בהתאם, הייתי שמח לראות את בנזמה בתור המוראטה על הספסל בעונה הבאה.

לוקה יוביץ׳, שם מעניין ובחלט כישרון, אבל לדעתי גם קצת אוברייטד. רוב הרשימה הם שחקנים בהחלט טובים אבל חלקם לא ממש הוכיחו את עצמם, יוביץ׳ מבחינתי מתנדנד בין שני המחנות. מצד שני גם הימורים הם חלק מהכדורגל וגם בשוק העברות יש תחרות גדולה, אם נשב ונחכה נישאר בידיים ריקות.

אריקסן הוא חלום מבחינתי ומתאים לריאל כמו כפפה מבחינת סגנון המשחק שלו, השאלה היא איך תהיה ההתאקלמות שלו בספרד. בנוגע למחיר שלו אני לא רואה מצב שדניאל לוי סוחט אותנו כמו שהיה עם בייל. כבר יש בורסת שמות גדולה מצד טוטנהאם למחליפים שיכולים להגיע במקרה שהוא יעזוב, והוא בהחלט שם מאוד ריאלי לקיץ.

עצוב שהיום שחקן יכול לתת כמה משחקים טובים והערך שלו יכול כבר לקפוץ בכמה עשרות מיליונים ללא שום סיבה היגיונית.
הסיכוי לקבל היום פלופ הוא בענק הרבה יותר גדול מבעבר מה שהערך של השחקנים מגדיל את רמת הציפייה ומגדיל גם את רמת הלחץ של השחקן בהגעתו לקבוצה החדשה.

לסיכום:
החדשות הרעות - מסי עדיין משחק בברצלונה
החדשות הטובות - בארסה כן נמצאת במגמת ירידה (אמנם זה רק ניצנים) אבל עם פרויקט טוב והשקעות מדוייקות, בתוך כמה שנים יהיה אפשר להחזיר את השליטה בספרד לידינו. הרי גם מסי הוא בן אנוש וגם הוא יצטרך לפרוש ביום מן הימים.

כל הדרכים מובילות את הזאר אלינו. קשה לראות איך הוא נשאר עוד עונה שם. גם בצ’לסי מבינים זאת.
פוגבה או פליקס זה אומר קצת לשנות את השיטה שלנו. במצב הנוכחי אני בעד.

בהתחלה היו דיבורים על אנדומבלה. נראה שהרבה קבוצות רוצות אותו.
כמו שכתב כאן סנטיאגו, הוא יכול לשחק במגוון תפקידי קישור. לדעתי מדובר בשחקן סופר מוכשר שיכול לתת לנו איכויות בעמדות משמעותיות. בשטנה מקאסמירו, הוא יודע לרוץ טוב עם כדור, לעבור שחקנים ובכלל לכדרר טוב.
דבר כזה יכול לשחרר את השמירה האינטנסיבית על הקשרים הנוספים.

אחזק ואומר שאני לא מאוד אוהב את קאסמירו. הוא היה מאוד נחוץ לנו עקב המצב בו לא היו לנו קשרים אחוריים והוא בהחלט שחקן טוב מאוד מבחינה הגנתית.
אבל, ויש אבל גדול, במצבת קישור אידיאלית אין לו מקום בקבוצה השואפת לשלמות. הוא מסורבל עם הכדור ומרבה לאבד ולטעות.
ניסוי קרוס בעבר נחל כשלון, אך לדעתי זה קרה בעקבות כך שקרוס אינו השחקן המתאים, אך באופן כללי אני מאוד בעד ניסוי של קשר אחורי בעל סט יכולות של מעבר לתיקול (מוצלח ככל שיהיה בזה) הרי במקרים רבים ההגנה הכי טובה היא בכלל התקפה.
קשר אחורי שיאבד פחות כדורים יגרום לנו לחטוף פחות שערים. קשר אחורי שיתמודד טוב יותר מול לחץ בזכות מסירה ודריבל טובים יותר יגרום לנו לחטוף פחות שערים. תקנו אותי אם אני טועה, אבל זוהי המהות של קשר אחורי, לגרום לנו לחטוף פחות, וזה לא משנה אם הוא עושה זאת בזכות יכולת ללא כדור או יכולות עם הכדור.

בעקבות כך שהקבוצה נבנית מחדש הייתי רוצה לראות קישור המשחק יותר טוטאל פוטבול עם הרבה חילופי מקומות כאשר כולם יודעים לשחק טוב עם ובלי הכדור. הייתי רוצה קשר אחורי שעושה יותר מלתקל, וקשרי 50:50 העושים יותר מלמסור למגנים (לפחות אחד מהם, כי את מודריץ מבחינתי אני משאיר).
מבחינת ההתקפה אשמח גם לראות שנשחק עם קיצוניים ולאו דווקא 3 חלוצים. קיצוניים היורדים גם לקבל כדור ויורדים לאחור עם המגן כשצריך. הזארד לטעמי הוא כזה (לפחות הרבה יותר מרונאלדו ובייל) וכך גם ויניסיוס.

נמאס לי לראות קבוצה צפויה ומשעממת, שגם אם יגיע גול ברור לכולם איך יגיע. בא לי לראות קבוצה בלתי צפויה, אשר הרבה יותר קשה להתמודד נגדה. גם אם זה אומר שלא תהיה למסי תחרות על מלכות השערים כי אצלינו הם יתחלקו בין מספר שחקנים.
נמאס לי לראות קבוצה אשר קל להתגונן נגדה על ידי סגירת שחקן או שניים.

במילה אחת: יורנטה