דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אוסיף ואומר שכל פעם שהוא משחק, מעבר ליכולת ההגנתית הטובה, הוא נראה לא רע בכלל. יחסית מהיר, מוסר בסדר וטוב עם הכדור. מרגיש שהוא מאוד לא מלוטש אבל יש לו הרבה יכולות. הוא תמיד יורק דם וזה שהוא שחקן בית זה כמובן בונוס.
אמנם הוא כבר בן 24 אבל למזלו הוא משחק בעמדה בה שחקנים מחזיקים עד גיל מאוחר בדכ.

לא ברורות לי ההתבטאויות של זידאן על השאלה שלו שכשברור שהוא שחקן מוכשר בעמדה בעייתית ואאלט מסיים חוזה בסיום העונה הבאה. לצערו ואולי לצערנו דווקא עם סולארי שנתן הזדמנויות לשחקנים במעמדו הוא היה פצוע רוב הזמן. אני באופן אישי מאמין בו וחושב שהוא אלטרנטיבה טובה לעמדה, היכולת של קאסמירו העונה על הפרצוף ותחרות הוגנת בטח שתעשה טוב לשניהם.
מאמין שתקרת הזכוכית שלו יותר גבוהה משל הברזילאי, בעונה היחידה שלו כשחקן הרכב בליגה הראשונה הוא היה מהמצטיינים של אחת ההפתעות(אלאבס של לפני שנתיים).

באשר לשאר השמות שהועלו, מבחינתי האזר די סגור כאן והוא התחלה מצוינת. אף פעם לא הערכתי במיוחד את טוני קרוס ועם הדעיכה של מודריץ אין ספק שקשר צריך להגיע. קשר עם יכולות התקפיות זה מאסט ואני מאמין שזה גם יקרה.

מבחינתי הוא הימור ששווה לקחת- סקורר, ורסטילי, צעיר והמחיר אני מניח שלא יהיה בשמיים. ריאל ופרנקפורט עשו כבר כמה עסקאות ואני בטוח שהם ישמחו לקבל שחקנים כמו וייאחו שהצטיין אצלהם או RDT שמתאים מאוד לבונדסליגה. אולי אפילו השאלה של אחת מהחברה הצעירים, אודגרד, וואלארדה או רודריגו. לשלושתם לא תזיק עונה בקבוצה מהדרג השני-שלישי.
אין ממש שמות ריאלים בטווח הגילאים והמחירים חוץ ממנו ולכן הוא די האופציה היחידה. עם כל הכבוד לעונה הטובה של בנזמה, הוא עדיין לא ממש רלוונטי נגד קבוצות גדולות. גם אם וינסיוס יתחיל להביא מספרים בעונה התקפה שלו של האזר ושל בנזמה לא רלוונטית מול התקפות של קבוצות גדולות אחרות.

כל עוד מרסלו כאן אין טעם בו, וגם אם יעזוב למרות שקשה לי להאמין, אני חושב שמגיע לנו מגן יותר טוב מפריפו, אני לא יודע בכמה הוא יותר טוב מרגילון. מרקוס אלונסו על הפרצוף העונה בצ’לסי ואם הם לא יקבלו באן העברות אני מניח שיהיה אפשר להחתים אותו בזול, הוא אופציה מעניינת מבחינתי ויש לו יכולות התקפיות. אולי אחד מגרימאלדו וטייס של בנפיקה ופורטו, שניהם מגנים מאוד התקפיים אבל ראינו כמה משמעותי המעבר מפורטוגל לספרד. אחרת עדיף לסחוב עוד עונה עם המגנים של עכשיו, ולראות עונה הבאה מי הכי מתאים לעמדה מבין אשרף שיחזור מדורטמונד, רגילון ותיאו.

אני לא רואה שום מצב שזידאן מוותר על קסמירו, ואני מסכים איתו ב-100%, קסמירו שחקן אדיר ואחד מהקשרים האחוריים הטובים בעולם, לא נוכל להביא מחליף באותה רמה.
מבחינה הגנתית הוא הקשר האחורי הטוב בעולם, התקפית הוא לא מושלם אבל בסדר גמור.

בקיצור, לחפש שידרוגים במקומות אחרים, מבחינת קישור אחורי אנחנו במצב מצויין.

ראית את מרסלו אתמול? הוא השחקן הכי אהוב עליי בסגל. הכי אהוב עליי במידה ניכרת מכל השאר. אבל צריך להודות, הוא לא אותו מרסלו. זו לא אותה זריזות וזו לא אותה יכולת שבגללה הוא ייזכר כמגן השמאלי הגדול ביותר ששיחק אצלינו. עדיף להיפרד עכשיו מאשר לצבור חוויות רעות ביחד.

שנים שאנחנו שומעים את שגיא כהן מבלבל את המוח, היום פעם ראשונה שהוא אמר משהו שאני אשכרה מסכים איתו: “אם אנשי ריאל מדריד רואים את המשחק ומחליטים בכל זאת לקנות אותו, מגיע להם כל מה שיסבלו ממנו”. את המשפט הזה הוא אמר על פוגבה.

אולי לא התנסחתי טוב, הוא על הפרצוף העונה. במשחקים האחרונים הוא בכלל מתחת לכל ביקורת, גם התקפית הוא לא מצליח לעשות כלום. אני פשוט לא רואה את זידאן משחרר אותו, לא אחרי עונה אחת כזו.
בכל מקרה אין לנו מה לעשות עם 3 מגנים שמאליים בסגל, זו הכוונה.

סה״כ שגיא כהן עם סגנון הפרשנות הקבוע שלו:
בוחר שחקן לפני המשחק, מחליט אם לשבח אותו (בד״כ שחקן צעיר ו/או לא מוכר או שחקן שבתחילת הדרך והוייב עכשיו זה לשבח אותו), או לקטול אותו ורץ עם זה כל המשחק.
לפעמים הוא בוחר 2 שחקנים, אחד לחיוב ואחד לשלילה.

אני זוכר משחק בגביע הטוטו בקדם עונה לפני מיליון שנה של ביתר עם שמוליק קוזוקין שכל המשחק הוא נאם שסוף סוף גדל פה מגן ברמה אירופאית בינלאומית ופירשן כל פס שלו וכל תנועה עם האף כמה שזה גאוני.

אז היום הוא נפל על פוגבה.
לפעמים יוצא שהוא גם צודק.

מדבר באופן קבוע על הקשר האחורי בלי הפסקה. כל התובנות שלו זה קשר אחורי כזה וקשר אחורי אחר. וואן טריק פוני, בלתי נסבל פשוט.

היום הוא התפלא שבוסקטס ירד לבין הבלמים לקבל כדור, כאילו זה לא הטריידמרק שלו מאז שהוא בקבוצה בערך.

כולם מדברים על דה יונג ודה ליכט, אבל למה אף אחד לא מדבר על ואן דר ביק? ילד מוכשר תוצרת אייאקס, בסך הכל בן 21 ומציג יכולות של טופ פלייר בעמדת הקשר המצטרף להתקפה. הגיע אתמול ליותר מצבים לשער מכל הקשרים שלנו ביחד העונה. כמובן שגם המחיר יהיה זול יותר משחקנים אחרים שיש לאייאקס להציע כרגע, יכול להיות רכש שישדרג לנו את הקישור בשנים הבאות. בכל זאת, אנו זקוקים לקשר שיודע להצטרף מקו שני להתקפה ולא מנהל משחק כמו דה יונג. כאלה יש לנו בשפע בקישור אני חושב.

ואן דה בק נתן הצגה מולנו במשחק הראשון, היה טוב בשני, ושלשום הוא שוב נתן הצגה. השם שלו הוזכר היום במארקה.

מה שאותי מעניין אם הוא באמת טוב כמו שזה היה נראה במשחק הללו או שהוא במקרה תפס 2-3 משחקים טובים שלא מעידים על היכולת הסטנדרטית שלו? אסנסיו למשל נתן כמה משחקים לפנתיאון, אבל לרוב הוא פרווה. או בנזמה, שיכול לקום על רגל ימין אבל דואג לרוב לקום על רגל שמאל.
הנקודה היא, אם הוא כזה טוב, למה לא שמענו את שמו עד היום?

הבחור כבש 14 שערים העונה ובישל 11, במסגרות הליגה, הגביע וליגת האלופות. זה נתון מדהים. אני לא יודע באמת למה לא שמענו עליו אבל בכל מקרה, עם מה שראו עינינו קשה להתווכח, ועם קשר שמשחק טוב ומגיע למספרים כאלה אי אפשר לטעות. יותר מאשמח אם הוא יגיע.

ואן דה בק שחקן שעיקר כוחו הוא במיקום נכון ותנועה ללא כדור. מדובר בשחקן סופר אינטלגנטי ונראה שגם חוסן מנטלי לא חסר לו.
ובכל זאת, חשוב לזכור שהוא משתלב מעולה בתוך השיטה של אייאקס. שיטה שהוא מכיר מגיל צעיר. לא בטוח שהוא יהיה כ"כ טוב גם בקבוצה עם הגיון טקטי אחר.

אייאקס מייצרת טונות של כישרונות, וזה לא חדש. אבל לקפוץ על כול ילד שלהם שנתן כמה הופעות טובות זה לא יותר מביזבוז של כסף. לפני עונה וחצי דולברג היה ה-כישרון של אייאקס והפגיז את השער והיום הוא מראה שהוא לא יותר מעוד חלוץ בינוני, סינקגראבן שהגיע לפני 4 עונות בתור הפונטנציאל הבא של הולנד והגיע במקור כקשר התקפי מתפקד כרגע בתור מגן שמאלי מחליף. ויקטור פישר שהספיק להיות מקושר להמון קבוצות גדולות באירופה כולל ריאל ברצלונה ויונייטד בזמנו באייאקס, הספיק בנתיים לטייל בין אנגליה לגרמניה וכיום משחק בקופנהאגן.

יש עוד עשרות דוגמאות אבל הנקודה הובהרה. בסופו של דבר גם דה יונג יוכל להתברר כפלופ בבארסה וגם דה ליכט יוכל לסיים באותו צורה אם מסתכלים בצורה פסימית, למרות שלגבי השני אני בספק אם זה יקרה. ההעפלה של אייאקס לחצי הגמר מעלה אוטומטית את המחירים של כול שחקן הרכב שלהם, ואם המחיר המוערך של דוני היום הוא בין 20-30m אייאקס ההעפלה תעלה את המחיר שלו אוטומטית למחיר שלא באמת משקף את השחקן (שאמנם כן מראה יכולת לא רעה אבל עדיין לא יצדיק את המחיר).

אין היום באמת שחקנים ש"שווים את המחיר שלהם".
שילמנו על רודריגו 40 מליון, מילטאו 45 מליון, ברהאים דיאז 20 מליון (לא שיחק יותר מ-60 דקות במצטבר) וכו וכו…

מפה לשם הנקודה היא שהסכומים היום הם בהחלט חסרי פרופורציות וכל פלוץ שהבקיע כמה שערים מקפיץ את המחיר שלו לאיזור ה50-70 מליון ושחקני דרג ב’ שווים היום יותר מ100 מליון יורו.
בגלל שקשה מאוד לרכוש שחקני על היום, בהחלט שווה לנסות לרכוש שחקנים צעירים שמשחקים בקבוצות דרג ב’ ו-ג באירופה, לפעמים זה יצליח ולפעמים לא, אבל לפחות לא ניפול איתם חזק כל כך (כמו למשל רכישה של פוגבה ב-150 מליון יורו שיכולה להתגלות גם ככישלון נחרץ), ותמיד נוכל למכור אותם בלי הפסד גודל.

הכל שאלה של מחיר.
אם הוא יעלה חצי מאריקסן אז זוהי בהחלט אופציה מעניינת ששווה לשקול. אך אם יעלה פתאום באיזור ה70 מיליון, אז כבר אעדיף לשים את העוד 20-30 מיליון בשביל שחקן מוכח יותר.

מישהו פה רשם שבמידה ושחקן יתברר כפלופ אז זה יהיה הפסד קטן יותר מפוגבה ב150. ממש לא מסכים.
ואן דה ביק אם יתברר כפלופ יגרום לנו להפסיד את רוב הכסף ששולם עליו, שחקנים כמו פוגבה ואריקסן יעלו אולי יותר,אך הם לא יכולים להתברר כפלופים ותמיד נוכל להחזיר עליהם את רוב ההשקעה במידה ונמכור.
לדוגמה פוגבה נקנה במחיר שיא של 120 מיליון, ואחרי 3 עונות רעות מאוד הוא עדיין שווה מחיר דומה (אם כי בעקבות עליית המחירים, שמצד שני ממשיכים לטפס).
אחחח מה שפסז ובארסה עשו לשוק העולמי.

בכל מקרה מאוד אשמח לראות פה קשר. ואם לא אריקסן אעדיף את ואן דה ביק. אישית אני לא תופס יותר מידי מפוגבה, שפעם אחת בא לשחק ופעם אחרת לא. שחקן קישור דורש הרבה יותר יציבות משחקן התקפה, משחקן קישור אני לא מוכן לקבל היעלמות ממשחקים כי כשהוא לא נמצא כל הקבוצה לא קיימת

יוביץ’ מתקרב בצעדי ענק.
מישהו שעקב אחריו יכול לספר מי מה מו?

למיטב הבנתי כל הדיווחים על עסקה שלו באים ממקורות סוג ז(אס,מירור, סאן). אני לא הייתי בונה על עסקה שלו בשלב הזה, במיוחד שפרנקפורט בשיא העונה שלה.

בנושא אחר; צצו לאחרונה שמועות(גם, במקורות לא אמינים במיוחד, אבל הגיוניות) שסאנה וזסוס יהיו על המדף בעונה הבאה. זסוס, למרות שבתחילת הדרך שלו נראה מאוד מבטיח אבל העונה כמעט ולא מקבל קרדיט ולמיטב זכרוני נפצע הרבה. בכל מקרה בעולם מושלם הוא היה מגיע עם יוביץ על חשבון בנזמה, אבל אם זה יהיה ביניהם אני מניח שהסרבי יגיע כי העברה שלו קלה בהרבה.
סאנה לעומת זאת שחקן חשוב ולא משחק כמו שהיה רוצה לפי השמועות בגלל חיכוכים עם פפ. אני חושב שבאמת הגיוני שהוא יבקש לעזוב ופפ לא יעמוד בדרכו. לא ראיתי מספיק משחקים של סיטי, בטח לא כאלה שהוא שיחק בהם כדי לדעת את היכולות שלו אבל כל עוד הוא יכול לשחק בימין הוא מאסט מבחינתי, המספרים שלו כשחקן חצי מחליף הם פשוט מעולים והוא מאוד צעיר. סיטי גם בטח ישמחו לקבל שחקן אחר בתמורה, לדעתי אסנסיו יושב עליהם בול עם הורסטליות וסגנון המשחק וגווארדליה יכול להפוך אותו לשחקן הרבה יותר יעיל. מה דעתכם?

*כל זה כמובן wishful thinking. כנראה שאסנסיו יהיה כאן לנצח

סאנה שחקן כנף מדהים,בין הכי טובים בעולם, יכול לעבור 3 שחקנים כאילו זה כלום, מהיר בטירוף ומאוד יצירתי, קצת פרוע, לא ממושמע טקטית ולא כ"כ משתלב במשחק המסירות שפפ כ"כ אוהב לשחק, מזכיר קצת את דמבלה של ברצלונה.
בכל קבוצה אחרת הוא יפתח בהרכב ויהיה כוכב ענק.

משחק בד"כ בכנף שמאל יכול לשחק גם בכנף ימין, אני חושב שאצל זידאן הוא יפרח, בדיוק כמו שאסנסיו יפרח תחת פפ, הגיוני לעשות טרייד ביניהם.

בזמנו ליברפול שלי מאוד רצתה אותו והחזקתי אצבעות שיגיע, אבל כמובן שהייח’ים של סיטי באו ושפכו כמה חביות נפט והוא הלך לרשעים.

מחזק לגבי סאנה, לדעתי מדובר בשחקן ענק.
מאוד אשמח אם יגיע

מסכים עם מה שכתבת(פחות או יותר מה שאני חושב), רק אציין שהמעבר מכנף שמאל לימין לא ממש עבד לבייל. הוא תמיד היה טוב יותר בשמאל. גם אולי מעבר לימין יעשה טוב לויניסיוס, במילא הוא יותר הטיפוס המבשל מהכובש.

דה בריינה, שחקן שאני מחתים מחר בבוקר ללא היסוס, מטייל באדישות בגול של סון. אפרופו הדשא של השכן, לא יהיה שחקן שנקבל ממנו הכל, פשוט צריך לצאת מהפנטזיה הזו ולעבור לחשוב איך מרכיבים קישור שעובד ביחד.

שטויות, קודם כל דה בריינה עד שהגיע לסיטי היה קשר התקפי ולא 50-50. מיקום הגנתי ומתי לרוץ אלו לא דברים שלומדים מ0 ל100 תוך שלוש שנים.

שנית, השקעה של שחקן לא מתרכזת בהאם הוא רץ באדישות בגול או לא וגם אם כן,תספור כמה שערים סיטי ספגה שדה בריינה רץ בנינוחות וכמה גולים דומים ספגה ריאל על קרוס.

ולסיום, האדישות של קרוס הרבה יותר בעייתית בהתחשב בזה שהתרומה ההתקפית שלו לא מדגדגת את של דה בריינה. לעזאזל, אני לא בטוח שהוא מנהל משחק יותר טוב ממנו.

בנושא אחר, לפי התקשורת הספרדית זידאן מתחיל לגבש רשימת עזיבות סופית. מסתמן שהשחקן הראשון שיעזוב בוודאות לפי האל קונפידנסיאל הוא יורנטה. זה כבר ברור שהוא וזידאן לא ביחסים טובים, בקדנציה הקודמת הוא לא קיבל ממנו הזדמנויות בכלל וזו הסיבה בגללה יעזוב. בכל מקרה נקבל עליו פיצוחים, אבל אני מניח שיהיה סעיף קניה בחזרה.

תהרגו אותי, אני לא מבין למה דווקא שחקן בית שמרשים בכל הופעה שלו(אפילו בקלאסיקו הוא נראה טוב) ומשחק בעמדה בעייתית לא מקבל הזדמנויות. הרי קאסמירו במילא לא בעונה טובה ואני חושב שהמועדון אמור להבין בשלב הזה אחרי עשרות הופעות כושלות בתפקיד שקרוס לא קשר אחורי. נאמר במקורות אחרים לאחרונה שזידאן מתרשם מפדה אבל גם הוא לא בדיוק קשר אחורי, מין קובאציץ לעניים.

קאסמירו שור אבל הוא לא יכול לשחק 80 משחקים בעונה. אולי סבאיוס ישלים את ההסבה שלו לאחור…