חלון העברות 2024- הדיון הכללי-עוד רגע נפתח

קשה לי להגיד למה, אבל יש לי הרגשה שזה הולך להיות קיץ עצום כשזה נוגע להעברות. אולי זה בגלל המונדיאל שיקרה רק בחורף, אולי זה העובדה שהכדורגל סוף סוף חוזר למתכונת מלאה מאז הקורונה קשה להגיד. פה אפשר להתחיל לדבר על ההעברות באופן כללי מכל הליגות.

לייק 1

פרוייקט מוזר שאני לא מצליח להסביר זה מה שאולי מתפתח בוילה של סטיבי ג’י. אחרי קוטיניו, וההחתמה האחרונה של דייגו קרלוס של סביליה אחד מהבלמים הטובים שיש בלה ליגה, הדיווחים האחרונים מדברים על איחוד ליברפולי של סוארז עם קוטיניו וסטיבי.

ריאל מדריד לוחצת להביא את טשומאני במה שמתחיל להתגבש כפרוייקט ההצערה בקישור לאחר שמדרידאים יש את וואלוורדה, קאמאבינגה ועכשיו טושמאני. אישית לא חושב שזה שזו העמדה הכי קריטית שצריכה חיזוק בריאל (עמדת המגן הימני לדעתי יותר דחופה).

פרוייקט נוסף שעוד לא ברור איזה כיוון יקח הוא זה של יונייטד בהנהגת טן האח. השמועות מדברות על עזיבה של באיי, הישארות של דאלוט, ואולי החתמה של פאו טורס. עוד לא קונקרטי, אבל יש לי הרגשה שמשם יגיע הרבה טראפיק, כי כולם צופים למהפכה אמיתית בפרוייקט במנצ’סטר שמתקשה למצוא זהות מאז פרגי.

נקודה למחשבה:

אין כמעט מגנים ימניים עולים בשוק. אני לא יודע איך זה קרה, אבל זאת נהיית עמדה נטולת כוכבים, או בעלת שחקנים ספציפיים שאפשר להגדיר כממש טובים או " כשרונת עולים".

לייק 1

אני עם @EHUD פה - מבאס שאחד הבלמים הכי טובים ובכירים בליגה הספרדית, בקבוצה ששיחקה ותשחק באלופות, עובד לאסטון וילה.

האם אני מאשים אותו? לא. אבל זה עדיין מבאס. במיוחד כשכנראה גם קונדה יעזוב הקיץ, וסביליה תצטרך לבנות צמד בלמים פותח ומוביל מאפס.

2 לייקים

מה אני אגיד לך… זה כנראה הייעוד של קבוצה כמו סביליה. לנצח מקפצה עבור שחקנים ליעד הבא. הפרוייקט הזה עוד הצליח לייצר יציבות כלשהי כשהם עוד הצליחו להביא אליהם שחקנים טובים ואשכרה היה שיח לגבי היכולת שלהם לקרוא תיגר על גרסאות מוחלשות של ריאל, בארסה ובאופן לא צפוי גם אתלטי. כשגם השנה זה לא קורה, ובכן, קשה שלא לפקפק בתוכלת החיים של הפרוייקט הנוכחי של סביליה.

סביליה לא רצתה להתברג בליגה ולזכות באליפויות, היא העדיפה לעשות כסף. היא יכלה להיות קבוצה תחרותית בליגה כבר מ2007, שהיא עלתה על הגל והיה לה רצף קניות מטורף אבל היא הפכה לקבוצה שמתמקדת ברכשים זולים ומכירתם בהרבה כסף, ויוקרה באירופה במסגרת השנייה-הליגה האירופאית. היא התמקדה במפעל הזה. בקיצור, מעדיפה להיות ראש לשועלים בריש גלי. וזה בסדר. היא סוג של דורטמונד רק בספרד. היום שהיא תשמור על הכוכבים שלה ויותר מזה תתחיל לחזק ולקנות עוד כוכבים, אז היא תהפוך לקבוצה שרוצה לזכות באליפות.

יהיה קיץ מאוד מעניין. ברור לי איפה הלאנד ואמבפה יהיו, עכשיו כל השאר.

הכי מעניינת אותי ניוקאסל. לראות איזה שחקנים יתחילו את התהליך שם ויקחו את האתגר.

לייק 1

בתור אוהד של הליגה הספרדית, אני שמח שדייגו קרלוס עבר לאנגליה. שישבור רגליים שם.
שחקן מלוכלך ואגרסיבי, חסר טכניקה ולא אלגנטי. הרבה כוח פיזי ועבירות.
אני אתבאס הרבה יותר כשקונדה יעבור. אבל מונצ’י ימצא מישהו בשקל שיהיה יותר טוב משניהם.

אסטון וילה ממש לא מעניינת. אז הם לקחו את הכסחן הזה, את הלא מוצלח של בארסה ואולי ייקחו עוד שחקן שעבר זמנו. אז מה? אולי לא יירדו ליגה גם בשנה הבאה.
הפרויקט של יונייטד הרבה יותר מעניין, ומה יישאר מצ’לסי גם מאוד מעניין. כל ההגנה של צ’לסי עוברת לספרד, חצי ממה שנשאר עם עוד שנה אחת בחוזה, והבעלים החדשים לא בהכרח יהיו בזבזנים כמו רומן.

לייק 1

הבעיה היא לא שדייגו קרלוס עובר לאסטון וילה, הבעיה היא במחיר נמוך שאני מקווה שיגדל בזכות סעיפים כאלו ואחרים. אבל דייגו קרלוס נכנס לשנת חוזה אז אין ברירה.

בכל מקרה, שאלה רטורית איך לאסטון וילה יש כל כך הרבה כסף, תודה לרכש המיותר של גריליש לפפ.

מה שכן, סביליה מכוונת לרכש קצת יותר טוב, עלו לאוויר שמות גדולים יותר מבדרך כלל. בגדול העונה האחרונה לא היתה מוצלחת עבור מונצ’י ולופטגי בעיקר בגלל הקריסה בחצי השני. מה שקורה הוא שללופטגי יש חוזה, אבל מונצ’י מתפלל שקבוצה בליגה אחרת תיקח אותו ואז הוא יוכל לבנות את הפרויקט הבא.

קונדה ואוקמפוס אמורים להכניס ביחד עוד המון כסף, בכמויות שסביליה לא הכניסה מעולם.

השם החם בספרד מבחינת מאמנים הוא דייגו מרטינס, מי שהעלה את גרנאדה מהליגה השנייה עד לרבע גמר הליגה האירופית. הוא גליסיאני אז השם שלו הוזכר בהקשר של סלטה ויגו, אבל קואודט ממשיך שם. הוא התחיל כמאמן בסביליה, מה שמוסיף לעניין הגדול ממונצ’י. אבל כרגע הוא יותר מתקרב לאספניול, שמינתה מנהל מקצועי חדש ומוכנה גם היא להתחיל פרויקט חדש עם הרבה כסף.

נ.ב
אני אגלה לכם סוד. יש בספרד כסף. גם לפני CVC. לא בהכרח מנוצל לרכישות, אבל יש. אני צופה קיץ מעניין ובעזרת השם מנור סולומון יגיע לספרד.

לייק 1

מי אמר שהוא מיותר? לבנאדם הייתה עונת פתיחה מאכזבת. יש לו עוד כמה שנים לתת שם. הרי אם גריליש היה כובש נגד ריאל הרכש לא היה מיותר, הוא היה שווה את זה. יהיה אפשר לשפוט אותו בעוד שנה שנתיים. בכלל, פפ רוצה להעמיד קבוצה שתוכל להתמודד עם פציעות ועומס. החוסרים האלה בסופו של דבר הן ההבדל בין עונה עם תארים לבין עונה בלי.

החלק העצוב בהעברה של דייגו קרלוס, זה שהוא ויתר על קבוצה שהגיעה לליגת האלופות והתמודדה על האליפות בליגה הספרדית במשך רוב העונה, כדי לעבור לסתם קבוצת פריימרליג שלא תגיע לכלום ושום דבר.

4 לייקים

דיי נו אפילו סביליה לא האמינו לזה. אתם עם הבדיחה הזאת מאמצע העונה וזה כבר לא מצחיק זה מביך. לקחתם אליפות בלי יריבה, זה בסדר, תהנו מזה וזהו.
שחקני כדורגל רוצים להגיע לאנגליה מסיבה מסויימת, הם חושבים שזאת ה-במה, ויש משהו בחשיבה הזאת, פלוס יותר כסף ואולי הוא לא מרוצה בסביליה.

לייק 1

הם היו קרובים אלינו במשך רוב העונה, באיזשהו שלב הם התרסקו עם 300 תוצאות תיקו רצופות, אבל הם עדיין היו עד איזשהו שלב במאבק האליפות איך שלא תהפוך את זה.
בכל מקרה טחנו את הנושא הזה, וכמו שבוודאי הבנת זו לא הייתה הנקודה של ההודעה שלי.

מה זה קשור עכשיו? מדברים על סביליה.

אתה עכשיו מסביר מצויין למה זה עצוב מבחינתי. ששחקנים מעדיפים לשחק בקבוצת אמצע/תחתית באנגליה מאשר בסביליה, שתתמודד בעונה הבאה בליגת האלופות וזכתה מספר פעמים בעשור האחרון בליגה האירופית.

אתם יודעים שבסביליה יש כנראה את אחד המנהלים הספורטיבים הטובים שיש לא רק בספרד אלא באירופה…

סומך על מונצ’י שהוא ישיג דייגו קרלוס יותר טוב ויותר זול. כך הוא עושה מהיום הראשון שלו בתפקיד.

אף שחקן באף ליגה מאף קבוצה לא היה מגיע במחיר הזה אם לא היה לו דרכון אנגלי, ואני לוקח בחשבון את הפוטנציאל של גריליש.

ואני אוסיף, יש שחקנים שרוצים להגיע לספרד כי הם חושבים שמשם יש להם סיכוי להגיע לבארסה או ריאל, או למועדון גדול אחר. רק שבאנגליה יכולים לשלם עליהם ולהם את הסכומים שבספרד אין.

לייק 1

זה שהם לא מספיק טובים לא אומר שהם לא התמודדו ונכשלו.
גם אף אחד לא האמין שאתלטיקו תיקח אליפות ב2014 עד שלקחה. לא חושב שהסיטואציה שם הייתה שונה כל כל מסביליה השנה, רק שאפילו אתלטי התמודדו מול ברסה וריאל חזקות יותר.
גם צ׳לסי לצורך העניין התמודדה על אליפות באנגליה, רק שקרסה באמצע

קצת מפבריציו היום -

פעם ראיתי עונה שבסיומה לוקאקו לא עבר קבוצה.

וגם -

אני מבין שהקיץ באיירן מתייחסת לאייאקס כמו שברצלונה מתייחסת לצ’לסי.

לייק 1

חושבים שהתופעה הזאת שאנחנו רואים מאז הקורונה של שחקנים שמחכים לסיום החוזה שלהם כדי לעבור קבוצה תתפוס תאוצה בשנים הקרובות?

שאלה מעניינת. אני נוטה לחשוב שאולי קבוצות ינסו לחכות (ראינו כמה קבוצות כמו ריאל מדריד) לחוזים להסתיים. קשה להתחרות בהצעות של פסז׳ ומנצ’סטר סיטי ויכול להיות שזה אחלה קלף. אבל זה גם תלוי על משך החוזה. בדר״כ שחקנים חותמים על לפחות שלוש שנים. זה מספיק זמן בשביל קבוצות שמתכננות קדימה לראות איך שחקן X משחק בקבוצה מסויימת לפני שמחתימים אותו. מצד שני תמיד יש שחקנים תחת חוזה שעושים פריצה ושקבוצות חמות עליהם.

שוב, שאלה מעניינת. אם אתה בכלא של פסז אתה בטוח תחכה לסיום החוזה. אם אתה בקבוצת אמצע טבלה אז בדר״כ אין ׳בעיה׳ לקנות אותך.

אני חושב שזאת גם דרך של שחקנים לשלוט ולקבל יותר כסף-כאשר הם מגיעים בחינם יש להם קייס לבקש משכורת גבוהה. לצורך העניין, אם אלאבה היה עולה לריאל 40 מליון הוא לא היה מקבל משכורת כזאת. גם רודיגר. אמבפה בחיים לא היה מבקש כזאת משכורת אם ריאל הייתה שופכת עליו 150 מליון.

ג’נארו גאטוסו | מאמנה החדש של ולנסיה :writing_hand::white_check_mark:

המאמן האיטלקי חתם על חוזה ל 2 העונות הקרובות עם אופציה לעונה נוספת והוא נמצא בימים אלה בסינגפור ביחד עם הבעלים פיטר לים בכדי לתכנן את העונה הקרובה.

הכרזה רשמית בימים הקרובים.

לייק 1