דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מסכים. זידאן כמובן היה שחקן על ויכול להיות שהוא שופט שחקנים מהמקום הזה, כלומר יש לו ראייה טובה לגביי שחקנים, אבל מצד שני הוא שומר אמונים לשחקנים כמו בנזמה, איסקו וקרוס - אז אני לא יודע איך לאכול אותו. יורנטה תמיד הרשים, אני נוטה לחשוב שזידאן טועה והוא פשוט לא בא לו טוב בעין.

עכשיו שזידאן קיבל כמעט את כל המושכות, נצטרך לחכות לקיץ כדי לשפוט יותר טוב את ההחלטות שלו. לבינתיים, חלק מהן נראות יותר ממקום אישי ולא מקצועי.

סאנה מבחינתי זה חלום.
באופן כללי זה מרגיש לי שלסיטי יש המון שחקנים שלא מקבלים תפקיד מרכזי כמו שהיו רוצים.
חלום שלי גם לגנוב להם את גונדוגאן, שחקן שאני מת שיגיע אלינו מאז המשחקים של דורטמונד מולנו בחצי גמר של 2013. מדובר בשחקן מאוד חכם שעושה הגנה בצורה מאוד טובה (לא כקשר אחורי, אלא כאחד מקשרי ה50:50) ובנוסף מצטרף נהדר להתקפה.
לא יודע כמה ריאלי, אבל גם פה אפשר אולי לשלב טרייד עם איסקו שבטח הם ישמחו לקבל

רק אני לא סאנה לא מפתה?

לפי הפרסומים שרצים בימים האחרונים הזאר זה רק עניין של זמן. בנוסף יש לנו את ויניסיוס, ואם תרצו גם את אסנסיו. שלושה שחקנים על אגף שמאל, שלושה שצריכים לשחק. אז נגיד שאסנסיו עושה טרנזישן לאגף ימין, עדיין, הזאר ככל הנראה הבכיר מבין השלושה וישחק את מרבית הדקות, סאנה אחריו ויגנוב פירורים, ואת ויני זרקנו לפח. זה מה שאנחנו רוצים לעשות?

הייתי לוקח את סאנה במקום הזאר אבל אולי כבר מאוחר מדיי. ויני מבחינתי העתיד של המועדון וחייב להמשיך לטפח אותו.

כל כך הייתי רוצה לראות את ברנרדו סילבה באגף ימין שלנו,מעדיף אותו על פני כל אחד חוץ מאמבפה,אבל כנראה שגם פפ ואין הרבה סיכוי להוציא אותו משם.
אבל אם סאנה נמצא בשוק אני חושב שזה שחקן ברמה כזו ובגיל כזה שאתה קודם כל קונה ורק אחר כך חושב מה לעשות איתו,מנסה בכוח לשלב אותו באגף ימין או אפילו כקשר התקפי,אני בטוח שאפשר לשלב אותו ואת הזאר באותו הרכב,הם מספיק ורסטיליים.

ויניסיוס ילד בן 18. אני לא נבסס עליו הרכב ולא משנה כנה פוטנציאל יש לו. אפילו אולי עדיף להשאיל אותו לעונה שישחק כמה שיותר אם סאנה יגיע ואז שיגיע אחרי עונה מחוספס יותר.
לגבי אסנסיו, מצטער אבל הוא לא הראה יכולת שמצדיקה שנתחשב בו בעת קניית שחקנים אחרים. באופן כללי כל שחקן שהוא לא מספיק טוב להרכב לא באמת מעניין אותי בעת ביצוע רכש, ולא משנה כמה שהוא שחקן בית

ברנרדו שחקן מצוין אבל הוא מאוד דומה למה שיש לנו, הוא לא מהיר ואוהב את הכדור ברגל. הוא לא איזה סקורר מצטיין ואני לא רואה אותו משדרג אותנו משמעותית. אמנם שדרוג על פני אסנסיו ואיסקו אבל סגנון דומה.

בנושא קשור, סאנה לא עלה בהרכב סיטי משחק שני ברצף מול טוטנהאם, כשמי שפותח היום על חשבונו הוא פיל פודן הצעיר. אני חושב שזה ברור שיש בעיה בינו לבין פפ, נראה אם זה יתפתח למשהו יותר רציני.

גם קרוס התחיל כקשר התקפי ושיחק הרבה בעמדה הזו בבאיירן.
אני לא הולך לעבור שער-שער, אתה מוזמן (לפי ההודעה שלך משתמע שעשית זאת), אבל יוצא לי לראות את הסיטי וקשה לקרוא לדה בריינה שחקן משמעותי במשחק ההגנה. בכל מקרה, כתבתי שזה שחקן שהייתי רוצה בקבוצה, אבל גם במקרה הזה יש הדשא של השכן:

1. שניהם מושווים בשתי עונות גרועות של ריאל ושתי עונות שיא של הסיטי, חוכמה די קטנה
  2. דה בריינה משחק בערך 60% מהדקות של קרוס, הוא שחקן מאד לא כשיר (השמועות מדברות על קבוצת ווטסאפ עם בייל וסטאריג׳)

מצחיק ששני השמות המידיים שקופצים לראש כמועמדים להחלפת קרוס הם, כל אחד מסיבותיו, שני שחקנים שמאד קשה לבנות עליהם. וכידוע יציבות היא פרמטר קריטי ברמות האלה.

נ.ב
לא הייתי מציע לקחת ברצינות את האל קונפידנסיאל (וגם לא הייתי רוצה בתור אחד מאוהדיו של יורנטה)

אני מעט צעיר בכדי לזכור באיזו עמדה שיחק קרוס מהנוער ועד לתחילת דרכו בבאיירן אבל בכל מקרה קרוס בנקודת זמן הזו משמש קשר אמצע הרבה יותר זמן מדה בריינה. ושוב, התרומה ההתקפית של קרוס לא מגרדת את של הבלגי.

לא, לא עברתי שער שער. למזלי קרוס משחק בריאל רק חמש שנים בכדי שאוכל לזכור את כמות השערים שספגנו כשהוא רץ אחרי השחקן הכובש באדישות. זה לא במקרה- רוב הקבוצות ממקדות את ההתקפות באגף שלו ושל מרסלו(ושל כרטיסטאנו לשעבר), ולכן המוסר עבודה שלו קריטי יותר משל מודריץ, למרות שהקוראטי תמיד משקיע יותר, גם בגיל מתקדם.

גם לפני שתיים ושלוש עונות התרומה של דה בריינה הייתה טובה משל קרוס. גם כששיחק בוולפסבורג, קבוצה שהישג השיא שלה בשנים האחרונות זה להתחרת על אליפות עם באיירן וכמעט להעיף אותנו ברבע גמר אלופות, התרומה ההתקפית שלו הייתה משמעותית יותר טובה.
זה שהוא עשוי מחמאה(נפצע במשחק עכשיו, שוב, אגב) לא אמור להעניק לקרוס נקודות קרדיט. וזה לא ממש משנה כי פפ לא ישחרר אותו גם בתמורה לשבירת שיא ההעברות.

זה תלוי איך אתה מגדיר יציבות. אם שחקן מסריח את המגרש על בסיס שבועי, האם הוא שחקן יציב?
האמת היא שקרוס כבר מתקרב לעונה וחצי של בין קצת לאפס תועלת. היו לו משחקים טובים, הוא לא שחקן רע, אבל אני לא רואה במה הוא עדיף על ראקיטיץ וארתור של ברצלונה, קוקה של אתלטיקו או כל קשר 50-50 אחר. וזה שהתפקיד שלו כמעט זהה לשל מודריץ, שעושה עבודה הרבה יותר טובה, לא עוזר ממש. הרי גם נגד סלטה ואספניול אנחנו לא שולטים בכדור, מה זה עוזר שיש שני שחקנים שהיכולות שלהן מסתכמות בדרכים שונות לשמור על פוזישן?

בהודעה הקודמת דיברת על קישור שעובד ביחד. זה כמובן אחד מאלמנטי המפתח לקישור מצליח, אבל הקישור הנוכחי לא עובד. 2 הקשרים הקדמיים פשוט עומדים על החצי ומחלקים מסירות לרוחב ברוב הזמן, ובגללם הקשר האחורי צריך פעם בכמה זמן לתקוף ולשחרר איזה בעיטה ליציע, בתקווה שיתקרב ליום בחודש שהכדור מתלבש לו.
בלי קשר חדש אין ממש דרך להרכיב קישור שיעבוד כמו שצריך,ביחד. זה לא שאחרי 4 שנים שותפות של מודריץ-קרוס זידאן פתאום יעלה על הפתרון להחזיר אותם לשיאם.

אני לא צופה מספיק באריקסן ופוגבה כדי להביע עליהם דעה בנוגע ליציבות אבל מבחינתי כל שחקן שיש לו יכולות פריצה עם הכדור ובעיטה מרחוק בנוסף ליכולות ניהול משחק עדיף בשבילנו על הגרמני, גם אם יכולת ניהול המשחק פחות טובה. בפוגבה אגב צפיתי כששיחק ביובה ואז הוא היה אדיר, אני מניח שאם זידאן רוצה אותו זה כי הוא חושב שהוא יכול לסדר לו את הראש.

כן, זה יותר היה Food for thought על השמועה, שסבירה מאוד לדעתי(בלי קשר למקור). ככה או ככה זידאן לא תופס ממנו. אני לא רואה מצב בו הוא נשאר, הוא כבר לא צעיר וכמות ההזדמנויות שקיבל מזידאן מינמלית.

אם באמת הזאר ויוביץ’ יגיעו לפה אז מבחינתי כבר עשינו קפיצת מדרגה. יחד עם מיליטאו ורודריגו אלה 4 שחקנים איכותיים שמשדרגים משמעותית את הסגל. הזאר ורודריגו יכולים לפתוח הגנה בדריבל, כמו גם ויניסיוס. אחת הבעיות הכי גדולות שלנו בשנים האחרונות זה חוסר היכולת לפתוח הגנות צפופות. עכשיו יהיו לנו שלושה דריבליסטים בסגל. שיפור משמעותי.

מיליטאו הרשים בצמד המשחקים מול ליברפול. אחרי עונת הנפל של נאצ’ו והעובדה שואייחו לא כשיר בעונה הבאה יהיו לנו 3 בלמים ברמה גבוהה, מה שיאפשר גם לתת יותר מנוחה לראמוס ווראן.

יוביץ’ הוא כנראה החלוץ הכי טוב שאפשר להביא לפה. אמבפה וקיין לא ריאליים ואיקרדי בעייתי. השאלה היא אם זידאן באמת מתכנן לתת צ’אנס לחלוץ שלא קוראים לו בנזמה.

נשארו שתי עמדות שחייבים לשדרג. קשר מרכזי במקום קרוס ומגן שמאלי במקום מרסלו. רגילון גיבוי טוב אבל צריך מישהו להרכב. יש רעיונות? נראה שזידאן נעול על פוגבה לקישור. הצרפתי הוא שידרוג התקפי עצום על פני קרוס ויגוון את הקישור שלנו עם אתלטיות, דינמיות והצטרפות לרחבה מקו שני. הגנתית אין הבדל גדול בין פוגבה לקרוס, שניהם עצלנים בהגנה.

אם יורנטה עוזב מדובר בטעות ואז חייבים לרכוש עוד קשר הגנתי. אני אוהב את ואלוורדה, קשר אחורי הוא לא. מקווה שזידאן ישנה את דעתו על יורנטה.

אפשר לספור על יד אחת את כמות הפעמים שראיתי אותם ואמנם הליגה הפורטוגלית היא לא האינדקציה הכי טובה, אבל אלכס טייס מפורטו ובעיקר גרימאלדו מבנפיקה שחקנים מעניינים. טייס כבר קושר בעבר(כמובן שמועת סרק) ונשמע כמין תואם מרסלו, הוא מבשל וכובש בכמויות-העונה הוא אחראי על 14 גולים בליגה ובאלופות, שנה שעברה על לא פחות מ18. הוא גם מצוין במצבים נייחים. החשש העיקרי הוא העובדה שבאינטר לא הצליח, מצד שני לא היה מגן אחד מאז מאייקון שהצליח באינטר והוא היה מאוד צעיר (היום בן 26).

גרימאלדו סיפור אחר, תמיד נחשב לכשרון בנוער של בארסה, עבר לבנפיקה כי לוצו לא נתן לו הזדמנויות והביא עליו את לוקה דין, אאל"ט. גם הוא אחראי על הרבה מאוד שערים (16 העונה) אבל עושה רושם שהוא גם מוסר טוב. הוא משמעותית יותר צעיר(בן 23), וספרדי, מה שלא יכול להזיק.

פדרזה של ויאריאל וג’וניור פריפו של בטיס היו מקושרים אלינו אבל שניהם לא נראים כמו איזה וונדרקידס. בתחום השחקנים הפחות מעניינים יש את טלייאפיקו שלפי השמועות סגור באתלטיקו ונותן קמפיין אלופות מצוין באייאקס, מרקוס אלונסו, שחקן בית שלנו שאיבד את המקום בצלסי לאחרונה בעקבות עונה מזעזעת אבל כששיחק כווינגבאק אצל קונטה היה אחד השחקנים החשובים בצלסי, וגאיה של ולנסיה שנחשב לכשרון גדול אבל תקוע במקום כבר כמה עונות.

אולי, במקרה, אם יובה ממש נחושה בנוגע למרסלו אלכס סנדרו יהיה זמין. הוא אופציה לא רעה בעיני, מהיר ותוקף היטב אבל יודע להגן. הוא ואלונסו המבוגרים מהרשימה, בני 28, כשהשאר נעים בין גיל 22 ל26.

אתה לוקח את העונה הגרועה זה המון זמן, וגם את קודמתה הגרועה מכל בחינה שהיא לא רונאלדו וכמה משחקים באלופות - ומשם מסיק על שחקני הקבוצה. במקביל, אתה משווה לשתי עונות שיא של הסיטי בהן נשבר כל שיא אפשרי ואותה מאמן אחד הגדולים בכל הזמנים. ברוח הדברים שכתבת על קרוס - אני יכול לכתוב על כל שחקן בסגל. את דברי ההלל שלך על דה בריינה, אני יכול ליישם גם על קייל ווקר ופרננדיניו. ככה זה כשאתה משווה משהו שלא עובד למשהו שעובד.

הנקודה הראשונית שלי היא שיש פה אפקט הדשא של השכן, ובטח שאפקט זה מועצם כשהסיטי מצליחים ואנחנו בשפל. לא ברור לי למה זה הומר לתרד השוואה של דה בריינה לקרוס, מה גם שציינתי שדה בריינה (ופוגבה…) הוא שחקן שהייתי רוצה בריאל מדריד. אבל כן, לראות בישול גאוני של דה בריינה אבל לא לבחון אותו על כל צעד כפי שאנחנו בוחנים את קרוס (או כל שחקן אחר), בהחלט גורם לנו לחשוב שהוא טוב יותר ממה שהוא באמת. אותו דבר לגבי פוגבה, שהוא שחקן עם אופי (כנראה) בעייתי, לא יציב ושם את עצמו לפני הקבוצה. זו הייתה כל הנקודה שלי.

נ.ב
ההשוואה לוולפסבורג היא לא מדד. שחקן וולפסבורג שמצליח זה מישהו שאתה אומר ״אני רואה בו פוטנציאל להצליח על הבמה הגדולה״. תבדוק מה התרומה של מריאנו בליון.

נ.ב 2
דני קרבחאל הוא הוכחה לזה שתחרות בריאה עושה רק טוב

דה בריינה הוא שחקן פי 1000 יותר טוב מקרוס בכל עמדה שאני אבחן אותו בה, אני לא חושב שהוא קשר 50/50 אבל גם בעמדה הזו הוא יותר טוב מקרוס. התרומה שלו למשחק היא אדירה,לקרוס מתאים יותר תפקיד של 25/25, כי הוא פשוט לא טוב לא בהגנה ולא בהתקפה.
אינייסטה שיחק בקישור כקשר 50/50 יותר התקפי, הגנתית הוא לא עשה הרבה אבל התקפית הוא היה שווה כל שנייה על המגרש,אני לא אומר שדה בריינה הוא אינייסטה(יש לו עוד גרך ארוכה לשם) אבל הוא שחקן יותר טוב מקרוס בכל יום ובכל דקה.

אין קשר בין מה שכתבת לבין הטיעון הראשוני שלי. גם לדעתי דה בריינה שחקן טוב מקרוס.

התגובה שלי היא לגבי הטיעון שלך שאנחנו שופטים את דה בריינה בשתי עונות שיא של הסיטי מול שתי עונות נפל של ריאל מדריד, לדעתי דה בריינה יותר טוב וזה לא קשור לכושר של הסיטי.
ההשוואה לווקר או פרננדיניו לא נכונה, דה בריינה הוא כמה רמות מעליהם, את שניהם לא הייתי מביא לריאל,את דה בריינה כן.

אבל למה להיות קטנוניים. נכון לדה בריינה יש עזרה מקבוצה טוב יותר וכו וכו. אבל עדיין הוא טוב בהרבה מקרוס.
הוא לא הקשר המושלם, לדעתי אין כאלה כי מי שבאמת טוב בהגנה עושה פחות התקפה וההפך, אבל בגלל שאני לא תופס מקרוס עילוי הגנתי (בלשון המעטה) אז אני מוכן לקבל שחקן שלפחות יתרום הרבה יותר להתקפה.

בכל אופן אני לא מאמין שיש סיכוי לראות פה את דה בריינה. השחקן הכי מוערך בקבוצה שמצליחה יותר מאיתנו שכסף לא חסר לה

אני לא מאמין שאני כותב את זה, אבל אני מקווה שבנזמה יישאר איתנו שנה הבאה.
צריך להגיד את האמת - אין בשוק חלוצים מאוד מעניינים. רק קיין ונראה שבלתי אפשרי להביא אותו.
יוביץ’ נראה מאוד מעניין, אלא שכבר עכשיו ניתן לראות שיש לא מעט אספקטים שבנזמה לא פחות טוב ממנו.
כשאין מסביבו שחקן כמו רונאלדו, בנזמה לוקח יותר אחריות ונראה הרבה יותר טוב.

בקיצור, בשונה משנים קודמות, הוא לא השחקן שצריך לעזוב הקיץ.

אני לא רואה שום סרט שבנזמה עוזב. ספק גדול אם איזשהו חלוץ שיבוא יהיה טוב ממנו, ואם יעזוב לא עשינו בזה הרבה.

אנחנו זקוקים לתחרות לבנזמה, לאלטרנטיבה אמיתית (לא עוד מריאנו או מוראטה). מחליף לבנזמה כל עוד הוא לא איזה אמבפה לא יעשה שינוי גדול.

מה גם שהוא יותר false 9 (או כשהוא רע אז רק false), כבר הוכח שאין לו שום בעיה לשחק לצד חלוץ נוסף וזה אמור לעבוד גם עם שני שחקני אגף

אין קיליאן הקיץ

https://twitter.com/AranchaMOBILE/status/1120211995712733184

רצית שישחק אותה יוסי בניון ויודיע שהוא עוזב דקה אחרי שזכה בתואר ?

לא אומר שהוא יבוא, אבל לא הייתי פוסל את המעבר שלו בגלל הראיון הזה.