על חינוך וכל זה

מסכים עם כל מה שרשמת חוץ מזה ^. חרם על ילדים זה נורא.

חרם על ילד זה לא אירוע חדשותי. מי שמשדר דבר כזה בטלויזיה הוא בן זונה הרבה יותר גדול מהילדים שעשו על הילד חרם.

5 לייקים

למה בן זונה? שואל בתמימות. לא טוב להעלות את המודעות ולמגר את התופעה או שאתה חושב שנקודתית זה יכול יותר לפגוע באותו ילד כי עכשיו על המדינה שומעת/מדברת עליו?

לייק 1

מי אמר שמודעות ממגרת תופעות?

הצורה שבה הסיקור נעשה היא תמיד שטחית ודוחה. ילד שעושים עליו חרם ברוב המקרים הוא ילד שחסרות לו מיומנויות חברתיות. במקום לכעוס על הילדים המחרימים הרבה יותר נכון לטפל בילד ולעזור לו לפתח מיומנויות חברתיות. לא כי הוא אשם חלילה אלא כי זה מה שבאמת יעזור לו. את התקשורת לא באמת מעניין הילד. וגם את הצופים שמצקצקים.

6 לייקים

אוי אחי איזה אמירה קשה. אתה מאשים את הילד שעושים עליו חרם? בדר״כ ילדים הם קקות ונטפלים לילדים חלשים ומרביצים להם / עושים מהם צחוק. אתה רוצה לעשות טרנספורמציה לילד המוכה? אמירה מוגזמת. יש ילדים שלא עושים חרם על אחרים ויש להם חברים, אתה יודע. זה לא שחור או לבן.

לייק 1

אחריות אין פירושה אשמה.

-א. אוחנה.

3 לייקים

אני עובד עם ילדים על הספקטרום. אלה שבתפקוד גבוה ונמצאים בשילוב צריכים ללמוד מיומנויות חברתיות כדי להשתלב.

המורים הצודקים באים ואומרים להם “אם אתה רוצה להצטרף למשחק אתה צריך להתקרב ולשאול את הילדים ‘אני יכול להצטרף’?”

ואז הילד מתקרב ושואל

ואז 80% מהפעמים עונים לו ‘לא!’

לא כי ילדים הם רעים. פשוט יש קודים מסויימים של התנהגות חברתית. הקודים הם לא פורמליים אבל הם תנאי הקבלה. אם לא ניתן לילד הדחוי כלים אז הוא ימשיך להיות דחוי, בין אם על ידי חרם אקטיבי ודוחה ובין אם על ידי חרם פסיבי.

אני לא מאשים ילד שיש לו קשיים חברתיים. אני עוזר לו ללמוד מה חכם ולא בהכרח מה צודק.

8 לייקים

תודה על הקול השפוי ליאור.

ליאור האם זה סותר אחד את השני?

צריך לעזור לילד אבל אתה לא חושב שצריך בנוסף גם להראות מודעות חברתית לתופעות האלו ? שההורים והמורים של אותם ילדים ידעו איך לעזור להם? וההורים של אותם מחרימים יוכלו להתערב ולמנוע את זה?

לייק 1

אם הכיסוי התקשורתי עוסק רק בקורבנות (korbanut) אז הוא מעודד אותה.

אני בעד לפתח מודעות ובעד לנסות לחנך את הילדים להיות יותר נחמדים גם למי שחסרות לו מיומנויות חברתיות אבל אני לא רוצה שהם יעשו זאת ברחמים או בפטרוניזם או כדי למצוא חן בעיני המורים.

הכיסוי התקשורתי הוא סתם פורנו של רחמים עצמיים.

6 לייקים

אין בעיה, יכול להיות שהתקשורת רוכבת על הסיפורים האלה בשביל רייטינג, מקבל. בנוסף, מבין את הגישה שלך מהמקום של לחנך ולהקנות ערכים וכלים — זה מצויין. אבל ילדים הם קבוצת גיל לא בשלה. חלק באים מבתים שהחינוך משפיע לטובה או לרעה, לחלק יש יותר בטחון עצמי ותמיכה, ולחלק יש/אין בעיות אישיות/רגשיות/נפשיות.

אני חושב שצריך לדעת להקנות כלים לצד מיגור התופעה על ידי חינוך הילדים ״החזקים״, אלה שמתחילים את החרם במודע או לא במודע.

אבל דניאל התקשורת כל היום עסוקה בהחרמה ואז אתה מצפה שהיא תבוא ותעזור? התקשורת מחרימה את הקול הערבי כשמדובר על ביטחון או על סכסוך או בכלל, מחרימה את אלה שלא רוצים מסיכות וקוראת להם מכחישי קורונה על משקל מכחישי שואה, מחרימה את מי שאומר שמשפחה היא המקום הכי מסוכן לילד. בסבבי הבחירות האחרונות התקשורת עסקה אך ורק בשאלה מי יחרים את מי. המחרים ממחרים מוחרם.

2 לייקים

תמיד משעשעת אותי ה’לעורר מודעות’ של התקשורת. היטיב להגדיר זאת ליאור - פורנו של רחמים עצמיים.

אפשר לחשוב שסכסוכים קיימים רק אצל ילדים, אפשר לחשוב שחרם הרמטי הוא דבר מצוי וקורה בכל כיתה בכל שנה כפול כמה ילדים. זה כמו שישקיעו שלושת רבעי תקציב מחקר רפואי לחולי als ורבע לחולי סרטן. מנסיון, חולי ALS נראים זוועת עולם, הרב שלי ז"ל, ובנדוד שלי שהולך ונגמר לנו מול העיניים. אבל זו מחלה נדירה וככזו אין טעם (אסטרטגית) להשקיע את המשאבים לפתרונה.

גם בדמוקרטיה - ביסודה - זה שלטון העם שזה בדר"כ רק רובו ולא כולו. אי אפשר לפתור בעיות של כולם, ילד לא מהיר ולא טכני לא יבחר ראשון בכדורגל אם בכלל יבחר לאיזו קבוצה, רק היום המורים יעשו לו העדפה מתקנת ויכריחו את הילדים האחרים לשחק גם איתו. אבל הוא דפוק והורס את המשחק?? לא נורא, העיקר שחבר שלכם נהנה. זו לא משוואה תקפה לגבי ילדים, וזה עקום לגמרי. אצלנו הילד שלא היה טוב בכדורגל בבית ספר ידע לשחק שחמט ממש אבל ממש טוב וגם בלימודים כולם העתיקו ממנו. כשאתה חלש במשהו אחד אתה מפצה על זה במשהו אחר, אין שום טעם להפוך את כולם לשווים ולזהים.

לא שאני מצדיק חרם, אבל זו לא תופעה רוחבית ואני לא חושב שאלו שלא עברו חרם בהכרח מוכנים חברתית לחיים. ילדים זה עם חרא ואנוכי, עד שאתה מלמד אותם והם קולטים הם כבר לא ילדים…

2 לייקים

להפך. ילדים הם קסם עד ואנחנו מקלקלים אותם.

2 לייקים

אתה לוקח קודם כל סוג אחד של מקרים.
יש הרבה מקרים של חרם שהם לאו דווקא נגרמו בגלל ילד שהוא לא בסדר אלא בגלל שאנחנו כילדים לפעמים לא אוהבים אדם בגלל סיבות סתמיות.
זה יכול להיות בגלל ריב, בגלל נטיה מינית או כי הוא שמן.

ברור שבמצב שאתה מתאר יש גם סיבות לעבוד עם הילד, אבל זה לא סותר בכלל את העבודה שיש לעשות עם הילדים המחרימים.

ברור שיש צורך ללמד ולהדריך את הצד המוכה בין היתר, כי לרוב יש לו אחריות כלשהי. אבל לרוב זו לא האחריות העיקרית והוא נדיר שהאשם העיקרי.
ילדים צריכים להבין שלהתעללות (קבוצתית ביחיד או יחד ביחיד) יש השלכות. הם הצד הבעייתי פה וטוב מאוד שהתקשורת מתגייסת לשם כך.

זה לא שקורה פה כל כך הרבה שזה תופס זמן מסך יקר. הרי להגיד שוב שאנחנו קרובים לבחירות מעניין פה עדיין מישהו? מישהו באמת עוקב מקרוב על השלבים במשפט של ביבי שמעניין אותו כל עד שבא ולא בא?
לפחות פה התקשורת עושה טוב. אולי דרך הבושות של ההורים ממעשי הילדים שלהם הם יתחילו לחנך את הילדים טוב יותר.

ילדים זה קסם בהרבה מובנים, אבל אין שום קסם בילד שמחרבן בטיטול ולא באסלה. (או שאתה ממשיך את קו הכלבים…)

בגדול זו מחלוקת פילוסופית עתיקה האם האדם נולד רע ועובד לתקן את עצמו או שהאדם נולד טוב ומזוקק ומתעוות פה בעולם.

כאדם דתי מאמין אני חונכתי וכך גם אני חושב - האדם נולד רע. מידות טובות צריך לרכוש בחינוך נכון, בדוגמה אישית של ההורים, בעבודה אישית של כל אדם עם עצמו וכו וכו. אממה, אני בטוח שהאדם נולד אבולוציונית מושלם כדי להתמודד עם הטבע עד שנכנסים גורמים אחרים למשוואה. ובקיצור, האדם נולד כחיה מושלמת, הדחף לשרוד ולהתרבות מובנה אבל זה יש לכל חי על הפלנטה.

השאלה היא מי האידיוט ששם עליהם חיתול והרגיל אותם לחרבן על עצמם? מכיר עוד חיה בטבע שעושה את זה?

לגבי ‘יצר האדם טוב\רע’ - בעולם שלי טוב ורע הם לא מושגים אבסולוטיים ולכן האדם נולד גם טוב וגם רע ומתפתח להיות גם טוב וגם רע.

לייק 1

עצור שניה לבדוק את החיות, הילדות שלך חרבנו בבית מגיל 0 או שגם אתה ‘כלאת’ את ישבנן בתוך חיתול/טיטול למען הסדר הטוב?

גם אני שמתי על הבנות שלי חיתול😁

לייק 1

טוב אחרי קקי של כלבים עכשיו מעלים את הרמה לקקי של ילדים… :face_vomiting: :slight_smile:

לייק 1