אנקדוטות ושאר ירקות

כאן המקום לכל מיני אנקדוטות, כמו למשל הנעליים החדשות של מבאפה

מה לעזאזל קורה עם רוביניו? תשע שנות מאסר? מישהו יכול לשפוך יותר?

עפ’'י מה שקראתי ברשתות החברתיות אומרים שהוא ניצל מינית/אנס נערה אלבנית ב2013 במועדון לילה, יחד עם חמישה גברים נוספים.

ראיתי גם שהוא סיפר על הקריירה שלו שהייתה ‘מוצלחת’ לדבריו. חי בסרט כבד הברזילאי הלזה.

הוא אמר שהקריירה שלו הייתה מוצלחת בקטע צנוע דווקא, מהכיוון שהציפיות ממנו היו מוגזמות בעקבות הקומפלימנטים מפלה בתחילת הדרך.

הקרדיט:
https://twitter.com/DaniPorath/status/934734994823700480

והנתונים:

מעניין.

ג’וני האלידיי המכונה “אלביס פרסלי הצרפתי” נפטר במהלך השבוע לאחר מאבק בסרטן הריאה.

בתור מחווה הוחלט בצרפת לנגן שירים של הזמר בכל אחד ממשחקי הליגה הראשונה והשניה בעת עליית השחקנים אל המגרש:

https://twitter.com/PSG_inside/status/939525064432766976

בגיל 57, בקבוצה השנייה בלבד שהוא מאמן ראשי אריאל הולן זכה הלילה עם אינדפנדינטה בסודאמריקאנה מול פלמנגו במראקנה.

הולן החל את הקריירה שלו בכלל כמאמן הוקי שדה ואפילו זכה עם אורגוואי במדליה במשחקים הפנאמריקאים ב-2003 רגע לפני שעשה הסבה לתחום הכדורגל.

הולן היה עוזר מאמן מ-2003 בלא פחות מ-8 קבוצות ארגנטינאיות לפני שב-2015 סוף סוף זכה בפעם הראשונה להיות מאמן ראשי על הקווים אצל דפנסה וחוסטיסיה.

דצמבר שעבר הוא החליף גבי מליטו (שכמעט הוריד את מלכת הגביעים ליגה) על הקווים אצל השדים האדומים באוויז’נדה ובדיוק שנה אחרי הוא חוגג תואר ראשון בקריירה שלו כמאמן ראשי.

הסבלנות השתלמה.

מנהלת הליגה הספרדית פירסמה שבמשחק של בטיס מול אטלטיקו אוהדי שתי הקבוצות שרו שירים פוגעניים. אבל לא היה שום סיכוי שזה יגלוש לאלימות, כי כל השירים היו נגד סבייה.

קבלו את נשיא ליבריה החדש - ג’ורג’ וואה!

ובשביל @KB9 שמתענג על תקופת הזוהר של הפועל חיפה

למישהו יש מושג מי זה וואה הפוליטיקאי? האם הוא קרוב יותר לאורן חזן או ליאיר לפיד? אבל אני בכל מקרה מפרגן, היה שחקן גדול.

וינסנט קומפאני מיולי 2015
8 משחקים (704 דקות)
מושבת ל-5 שבועות
6 משחקים (418 דקות)
מושבת ל-7 שבועות
1 משחק (9 דקות)
מושבת ל-7 שבועות
7 משחקים (496 דקות)
מושבת ל-5 שבועות
3 משחקים (189 דקות)
מושבת ל-20 שבועות
1 משחק (90 דקות)
מושבת ל-3 שבועות
3 משחקים (124 דקות)
מושבת ל-1 שבוע
1 משחק (36 דקות)
מושבת ל-9 שבועות
1 משחק (90 דקות)
מושבת ל-6 שבועות
15 משחקים (1135 דקות)
מושבת ל-11 שבועות
4 משחקים (305 דקות)
2 שבועות בחוץ
2 משחקים (101 דקות)
?

מצד שני, זה נותן הרבה זמן לעשות דברים אחרים, למשל תואר שני במנהל עסקים:

פירלו על גאטוסו, קישור לפוסט למטה.

פירלו כתב הרבה בספר שלו על הסיפורים עם גאטוסו. הנה חלק בהחלט מצחיק:

"בגלל חוסר היכולת שלו להתבטא, חדר ההלבשה היה הופך לקרנבל בכל פעם שגאטוסו דיבר. תמיד היינו שורקים וצורחים שגאטוסו פתח את הפה, לעולם לא נתנו לו להשלים משפט אחד.

כינתי אותו “טרני”, כינוי שנועד להקטין את תושבי דרום איטליה, ובכל פעם שאמרתי לו את הכינוי הוא היה מרביץ לי. אני תמיד נקמתי על המכות בכך שהייתי גונב את הסלולארי שלו ושולח הודעות לאנשים בשמו. פעם אחת שהגיע הזמן להאריך את החוזה שלו, שלחתי לארידו ברידה הודעה: “אם תתן לי את מה שאני רוצה אני אתן לך את אחותי”. כמובן שגאטוסו הרביץ לי כשידע לפני שדיבר עם אירדו. מעניין אם התשובה שלו (ברידה) הייתה “כמה מצטער” אחרי שהוא הסביר לו שזאת הייתה בדיחה מפירלו.

לפני המשחקים עם הנבחרת, דה רוסי היה מחכה לו תמיד מתחת למיטה, לפעמים זה היה לוקח יותר מחצי שעה עד שגאטוסו מגיע. הוא היה מצחצח את השיינים, שם את הפיג׳מה המנומרת ועולה למיטה עם הספר שלו כאשר הוא עבר רק על התמונות. ברגע שהוא היה נרדם דניאלה היה קופץ עליו ותופס אותו ואני מתחיל לצעוק. גאטוסו היה תמיד נבהל אך אחרי זה הוא מתחיל להרביץ לדה רוסי ואחר כך היה מגיע תורי כדי להראות שלא ניצחנו.

פעם אחת נתנו לו מקלחת עם צינור כיבוי אש. אחרי שנצחנו את אירלנד העפלנו רשמית למונדיאל ב2010. והמשחק אחר כך עם קפריסין בפארמה היה נחשב למשחק ללא חשיבות וכך התייחסנו אליו.

ליפי נתן לנו ערב חופשי לפני בפירנצה, יצאנו כולנו לאכול ארוחת ערב ורק גאטוסו נשאר בחדר. חזרנו שיכורים ומלאי אנרגיה והיה רק דבר אחד לעשות, ללכת לעצבן את גאטוסו. כשהגענו הוא ישן ולבש על ראשו כובע צמר. כשעלינו דניאלה דה רוסי אמר “אני הולך לכבות את גאטוסו עם המטף” ובהחלט הלכנו ודפקנו על הדלת שלו. כשהוא פתח את הדלת ועדיין חצי ישן, דה רוסי פתח את המטף על הפרצוף שלו ואחר כך ברח בריצה לחדר שלו. באותו רגע נשארתי לבד מול המפלצת הזאת, נסיתי לברוח אך כמובן שגאטוסו הצליח לתפוס אותי. באותו רגע ידעתי שהלך עלי, הידים שלו פשוט רקדו על הפנים שלי."

לא כל כך ידעתי איפה לשים את זה.

המגזין FourFourTwo הוציא גיליון מיוחד שכותרתו ׳ספיישל ניינטיז, החגיגה של העשור שהציל את הכדורגל׳. רק מהתמונות אני נעשה מסוקרן מאד.

אירוע ביזארי בליגה הצרפתית, השופט נתקל בשחקן ללא כונה נופל קם ומרחיק את השחקן האומלל והחף מפשע.(אפשר גם לראות שברגע שהוא קם הוא מנסה גם לתת לשחקן המסכן בעיטה)

זלאטן פעם ממש נכנס בשופטים הצרפתים, כשאמר שלצרפת לא מגיע שחקנים כמוהו. מעניין אם גם הוא היה מקבל בעיטה אם היה נכנס בהם פיזית.

הגרף המפלצתי של פאריס| במארקה הספרדי מן הסתם בעלי עניין גדול יותר לסקר את פאריס לקראת המפגש העצום נגד ריאל ב-1/8 גמר הצ’מפיונס בברנבאו בעוד קצת פחות מחודש. פאריס שפירקה אתמול 8:0 יריבה צרפתית אומללה - חצתה את רף מאה השערים העונה. יש לה 106 שערים ב-31 משחקים בכל המסגרות. מנצ’סטר סיטי של פפ במקום השני עם 90 גולים ומעט מאחורה ליברפול של קלופ עם 86. ריאל מדריד הרחק-הרחק-הרחק מאחור. היא כבשה 66 שערים בלבד בכל המסגרות, בעוד לטריו המפחיד של פאריס יש 65 שערים - קאבני 26, ניימאר 24 ואמבפה 15. אחריהם נמצא די-מאריה עם תשעה שערים ובגרף תוכלו לראות גם את חלוקת השערים לפי מפעלים. בליגה, לריאל יש 32 שערים ב-18 מחזורים לעומת 44 שערים של השלישייה של פאריס ב-21 משחקים.

מעבר לכך קאבני השתווה אתמול לזלאטן עם שערו ה-156 במדי פאריס, וכשיכבוש את השער הבא יהיה מלך השערים שלה בכל ההיסטוריה. איברהימוביץ היה זקוק ל-180 משחקים(המספרים: 35 גולים בעונת הבכורה ואז 41, שערים, 30 שערים ו-50 שערים) בעוד קאבני עשה זאת ב-226(החלוקה המלאה: 25 שערים בעונת הבכורה, 31 שערים אחר-כך, 25 שערים, 49 שערים אשתקד ו-26 העונה.

אמירה מעניינת של דני אלבס:
“אני חושב שניימאר נמצא ברמה עם מסי ככדורגלן הכי משפיע בעולם. הוא צריך לצאת מהצל של מסי קצת. לשחק עם מישהו מיוחד כמו מסי זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לשחקן, אבל תמיד יש לך את הספק אם לך יש את האיכויות שאתה חושב, או שזה פשוט בגלל שאתה משחק איתו”.

אמירה באמת מעניינת, אבל אם ניימאר כל כך להוט להוכיח את עצמו מבחינה ספורטיבית מדוע הוא בחר בליגה הצרפתית? סע למנצ’סטר ותגשים חלום בתיאטרון החלומות.

אוריה, בגדול אני מסכים איתך אבל לא בטוח שמנצ’סטר הייתה משלמת את סעיף השיחרור שלו. אני חושב שזו הייתה הדרך הקלה והמהירה לצאת מבארסה אבל אולי זו גם הייתה הדרך היחידה לעשות זאת בכזו מהירות.

לגבי הרעיון שהוא יעבור לריאל, אני ואל-חליפי עדיין מתפקעים מצחוק בכל פעם שהבדיחה הזו נזרקת לאויר.