דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

הוא בוגר הלה מסייה שעזב ליפן בגלל הפרשה עם הבאן שהיתה לברצלונה עם הצעירים.
הוא היה אמור לחזור עכשיו והחליף סוכנים שהקשיחו עמדות ולכן ברצלונה, שכרגיל קשוחה במו״מ איפה שלא צריך, ויתרה.
אז קפצתם על המציאה

קודם כל אם יש לך משהו להגיד אני מציע שתפנה אלי ישירות, אין טעם בלצטט מישהו אחר.

אין שום דמיון בין אודגרד ליוביץ׳ מעבר לזה ששניהם צעירים. לאודגרד מגיעה הזדמנות כי הוא כבר שלנו והביא עונה מצוינת(כן, גם מבחינה סטטיסטית, כן, גם ביחס למטרות רכש אחרות). יוביץ׳ עלה 60 מיליון וכבש 27 שערים העונה, מי חשבתם שיגיע? הארי קיין? קבאני?

ויניידום ורוברטסון לפני ליברפול שיחק בניוקאסל והאל (בהתאמה) שירדו ליגה, דלה עלי שיחק שנה לפני שנתן דאבל פיגרה בליג 1 ומחרז עלה ללסטר 500 אלף יורו מקבוצה בליגה השנייה בצרפת היה שחקן העונה בפרמיר ליג. מה משותף להם? כולם תוך לכל היותר שנה מהמעבר שלהם הפכו לשחקנים מובילים בליגה, על כולם אף אחד לא שמע לפני המעבר.
אלו מקרים הרבה יותר קיצוניים משחקני הרכש שלנו, שמגיעים מקבוצה דרג 3 ולא יורדות ליגה.

אין כבר גלקטיקוס, אנחנו לא הקבוצה היחידה הגדולה בעולם וגם לא העשירה היחידה בעולם. כדי להוציא שחקן מוכח כמו פוגבה, הזאר, אמבפה או אריקסן צריך לפתוח את הכיס וגם זה לא תמיד מספיק. במקום להתלונן על הרכש, שוב, תציעו שחקנים שהייתם רוצים לראות במקום מי שהגיע.

במגבלות הפיירפליי אי אפשר להעיף חצי קבוצה ולהביא במקומם וורלד קלאסים מוכחים. זה למה הקבוצה מהמרת על שחקנים פחות מוכחים, שעדיין יש להם ״סטטיסטיקה״.

תקציר של קובו ממשחק הליגה האחרון של טוקיו.

אפשר לראות שיש לו ראיית משחק מרשימה, זריזות והוא גם יודע לאיים על השער. די מזכיר את אודגור.
הליגה היפנית לא נראית ברמה גבוהה. לא יודע אם שנה בקסטייה זה הדבר הכי טוב עבורו. נראה לי השאלה לויטסה תעזור לו להתפתח יותר מהר. הם גם צריכים שחקן כמוהו שיחליף את אודגור…

שחקן צעיר עם המון פוטנציאל, בנוסף הוא יכול לספק לנו יתרון עצום בשוק היפני במידה ויצליח פה. הוא גם העביר שלוש שנים בספרד אז ההתאקלמות שלו אמורה להיות קלה יותר. במידה ולא יצליח אז הפסדנו רק 2 מיליון יורו דמי רכישה, ושכר של מיליון יורו לעונה. שווה את ההימור.

עקבתי קצת אחרי קובו אחרי כל הבלאגן עם בארסה.
מדובר בשחקן מרשים מאוד לגילו, מציג יכולת גבוהה בליגה לא רעה.
בכל אופן, מדובר במהלך שיווקי מעולה. פתיחת השוק לאסיה שווה המון המון כסף, זכויות השידור שיגיעו מיפן בכל משחק שהוא יהיה בסגל תהיה שווה הרבה יותר מהשכר שלו.

ו… קובו עבר בחינם. מסתבר שהחוזה שלו הסתיים בתחילת החודש ולא בינואר כמו שבארסה ופריז חשבו. אין כאן רווח משמעותי אבל תמיד נחמד לראות דברים כאלה.

אני לא ממש מעודכן אבל קבוצת הנוער זכתה באליפות וראול יתחיל לאמן את הקסטיליה, יכול להיות שהעונה תהיה עונה טובה עבורם. בכל מקרה תמיד יש מה ללמוד משחקן מנוסה כמו ראול.

אני חושב ששמעתי את הראש של שוסאקו מתפוצץ עד לפה חחח

היו דיווחים היום במארקה שלוו באמירות של אחיו, סוכנו, שמארקוס יורנטה קרוב לאתלטיקו. לפי הפרסום האחרון בקופה יורנטה סגור שם וימכר ב40 מיליון. הבנתי שזו גם הכותרת בהוצאה של המארקה, מחר.

מצד אחד, אנחנו איכשהו מוכנים למכור לאתלטיקו שחקן למרות שהם נוהגים לעשות לנו את המוות כשחקן שלהם בשוק וברור שיורנטה ימרר לנו את החיים בדרבים הקרובים, וזה יהיה עוד יותר כואב כי מדובר בשחקן שאביו שיחק אצלנו ושיש לו קשר דם לפאקו חנטו, מעבר לזה שהוא משחק בנוער שלנו כבר לפחות 10 שנים.

מצד שני, זידאן לא תופס ממנו בכלל, ו40 מיליון זה המון לשחקן מחליף בן 24, בטח כשלא נראה שיש יותר מדי קופצות על בייל או סבאיוס, למשל. בכסף הזה אפשר להביא מחליף ברמה נמוכה יותר וישאר עודף או להשקיע אותו בשחקן ורסטלי שיוכל להציע לנו משהו אחר מהקישור האחורי. הכסף גם יכול לעזור בקניית פוגבה או אמבפה.

הייתי נגד מכירה שלו כי הייתי בטוח שהוא ישוחרר ב 15-20 מיליון וזה לא שווה את זה,כי בכל זאת הוא מחליף איכותי,אבל ב -40 מיליון ולנוכח החוק המעצבן החדש של הפייר פליי,צריך לעטוף אותו יפה באריזת מתנה ולשלוח אותו למעבר חצייה הקרוב לברנבאו.
אם בסופו של דבר נסיים את הקיץ עם אריקסן ואנדומבלה במקום פוגבה ואחרי שמכרנו את יורנטה ואת קובאציץ׳ זה יהיה קיץ פשוט מושלם,עם או בלי אמבפה.

זה גדול.
לפי מה שכתוב שם היינו המועדון היחיד מבין השלושה שאשכרה בדק מה שכתוב ב- Transfermarkt, מה שסלל את הגעתו

חייבים קשר אחורי מחליף לקסאמירו.
אסור להגיע עוד פעם למצב שברבע גמר ליגת אלופות קסאמירו פצוע וטוני קרוס פותח בקישור האחורי.

וואלורדה לא קשר אחורי, כמו כן פוגבה, אנדומבלה וכמובן אריקסן.
אני לא חושב שיורנטה הוא הבוסקטס הבא, שחקן מחליף טוב, אבל במידה והוא הולך (כמו גם קובאצ’יץ’) צריך לחשוב על אלטרנטיבה כלשהי.

אם מישהו כמו פוגבה או אריקסן יגיע, ומודריץ’ לא עוזב, מסתמן שקאסמירו יהיה המחליף של קאסמירו.

לפי האס האופציה ירדה מהפרק, כשאתלטיקו כבר סיכמה את תנאי המעבר עם אספניול ועם הרמוסו. במקום העסקה הסיבובית ריאל תקבל 50% מסכום ההעברה שתקבל אתלטי, שצפוי להיות ‘משמעותית’ מתחת לסעיף השחרור שלו שעומד על 40 מיליון יורו.
https://en.as.com/en/2019/06/14/football/1560537341_754110.html

הדרך היחידה שזה יהיה הגיוני, זה אם השחקן לא מוכן לחתום אצלנו.
אספניול לא צד בנושא ברגע שריאל ממשת אתת האופציה שיש לה שמלווה כנראה בזכות ראשונים.
ואין סיבה שהשחקן לא יסכים לעסקה סיבובית שתיתן לו מענק חתימה ב2 קבוצות תוך פחות מחודש.
כסף קל מבחינתו.

נשמע הגיוני יותר ש:

1. לא רוצים להיכנס לביזנס “מלוכלך” יחסית עם אתלטי, יתכן וקשור גם לעסקת יורנטה.
    ו/או:
  2. במועדון לא מאמינים שבאתלטי יהיו מוכנים לשלם סכום שיהפוך עסקה סיבובית כזו לרווחית.

בפורטוגל מדווחים שראול דה תומאס קרוב לבנפיקה תמורת 20 מיליון יורו.

יורנטה, הרמוסו, דה תומאס. לשחקני הבית שלנו יש ביקוש רציני.

קשה לי מאוד עם המכירה של מרקוס יורנטה. הוא מגיע ממשפחה של דורות של מדרידיסטות (קרוב משפחה של פאקו חנטו האגדי), הוא הוכיח השנה שלא רק שהוא ראוי להישאר בסגל, אלא גם ראוי להרבה יותר דקות על המגרש. מרגיש לי שזו מכירה שמגיעה מהאגו של זידאן יותר מאשר נחוצה באמת למועדון. הרי איזה קשר אחורי מחליף באמת יביאו במקומו אם בכלל? וגם אם יביאו, הוא לא יהיה מדרידיסטה ואם פוטנציאל להפוך לקשר אחורי עולה בכדורגל העולמי. האופציה הכי טובה במקרה שלו זה למכור לסביליה/ולנסיה עם סעיף רכישה, כי מאתלטיקו כבר לא תהיה דרך חזרה.

זה לא רק מרגיש, זה לגמרי המצב, כל עוד זידאן המאמן יורנטה לא ישחק בריאל. אם נתנו לזידאן את המושכות וההזדמנות לבנות פרוייקט חדש אז עזיבה של יורנטה זה המצב הכי בריא לכל הצדדים. (עם כמה שחבל לי עליו, אני עדיין חושב שעם הזדמנות אמיתית הוא יכול להיות שחקן על)

צריכים לקחת בחשבון שיש עוד משתנים שלא בהכרח ידועים לנו כמו אופי השחקן, ההשקעה שלו באימונים והשפעתו על חדר ההלבשה. יכול להיות שהוא לא מתאים לסגנון שזידאן רוצה להנחיל בקבוצה, במיוחד שהוא בונה את הסגל בעצמו. אני נורא אוהב שחקנים בסגנון שלו וחושב שהוא שחקן מצויין. לי אישית נורא חבל עליו כי הוא באמת היה אחת מנקודות האור הבודדות בעונה הזו. אך חייבים לזכור שהוא שחקן די פציע, אולי עוד אחד מן השיקולים. בכל מקרה, בסכומים המדוברים זאת תהיה עסקה נהדרת, פחות מכך ואני ארגיש טעם חמוץ אם הוא יעזוב.

הדיבור הוא שכששיחק בקסטיליה ביטא בפני זידאן, המאמן דאז, את חוסר הנוחות שחש חדר ההלבשה עם היחס הכביכול מועדף לבנו. הכל אישי.

מצטרף לאכזבה, לא רק שהוא הוכיח שהוא שווה דקות - הוא הוכיח את זה אצלנו ולא רק הראה ניצוצות במועדון אחר.

המועדון צריך להיות יותר חכם מעניין אישי כזה או אחר עם מאמן. תדמיינו תסריט, לא ממש תלוש מהמציאות, בו זידאן נוחל כישלון בזירה המקומית ומודח בשמינית/רבע ליגת האלופות ומפוטר לאחר פחות משנה בתפקיד. מכרנו את אחד הנכסים היקרים לנו, בתפקיד שקשה (במיוחד בשוק של היום) למצוא בו שחקן איכותי כמו קשר אחורי, ליריבה המרה בסכום שהיום לא נחשב מאוד גבוה והם מצויידים בעמדה הזאת, בשחקן בית שלנו, לעשור קדימה. לא חבל על שנים של טיפוח? לכן, אופציה שהיא לא מכירה עם סעיף חזרה היא כישלון בעיניי. אם אנחנו רוצים לאזן את עניין הפייר פליי יש מספיק שחקנים בסגל שאפשר להיפטר מהם בסכומים גבוהים מלבד מרקוס יורנטה (זה שקבוצות רודפות אחריו ועל בייל לא מסתכלים מספר את כל הסיפור).