גמר האלופות :: אירופה לרגלינו

איפה נטען אחרת? דיאז שחקן שחקן.

אני יכול לענות לך על זה אבל שנינו יודעים שמדובר בדמגוגיה ברמה הכי גבוהה. אתה מסוגל ליותר.

באותו מטבע בן בסט שנתן דאבל פיגרז בליגה הצרפתית לא נתן 10 שערי ליגה ב3 עונות במכבי תל אביב, אני עושה את זה נכון?

לפי הטענה שלך אמבפה לא מרשים, הוא הבקיע רק בליגה הצרפתית שהיא פחות טובה אפילו מהפורטוזית, ובקבוצה שטובה ב 2000 רמות מעל כל הליגה.
יש להסתכל על השחקן עצמו, דיאז כמו נונייז הם שחקנים מעולים שפורטוגל היא רק תחנת מעבר, אז הטענה שזה רק בליגה הפורטוגלית לא שווה הרבה.
ושוב, בנוסף, הוא הוכיח את עצמו כבר בקבוצה הטובה בעולם.

חביבי אמבפה נתן גולים במונדיאל, הוא מלך השערים הצרפתי בליגת האלופות בגיל 22, והוא השמיד pretty much כל קבוצה שבאה מולו במשך כמה, 4 שנים כבר? דיאז לפני שנתיים היה שחקן שהייתי מביא במנגר מהליגה הקולומביאנית לליגת העל.

אתה יכול לטעון בפעם ה1000 שדיאז שחקן טוב ואף אחד לא יתווכח איתך, כבר כתבתי כאן שהוא שחקן מעולה. אתה אפילו יכול לטעון שהוא טוב מויני.

אבל… אתה לא יכול לטעון שהוא לא נופל מויני בהסתמך על המספרים של שניהם, כשדיאז נתן את רובם בפורטוגל. גם אם נטען בשיא האנגלופיליות שהפרמיר ליג עילאית לכל ליגה אחרת עדיין יש כמה שנות אור בין הלה ליגה לליגה נוס.

לא טענתי כך, מישהו אחר טען שהמספרים של ויני יותר טובים ולכן הוא יותר טוב, אני הבאתי את המספרים שמספרים שלא כך המצב, אחר כך הגיעה הטענה שדיאז הבקיע בפורטוגל וויניסוס בספרד ולכן המספרים של דיאז פחות שווים, אבל אי אפשר לצפות מדיאז שיבקיע בספרד כשהוא שיחק בפורטוגל, דיאז יכול להבקיע רק איפה שהוא משחק.
אני טוען מספרים או לא מספרים שדיאז יותר טוב.

ואם יורשה לי להוסיף כאוהד ריאל הפעם, ויניסיוס לא מהשחקנים המועדפים עליי, לא כוס התה שלי ולא אבכה אם יעזוב, בתנאי שמביאים במקומו מחליף הולם.

אני לא מבין מדוע אנחנו אוהדי כדורגל מנסים פעם אחר פעם לשכנע אוהדים אחרים מי טוב יותר ומי פחות (ושלא תטעו אני בעצמי נופל לויכוחים הטלו פעם אחר פעם) מסי-רונאלדו, פלה-מראדונה ועכשיו ויניסיוס ודיאז. ככה אתם מתכוננים לגמר? אתם באמת חושבים שיש איזה נתון או טענה או משפט עוקצני שתגידו אחד לשני שיגרום למישהו פה לשנות עמדה? שניהם שחקנים טובים, לכל אחד יש את הפלוסים והמינוסים שלו, נקסט. לשניהם יש עוד מה להוכיח.

לגביי ההשתלבות של דיאז בליברפול, אני לא חושב שמישהו, כולל קלופ חשב שהוא ייכנס לשטף המשחק כל כך מהר וזה יאמר לזכותו. מצד שני, באופן אישי ויניסיוס יותר מרגש אותי, כשהכדור אצלו אני מרגיש שהכל אפשרי. מצד שלישי :rofl: אי אפשר להוציא לדיאז את הכדור מהרגל…קיצור הבנתם, שתיהם טובים…יאללה יש גמר עוד 3 ימים אז תתרכזו במה שחשוב

משחק הלחץ של טיטי מרשים מאוד

ובכן מאיפה להתחיל… לא סגור על התחושות שלי לקראת הגמר הזה. משהו באזור שבין התרגשות לחשש. בראש שלי אני תמיד מעדיף להגיע שלילי מקסימום אופתע לטובה.

אני אוהד שרוף של ריאל ואחי אוהד שרוף של ליברפול. בשבת נראה את המשחק ביחד אני עם החולצה של ראול והוא עם החולצה של ג׳רארד שאת שניהן הזמנו בערב אחד שיכורים במיוחד ולא זכרנו שעשינו את זה עד שהן הגיעו.

הוא בטוח לחלוטין בליברפול שלו, ולמה שלא יהיה? קבוצה באמת היסטורית יש שם. הרכב מטורף, מאמן כוכב רוק וכדורגל משובח. אני בדרך כלל מתווכח איתו הרבה על טקטיקות ומערכים ומהלל את ריאל והפעם אני זורם איתו, 70% סיכוי לכם אנחנו באים רק להפתיע. כי כאלה אנחנו האוהדים בטוחים שלמילים ולמחשבות שלנו תהיה השפעה על התוצאה הסופית, אז שהוא יהיה יהיר הפעם.

אבל בלב? אני חושב שזה חייב להיות שלנו, חייב. כל מה שעברנו להגיע לפה המסע ההזוי והמרגש הזה חייב להיגמר בגביע. השחקנים נראים מכווני מטרה מתמיד, מצחיק איך הכוכבים האלה שזכו בכל דבר אפשרי וזה נראה שהם כועסים ומרגישים שיש להם מה להוכיח לכל העולם. אנחנו ריאל מדריד וזה המפעל שלנו. האללה מדריד!

אני אגיד מה שאמרתי לפני פאריז, צ’לסי וסיטי: הם הולכים לפתוח לנו את התחת.

לגבי ההרכב, האמת שהפעם אני אוכל להבין את אנצ’לוטי אם יעלה עם השלישייה הקבועה בהרכב + וואלוורדה בימין (ואני בטוח ב-99% שכך יעשה). לא כי קרוס שווה הרכב (פחח), אלא כי קמאבינגה את רודריגו שווים חילוף. וחילוף מנצח, כידוע, לא מחליפים.

טוב, נו, אמרת את זה לפני כל משחק, מתישהו אתה חייב לפגוע. גם מייקל אואן שותף לדעתך. הפעם זה יותר הגיוני להגיד את זה מאשר לפני המשחקים נגד פריז סן ז’רמן ובטח שלפני צ’לסי. ליברפול בהחלט יותר טובים.

מישהו פה היה משנה משהו ממרכז ההגנה הרגיל? דויד אלאבה לא שיחק כבר חודש וזה משמעותי, אדר מיליטאו על אף “המכתב” הסופר-מרגש שלו לעצמו (תירגמתי והעלתי את זה לאתר וגם לדיון התקשורת) - בכושר מזעזע כבר חודש+ ומצד שני ליד אלאבה אולי הוא שקט יותר ומיליטאו הכי מהיר ופיזי שלנו.

לי דווקא יש תחושות טובות. לא יודע להסביר אותן, וגם לא אנסה כי כבר הוכח מספר לא מועט של פעמים שהדברים כל כך דינמיים שאי אפשר באמת להתכונן אליהם.
כמובן שהם טובים יותר על הנייר אבל לריאל באלופות יש אקסטרה יכולת, משהו שאני לא יודע להסביר.

גם אם ליברפול עדיפה, לא חושב שהם יציגו עליונות מוחלטת ולא חושב שהם ״יפתחו לנו את התחת״ - לא בגלל שהם לא יכולים, הם יכולים הרבה יותר מפסז וצלסי וכמו ריאל גם הם הוכיחו השנה שהם יכולים לשחק לא טוב ולהתפוצץ תוך שניה ולנצל טעויות.
אבל חשוב לזכור שזה גמר, ובגמר הנסיון מדבר וגם משחקים מאוד זהיר (במיוחד בשנים האחרונות, מ2018 הגמרים היו די משעממים), אני לא חושב שליברפול תתנפל עלינו באמת עם כל מה שיש לה, היא תלחץ ותקשה מאוד ותנסה לגרום לנו לעשות המון טעויות מאחורה כהרגלם, אבל לא רואה אותם ממש יושבים על השער.
אם ריאל תשחק נכון וחכם שזה מה שיש לנו להציע פחות או יותר כל העונה (+ יכולת אישית של ויני ובנזמה) אז יש לנו סיכוי טוב מאוד

המפתחות שלי לניצחון:
א. ניצחון של קבוצה! להילחם להילחם להילחם ולהאמין. אסור שלאחד יהיה משחק רע. לא חייב שכולם יהיו ממש טובים אבל אסור אסור שיעשו טעויות או שקרבאחל לדוגמא יפול על יום רע או קרוס אנמי ולא יעיל או מנדי מאבד כדורים
ב. קורטואה, ויני ובנזמה
ג. מודריץ וקאסמירו כן חייבים להיות ביום טוב. מבחינתי זה צריך להיות הלילה של מודריץ ואיך שהוא יראה זה ישפיע המון על כל הקבוצה כרגיל. מת לראות עוד לילה גדול של הקוסם הקרואטי, ושישתלט על הקישור (ויראה את הבוסט יתר ביכולת כמו שהוא משחק בלי קרוס לידו😉)
ד. ואלוורדה עוזר המון לקרבאחל ומשפיע בהתקפה, חייבים את הפריצות שלו, את האינטנסיביות. לי יש תחושה שבגמר סוף סוף הוא יפגע בבעיטות מרחוק, הלוואי. מגיע לו
ה. קמא ורודריגו כסופר סאבים במוד צמפיונס

והחלום שלא יתגשם - הזאר עושה בייל ונותן לנו צמפיונס אחרי עונה שלא תרם כלום כמעט, עדיין זוכר את הגולאסו שלו מול ליברפול בעונה האחרונה שלו בצלסי

חוץ מזה - חושב שהגמר יהיה צמוד, אבל בחיים לא מצליח לדמיין את ריאל מפסידה גמר, ועוד צמפיונס… מקווה שלא אצטרך גם

האלה מדריד!!

וואלה העונה הזאת קיבלנו קבוצות בסדר קושי עולה פסז-צ’לסי-סיטי-ליברפול. בואו נקווה שנעמוד בבוס הסופי.

אני חושב שמה שמדאיג בליברפול זה לא רק היכולת, גם מנטלית נראה שהם כולם מגיעים במוטיבציית שיא, בדיוק ברמה הנכונה. הם כבר אכלו מאיתנו הפסד אחד של נאיביות וחוסר ניסיון, הם כבר לא שם, והמשחק נגד ויאריאל הוכיח את זה. בניגוד לפסז’ הם לא יתפרקו אחרי השער הראשון, אליסון לא יעשה שטויות כמו מנדי של צ’לסי או קריוס וקלופ הוא לא פפ ולא יקפל את הבאסטה מוקדם עם חילופים.

אני יודע שבשנה שעברה הם היו מוכי פציעות, אבל אולי כדאי שאנצ’לוטי ירים טלפון לזידאן. צריך לשחק משעמם ולהרוג את המשחק. אולי גם שמנדי/מילטאו ירימו טלפון לראמוס על הדרך גם כן…

טוב זה לא כמו סרטון הפרשנות המיוחד שלי לקראת המשחק שיעלה מחר (תתכוננו - יצא ארבע וחצי דקות והחדר - כלומר האולפן - לבש חג עם לא מעט פריטים מזכיות קודמות שלנו בליגת האלופות) אבל גם זה משהו. וברצינות - חימום מרגש, ממשיכים להיכנס לאווירה
(האמת שאני עמוק בזה מאז שנחתתי חזרה ארצה ביום שני וגם ממסיבת הרווקים ברומניה הפייסבוק פה עודכן כהוגן). פחות מ-48 שעות…

צמרמורת הסרטון הזה.

אני מודאג בעיקר מקרוס ואלאבה. לקרוס אין את האתלטיות לעמוד בקצב המשחק האינטנסיבי של ליברפול. ראינו אותו כבר בשלבים הקודמים, כמעט תמיד הוא היה נקודת התורפה שלנו ורק אחרי שהוחלף בקמאבינגה או ואלוורדה השתפרנו. בפעמים הקודמות הצלחנו לצאת מהבור, ליברפול זה כבר סיפור אחר. היא לא חלשה מנטלית והיא לא תיתן לנו לחזור מפיגור משמעותי. גם לליברפול יש מסורת מרשימה מבחינת קאמבקים ומנטליות של ווינרים בגביעי אירופה. חזרה מפיגור 3-0 בגמר מול מילאן של אנצ’לוטי. ה4-0 מול בארסה של מסי. אני לא רואה אותנו עושים רמונטדה מול ליברפול.

אלאבה לא שיחק חודש. כמעט תמיד שחקן שחוזר מפציעה ונכנס ישר להרכב למשחק מכריע לא עומד בציפיות. ראינו את זה שנה שעברה מול צ’לסי. העונה אלאבה היה חלש מול סיטי כי לא התאושש לגמרי מפציעה. לא יודע מה מצב הכשירות שלו הפעם, מה שבטוח חדות לא תהיה לו אחרי חודש בחוץ. במקרה של בלם איחור של עשירית שנייה יכול להוביל לספיגה או לכרטיס אדום.

אני לא מקנא באנצ’לוטי בבחירת ההרכב. קשה להחליף מה שעבד הכי טוב עד עכשיו - הכנסה של רודריגו וקמאבינגה מהספסל. לא בטוח שאיתם בהרכב נצליח, ואז אין לך שפנים מהספסל. לגבי אלאבה הוא מנהיג ושחקן עם ניסיון, אתה רוצה אותו בהרכב. מצד שני אם הוא לא בריא ב-100% ובכושר משחק טוב זה יכול לגמור לך את המשחק.

ואן דייק, קונאטה ומאטיפ הם בלמים שכובשים שערים בקרנות. אין לנו מספיק שחקנים עם משחק ראש טוב כדי להגן בקרנות. רק מיליטאו וקאסמירו. אני אופתע אם לא נספוג בקרן.

יהיו לנו המון זכרונות טובים מהדרך שלנו בליגת האלופות. חבל שזה לא מבטיח כלום בקשר לגמר. ברצלונה עדיין מתגאה בקאמבק מול פ.ס.ז’ בשמינית הגמר. ברבע הגמר הם קיבלו 3-0 מיובה והודחו. הרגעים המופלאים שלנו מול פ.ס.ז’, צ’לסי וסיטי יישארו איתנו הרבה שנים. נקווה שגם התואר יצטרף לזה. לצערי אני חושש שהפעם המשוכה גדולה מדי.

ההרכב עד דקה 70

מנדי אלאבה מיליטאו קרבחאל
קרוס קסמירו מודריץ’
ויני בנזמה פדה

בתקווה שנגיע עד לדקה הזאת ב0-0.

ואז קרלו יעשה שני חילופים, קמא במקום קרוס, רודריגו במקום קסמירו.

ההרכב יראה כך:

מנדי אלאבה מיליטאו קרבחאל
קמא פדה
מודריץ’
ויני בנזמה רודריגו

2-1 ריאל מדריד!!!

2-2 אחרי 90 דקות, 3-2 לנו בסיום הארכה

אני כבר פיזרתי את הנאחס שלי. שמתי 3-0 ריאל, ועוד טופס ריאל רגיל. מכאן זה כבר בידיי אלוהים. הבעיה שגם הוא הפסיד לכם אז זה אבוד.

אני חושב שהחיסור של תיאגו יורגש מאוד, וזה משחק שונה-איך שלא נסובב את זה, ריאל מגיע בלי כוכבים עם ניסיון כמו בעבר. שחקנים שלא היו במעמדים כאלה כמו ויני, רודריגו, קאמבימגה, ואוולרדה, מיליטאו. זה סוג של מבחן אש בשבילם, ומעניין איך הם יעברו אותו. בפן הזה לליברפול נראלי יש יתרון מסויים, זה גמר צ’מפיונס שלישי שלהם כבר של הסגל הזה. כמעט בשלמותו.

ליברפול תוביל, ריאל תנצח. 2:1 או 3:2 ללבנים, אין באמת אופציה אחרת.