צ'אט רודריגול בדרך לגמר

לקראת מנצ’סטר סיטי| אין באמת צורך בפתיח דרמטי: ריאל מדריד, אלופת ספרד הגאה, חולמת על גמר ליגת האלופות ראשון מאז 2018 ולשם כך היא תצטרך למחוק מחר (רביעי, 22:00) את ההפסד 4:3 באיתיחאד. עם קאסמירו שחוזר הרכב והר הגעש של הברנבאו. “Si se puede” - זה אפשרי! הכל לקראת המשחק - רק כאן. תעשו לנו עצמאות שמח!

image

מדרידיסטאס, קודם כל מזל טוב על אליפות ספרד ה-35 של ריאל מדריד. היו אליפויות מרגשות יותר או עוצמתיות יותר אבל זה לא חשוב. אנצ’לוטי עמד במשימה. חגגנו בסיבלס ומהבית, התרגשנו עם מרסלו, אבל עזבו. בעיקר התכוננו: הראש, הלב והשעון כבר מזמן ביום רביעי נגד מנצ’סטר סיטי. הליגה הייתה מאסט. ליגת האלופות היא הדובדבן שבקצפת. כבר הייתי במשחקים גדולים עם ריאל ואני סופר-מקנא בכל אחד שיהיה במגרש ברביעי, צמרמורת. יש יותר מרגש מהשילוש הקדוש הזה של ריאל-צ’מפיונס-ברנבאו?

המשחק באנגליה היה נס, פערי הרמות היו ברורים, התפרקנו הגנתית וטקטית ואין הצדקה לכך. סיטי זו לא פ.ס.ז’ או צ’לסי. אבל אנחנו ריאל מדריד, והפעם ‘במוד רמונטדה’, לא כמו בגומלין נגד צ’לסי. מעבר לכך שריאל היא אולי היחידה שיכולה ‘לשרוד’ משחק כפי שהיה ולחזור עם 4:3, וצריך להראות לסיטי שאסור לרחם עלינו. כעת, ריאל תצטרך להציג את המשחק הכי טוב שלה כדי לעבור. חייבים גול, זה ברור, אבל המפתח הוא דווקא לא לספוג ברבע השעה הראשונה – תיהיו אתלטיקו. קאסמירו יחזור ויארגן את משחק ההגנה, ייצמד לדה בריינה. אסור שהיכולת העלובה של שחקני ההגנה תחזור. סיטי הגיעה בקלות בלתי נסבלת למצבים.

אחרי המשחק נגד צ’לסי, פדה כתב, ובספרדית זה נשמע יותר טוב: “אני אמשיך עד שהרגליים שלי לא יתנו לי”. וזו בדיוק הגישה שריאל צריכה. לשחק עם הלב אבל גם עם הראש. לחשוב התקפה כי חייבים גולים – אבל בעיקר להיות יציבה ואגרסיבית. הפאול הראשון שלנו באיתיחיאד היה אשכרה בדקה ה-39, אלוהים ישמור. כדי להיות יציבים, אני הולך עם פדה בהרכב ועם רודריגו כאס מהספסל על אף שהוא באמת מסוגל לתת גול ממצב אחד. הייתי רוצה את קמאבינגה במקום קרוס אבל זה בלתי אפשרי. בנזמה ו-ויניסיוס כבשו שערים מכלום, פשוט מכלום, במשחק הראשון. ואם זה יקרה שוב אז בהחלט יכול להיות שנגיע לגמר. חשבתי שאהיה שפוי לקראת הגומלין, כי כבר עשינו את שלנו בצ’מפיונס. אני מקנא באלה שרגועים וצ’יל’. מה פתאום. אני חולם לעדכן גרסה לספר שלי, “המלכים של אירופה” ולהוסיף פרק במהדורה הבאה. והמבין יבין, ויש גם את ה-28 במאי, זו לא רק היום הולדת של אחותי. Hasta El Final - Vamos Real

Georgeny Pérez on Twitter: "SOMOS LOS REYES DE EUROPA HALA MADRID https://t.co/hRnKCUTHN9" / Twitter

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק במצב רוח טוב, במצב רוח של סיבלס, אחרי שזכתה רשמית באליפות מספר 35 עם ה-0:4 החגיגי על אספניול ורוב שחקני המפתח גם הטעינו את המצברים. אבל בריאל מדריד, כמו בריאל מדריד, מעבר לכך ש"חובה לחגוג, כי כבר מחר האוהדים ירצו את התור הבא" (קרלו אנצ’לוטי) - הכמיהה והאובססיה לליגת האלופות לא נגמרת מעולם. חגיגות האליפות היו צנועות, כולם יודעים שמשחק העונה האמיתי הוא מחר, כמו שאמר לוקה: “העונה שלנו לא הסתיימה. היה חשוב לנו לחגוג אחרי ארבע שנים אבל כולם מרוכזים במשחק מחר”. משחק העונה של השחקנים וגם של הסנטיאגו ברנבאו. כולם מאמינים. “Si se puede” - המשפט שחזר על עצמו בחגיגות יותר מ’קמפאונס’. ריאל רוצה עוד רמונטדה לאוסף, אחרי ההפסד 4:3 באנגליה שעשה עמה חסד. “אנחנו בטוחים שנחזור. אנחנו צריכים לצאת למגרש ולהראות שאנחנו ריאל מדריד”, אמר יפה לוקה מודריץ’. גם קרלו התפייט: “זה יהיה קשה אבל יש לנו הזדמנות, הכל פתוח. האווירה בקבוצה נהדרת, אנחנו רוצים לעשות את זה ומאמינים. זה קשה אבל זה אתגר”. ריאל מדריד מצד אחד הפסידה 24 פעמים במשחק החוץ והמשיכה 16 פעמים הלאה. מצד שני ישנו “נאחס חצי הגמר” - היא מעולם לא העפילה לגמר אחרי הפסד במשחק הראשון בחצי. עוד שיא שריאל רוצה לנפץ.

מסיבות העיתונאים היו מלאות בקלישאות על הברנבאו, ה-DNA וההיסטוריה, אך מצד שני הדיבורים האלה די נכונים, אמת לאמיתה. מה שכן, דבר אחד ברור: ריאל צריכה גם כדורגל ולא רק את “המסביב”. ריאל חייבת להיות טובה יותר במשחק הראשון. בעיקר בהגנה. מי שיעזור לא מעט הוא קאסמירו שהיה פצוע במשחק הראשון. בלעדיו? כאוס, תוהו ובוהו. אין אמצע בכלל, בלמים שיוצאים ללחוץ גבוה והעונש - רביעייה. קאסמירו, באחד המשחקים הכי חשובים שלו בשנים האחרונות, יצטרך להיות אותו קאסמירו ששיתק את ליאו מסי בעבר. זה שירדוף אחרי קווין דה בריינה ולא ייתן לו לנוח. קאסמירו שראינו מעט מדי העונה. זה שלא ייתן למצב כזה של אפס עבירות עד הדקה ה-39… “החזרה שלו הולכת לעזור לנו, היא מחזקת את ההיבט ההגנתי, בו אנחנו צריכים להשתפר, גם במחויבות הקולקטיבית, לנוע טוב יותר, להיות יותר קומפקטיים”, אמר קרלו שטען כי הקבוצה עבדה על ההיבט ההגנתי והוא מבטיח שיהיה שיפור. “אנחנו שמחים מאוד שהוא חוזר, הוא יעזור לנו לתקן את הטעויות”, אמר לוקה. בזמן שקאסמירו חוזר, דויד אלאבה כמעט בוודאות “נופל”. האיש והחגיגות עם הכיסא אמנם נכלל בסגל לבסוף אבל הוא ‘יזדקק לנס’ מה שנקרא. במקומו ישחק נאצ’ו. קרלו אולי מנסה להרדים את היריבה אבל הבהיר כי האוסטרי לא ישחק מחר. והוא בוטח בנאצ’ו, וגם אנחנו. הספרדי, שבכל עונה אומרים שלא ישחק - ירשום את הופעתו ה-50 בליגת האלופות - כבוד. “עם נאצ’ו דבר לא משתנה. זו עבודה טקטית קולקטיבית. אלאבה שחקן חשוב אבל נאצ’ו גם מצליח מאוד, יש לו ניסיון ואני בטוח שהוא יהיה נהדר”. האם ריאל מסוגלת להציג משחק הגנה טוב באמת? דני קרבחאל שנראה רחוק משיאו בפן הפיזי, אדר מיליטאו מרוכז ופרלאן מנדי שלא מכדרר בהגנה? ריאל ספגה תשעה שערים בארבעת המשחקים האחרונים בצ’מפיונס.

זה לא סוד שלריאל מדריד היה לא מעט מזל בקמפיין הנוכחי בליגת האלופות, ‘תחת’ אם תרצו. מודריץ’ דיבר על האיכות של השחקנים שלנו, והשערים שקארים בנזמה ו-ויניסיוס ג’וניור הבקיעו מכלום הם הוכחה ברורה לכך. מודריץ’ לא אוהב את הדיבורים האלה והוא לא מתנצל בלשון המעטה. “אנחנו לא מתייחסים למי שחושב ככה. שימשיכו. להיות פה ולנצח זה בטח לא רק מזל. זה לא הוגן. זה אפילו מצחיק אותנו. לא אכפת לנו מה אומרים כלפי חוץ. אנחנו מגיעים למקום הזה שנה אחר שנה, מנצחים יריבות גדולות וזוכים בתארים. יש לנו אופי, אישיות, אמונה, זה מה שהופך את הקבוצה למנצחת”. “אנחנו יודעים שלא שיחקנו את המשחק הכי טוב שלנו אבל כבשנו שלושה שערים באנגליה”, הוסיף. עבור רבים, סיטי היא גם היריבה החזקה ביותר שפגשנו העונה אך לוקה לא מסכים עם זה. “אנחנו מודעים לכך שעלינו להיות טובים יותר בכל ההיבטים, עלינו להציג משחק שלם. ולהמשיך להאמין ולא להפסיק גם כשהדברים יילכו קשה. האם היא היריבה הכי קשה? אני לא יכול להגיד כי פגשנו קבוצות גדולות אך בוודאי מחכה לנו יריבה ברמה של פריז סן ז’רמן או צ’לסי”. גם אנצ’לוטי הבהיר כי הלב בלבד לא יספיק, למרות שהאישיות היא חלק חשוב כי זה מאפשר לך להראות את האיכות שיש לך. יש הרבה היבטים חשובים: איכות אינדיבידואלית, מחויבות קולקטיבית… צריך את הכל, רק חלק מזה לא שווה בליגת האלופות. לנצח מחר זה לא רק עניין של הלב או בגלל הדחיפה שהברנבאו בוודאי ייתן, כמו תמיד".

Manchester City-Real Madrid - 03-05-2022
ה-4:3 הותיר לנו סיכוי, אבל זה חייב להיות המשחק הכי טוב שלנו העונה

ואפרופו הברנבאו. בניגוד למשחק נגד צ’לסי, הפעם ריאל, נקרא לזה “במוד רמונטדה”. “אנחנו צריכים אותם כפי שהם היו איתנו כל הדרך בלילות הקסומים”, אמר לוקה. המאזן בבית נגד קבוצות אנגליות הוא טוב יחסית עם תשעה ניצחונות מול ארבעה הפסדים ועוד שבע תוצאות תיקו. מנגד, עד כמה הברנבאו, שבהחלט היה השחקן ה-12 נגד פ.ס.ז’ ויכין מחר את אותה תפאורה מצ’לסי (“אל תתעסקו עם המלך”) - באמת מבצר? ריאל עם שמונה ניצחונות ביתיים בלבד ב-17 המשחקים האחרונים. היא העפילה עשר פעמים על חשבון יריבות מאנגליה לשלב הבא והודחה שש פעמים. בברנבאו מצופה מריאל לשחק התקפי ולעתים דווקא זה ‘מפרק’ אותה. אנצ’לוטי דיבר על סגנון המשחק הצפוי ואמר כי “עם האיכות שלנו זה טבעי שניקח סיכונים, זה מה שאנחנו צריכים לעשות”. הוא הבהיר כי קו ההגנה לא יכול להיות נמוך אבל הקבוצה תשתנה. “החסימה הנמוכה חייבת להיות טובה יותר מהשלב הראשון, הלחץ צריך להיעשות היטב כדי למנוע מעברים בין קווים ומעברים”. ההנחה ההגיונית היא שפדה ואלוורדה ישחק כקשר הרביעי. הנוסחה איתו עובדת. הוא פתח נגד פ.ס.ז’ בגומלין (90% דיוק במסירות, ניצח תשעה דו-קרבים), פעמיים נגד צ’לסי ושיחק את 120 הדקות בגומלין ולא הוחלף נגד סיטי. הוא כוח, הוא מנוע, הוא אגרסיבי. באנגליה זה עבד נהדר.

ההתלבטות שהייתה זהה מהמשחק הראשון היא פדה או רודריגו, שכן הברזילאי בכושר הבקעה מצוין, הביא אותנו עד הלום עם הוולה נגד צ’לסי וכבש ארבעה שערים בחודש אפריל לעומת שישה בכל העונה. קרלו רמז לכך: “אין לי ספק (לגבי ההרכב). זה יכול להיות משחק ארוך, אז זה לא חשוב מי מתחיל את המשחק כמו מי שיסיים אותו”. רודריגו על הנייר אמור להיות סופר-סאב בתקווה שימשיך את הקסם שלו עם ליגת האלופות על אף שבאיתיחאד לא בלט. בכל מקרה, החלק ההתקפי תלוי כל-כולו בקארים בנזמה, ‘איש ה-50 שערים בעונה’. “הוא הצליח מאוד”, אמר קרלו וגם פירגן לוויניסיוס: “הוא שקט יותר ליד השער, חושב עוד קצת מה לעשות. הוא קר רוח, הוא התבגר”. כדי שריאל תעבור היא חייבת עוד תצוגת וורלד-קלאס והברקות של הכוכבים שלה. ובחזרה לקארים. הוא ישתווה לראיין גיגס האגדי עם 141 הופעות במפעל, מדורג שישי בכל הזמנים. המשחק ה-142 ישווה אותו לראול, האם זה יהיה עונה בגמר? קארים שעושה ‘עונת כריסטיאנו’ הוא אימת ההגנות באירופה עם 42 שערים ב-42 משחקים (ונח שעה במשחק האליפות). הוא מחפש את שערו העשירי בנוקאאוט - בדומה לרונאלדו ב-2017 ויש לא מעט שיאים נוספים על הפרק.

בספרד כבר כתבו על ‘התוכנית’ של אנצ’לוטי כדי להסתדר עם סיטי. אבל כמובן שהרבה יותר קשה ליישם זאת בפועל. זה צריך להיות המשחק הכי טוב של ריאל השנה ובפער. אחד הדברים שעלו למשל הוא שער מהיר שלנו, וזה יכניס את האוהדים לטירוף כמובן. אבל עושה הרושם שיותר חשוב לא לספוג, לא לאבד את הראש. נגד סיטי כבר אחרי 11 דקות ריאל פיגרה 2:0 ונגד צ’לסי חטפה בדקה ה-15. ריאל צריכה לשחק באחריות. ריאל צריכה יותר מכל שחקנים חזקים מנטאלית, מנהיגים, כמו לוקה שמתעלה במאני טיים, כאלה שלא מוותרים ולא בורחים כשקשה. “אני לא יודע אם זו העונה הכי טובה שלי, שאחרים ישפטו. אבל העונה שלנו לא נגמרה. אני תמיד רוצה להראות את הפנים שלי”. מה עוד ריאל צריכה? לב וראש, כפי שאמר פדה בזמנו. “נחמד לזכור שכבר זכינו בארבע ליגות האלופות”, אמר לוקה., חלק מאיתנו עם סיכוי להגיע לגמר החמישי שלנו וזה מרגש. אבל מחר יעברו ארבע שנים מאז שזכינו בליגת האלופות האחרונה". אין ספק שהזכייה ההיא מקייב כבר מעלה אבק. “האווירה טובה, אנחנו ממש מחכים למשחק הזה”. גם אנחנו. אם ריאל תעשה את זה, החגיגות בסיבלס הן כלום לעומת מה שצפוי מחר…

“לצאת למגרש ולהראות שאנחנו ריאל מדריד”

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, נאצ’ו פרננדס, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’, פדה ואלוורדה| ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב סיטי?

מנצ’סטר סיטי מגיעה למשחק רגועה מאוד ונינוחה אחרי הצגה גדולה ו-0:4 על לידס, ניצחון שלא עמד לרגע בספק. רודרי ממשיך את היכולת הנפלאה שלו ולאחרונה גם מגלה כושר כיבושים, והוא זה שפרץ את הסכר בדקה ה-13 כבר (אפילו פרננדיניו הבקיע וגם אקה). ליברפול נושפת בעורפה ושיחקה לפניה אבל סיטי, על אף שלא שיחקה בהרכב הכי חזק שלה (דוגמא שתתמצת את העניין? ג’ק גריליש פתח בהרכב ולא הוחלף) – עמדה בלחץ. אם תנצח בכל ארבעת מחזורי הליגה האחרונים שהם לא מסובכים מדי - היא תהיה שוב אלופה. כעת, היא חולמת על גמר ליגת האלופות שני בתולדותיה ואפשר לומר שגם פפ גווארדיולה, שהיה עם פרצוף מיוסר לנוכח ההחמצות הרבות באיתיחאד (זוכרים אותו שואג על ריאד מאחרז ויוצא מדעתו?)– שקט ושליו קצת יותר. כולם מדברים על האפשרות שליברפול תזכה בארבעה תארים. בסיטי כאילו זועקים ‘הלו! – אנחנו גם כן יכולים לקחת דאבל’. “לא מרוצה אחרי ה-3:4? ממש לא, אני שמח לנצח. כדי לחסל את ריאל צריך להציג שני משחקים טובים”, אמר פפ שראה את קבוצתו עם שתי רבעיות וחמישייה בשלושת המשחקים האחרונים.

במשחק בשבת פפ לקח החלטה הגיונית מאוד והעניק מנוחה מוחלטת ליהלום קווין דה בריינה כדי שיגיע רענן וחד מתמיד. גם מאחרז, מלך השערים של הקבוצה- סופסל וברנרדו סילבה שיחק עשר דקות בלבד כמחליף ובקצב של הליכה. שלושתם יחזרו להרכב כמובן וסיטי מקבל עוד חיזוק התקפי להתקפה הפנומנאלית שלה בין-כה, זו שכבשה 28 שערים בליגת האלופות ו-134 בכל המסגרות (רק שניים פחות מליברפול האימתנית)– ז’ואאו קאנסלו. המגן היה מושעה מהמשחק באנגליה בשל צהובים וכעת הוא יתפוס את צד שמאל. המהירות, ההרמה המדויקת, התנועה לעומק והיותו כל כך בלתי צפוי, בשני האגפים – כמה קשה לשמור עליו, כמה הוא מהווה כאב ראש לכל הגנה. הוא גם שיאן הדקות של הקבוצה העונה עם למעלה מ-4,000, תמיד זמין. מי שלא זמין האמת הוא ג’ון סטונס שנפצע והוחלף במשחק הקודם ולא יהיה כשיר לפי דבריו של פפ, אבל אולי גם קייל ווקר יחזור ואלה בשורות נהדרות לאנגלים. “הוא התאמן, נראה איך הוא יקום מחר ואם יהיה בסדר. עלינו לחכות”, אמר פפ, שלפני המשחק הראשון ניסה להטעות את התקשורת אם זכור לכם וסטונס כן פתח על אף ש’נעדר’ מהאימון (לפחות כאשר כלי התקשורת היו שם). אילקאי גונדואן צפוי לשוב לספסל.

פפ כבר הדיח את ריאל פעמיים בליגת האלופות (עם ברצלונה ב-2011 וכאמור ב-2020) והוא רוצה לעשות זאת בפעם השלישית. הוא מעתלם מכל שאלה על הקלאסיקו (“בנזמה לא שיחק ואנצ’לוטי עשה מה שהוא לא נוהג לעשות – זה לא שווה התייחסות”), ומשוכנע: “כן, אנחנו צריכים לשחק יותר טוב מהמשחק הראשון”, אבל מבהיר עד כמה אלמנט המזל חשוב. הוא כן זוכר את ההחמצות. “אבל יכולנו לשחק גם הרבה יותר גרוע. אף אחד לא יודע. לפעמים אתה מקבל את מה שלא מגיע לך ולפעמים אתה לא מקבל את מה שמגיע לך”. הוא מדבר על הברנבאו, שם ניצח לא פחות משש פעמים בעבר, כ"מבחן גדול ומזל גדול, כי זה אומר שאנחנו בחצי הגמר. זה מבחן להראות את עצמנו. אנחנו הגענו למעמדים האלה בשנים האחרונות אבל זה לא ערובה לדבר. נעשה את המיטב כדי להגיע לגמר". הוא מדבר על כך שאין פייבוריטיות. “אלו שתי קבוצות טובות מאוד, ראינו את זה לפני שבוע. הם אלופי ספרד, אנחנו רוצים לזכות בתואר באנגליה. יהיו רגעים של שליטה, רגעים של התקפות מעבר, יהיו 90 דקות של הרבה דברים”. הספרדי הפגין ג’נטלמניות לצד כל השנאה לריאל מדריד, דיבר בשבחו של אנצ’לוטי ואמר כי בירך אותו על התואר. הוא נשאל על כך שמודריץ’ אמר שאם ריאל תהיה במיטבה היא תשחק בגמר, וענה: “זה נורמלי שהם חושבים כך. אנחנו חושבים אותו הדבר”.

זה חצי הגמר השלישי בלבד של סיטי. היא הודחה נגד ריאל מדריד ב-2016 ומנגד התגברה על פריז סן ז’רמן אשתקד עם שני ניצחונות. מי שהיה חלק מהקבוצה גם ב-2016 ויהיה שחקן המפתח מחר הוא איך לא, קווין דה בריינה, שכבש כבר אחרי דקה וחצי, בנגיחה (לא ממש אופייני, אבל המהלך החל עם התנועה הגאונית שלו לעומק) והציג משחק נהדר. הבלגי דיבר על ההבדלים: “אני חושב שיש לנו עכשיו צ’יפ אחר, מנטאליות אחרת, ניסיון אחר ואנחנו משחקים טוב יותר, צברנו הרבה ניסיון ברמה הזו”. ב-2016 ריאל הייתה מאוד חזקה ואני זוכר שהיא הייתה קצת משועממת במשחקים האלה". כמובן שיש לה גם מאמן על, ויסלח לנו מנואל פלגריני שהיה אז על הקווים, ודה בריינה גם החמיא לפפ: “בלעדיו לא הייתי מגיע למה שאני היום. הוא עזר לכל השחקנים”. הוא טוען כי “הביקורת היחידה שאפשר להגיד עלינו היא שלא זכינו בליגת האלופות” אבל הקבוצה מתחרה. ב-2018 היא הודחה מול ליברפול החזקה שהגיעה לגמר לדוגמא. בשנה שעברה היא כבר הגיעה לשם בעצמה. הגביע מתקרב אליה וגם לפפ שכבר עשור לא נגע בו. סיטי היא קבוצה, היא לא פריז סן ז’רמן.

ובחזרה לכוכב, אחד המועמדים הרציניים לזכות בבלון ד’אור להזכירכם ולהזיז את בנזמה מהפריים. לבלגי יש 15 שערים העונה ב-39 הופעות, ואם יבקיע פעמיים עד סוף העונה יקבע שיא קריירה חדש. יש לו גם 12 בישולים אך תהיו בטוחים שזה לא מרגש אותו. הוא נשאל על העונה הנוכחית שלו ואמר: “בסוף כל עונה הכל נתון לוויכוח אבל אני מרגיש טוב. קיבלתי הרבה בעיטות במשחק נגד אתלטיקו אבל אני מרגיש טוב. שיחקתי הרבה משחקים ואני מאוד שמח”. המוטיבציה של הבלגי נמצאת בשמיים שכן בגמר אשתקד הוא אולי היה הדמות הטראגית כשנפצע ונאלץ לצאת. “הוא עדיין לא הוסיף את הגביע הנכסף לארגון שלו. הוא רוצה כל כך שזה יקרה אבל לא בשבילו אלא לדרך בה המועדון נתפס כעת”, אמר. דה בריינה גם מדבר על כך שהקבוצה צריכה לשחק כמו במשחק הראשון ומפרגן לפיל פודן ולגבריאל ז’סוס שכבשו כל אחד. “פודן שחקן צעיר אבל אנחנו מסתכלים עליו כשחקן מוביל ואחד משלנו ולא רק ככזה עם פוטנציאל”.פודן מחפש את העשירי שלו בליגת האלופות אחרי שכבש שלושה בכל אחת מהעונות האחרונות. על ז’סוס הוא (דה בריינה) אומר כי “מעולם לא היו לי ספקות לגביו”. כאמור, האנגלי והברזילאי צפויים לפתוח אם כי משום שפפ אוהב לעשות שינויים מפתיעים, אסור לפסול גם את נוכחותו של סטרלינג.

WATCH: De Bruyne makes UEFA CL history with goal vs Real Madrid :: Live Soccer TV
דה בריינה חוגג. מי יכול לעצור אותו?

בסה"כ סיטי שיחקה 12 פעמים על אדמת ספרד. יש לה כאמור ניצחון יוקרתי מאוד בברנבאו בשמינית הגמר ב-2020 אחרי מהפך אולם היא ירדה מנוצחת שבע פעמים. הניצחון על ריאל היה הניצחון היחיד שלה בשבעת הביקורים האחרונים בספרד, כשבין היתר סיימה בתיקו מאופס נגד אתלטיקו מדריד העונה והובסה למשל 4:0 בקאמפ נואו מול ליאו מסי וברצלונה ב-2016-17. בכל מקרה, אלה היו ימים אחרים. “סיטי הזו שונה ב-180 מעלות. היא לא תהיה ענייה וביישנית כמו באותו הלילה. היא בטוחה בעצמה”, נכתב בתקשורת האנגלית בה ציינו כי פרט לבלגי פרננדיניו הוא השריד היחיד מאותו חצי גמר ב-2016. סיטי תגיע, תשחק את המשחק שלה עם הנעת הכדור שאולי נראית לא מעניינת או מסוכנת מדי, עד שיבוא אחד הגאונים (זוכרים את הגול הענק של ברנרדו סילבה, למשל?) ויוציא קסם מהשרוול, ותהיה יריבה קשה מאוד עם השחקנים המהירים שלה מקדימה והלחץ הגבוה שאינו יודע שובע.

מנצ’סטר סיטי – הרכב משוער: אדרסון| קייל ווקר, רובן דיאש, אמריק לאפורט, ז’ואאו קאנסלו| רודרי, ברנרדו סילבה, קווין דה בריינה| ריאד מאחרז, פיל פודן וגבריאל ז’סוס (ראחים סטרלינג)

לבעוט ב"נאחס חצי הגמר"| אין דבר שריאל מדריד אוהבת יותר מלשבור שיאים ולנפץ סטטיסטיקות. וכעת עומד אתגר גדול בפניה. ריאל מעולם לא העפילה לגמר ליגת האלופות אחרי הפסד במשחק הראשון בחצי הגמר. הזיכרון של קרלו אנצ’לוטי טרי מאוד שכן הפעם האחרונה הייתה בעונת 2014-15. ריאל, אלופת אירופה הגאה, אירחה את יובנטוס בגומלין בסנטיאגו ברנבאו אחרי הפסד 2:1 בטורינו במשחק הראשון (שער שוויון של כריסטיאנו רונאלדו לא עזר). רונאלדו כבש בפנדל אבל ריאל עצרה והאקס אלברו מוראטה כבש שוב, 1:1 וזהו.

זה קרה לריאל גם מול בורוסיה דורטמונד ב-2013, שכן לאחר התפרקות של 4:1 בגרמניה במשחק הראשון במשחק חייו של רוברט לבנדובסקי – ריאל החמיצה בדקות הפתיחה שלושה מצבים של מאה אחוז ושילמה על כך. השערים של קארים בנזמה (המחליף) וסרחיו ראמוס (פצצה בשמאל) היו מאוחרים מדי והייתה זו הפעם השלישית ברציפות שריאל הודחה בחצי הגמר. זה קרה גם ב-2012 עם “טרגדיית הפנדלים” נגד באיירן מינכן. ריאל נכנעה 2:1 בגרמניה משער אכזרי של מריו גומז בדקה ה-90, הוליכה 0:2 בברנבאו מצמד של כריסטיאנו אך ספגה מפנדל. המשחק נקלע להארכה ובתום 120 דקות סוערות – רונאלדו, קאקה וראמוס החמיצו ושני פנדלים שאיקר הדף לא עזרו. ב-2011 ריאל נכנעה 2:0 לברצלונה בקלאסיקו בברנבאו במשחק הראשון כשליאו מסי כבש צמד גדול אחרי הרחקה מעוררת מחלוקת של פפה ובגומלין זה נגמר ב-1:1 בקאמפ נואו.

אותה באיירן הייתה “הכבשה השחורה” בסה"כ ארבע פעמים. הראשונה הייתה בעונת 1986-87 עם הקינטה דל בויטרה, כשריאל לא הצליחה לחזור כמובן מ-4:1 מעצבן בגרמניה והסתפקה רק ב-0:1. בעונת 2000-01, אלופת אירופה הפסידה 1:0 לבאיירן בברנבאו במשחק ענק של אוליבר קאן ונכנעה גם 2:1 בגומלין (לואיס פיגו השווה זמנית). הפעם הראשונה בה ריאל נכשלה הייתה מול מנצ’סטר יונייטד ב-1968 (תיקו 3:3 בלבד במדריד אחרי הפסד 1:0 באנגליה) ולאחר מכן מול אייאקס אלופת אירופה ב-1973 (הפסד כפול).

Where did it go wrong for Real Madrid? | UEFA Champions League | UEFA.com
סטטיסטיקה שצריך לבעוט בה. רונאלדו מאוכזב ב-2015

ראש בראש עם האנגליות| ריאל מדריד הדיחה עשר פעמים יריבות אנגליות והודחה שש פעמים בעצמה. המפגש האחרון היה עם צ’לסי כאמור בשלב רבע הגמר: ניצחון 1:3 מופתי בסטמפורד ברידג’ ואז הפסד 3:2 (בהארכה) לא מנע העפלה לחצי הגמר. אותם הבלוז הדיחו אותנו בחצי הגמר אשתקד עם 1:1 ביתי בספרד והפסד 2:0 במשחקו האחרון של סרחיו ראמוס. בעונת 2020-21 ריאל השיגה מקדמה יפה של 1:3 על ליברפול עם צמד של ויניסיוס ג’וניור ואחד של מרקו אסנסיו, וחילצה תיקו 0:0 באנפילד. אמנם ריאל ניצחה את ליברפול בגמר 2018 האגדי בקייב אבל במסגרת הנוקאאוט היא הודחה מולה ב-2009 בשמינית הגמר אחרי 5:0 עצוב בסיכום.

הקבוצה הראשונה מהממלכה אותה פגשה ריאל בנוקאאוט הייתה מנצ’סטר יונייטד בחצי הגמר 1956-57. ריאל ניצחה 1:3 בסנטיאגו ברנבאו ותיקו 2:2 באולד טראפורד הספיק לה; ריאל מסתדרת היטב נגד יונייטד. האנגלים אמנם “נקמו” בחצי הגמר כעבור 11 שנה עם צמד המשחקים שכבר הוזכרו, אך ריאל הדיחה אותה ב-1999-00 (ניצחון 2:3 על הטרבליסטית הגאה אחרי תיקו מאופס בספרד), ב-2002-03 (1:3 בספרד תוצרת ראול והפסד 4:3 באנגליה עם השלושער של רונאלדו) וב-2012-13 (שמינית הגמר, 1:1 בספרד ורונאלדו קבע מהפך באולד טראפורד כשגם לוקה מודריץ’ הבקיע), כלומר ארבע פעמים אל מול כישלון בודד. מ-1976, אז התגברה על תבוסה 4:1 לדרבי קאונטי באנגליה והגיבה עם 1:5 עוצמתי בספרד, ועד הכישלון מול ארסנל בשמינית גמר הצ’מפיונס ב-2006 – ריאל הדיחה קבוצה אנגלית ארבע פעמים ברצף.

Vinícius Júnior double for Real Madrid punishes careless Liverpool in first leg | Champions League | The Guardian

את טוטנהאם למשל היא הדיחה פעמיים, ברבע הגמר ב-1985 אחרי ניצחון דווקא באנגליה, 0:1 (ותיקו מאופס בספרד), וברבע הגמר בעונת 2010-11 עם ז’וזה מוריניו, גם כן ניצחון כפול – הצגה גדולה בספרד עם 0:4 נקי ובגומלין 0:1 פוקסי משער של רונאלדו. ריאל כאמור הדיחה את סיטי בחצי הגמר ב-2015-16 כשאחרי תיקו מאופס באנגליה – הגיע 0:1 קשה בגומלין בזכות שער של גארת’ בייל (או חצי עצמי, אם תרצו), והפסידה לה פעמיים בשמינית הגמר בעונת 2019-20. סה"כ המאזן מול האנגליות עומד על 17 ניצחונות מול 14 הפסדים ב-44 משחקים.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד מנצ’סטר סיטי:

image

שער המארקה פשוט ביותר על רקע התמונה של הסנטיאגו ברנבאו: “רותח. איזה משחק” – ריאל מדריד צריכה עוד אחד מהלילות הקסומים של הסנטיאגו ברנבאו כדי לבצע רמונטדה ולמחוק את ההפסד 4:3 באנגליה מול מנצ’סטר סיטי – ולהעפיל לגמר ליגת האלופות.

בפריויו נכתב: “ריאל מפעילה את הליטורגיה (טקסים של אמונה דתית)” – הלבנים חולמים על קאמבק נוסף כדי לחזור לגמר הצ’מפיונס לאחר ארבע שנים. זו הטריטוריה שהיא מכירה יותר טוב מכולן. הכל מגיע ל’דוד הברנבאו’, אצטדיון שהפך לנורא עבור פ.ס.ז’ וצ’לסי. “כל המטען הרגשי הזה שמתחיל עוד בטירוף ברשתות החברתיות, יעבור בכיכרות עם האוטובוס – יגיע לשיאו ב-22:00 ואי אפשר להתעלם מחשיבותו”. עוד נכתב כי האליפות כבר בהישג יד אבל תחושת סוף השנה ממש לא כאן. גביע אירופה תמיד מופיע למדריד – “או כפצע שלעולם לא מחלים אוא כמשהו שמרפא הכל”. ריאל, רוכבת על גל האלירון – חולמת על עוד משחק אחד גדול, עוד מאמץ ודייט רומנטי מרגש בפריז". הרי האמונה היא הדבר הכי חשוב במדריד המתמחה בתרגילי הישרדות קיצוניים…

image

“אפקט קאסמירו מוכן למנצ’סטר סיטי”, נכתב במארקה. האנגלים ניצלו היטב את היעדרותו של הקשר האחורי וריאל מדריד סבלה מאוד בהגנה. אבל עכשיו הוא כאן, רוצה להיות שחקן מכריע ולתת את האיזון במשחק הכי חשוב העונה. במועדון רואים בו מעין קפטן. גם קרלו אנצ’לוטי דיבר על חשיבותו וכך גם לוקה מודריץ’. “אנחנו הולכים לראות שיפור. ההגנה שלנו תשתפר משמעותית”, הבטיח המאמן. ב-30 מ-43 המשחקים בהם שיחק השנה – הקבוצה ניצחה. אמנם הסתדרנו בלעדיו נגד פריז סן ז’רמן וגם בפיחואן אבל בלילות מהסוג הזה, כמו הערב, כולם רגועים כשהוא שם. גם טוני קרוס יכול לנשום לרווחה.

image

כתבות נוספות: במארקה נכתב על “הפוקר” (רביעייה) שמאפשרת לחלום על הרמונטדה - ריאל מדריד זקוקה לקארים בנזמה (42), ויניסיוס (18), אסנסיו (12) ורודריגו (שישה) שכבשו 78 שערים העונה ביחד. בסקר האוהדים במארקה, קרוב ל-4,000 הצביעו, 46% מסכימים עם הטריו ההתקפי המזדמן של בנזמה-ויניסיוס-ואלוורדה, 42% רוצים את רודריגו במקום האורוגוואי ו-12% הולכים עם אסנסיו. ברוב העונה ההתקפה הייתה סבירה, בינתיים יש לה 11 שערים בחמישה משחקי נוקאאוט, שלוש שלישיות, יותר ממה שחשבנו. מנגד, ריאל ספגה עשרה! ויניסיוס תרם למשל גם 12 בישולים העונה וסחט חמישה פנדלים וזה נפלא. הזוג האופנתי באירופה.

שער ה-AS על רקע תמונה של קרלו אנצ’לוטי כמו קוסם: “קסם לבן” – ריאל מדריד מצפה לעוד מופע של הברנבאו כדי להגיע לגמר"| ציטוט של המיסטר שמבהיר שאי אפשר יהיה לעבור את סיטי רק עם הלב והתמיכה של הקהל| אזכור למה שאמר פפ גווארדיולה במסיבת העיתונאים: “ידענו שההתמודדות הזו לא תוכרע כבר באיתיחאד”| את שער העיתון מעטרים גם גיבורי העונה כמו בנזמה, קורטואה, ויניסיוס, מודריץ’ ומיליטאו.

בפריויו נכתב: “הקמאבק בחסות ה-BBVA – הברנבאו, בנזמה, ויניסיוס ואנצ’לוטי” – הקלחת של המגרש והאוהדים שבטירוף, שני החלוצים שנחו כמעט משחק מלא בשבת ובכושר נפלא, ומאמן שראה הכל – כדי לנסות לקחת את ריאל לגמר לראשונה מאז 2018. עוד נכתב כי דויד אלאבה ייעדר ומנגד ז’ואאו קאנסלו יחזר את מנצ’סטר סיטי – בשני צידי המגרש. “האוהדים הם מרכז הסצנה”. נכתב כי לסיטי יש יתרונות רבים כמו אחוזי החזקת הכדור, נוכחות בחצי המגרש של היריבה, קרנות והתקפות, אפילו יותר כובשים. אבל אין לה את בנזמה ו-ויניסיוס. 14 שעריו של בנזמה בליגת האלופות הגיעו מ-21 ניסיונות. כמובן שיש לו את דה בריינה הנפלא. בהרכבים המשוערים – פדה בצד ימין, נאצ’ו במקום אלאבה כמובן.

מיסטר צ’יפ מכין אותנו לגומלין עם כמה וכמה סטטיסטיקות ונתונים:

ריאל מדריד הפסידה 26 פעמים במשחק הראשון בחוץ בהפרש של שער בודד. היא עלתה 15 פעמים והודחה ב-11 הנותרים, אך המאזן שלנו בעידן ליגת האלופות שלילי. הדחנו את גלאטאסראיי ב-2001 (אחרי הפסד 3:2 בטורקיה), את באיירן מינכן ב-2002 (אחרי הפסד 2:1 במינכן) ואת פריז סן ז’רמן העונה (אחרי הפסד 1:0), אך נפלנו מול רומא ב-2008 (הפסד כפול 2:1), מול ליון ב-2010, מול באיירן ב-2012 ומול יובנטוס ב-2015. כמו כן, כמו שאמרנו לכם, ריאל לא עברה מעולם את חצי הגמר אחרי הפסד במשחק הראשון – שמונה כישלונות.

מתוך 94 הקבוצות שהפסידו במשחק הראשון בחצי הגמר, רק 20 – כ-21%, הצליחו להגיע לגמר. כאשר הקבוצה הביתית ניצחה במשחק הראשון בחצי הגמר בהפרש של גול, שיעור הקאמבקים עומד על 36% (12 מתוך 33). מנגד, שימו לב לזה. מילאן שהפכה פיגור נגד מנצ’סטר יונייטד ב-2007 (הפסד 3:2), ליברפול נגד ברצלונה כמובן ב-2019 (הגיבה עם 0:4 עצום) - שתיהן זכו בגביע. גם אייאקס הצליחה מול פנאתינייקוס ב-1996, יובנטוס נגד ריאל מדריד ב-2003, ליברפול נגד צ’לסי ב-2007 וטוטנהאם נגד אייאקס.

בפעם השלישית בתולדות התחרויות באירופה המארחת ניצחה 3:4 במשחק הראשון בחצי הגמר. בשני המקרים היריבות עשו קאמבק. ברצלונה עשתה זאת ב-1958 נגד ברמניגהאם סיטי בגביע הירידים, ובאיירן עשתה את אותו הדבר נגד צסק"א מוסקבה בגביע אירופה ב-1982.

האם היה תקדים כזה שקבוצה מגיעה לגמר אחרי שהפסידה משחק אחד בכל סיבוב נוקאאוט? זה קרה. פרטיזן בלגראד ב-1966 (הפסידה לברמן, לספרטה פראג וליונייטד בחצי) וברוז’ ב-1978 (הפסידה לפאנתינייקוס, לאתלטיקו וליובנטוס בחצי הגמר).

מדאיג: פפ גווארדיולה רשם רק הפסד אחד בתשעה משחקים נגד ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו – זה קרה מול קרלו אנצ’לוטי בעונת הדסימה ב-2013-14 כאשר ריאל ניצחה 0:1 משער של בנזמה ופירקה את קבוצתו לחתיכות בגומלין. הוא עבר 31 סיבובי נוקאאוט אחרי ניצחון במשחק הראשון ומעד רק פעם אחת – נגד מונאקו בשמינית הגמר ב-2017.

עוד לגבי סיטי: היא עברה 21 פעמים מתוך 23 המקרים בהם ניצחה במשחק הראשון. מעבר להפסד למונאקו היא הודחה גם נגד יובנטוס בגביע אופ"א ב-1976. העונה סיטי הפסידה רק פעמיים ביותר משער אחד מתוך 53 משחקיה – 2:0 נגד פריז סן ז’רמן בספטמבר ובאותה התוצאה מול קריסטל פאלאס באוקטובר

ריאל מדריד בנויה כל ההיסטוריה על לקבל 2-3 אבל לתת 5 ובגישה הזאת אנצלוטי צריך לבוא למשחק.

סיטי קבוצה מאוד אינטנסיבית ובעזרת זה היא מגיעה להמון מצבים ב90 דקות, יחד עם זאת אחוז ניצול המצבים שלה הוא לא גבוה.
הם יגיעו למצבי הבקעה במשחק ולא משנה כל כך אם ננסה למנוע מהם את זה (הדמויות בהגנה שלנו בטח לא ימנעו מהם).
לכן דעתי היא שקרלו צריך לבוא למשחק הזה בגישה התקפית עם רודריגו במקום קרוס ולתת הוראות התקפיות לשחקנים.
כמו שנאמר זה בידיוק הזמן בשנה שפפ משתגע וזה הרגע לתפוס אותו עם המכנסיים למטה.

לפני כל הטקטיקה, חשוב לבוא בגישה נכונה עם אש בעיניים.

הייתי פותח עם רביעיית קישור ללא קרוס. לנצח אותם פיזית במרכז המגרש. הייתי גם פותח עם ואסקז משום שהוא טוב יותר ב1 על 1 בהגנה וטוב יותר עם הכדור ולכן יעמוד טוב יותר בלחץ של סיטי.

חוץ מזה אין הרבה מה לשנות. את הגול-2 אנחנו מסוגלים להבקיע בכל יום, רק שההגנה תחזיק מעמד.

כולנו פה זועקים לכך שקרוס לא ישחק, ובצדק. הוא מזעזע בצורה עקבית לאחרונה, למרות שבחלק מהמקרים הוא שיחק קשר אחורי, כשאין לו את זה בעמדה הזאת.
קמא בתקופה מאוד טובה ואני מעדיף אותו בהרכב על פניו.

אני לא יודע עד כמה הרעיון של לתקוף באגרסיביות יהיה רעיון נכון. במשחק פתוח הם מסוכנים יותר מאיתנו, וזו כבר לא רק תיאוריה, הם הוכיחו את זה במשחק הראשון. אתמול ראינו מה קרה לויאריאל, קבוצה שלא הצלחנו לנצח העונה, מול האינטנסיביות של ליברפול. אם ננסה לעשות מלחמת סילונים מול סיטי, אנחנו ככל הנראה לא נחזיק מעמד 90 דקות, פשוט כי אנחנו מורגלים לקצב משחק נמוך יותר.
עם זאת, אני גם לא יודע איזו גישה כן נכונה למשחק הזה. מסוג הימים שאני מעדיף לא לחשוב לפני המשחק, ולהינות מחוסר האחריות שלי כאוהד.

image

אז איך זה נראה מהצד השני? כתב המארקה שוחח עם עמיתיו מתפוצות כדי להסביר את הקסם של הסנטיאגו ברנבאו והטירוף שלו, אם תרצו. “זה לא קסם. יש שלושה גורמים: בנזמה, שמעולם לא היה כל כך טוב, כל כך מנהיג וכל כך יעיל. הוא מסוגל להחיות את כל חבריו לקבוצה. שנית, ריאל יודעת לנצל את החולשה הגדולה של היריבה גם אם היא משחקת פחות טוב, זה הכישרון של אנ’לוטי. בנוסף, ריאל שומרת על מספר לא מבוטל של שחקנים שזכו ארבע פעמים בליגת האלופות. מדריד אף פעם לא עצבנית או לחוצה ולא משנה כמה רע הולך לה”, מסביר פרדריק גואליארד מלה פריזיאן הצרפתי.

סיד לאו, כתב ספרד ב"גרדיאן" אומר: “יש כמה הסברים אבל אף אחד מהם לא שווה בפני עצמו, זה הכל ביחד. קודם כל לריאל יש כמה כוכבים בהרכב שיכולים להוציא אותה מהבוץ ברגע נתון. למשל המסירה של מודריץ’ לרודריגו, הפאלש נגד צ’לסי – זה גאונות. זו אולי לא הקבוצה הכי טובה אבל יש לה ארבעה מהטובים בעולם – בנזמה, מודריץ’, ויניסיוס וקורטואה. היא מחבקת את הכאוס כאילו, זה לא הגיוני. המשחק נגד פריז סן ז’רמן היה מתסכל מאוד ואז פתאום ב-1:1 שהגיע משום מקום – המגרש רתח, אקסטזה. היריבה בפחד במה ובמצב נפשי מעורער. ריאל מאמינה בכל רגע שזה יכול לקרות, היריבה מבועתת כי היא יודעת מה קרה כל כך הרבה פעמים בעבר”. הוא מסיים בכך שלדבריו: “עדיף לסיטי שלא לכבוש ראשונה כדי לא להעיר את החיה הלבנה”.

ג’ורג’יה סני מסקיי ספורט מנתחת: “הברנבאו הוא באמת קסם, ראיתי את זה בעיניים. אי אפשר להסביר את זה. אולי אפשר לנסות, אבל רק אם חיית את זה בפנים. הייתי בהרבה אצטדיונים ואין כמו המגרש הזה. לא היה דבר כזה או אפילו קרוב לכך באיתיחאד (המגרש של מנצ’סטר סיטי) לפני שבוע. האוהדים עושים את ההבדל, וכמו שאנצ’לוטי אמר – יש לריאל הרבה שחקנים שגדלו בקאנטרה והלב שלהם בוער”.

יונאס אוטרמן הגרמני מעיתון “בילד” משאיר מטאפורה: “אתה לא מנצח את ריאל מדריד במגרש שלה עד שהאוטובוס שלך עוזב את האצטדיון. כל עוד בנזמה ומודריץ’ בשטח – הכל יכול לקרות. הקאמבק נגד פ.ס.ז’ שיחרר את האנרגיה הנוספת הזו ואת הקסם. אמנם מנצ’סטר סיטי תשחק בלי פחד אבל כל אחד מהאוהדים בברנבאו יודע שהכל אפשרי”.

פאנוס קוסטופולוס מעיתון יווני, מנסה להסביר: “זה לא הגיוני. אוהדי ריאל לא הכי לוהטים שיש, אבל כל מי שבמגרש יודע שהקבוצה שלהם מסוגלת להתגבר על הכל. והיריבות שלא יודעת לא משנה מה יקרה, הפייבוריטית היא הקבוצה שזכתה 13 פעמים בליגת האלופות”. פדרו בארטה מליסבון: “אם משהו קרה כל כך הרבה פעמים – זה לא מקרי. האוהדים מאמינים כי הם ראו את זה קורה שוב ושוב ושוב. הם לא צריכים שום דבר כדי שהניצוץ יהיה. זה משהו שהחל עוד בשנות ה-80, המיסטיקה הזו. היריבה יודעת שאם תעלה ליתרון 0:2 אבל תחמיץ פעם אחת – ריאל מדריד תבוא ותגיב”.

אמנם בשל המאורע הגדול, חצי גמר ליגת האלופות, דף הפייסבוק שלנו כן פעיל פה ושם (שקט מוחלט משש וחצי בערב אמש ועד תשע בבוקר, וגם עכשיו אעצור), אבל כמובן שזה לא היה זמן מתאים לסרטון ועדיין יש לי מה להגיד ככה בין כל ההתרגשות והטירוף.

אליפות מספר 35 הייתה אחלה וזה גם היה מרגש שהקבוצה חזרה לסיבלס לראשונה מאז 2018. קרלו עמד במשימה ובאמת הייתה צמרמורת לראות את מרסלו. אבל עזבו. בעיקר התכוננו: הראש, הלב והשעון כבר מזמן ביום הזה, יום רביעי, נגד מנצ’סטר סיטי. הליגה הייתה מאסט. ליגת האלופות היא הדובדבן שבקצפת. כבר הייתי במשחקים גדולים עם ריאל ואני סופר-מקנא בכל אחד שיהיה במגרש ברביעי, צמרמורת. יש יותר מרגש מהשילוש הקדוש הזה של ריאל-צ’מפיונס-ברנבאו?

המשחק באנגליה היה נס, פערי הרמות היו ברורים, התפרקנו הגנתית וטקטית ואין הצדקה לכך. סיטי זו לא פ.ס.ז’ או צ’לסי. אבל אנחנו ריאל מדריד, והפעם ‘במוד רמונטדה’, לא כמו בגומלין נגד צ’לסי. מעבר לכך שריאל היא אולי היחידה שיכולה ‘לשרוד’ משחק כפי שהיה ולחזור עם 4:3, וצריך להראות לסיטי שאסור לרחם עלינו. כעת, ריאל תצטרך להציג את המשחק הכי טוב שלה העונה ובכלל מאז הגמר בקייב כדי לעבור. לא תחת, לא מיסטיקה והברנבאו, לא רק לב ורגליים. כדורגל. חייבים גול, זה ברור, אבל המפתח הוא דווקא לא לספוג ברבע השעה הראשונה – תיהיו אתלטיקו. לא צריך להשתוול. קאסמירו יחזור ויארגן את משחק ההגנה, ייצמד לדה בריינה. אסור שהיכולת העלובה של שחקני ההגנה תחזור. סיטי הגיעה בקלות בלתי נסבלת למצבים. אני חושב שזה אולי אחד המשחקים הכי חשובים של קאסמירו בריאל מדריד. ואי אפשר כמובן לצפות שעד כמה שהוא חשוב - נראה פתאום קבוצה טקטית.

אחרי המשחק נגד צ’לסי, פדה כתב, ובספרדית זה נשמע יותר טוב: “אני אמשיך עד שהרגליים שלי לא יתנו לי”. וזו בדיוק הגישה שריאל צריכה. לשחק עם הלב אבל גם עם הראש. לחשוב התקפה כי חייבים גולים – אבל בעיקר להיות יציבה ואגרסיבית ולהאמין עד לרגע האחרון, גם בדקות הקשות. הפאול הראשון שלנו באיתיחיאד היה אשכרה בדקה ה-39, אלוהים ישמור. כדי להיות יציבים, אני הולך עם פדה בהרכב ועם רודריגו כאס מהספסל על אף שהוא באמת מסוגל לתת גול ממצב אחד. הייתי רוצה את קמאבינגה במקום קרוס אבל זה בלתי אפשרי. בנזמה ו-ויניסיוס כבשו שערים מכלום, פשוט מכלום, במשחק הראשון. ואם זה יקרה שוב אז בהחלט יכול להיות שנגיע לגמר.

אני כן מאמין שנבקיע אבל ההגנה הזו גורמת לי לפאניקה, באמת מתגעגע לראמוס ופפה (וכן גם איתם ספגנו וגם איתם לא כל שנה היה גמר, אני יודע). אלאבה מניע כדור טוב יותר מנאצ’ו שהעונה הציג כמה משחקי נפל אבל אני כן מאמין בו, רק שלא יתעקש ללחוץ גבוה. לא הבלמים. אולי הקישור, קצת הקישור. אמנם הפסדנו רק בשער אחד אבל נצליח להפוך את זה אז מדובר באחת הרמונטדות היותר גדולות שלנו לדעתי בליגת האלופות לפחות כי ברור שסיטי קבוצה טובה יותר והסכנה יכולה להגיע מהרבה מאוד מקומות.

חשבתי שאהיה שפוי לקראת הגומלין, כי כבר עשינו את שלנו בצ’מפיונס. אני מקנא באלה שרגועים וצ’יל’. מה פתאום. אני חולם לעדכן גרסה לספר שלי, “המלכים של אירופה” ולהוסיף פרק במהדורה הבאה. והמבין יבין, ויש גם את ה-28 במאי, זו לא רק היום הולדת של אחותי, חולם להוסיף עוד תאריך אלמותי ויום הולדת שני פרט ל-24 במאי 2014. ממש חולם. Hasta El Final - Vamos Real

אין דרך בה לא נהיה חשופים למטה היום.
אם לא נתקוף באגרסיביות אז נהיה חשופים ללחץ הגבוה של סיטי כשהם ילחצו את הנעת הכדור שלנו בהגנה. זה היה המפתח שלהם במשחק הראשון וככה הגיעו רוב המצבים שלהם, מאותם איבודי כדור.
הערב גם נהיה ללא אלאבה שהוא השחקן שאני הכי סומך עליו עם הכדור מבין שחקני ההגנה שלנו. עוד סיבה ללמה הכדור צריך לבלות פחות זמן בהגנה שלנו.
בנוסף, סיטי פחות לחוצים להבקיע ולכן לא יפקירו את ההגנה יותר מידי מה שיגרום לכך שאם לא נלחץ אותם הם יניעו להם כדור לאט לאט כדי לשבור את המערך שלנו וכדי להוציא אותנו מהכלים.
אין פה מנוס לדעתי ממשחק לחץ אגרסיבי.

כמובן שאני לא אומר לאבד את הראש, ידוע מול מי יש לנו עסק.
בסוף הם הקבוצה האיכותית יותר שמגיעה עם תוצאה שטובה להם. לא משנה איך נשחק ההגנה שלנו תהיה יחסית חשופה ונתקשה לייצר מולם מצבים.
לנו נותר לקוות שהברנבאו יערער אותם מעט ויגרום להם לטעות ולנו הוא ייתן כוחות וככה נשיג מצבים.
המצבים גם שלנו וגם שלהם יגיעו במשחק הזה. נקווה שאת שלנו נכניס ואת שלהם הם יחמיצו.

בגלל זה אגב גם פתחתי את ההודעה הקודמת באמירה שכל הטקטיקה שווה לתחת. כמעט הכל יתחיל ויגמר בגישה, בחדות ובמזל שלנו הערב.

מקווה שלא יהיו טעויות שיפוט היום כמו שהיה נגד צ’לסי עם הגול מהקרן שלא הייתה, או כמו במשחק של ויריאל-ליברפול אתמול שלא נשרק פנדל לתיקול של אליסון.

החשש הכי גדול שלי זה שהקבוצה תפתח את המשחק בהתלהבות. כל פעם שזה קורה, נוצרת ירידת מתח אחרי 20-30 דק’ והמשחק הופך לבעייתי הרבה יותר.

לתת לסיטי להתנפל ולהיות מרוכזים בהגנה ב20 דק’ הראשונות, אחר כך להתחיל לתת בראש. רק ככה ננצח כאן לדעתי. צריך משחק מבוקר וריכוז מקסימלי בהגנה. השערים שלנו יגיעו.

אם לא עולים היום אז 90% שזה יהיה מטעות בהגנה בהנעת כדור, פותחים עם רביעייה אחורית שלא יכולה להניע כדור מול הפועל חיפה ביום רע, וגם קסמירו חוזר.

אל תשכח שיש לנו את מר 95% דיוק במסירה הקייזר הגרמני הראשון לשמו טוני קרוס🤦‍♂️

הוא הסיכוי היחיד למשהו מסודר אצלנו היום, הבעיה שיצטרך לשחק מגן שמאלי כשהכדור אצלנו.
הייתי עולה עם מרסלו, הוא יותר טוב הגנתית ממנדי בסוג המשחק שיתפתח היום, מעלה גם את קמאבינגה שישמור עליו.

אמא של מרסלו לא מעלה אותו בהרכב היום.

עדיף שמנדי יבשל שוב לצד הלא נכון?

ההתקפות הכי מסוכנות של סיטי יהיו אחרי איבודי כדור שלנו, לא מהתקפות שהם יתקפו את מרסלו

מרסלו אחד השחקנים האהובים עליי בכל הזמנים והכי אהוב בסגל הנוכחי אבל אין מצב שיש לו מקום בהרכב. הוא פשוט לא קשור פיזית לענף כבר.

שים לב גם כשהוא משחק הוא כמעט ולא שומר את השחקן באחד על אחד אלא נסוג אחורה וקשר תמיד מגיע לחפות עליו.

אם נוביל דקה 70 ואין שום צורך לרוץ אלא רק לשמור על הכדור אז הייתי מכניס אותו.

עם כל הצער שבדבר, מרסלו פשוט לא יכול כבר לעמוד בקצב כזה.

כתבתי איך אני אישית רואה את הדברים, מנדי חושף אותנו לכמה וכמה מצבים מסוכנים, וגם מוציא את קרוס מהמקום הקבוע שלו.
לא מצפה ממרסלו לתמוך בהתקפה, שלא יעלה, רק שיעזור בהנעת הכדור, קמאבינגה ישמור בצד שלו.

לי זה נשמע הגיוני לספוג את ההגנה הרעה של מרסלו ולתת לו עזרה מהסתבכויות מטומטמות ואי יכולת הנעת כדור עם מנדי.

מול קבוצה שעושה הגנה ויודעת לצאת למתפרצות לא הייתי מעלה את מרסלו.

אם אין למי למסור הייתי רוצה לראות את ריאל מדריד בועטת למעלה, כמובן שלא כל התקפה שנייה או שלישית, אבל זה עדיף מאשר להסתבך. כל שחקן בקבוצה צריך לדעת את המגרעות של החבר שלו. זה לא ‘יפה’ זה לא ‘אנחנו’ אבל כל אוהד מעדיף את זה על פני לבשל להם שערים במתנה, הם לא זקוקים לעזרה שלנו.
קמאבינגה חסר ניסיון ויכול לטעות במיקום, אולי על מרסלו של 2020 כשבעונת האליפות אני זוכר משחק טוב שלו גם הגנתית מול מסי וברצלונה למשל - היה על מה לדבר. היום? בטח שלא. הוא יפסיד במאה אחוז מהמאבקים מול השחקנים האלה. הרי המהירים של סיטי יקשו על כל שחקן הגנה אז בטח גם עליו. וב-2020 ראמוס ו-ואראן היו במרכז ההגנה והם טובים, לפחות באותה עונה - ממיליטאו+אלאבה (נאצ’ו היום).
קמאבינגה או קרוס? לדעתי הגג שבגג שבגג שנראה את הצרפתי זה נניח בפתיחת המחצית השנייה במקום טוני ורק במקרה של פציעה או שהגרמני יהיה ממש-ממש-ממש רע. אני מקווה שהיום הנוכחות שלו תעזור נניח כמו נגד צ’לסי למרות שהוא מתמודד עם שחקנים אחרים, יחד עם העובדה שלא יצטרך להיות קשר אחורי. אגב, בתחילת העונה עם חזרתו הוא עוד בעט לשער מרחוק פה ושם, כבר הרבה זמן שלא ניסה. גם בהתקפה זה לא מספיק ויניסיוס ובנזמה, לא בכל ערב הם יעשו מאה אחוז מהכדורים שיקבלו. צריכים עוד דרך. מודריץ’ שתמיד מחכה מדי עם הבעיטה, אולי פדה והמהירות בצד ימין…

@Orel, אני גם חושב שהכי חשוב לא לספוג על ההתחלה עם כמה שכולם רוצים לראות שער מהיר. זה קרה מול יובנטוס, זה קרה נגד באיירן, זה קרה נגד צ’לסי (דקה 15 הפעם, “מאוחר”) ובמשחק החוץ הקודם 2:0 אחרי 11 דקות, אלוהים ישמור.

יש הרכב! אין הפתעות - אלאבה לא כשיר ונאצ’ו במקום, פדה כקשר רביעי\קיצוני ימני, תחליטו אתם. רודריגו על הספסל. בהצלחה לנו!

ומה קורה אצל מנצ’סטר סיטי? קייל ווקר החלים כצפוי ופתח, קאנסלו מגן שמאלי, כלומר שינוי בשתי הכנפיים. שאר ההרכב זהה עם פודן-מאחרז-ז’סוס מקדימה.

קצת וידאו מרגש לפני המשחק: לחצו כאן!

לא מבין למה קרוס עדיין משחק. הוא בתקופה לא טובה כשהמחליפים שלו בכושר מעולה. גם קמא וגם סבאיוס יכולים היו להחליף אותו.

אם הוא יפשל שוב פעם הערב אני לא אאשים אותו, מבחינתי זה יהיה הקיבעון של אנצ’לוטי שאשם במחדל.

החדשות הטובות זה שקסמירו משחק קשר אחורי. הוא היה כל כך חסר במשחק הראשון. רק שנאצ’ו ודני לא יעשו חורים ונקווה לטוב.