חלון העברות 2024- הדיון הכללי-עוד רגע נפתח

לא מגיע לרונאלדו להבעט מאירופה. זה שהוא נאבק להשאר ודי נאחז בקרנות המזבח במקום ללכת לנופש בארה"ב זה די מביך, ועדיין הוא כדורגלן ענק והיסטורי בשביל שאשמח לראות אותו מחפש קבוצה שתואיל ‘להחנק’ איתו.

אתה לא חושב שהוא קצת, טיפ טיפונת , הביא את זה על עצמו?

לגמרי הביא את זה על עצמו. אבל האישיות הבלתי מתפשרת והשאיפה למצוינות היא מה שהביאה אותו עד הלום. כמו פדרר הוא לא מבין מתי הגוף אומר עצור, אבל לא ראוי לדפוק לו בעיטה בתחת בגלל זה.

הסבר אפשרי

Manager Brendan Rodgers has long been requesting a shake-up of his squad and the most significant way to do that would be to sell a player who is not only the club captain and longest-serving squad member, but also a huge influence in the dressing room and one of the highest wage earners

ממפיס אולי מצטרף לדי מריה ופוגבה ביובנטוס שמשלימה קיץ מעניין מאוד. לדעתי היא תהיה האלופה באופן דיי מובהק עם החולשה של אינטר ומילאן בחלון ההעברות הזה.

הבעיה היא שכנראה אף מועדון לא מצליח לייצר המשכיות אמיתית אצלו. כל שלד בכל קבוצה איטלקית מתחלף דיי מהר, וגורם לי שוב להבין כמה הפער בין הסריה א’ של פעם עצום לעומת מה שקורה עכשיו.

ליובנטוס יש הגנה חלשה, קישור סביר והתקפה טובה שתסורס על ידי מאמן שהוא אנטי כדורגל.
מאוד קשה לי לראות אותם לוקחים אליפות.
אולי משהו שם ישתנה עכשיו עם הצירוף של קוסטיץ׳ אבל אני בספק.

@Aimarito אל תשכח שפוגבה פצוע לפחוח עד דצמבר ככל הנראה
חוץ מזה שהוא אוברייטד בערך הכי גדול בכדורגל בעולמי לדעתי.

ליובה יש צרות מבית עם סכסוכים של אניילי שמשפיעים על על המערכת
לדעתי היא תמשיך את העונה הקודמת ותסיים בטופ 4 אבל לא תתחרה על האליפות.
לטעמי דווקא אי העפלה לליגת האלופות תגרור את המהפכה האמיתית שהם צריכים אבל לא רואה כרגע את הקבוצה הרביעית שתוציא אותם

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1560040083075522565?s=20&t=Jwqh7i2Y1_1gXY9SSQ9SsA

בהמשך לציוץ הזה, וולבס עצמה מוכרת שחקן לנוטינגהאם פורסט (העולה החדשה!) בסכום מוערך של 35-50 מיליון יורו.

עכשיו, יסלחו לי וולבס ונוטינגהאם, הן פחות מעניינות אותי, כמו גם זהות השחקנים עצמם. תקראו לי בומר, זקן, מיושן - אבל לא הצלחתי להתרגל עדיין לעובדה שקבוצות בינוניות ואפילו קטנות, מצליחות לקנות שחקנים כמעט אלמוניים בסכומים שעד ממש לא מזמן היו שמורים לגדולים ביותר. פשוט בלתי נתפס בעיניי.

ואגב, אני לא באמת חושב שזה סיפור של כלל הכדורגל העולמי. משהו קורה שם בפרמיירליג, והיא הולכת להשאיר את כל אירופה מאחוריה מהר מאוד.

איפה היית ב 5 השנים האחרונות?
הם כבר השאירו את כל אירופה מאחור. לקבוצת מרכז טבלה שם או קבוצת תחתית כמו אברטון יש תקציב יותר גדול מאתלטיקו מדריד , דורטמונד ומילאן.
הכל בזכות זכויות השידור ברחבי העולם.

image

קודם כל הדברים ידועים, אבל תודה על הבאת הנתונים המדויקים (כהרגלך).

דבר שני, כפי שאפשר לראות גם בנתונים שהבאת - מדובר במגמה שהולכת ומתגברת לאורך השנים האחרונות, כולל מהפך בצמרת ממש בשנה האחרונה. החשש שלי שהמגמה הזאת תגבר עוד ועוד, עד שאפילו ריאל, בארסה ובאיירן כבר לא יהיו שם בצמרת.

דבר שלישי, ולזה בעיקר כיוונתי בהודעה שלי - התחושה היא שעכשיו הפערים האלה מתחילים לבוא יותר ויותר לידי ביטוי, והחשש המרכזי שלי הוא שזה גם יהיה ניכר מקצועית על כר הדשא. לא עוד תארי ליגת אלופות של קבוצות מחוץ לאנגליה, לא עוד הגחות של קבוצות צמרת אנגליות על-ידי קבוצות דרג ב’ בספרד.
גם בשנים היפות ביותר של הליגה הספרדית, לא זכורה לי דומיננטיות כזאת מוחלטת של הספרדיות בשוק ההעברות העולמי (עם כל הכבוד לחלון ההעברות המרשים שלכם הקיץ, כולל הסדנה לעצבים שהעברתם את צ’לסי) - כשהאנגליות הבכירות בוחרות בדיוק את מי הן מחתימות, את מי הן משאירות ואת מי הן משחררות, ועולה חדשה קונה 16 שחקנים בחלון אחד.

אני שותף לגמרי לחשש שלך, אבל אני לא חושב שהפער בין האנגליות לבין שאר אירופה יגדל ויגדל לנצח.
הגדולות יתארגנו מתישהו לסופרליג כזה או אחר, וזה מוצר שיכול להתחרות ולנצח את הליגה האנגלית.

יש גם עניין הברקזיט ורשיונות העבודה. לא בטוח שבעוד כמה שנים עדיין תהיה מדיניות של זרים כמעט בלי הגבלה.

לא בדיוק על העברות*, אבל בהמשך לדיון הקודם - מהקורות היום בעולם הכדורגל:

• ניוקאסל וסיטי נפרדות ב-3-3 נהדר, שכלל רמה גבוהה לאורך 90 דקות, 1.5 מהפכים, כוכבי כדורגל - וכל זה בין האלופה המכהנת לבין מועמדת לירידה בשנה שעברה
  • אחת הקבוצות החזקות בפרמייר ליג בשנים האחרונות, חטפה 3-0 ממועמדת נוספת לירידה בשנה שעברה
  • ובינתיים בליגות מקבילות: 7-0 לבאיירן, 4-0 במחצית לפריז…**

הדרך לסופרמיירליג מעולם לא נראתה קרובה יותר.

*ואולי כדאי באמת לפתוח ת’רד של דיון כדורגל כללי, במקום לנסות למצוא את הקשר הקלוש כל פעם לדיון היריבות של יונייטד…
**אה, וגם 5-0 למכבי ת"א

PSG עם 17 שערי זכות ב 3 משחקי ליגה.
אני מקווה שמעכשיו ועד סוף הליגה הם ינצחו 10-0 כל משחק. שיוציאו כל טיפת עניין מהליגה הזאת. כשאף אחד לא יהיה מוכן לקנות זכויות השידור של הליגה , אולי ראשי ההתאחדות בצרפתית יבינו שזה לא טוב.
אני לא יכול להגיד את אותו הדבר על באיירן. אף אחד לא מממן אותם, זאת קבוצת כדורגל אדירה בלי חובות.

אם התלונה שלך היא על ליגה לא תחרותית, אז בהחלט אפשר וצריך להגיד אותו הדבר על באיירן.
אם אתה פוטר את באיירן (תהיה הסיבה אשר תהיה), אז מה שמפריע לך זה לא חוסר התחרותיות בליגה…

מפריע לי שהכסף וההרכב המטורף לא בא מהצלחה בכדורגל אלא ממימון חיצוני. לא כמו באיירן.
לא הפריע לי כשליון שלטו בליגה ולקחו 7 אליפויות רצופות.

אנדר קראת את הפוטבול ליקס על פסז וסיטי?

והכסף של מנצ’סטר יונייטד הנוכחית, שמגיע מהצלחה בכדורגל של גאון אחד (היה מועדון ענק גם לפניו, אבל זרום איתי רגע על הדוגמה לצורך הפשטות) שכבר כמעט עשר שנים לא במנצ’סטר יונייטד, זה יותר טוב?
ואם מי שהיה רוכש את פריז זו לא מדינה ערבית רעה, אלא בנאדם שעשה מלא כסף “בצורה ראויה” בהייטקס עם אקזיט מטורף לפני עשור, זה כן היה בסדר?

אני בטוח שכאשר הכוכבים של דורטמונד נוטשים לכסף הגדול של באיירן, זה לא מנחם את הנהלת דורטמונד שבאיירן לא נעזרת במימון חיצוני.
אני בטוח שכאשר ברנטפורד מנוהלת יותר טוב ממנצ’סטר יונייטד בשנים האחרונות ועשירה הרבה פחות, זה לא מנחם אותה שהבעלים של יונייטד הוא לא איזה שייח’.

אפשר להגיד שפערים כלכליים בכדורגל הם בעיה ואפשר להגיד שפערים כלכליים בכדורגל הם לא בעיה, על שתי הטענות אפשר להגן.
בעיניי קצת פחות מעניין האם המקור של הכסף זה משהו שאנשים עשו לפני 50 שנה בשורות המועדון, או משהו שאנשים עשו לפני 50 שנה בשורות עסק ואז רכשו את המועדון. בשני המקרים, מי שנמצא במועדון בהווה נהנה מפרי שאינו על עמלו.

וזה בלי להתייחס לטיעון הסביר בפני עצמו, שאם נחפש מספיק טוב, נגלה שחלק לא מבוטל מהמועדונים העשירים “טבעית” היום הם לא בדיוק טלית שכולה תכלת, מבחינה היסטורית. בתור אוהד ברצלונה אני יודע לקשקש על הקשרים של ריאל מדריד לשלטון הספרדי, ואני אהמר בזהירות שמדריד לא שונה מהותית מהאחרות (כולל ברצלונה, כמובן).

אז אני מבין שלא קראת…

רק שהיה ברור אתה פשוט לא מתאר בצורה נכונה את הבעיה של פסז. ולמה לא אוהבים אותה.

הבעיה בגדול היא שתי סעיפים:

א. קבוצה שהמדינה ששולטת עליה קנתה את פיפא ואופ"א וקבוצה בלי רגולציה.

ב. הכסף שממן אותה מגיע ממדינה של טרור וסוחרי עבדים.

אני לא בהכרח חושב שאתה טועה במה שכתבת, אם זה היה הבעיה היחידה איתם אולי הייתי מסכים איתך , לפחות בחלק, . אבל בחיאת פסז זה לא באיירן מינכן ריאל מדריד או יוניטד.

סתם אנקדוטה, אל חאליפי השתולל מזעם בחדר הלבשה מול השופטים בברנבאו. תגיד לי מה העונש שהוא חטף על זה? סתם שאלה. ועוד שאלה, איזה תפקיד אופ"א נתנה לאל חאליפי?

האמת שהגבתי ל @dmitrys , פספסתי את השאלה שלך…
בפוטבול ליקס קראתי בעיקר על היחסים האינטימיים של כריסטיאנו רונאלדו עם קתרין מאיורגה :slight_smile:

אבל אם אני זוכר נכון, פוטבול ליקס מספרים איך סיטי שילמה משכורות כפולות ודברים כאלה. אני לא בטוח איך זה סותר את מה שכתבתי. סיטי הנוכחית עשירה בזכות כסף נפט. יונייטד הנוכחית עשירה בזכות דברים שעשתה יונייטד של פעם. מנקודת המוצא הזו יצאתי בהודעה הקודמת שלי, לא ניסיתי לערער עליה.

באיירן מינכן גם נוגעת בכסף קטרי. ובלי קשר, הכח של באיירן מונע משאר הליגה להתחרות בה. לדורטמונד אין כסף לייצר קבוצה תחרותית?

בסוף רק באנגליה ואיטליה לאורך השנים ידעו לשמור על שוויון הזדמנויות. גם כשיובנטוס שלטה בליגה האיטלקית במשך עשור, תמיד היו מספיק קבוצות עם בסיס אוהדים עצום, וכיום מועדונים כמו מילאן, אינטר ורומא בשלבי התאוששות, ונאפולי תמיד ידעה להיות תחרותית מאוד.