דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

כמה מילים על כל הקיץ הנוכחי עד עכשיו:

1. אני גם לא מבין למה צריכה להתרחש קטסטרופה כל כך גדולה כדי שהמועדון יגיב, הרי ב-2018 אמנם זכינו בליגת האלופות אבל הייתה לנו עונת ליגה באמת מחורבנת, ועוד עם כריסטיאנו רונאלדו.
  2. בתוך תוכי, בעמקי ליבי, על אחת כמה וכמה לאחר הדברים של קיליאן אמבפה שדי ברור שהוא רוצה להגיע - עדיין יש לי תקווה קטנה בלב שפלורנטינו פרס שכבר עשה את הבלתי אפשרי (פיגו, זידאן, כריסטיאנו) - יעשה זאת שוב, יחתים אותו בטריליון יורו ויסגור את ההתקפה שלנו לעשור הקרוב. אני מעריץ את הנשיא.
  3. אדן הזאר הוא השחקן היחיד מחלון ההעברות הזה שייתן אימפקט מיידי, והשקענו הרבה כסף אבל המחירים בשמיים, אין מה להשוות ל-2009. אני גם חושב שלוקה יוביץ’ יתחיל כשחקן ספסל, ועל רכישתו של מנדי הייתי מוותר. לגבי ההמשך, אני מאוד מקווה שפול פוגבה לא יגיע, מעדיף את כריסטיאן אריקסן. אגב, יחד עם הקיץ הקודם, אני חושב שבזבנו הרבה כסף על שחקנים בינוניים שלא היה בהם צורך - טיבו קורטואה (לדעתי, שוב - קיילור טוב יותר), אלבארו אודריוסולה (אשרף), מריאנו דיאס, אפילו עכשיו אפשר היה לוותר על מנדי ומיליטאו. אני יודע שהחיים הם לא משחק פיפה אבל כן היה אפשר לשים הרבה כסף בצד לטובת אמבפה.
  4. אני פשוט איבדתי אמון בשחקני הסגל שלנו, ולא רק בגלל העונה שעברה אלא עוד קודם. אני לא רואה מצב של שינוי גדול ביכולת של השחקנים. לא איסקו, לא מודריץ’, לא קרוס, לא אסנסיו, גם אפילו לא מרסלו.
  5. סעיף נגרר: יש לנו הרבה שחקנים בינוניים, אנחנו תקועים עם בייל שלדעתי יעזוב בהשאלה במחיר זעום והחיסכון הגדול יהיה השכר שלו, שווי השחקנים שלנו גם כן פחת - חאמס רודריגס למשל, כמה ישקיעו על דני סבאיוס? אם הייתה הצעה גבוהה מאוד על אסנסיו אז הייתי מוכר אותו, זה לא רק העונה החלשה שלו אלא בעיקר ה-‘איך’.
  1. חצי מההרכב שלנו היה בנבחרת עונה כלשהי אז למה להחליף? ובאופן כללי אני חושב שהזכייה בליגת האלופות עשתה לנו שירות גרוע מאוד. לעומת זאת ההדחה המוקדמת, שירתה אותנו מעולה(יותר ברמת הצורך במהפכה מאשר ביישומה בפועל).
  2. אני בונה על אמבפה.
  3. נקודות 5-3: אני כבר כמה שנים לא הכי נהנה מהכדורגל של ריאל, המחסור ביצרתיות, בכדורגל התקפי ושחקנים יוצרים- כאב לי בעניים. בנקודה הזאת אני מאוד שמח עם הגעתו של הזאר. סוף סוף שחקן יצירתי, עם דריבל שכיף לראות.

אגב לעניין ההשווואה בין קיץ 2009 לקיץ 2019:

מצד אחד אתה רושם ששחקנים כמו מיליטאו ומנדי מיותרים, מצד שני איבדת אמון בשחקני הסגל. אז את מי רצית שיביאו בתור בלם שלישי או מגן שיתחרה על ההרכב? שחקן וורלד קלאס כמו אלאבה או קוליבאלי, בכל עמדה, יעלה לפחות 100 מיליון היום.

את מיליטאו ראיתי לא מעט והוא שחקן סופר מוכשר ומאוד ורסטילי, מאוד מזכיר את וראן מבחינת הרגליים הארוכות והמהירות. גם אם הוא לא יהיה תותח גדול תמיד יהיה אפשר להשאיר אותו על תקן סותם חורים.
אשרף, נגיד, היה פח זבל שנה שעברה והפציעות השכיחות של קרבאחל הכריחו מגן מחליף.
מרסלו היה אולי השחקן הכי גרוע העונה ומנדי הוא מהמגנים המבטיחים בעולם, בעמדה מאוד מוגבלת.

אני שמח שבמועדון מנסים להביא שחקנים שיכולים לעשות את הקפיצה, ככה ליברפול הביאה את סאלח, פירמינו, מאנה ורוברטסון, בארסה את אומטיטי, ארתור ואלבה ויובה את פוגבה, קנסלו, אלכס סנדרו ודיבאלה. לא תמיד הוורלד קלאס זמין.
.
.
.
בנושא אחר, כמו שקרבאחל רשם, מאוד מעניינת השליטה של שחקני הרכש ב2 הרגליים. למנדי וליוביץ’ רגל ימין ושמאל(בהתאמה) מצוינות, רגל שמאל של האזר גם בכלל לא רעה ואריקסן אם יחתום בעל רגל שמאל טובה מאוד. הם מצטרפים לברהים שלפי השדרנים בעל שליטה זהה בשתי הרגליים, וקרוס שבועט טוב בשמאל.

זו תכונה שיותר נפוצה אצל “השחקן המודרני” ויחסית נדירה אצלנו בסגל, טוב לראות את זה. איסקו, אסנסיו ובייל למשל תמיד מתעקשים לבעוט ברגל החזקה.

איסקו עוד מסוגל, אבל כן - אסנסיו ובייל זו רגל תצוגה בלבד. הרגל של המדרגות כמו שחיים רביבו אומר.

מה? הוא בקושי בועט סביר בימין.

התכוונתי שהוא בועט בשתי הרגליים כמעט באותה המידה. בכל מקרה כשהוא שיחק בבאיירן הוא נחשב לבועט טוב ובנבחרת הוא בדרך כלל כובש פעם בכמה משחקים, הרבה פעמים גם בשמאל. בשנתיים האחרונות הוא כמעט ולא בועט וכשמתחשק לו הוא מעיף לחוץ, כן

בבאיירן הוא שיחק על פי רוב בעמדה קדמית יותר ובכל זאת כבש בכמויות דומות. שום דבר לא מיוחד בשנתיים האחרונות - אצלנו עונת השיא שלו היא בשנה שעברה עם 5 בליגה. לפני כן שלושה, לפני כן אחד ולפני כן שניים. בנבחרת המצב מעט יותר טוב, אבל גם שם יש לו גול-שניים בשנה.

בריאל מדריד יש לו שני שערים ברגל שמאל, שניהם בעונה שעברה.

אני לא מבין מה הנקודה שלך, השנה הוא עם אפס שערים ואחד בכל המסגרות. חשבתי שזו מגמה משנה שעברה, מסתבר שזה רק השנה. זה עדיין לא ממש משנה.

בשנים הקודמות כמו שרשמת היה כובש בכמויות מכובדות במיוחד בהתחשב בזה שהוא לא בועט הרבה, וכשכבש, זה בעיקר היה מרחוק.
אם שחקן בועט 10 בעיטות בשמאל ו5 בימין, כובש שתיים בשמאל ואחת בימין, הוא בועט יותר טוב בשמאל?

אגב, ב2 העונות האחרונות שלו בבאיירן הוא נתן 8 ו9 שערים, בליגה ובאלופות. זה לא ממש קרוב לסטטיסטיקה אצלנו, שבעונת השיא כמו שאמרת הוא כבש חמישה שערים ובעונה ממוצעת יותר לכיוון השלושה.

הבוטום ליין שקרוס יודע ויכול לבעוט בשמאל, ולא מוגבל לימין, כמו הרבה שחקנים בקבוצה. ובשביל זה לא צריך סטטיסטיקה אלא רק לצפות בו משחק.

ברור שצריך סטטיסטיקה, בלעדיה לא ברור על מה אנחנו מדברים.

הפואנטה שלי הפוכה בדיוק - קרוס מהווה איום כמעט אפסי על השער עם רגל ימין ואפסי ממש עם רגל שמאל, בטח מאז שהגיע לריאל. לא יודע לבעוט, לא יכול לבעוט ולא נעליים. אפשר לספור על יד אחת (עם עודף) את הגולים שלו מחוץ לרחבה מאז שהגיע אלינו, בימין ובשמאל. זה כמו להגיד שהבעיטות של לוקאס מרחוק טובות כמעט כמו משחק הראש שלו ברחבה - אולי נכון, אבל לא אומר כלום. קרוס פשוט לא רלוונטי בדיון על הכלים שלנו לאיום על השער.

לנושא עצמו - שליטה בשתי רגליים זה עניין די זניח בעיני ויותר אסתטי ממקצועי. על כל נדבד יש שלושה-ארבעה רובן/צ’אבי/ראול/ואטאבר שהשתמשו ברגל החלשה רק כדי לא ליפול.

כשדור אמר שהוא מאוכזב משחקני הסגל, נראה לי שהוא התכוון לזה שהוא מאוכזב משחקני ההרכב בסגל. כל השמות שהוא ציין אלא שמות שחקני מפתח.

ולכן אין סתירה במה שהוא אמר, שכן הוא מאוכזב מכך ששחקני הרכש שהביאו הם שחקנים לחיזוק הסגל הרחב ולא לחיזוק מיידי של ההרכב הראשון. או במילים אחרות את מי זה מעניין הבלם השלישי כשהקישור וההתקפה שלנו צמאים לשחקני וורלד קלאס.

אתה צודק שראוי להביא שחקנים שיתפתחו לטובים ביותר, אבל כרגע הטובים ביותר שלנו הם פשוט לא מספיק טובים, ואלא שהובאו לא בהכרח טובים מהם(למעט הזאר).

בנושא אחר: יש שמועות שריאל הציעה 115 מיליון על פוגבה + 10 מיליון בבונוסים.

אני אישית לא מת על פוגבה, והייתי מעדיף את אריקסן בגלל המחיר והאופי. אבל החוסר חיבה שלי לפוגבה נוצרה בגלל התקופה ביונייטד ואני זוכר בתקופתו ביובנטוס הוא נחשב לשחקן מדהים. בכל מקרה מדובר בשדרוג לקישור.

תראה, אני מאמין שנצטרך לחפור עמוק(מאוד) לתוך סטטיסטיקה כדי להוכיח אם קרוס יודע לבעוט או לא. עצם העובדה שיש לו סביבות ה20 שערים בבעיטה מרחוק מאז שהפך לשחקן מכובד ברמות הגבוהות(קרי סביבות 2013), אומר לי שלכל הפחות הוא בועט בסדר מרחוק,ובטח שהוא יודע. זה לא שפוגבה, חאמס, ראקיטיץ ורונאלדו מכניסים עשרה שערים מחוץ לרחבה לעונה.

אם קרוס לא יודע לבעוט מרחוק אז כמעט ואף שחקן בסגל שלנו לא יודע לבעוט מרחוק, כי קאסמירו, מודריץ’, סבאיוס, בנזמה והשאר לא בועטים טוב ממנו. היחידים שאולי טובים ממנו בתחום הם איסקו(הפסיק לבעוט מרחוק העונה, ב16-17 למשל היו לו לפחות חמישה שערים יפים מחוץ לרחבה) ובייל(שגם כמעט ולא בועט מרחוק).

אצל קרוס הבעיה יותר מנטלית מטכנית כי לבעוט זה המוצא האחרון אצלו, גם בתקופה שהוא ומודריץ’ התחילו לבעוט הרבה יותר כי (כנראה) זידאן ביקש מהם. זה למה אני בדעה שאין טעם בשניהם כי היתרונות והסגנונות שלהם דומים.

לצערי, אני לא שחקן כדורגל ולא שיחקתי ברמה גבוהה כדי לדעת אם זה נכון, אבל אני מאמין כשאתה לא יכול לדעת איך השחקן מולך יבעט זה בעייתי מאוד. אחרי המשחק נגד טוטנהאם בו ואן דייק עצר את סיסוקו במצב של שניים על אחד דיבר על איך שידע שסיסוקו יבעט בימין ואיך זה עזר לו לעצור אותו.

מספיק לראות את בייל בועט לשער, הוא החמיץ לאורך השנים לא מעט הזדמנויות כשהתעקש לבעוט בשמאל, האפשרות לבעוט בשתי הרגליים הייתה מאוד עוזרת לו שם. היא אולי לא הכרחית אבל היא בטח שחיונית.

אז זה לא היה ברור מהכתוב. בכל מקרה, גם אני הייתי שמח אם היו מביאים את אמבפה, פוגבה, ואן דייק, ג’ורדי אלבה ולבנדובסקי. זה לא אפשרי והשוק של היום עושה את זה לעוד יותר בעייתי כשכל קבוצה גדולה שניה הפכה להיות בית כלא לשחקנים שכדי להשתחרר ממנו צריך לשבות או לא לחתום על חוזה חדש 4 שנים לפני התום שלו.

האזרד הוא וורלד קלאס וככל הנראה יגיע קשר וורלד קלאס(כמו שרשמת בהמשך ההודעה). מי השחקנים שהיית רוצה להביא להרכב? השחקנים שהחתמנו עד עכשיו אולי הכי טובים בעמדה שלהם מבין אלה שזמינים בשוק, לפחות לריאל. זה לא שברנרדו עובר לפריז ואלכס סנדרו ליונייטד.

תשמע,גם אני לא חושב שהרכש מספיק. אני מקווה ומניח שבשנה הבאה ישלימו את ה"מהפכה", יביאו עוד קשר, שחקן התקפה ושחקן הגנה ויפטרו מעודפים ומבוגרים כמו אסנסיו, מודריץ’, מרסלו ושות’.

ככה או ככה ליברפול זכו בליגת האלופות עם קישור של מילנר, ויניידום והנדרסון, נגד טוטנהאם שלוקאס מורה הציל לה את התחת ושמוסה סיסוקו הוא באנקר אצלה.

חצי מההרכב של אייאקס שעשתה קמפיין מדהים לא נכנס כאן גם ליציע. אתם מגזימים בדרישות שלכם, קבוצת כדורגל היא לא הרכב בפיפא.

נכון, יותר קשה היום להחתים שחקנים. אבל איזה קטע שמבין 5 השמות שרשמת 2 מקושרים אלינו, ושלושת השמות האחרים לא רלוונטים מבחינתנו. כלומר כשריאל רוצה היא מביאה את וורלד קלאס.

אני לא חושב שעשינו רכש רע. אני פשוט חושב שהייפ סביב הרכש לא מוצדק. השחקנים החדשים שמגיעים הם אחלה פוטנציאל, אבל לא גיים צינגרים(מה שאנחנו זקוקים לו).

איפה הדרישה להרכב פיפא? כולה ביקשתי שלא ימכרו לי שמנדי ויוביץ יביאו את השינוי. ואם אפשר אז שידאגו לחזק את ההתקפה והקישור.

מצחיק, כי לפי אותם מדווחים ריאל יכולה להיות במקסימום הפסדים של 100 מיליון יורו, ובהתחשב בזה שמתקרבים כבר למינוס 300 מיליון משהו אומר לי שלא יביאו את אמבפה ב200+ בנוסף לפוגבה ב150+.

ריאל יכולה לרצות כמה שבא לה אבל ססמאות לא שוות יותר מדי כשאופא מרחיקה אותך מליגת האלופות, אז משהו אומר לי שלא יחתמו את שניהם. אולי תחושת בטן.

[[quote=“Amirco, post:1911, topic:200”]
איפה הדרישה להרכב פיפא? כולה ביקשתי שלא ימכרו לי שמנדי ויוביץ יביאו את השינוי. ואם אפשר אז שידאגו לחזק את ההתקפה והקישור.
[/quote]

נו, ואם היינו מחתימים את ברנרדו מעונת 16/17 ואת ג׳ורדי אלבה של 11/12 היית אומר שהם לא יביאו את השינוי. אני לא יודע אם שמת לב אבל רוב השחקנים הגדולים בעולם לא הגיעו כקראקים, רובם עשו את קפיצת המדרגה במועדון.

אתה רוצה חיזוק להתקפה ולקישור, אז תגיד את מי אתה רוצה. קדימה, תמצא שחקנים זמינים יותר טובים ממנדי ויוביץ׳, כאלה ש״יביאו את השינוי״.

הודעה שכתבתי אתמול אתמול ב"דבר התקשורת":

לפי מה שקראתי, ואולי לא הבנתי נכון, כל עניין ה"אפשר לקנות שחקנים רק ב100 מליון יורו יותר ממה שמוכרים" נכנס לתוקף רק בראשון ליולי. לכן היה חשוב למועדון לסגור מהר את העסקאות שהוא כבר סגר, משום שהן לא ייכנסו לחישובים האלה, ולכן גם אף שחקן לא נמכר עדיין.

מישהו כאן יכול לשפוך אור על הסוגיה הזאת, ושנבין אחת ולתמיד מה החוק?

רכש נוסף

אני לא זוכר איפה אבל קראתי שזה לא נכון, מעבר לכך עד כמה שאני יודע זה הולך לפי הוצאות פר חלון ולא לפי תקופת זמן.
בקיצור, לא הייתי בונה על זה.

זה לא הבחור שקושר לברצלונה בלי סוף בשנה האחרונה? אם כן עוד נוקאאוט של פלורנטינו.
I love it!

1. אופ"א עוד לא הרחיקה שום מועדון גדול מליגת האלופות. בספק אם ריאל תיהיה הראשונה.
  2. לא מכיר את הדיווחים, אבל אם הם נכונים, ובהנחה שמגבלה כספית עומדת בין ריאל לכוכבים, אז הייתי מעדיף שה200 מיליון שהוצאו על השחקנים שלא קוראים להם הזאר, היו נשמרים לכוכבים.
  3. שוב הנקןדה היא לא שעשינו רכש רע, או שבסכומים האלה הייתי מביא שחקנים אחרים. הנקודה היא שאני לא מתרשם מהרכש הזה, ומשבירת שיא העברות כיוון שרוב השחקנים שנקנו הם בוסר, ושסביר להניח שלא מהם יבוא השינוי.
  4. ברור שצריך לקנות שחקנים שעתידים להתפתח לטובים בעולם, ובשנים האחרונות ריאל עושה את זה יותר מאי פעם, אבל כשאין התקפה והקישור מקרטע נדרש יותר מיוביץ, רודריגו מילטאו ומנדי.

אני בעד שנסיים כי למרות שזה לא נראה ככה בגדול אני מסכים איתך, מה שעדיין לא הצעת זה רכשים אלטרנטיבים. בכל מקרה, אנחנו עדיין ביוני והחלון אפילו לא נפתח רשמית, יש מספיק זמן לעוד רכש(לא יודע לגבי כסף). אני בטוח שיצטרף לפחות עוד שחקן אחד, את הכסף שלי אני שם על פוגבה. [quote=“SantiagoBernabeu, post:1916, topic:200”]
זה לא הבחור שקושר לברצלונה בלי סוף בשנה האחרונה? אם כן עוד נוקאאוט של פלורנטינו.
[/quote]
הוא כבר שיחק בברצלונה ועזב במסגרת העונש על פרשת הקטינים אצלהם לפני כמה שנים. לפני כמה ימים דיווחו שהוא סגר דווקא בפריז, מסתבר שהוא אצלנו. שמח שמשקיעים בקסטיליה, זה היה הרבה יותר יעיל אם הם היו משחקים בליגה השנייה והשחקנים הצעירים שלנו יכלו באמת לצבור שם ניסיון. כשהם היו בליגה השניה חסה, מוראטה, קרבאחל ונאצו עלו בצורה מאוד ״בשלה״, מאז לא עלו הרבה שחקני בית ומי שכן עלה לא קיבל ממש קרדיט.

דומה מאד לדיון שהיה פה סביב אודגארד. מסרב להבין שיש רצון ויש סטטיסטיקה