פודקאסטים מומלצים

אוהדי ריאל שכאן, וגם מי שלא - אתמול הקלטתי לכם עם גל קרפל פרק מעניין.
דיברנו הרבה על אנטוניו פינטוס, ובעיקר על האסטרטגיה של ריאל מדריד מול האיום של פריס סן ז’רמן ובקרב נגד אופ"א. בעוד כשנתיים תיכנס לתוקף הגבלת השאלות, והצעד הראשון שפלורנטינו עושה בנושא הוא להקים מחדש את ריאל מדריד ג’.

ביום שריאל מדריד קסטייה תעלה לליגה השנייה וריאל מדריד ג’ לליגה השלישית, החוקים ישתנו - קסטייה תשמש מקום לכשרונות צעירים עם פוטנציאל להיות גלאקטיקוס (במעמד שהגיעו רודריגו, ויניסיוס, ואלוורדה) בחיזוק המצטיינים באמת מהקנטרה, וC תהיה מה שקסטייה היום, תחליף להשאלות לשחקני הקנטרה (כמו צ’וסט, אריבאס, פיטר בהווה).

מוזמנים לשמוע לכתוב את דעתכם.

תעשה טובה תדבר איתם להעלות את הפודקאסט גם בגוגל. משום מה הם מעלים רק לספוטיפיי.

יש בכתבה קישור

תודה ! מוזר, חיפשתי ולא מצאתי.

מה בעצם המוטיבציה לשמוע פודקאסטים בגוגל ולא בספוטיפיי אם המוזיקה גם ככה בספוטיפיי?

אצלי אישית - ממשק מחריד לחלוטין לפודקאסטים שמקשה על מי שמנהל queue גדול ו/או רוצה שליטה קצת יותר מתקדמת להתנהל. רוב הפיצ׳רים שם, אבל לא נוחים לשימוש.

ממליץ בחום על pocket casts החינמית, גם באייפון וגם באנדרואיד. גם גוגל אחלה, ויש עוד לפחות 4-5 אלטרנטיבות שעדיפות על ספוטיפיי בעיניי. הבעיה היחידה זה האקסקלוסיביים של ספוטיפיי, שחלקם אדירים ממש.

25 דקות לתןך הפודקאסט… אני אהיה כנה. קשה להקשיב לזה. ג’יזס פאקינג קרייסט שייתן לך להשחיל מילה, או במקרה הטוב לפחות לענות על כל השאלות שהוא ממשיך להפציץ שם. בגדול שיסתום קצת, הוא מברבר יותר מידי, קופץ מנושא לנושא וחסר לו המון ידע. יש להוביל דיון מעמיק על כדורגל ויש לזיין את השכל כשאתה שותה יותר מידי בירות עם חברים. הבחור בפודקאסט הרבה יותר קרוב לשני מהראשון.

אז סיימתי להקשיב …
מאוד כיף להקשיב לך אור. מאוד ענייני, מקצועי, מלא ידע וחידשת לי כל מיני. אשמח לשמוע עוד :slight_smile:

בקשר לבחור שאיתך שם, בהכי ביקורת בונה שיש לי, שיפסיק לקטוע את המומחה שהביא ויפסיק לקבוע כל מיני עובדות (כמו שהגדולות הורסות את הכדורגל) כשזה ברור שאין לו מספיק ידע בנושאים שהוא מדבר עליהם.

עוד נקודה קטנה. דיברתם שם על פריז וכמה הם פוגעים בכדורגל מבחינה כלכלית (ולמרות שאתה ניסית להסתייג מזה קצת) חבל לי שלא מדברים על הכדורגל האנגלי האוברייטד בענק שמעלה מחירים ומוציא 60 ו100 מיליון על כל פלוץ בינוני אצלם בליגה.
מכונת הפרופוגנדה שלהם עובדת מצויין וזה עצוב.

האמת זה פודקאסט לא רע בכלל, אני מקשיב לו מאז שהושק. יחסית מפתיע כי לא ציפיתי מוואן. מצד שני, זה כן מורגש שה"מומחים" שם לא תמיד באמת מומחים אלא יותר סתם חברים אוהבי כדורגל שמדברים על ריאל מדריד. לא זכור לי אף פעם שהקשבתי שם למשהו שאשכרה חידש לי זווית ראייה מסוימת או אפילו פריט מידע כלשהו שלא ידעתי.

אכן, הממשק. הייתי שמח להעביר את כל הפודקאסטים שלי לספוטיפיי (מן הסתם שיותר נח שהכל באותו מקום), אילולא הממשק שלהם היה כזה נוראי… בדקתי לאורך החיים איזה 4-5 אפליקציות שונות להאזנה לפודקאסטים, וספוטיפיי ביי פאר הכי פחות נוחה מכולם. ואין לי שמץ של מושג למה, כי הם הכי פופולריים והייתי מצפה מהם להשקיע בזה דווקא יותר מכל האחרים יחד.

לא ידעתי על קיומו של הפודקאסט, מעניין! אעשה בינג’ מחר בעבודה.

אני גם מקשיב לפודקאסט מאז יציאתו, היה מאוד מהנה לשמוע אותך אור! לגמרי ניכר שאתה אחד משלנו ושיש לך ידע רב.

@dkaro @Paco-Pavon
הרי בכל רגע נתון גם ככה יש יותר פודקאסטים מזמן, כל הקטע של לנהל רשימות ושאר פיצ׳רים לא ממש מועילים לי.

הייתי שנים עם player.fm והאמת שמה שגרם לי לעבור לספוטיפיי זה שאתה לוחץ פליי ואין דיליי של כמה שניות. מניח שגם בגוגל או אפל זה ככה. בינתיים אני רואה שספוטיפיי הולכת ומשתפרת (הם צפויים להשקיע בזה הרבה בשנים הקרובות). תוסיף לזה שהיא מנצחת במעבר בין deviceים וזה לדעתי בחירה קלה

מעבר בין devices זה אדיר למוזיקה, אבל אני שומע פודקאסטים כמעט ורק בטלפון, ככה שלא דרמטי. ספוטיפיי משקיעים המון, אבל בעיקר בהפקות מקור ובקניית רשתות תוכן, ופחות באפליקציה עצמה (שבהחלט השתפרה). אפס דיליי זה סטנדרטי בכל האפליקציות.

לגבי כמות התוכן- לגמרי, יש לי קיו שיספיק לשנה פלוס והוא רק גדל. איכשהו בספוטיפיי זה מרגיש פחות תחת שליטה, חסרים לי קצת פילטרים אוטומטיים וגישה נוחה יותר לקיו, וגם הנגן עצמו מעפן למדי ולא נוח. הרבה ניטפיקינג כמובן.

איזה פודקאסטים מעניינים יש לכם להציע? אשמח להצעות, מלבד פוליטיקה.

לעשות מנוי לספוטיפיי זה לממן את האויב,לא לשכוח חברים.

ראש עיריית פילדלפיה בראיון

https://twitter.com/KeeleyFox29/status/1544199344672358401?s=20&t=LejOUzSKvyihtPK5CRK5Nw

אגב, איך אפשר להטמיע סרטון מטוויטר שייראו אותו פה, בלי צורך לגשת לטוויטר?

מלבד כדורגל? אני מקשיב המון לפודקסטים ברכב, משעמם לי לעמוד בפקק בלי להקשיב למשהו מעניין.
אם אתה רוצה בעברית, תחפש מה יש לרשת עושים היסטוריה להציע.
אני שומע אותם, וגם פודקסטים על טכנולוגיה או היסטוריה באנגלית.

דרך אגב, בהתאם לדיון המעניין שהתפתח פה על פודקאסטים (ואולי אפשר לפצל אל מחוץ לפורום ריאל מדריד), בפודקאסט של ONE יש גם פרקים על ברצלונה (אנוכי וגם @Aimarito השתתפנו כבר) ששם מדי פעם מדברים רז אמיר, אורי רייך, אסי ממן, ניסים חליבה, עמית לוינטל…

יש גם על מכבי ת"א רגל וסל, מכבי חיפה, הפועל ת"א, ב"ש, בית"ר. בעתיד יהיו עוד כנראה.

הפודיום עושים עבודה נהדרת עם אורי קופר ואורן יוסיפוביץ’.

אם המלצות לפודקאסטים, אז ככה:

קיצור תולדות האנושות - לא בדיוק פודקאסט, אבל כן נמצא כפודקאסט בספוטיפיי לדוגמה. הקורס שהעביר יובל נוח הררי באוניברסיטה העברית במשך שנים, על-פיו כתב את הספר רב-המכר בהמשך. נוח במיוחד למי שיש זמן פנוי בנסיעות לדוגמה, ופחות זמן לקרוא את הספר עצמו. וכמו הספר עצמו - מאוד מעניין ופותח את הראש, גם אם מלא באי-דיוקים בכל מיני פרטים.

חיות כיס - לפודקאסט הזה ניגשתי כשסיימתי את הקודם, ורציתי לראות מה מומלץ, אז הלכתי למצעדי דירוגים באפליקציות השונות. הופתעתי למצוא פודקאסט בשם “חיות כיס” בראש המצעדים (באותה תקופה), ולא הבנתי בשנייה הראשונה למה דווקא קנגורואים וקואלות עושים את זה לישראלים.
למעשה, מדובר כמובן בפודקאסט כלכלי מצויין של התאגיד (כמו כל דבר שהתאגיד עושה בערך), שמסביר בגובה העיניים ובצורה פשוטה על מגוון סוגיות כלכליות שונות, לרוב אקטואליות. עברתי מלא להבין כמעט כלום בכלכלה ובייחוד לא להתעניין בכלל (מראש רציתי לפסול את הפודקאסט בגלל זה, והחלטתי לתת בכל זאת הזדמנות), ללקרוא כיום עיתונים כלכליים מבחירה ומתוך עניין, ולהבין את הרוב הגדול - הרבה בזכות הפודקאסט.

אישית יש לי עניין בהיסטוריה, אז ניסיתי כמה. ספציפית:

• הפודקאסט של היסטוריה גדולה, בקטנה - הם קצת מפוזרים וקוטעים הרבה את האורחים, אבל ממש חמודים ויש לך תחושה של לשבת עם חברים בסלון ולדבר איתם על נושאים אינטלקטואלים מעניינים, ומאוד מגוונים.
  • מנהר הזמן - נחמד בסה"כ, לפעמים קצת אנקדוטלי מידיי אז קצת קשה לעקוב אחרי הסיפור.
  • רשת עושים היסטוריה - הם לא נטו היסטוריה אז אני פחות מקשיב להם ברצף, אבל מהפרקים שיצא לי לשמוע הם גם מוצלחים.

philoposize this - רציתי גם פילוסופיה, אז מכיוון שאין כ"כ משהו מוצלח בעברית, הלכתי לפודקאסט הזה שהוא אחד המובילים בתחום בעולם. נחמד מאוד, ושוב - ממש בגובה העיניים, והמנחה ממש חמוד. הבאסה היחידה מבחינתי זה שהוא מעביר את הפודקאסט לבד.

אני התארחתי אצל ניסים חליבה (אחרי הרמונטדה נגד פריז סן ז’רמן) ויוסי עדני (לאחר ההעפלה לחצי גמר ליגת האלופות) בפודקאסטים והיה נחמד מאוד, זה מרגיש כמו כוח עולה. האמת שהפודקאסט הראשון שהייתי בו וגם מכרתי ספרים לחבר’ה בפאנל זה “הקיפוד” לפני הקלאסיקו הראשון ב-2020/21. פניתי גם לרז אמיר מ-One לגבי ריאל מדריד, רציתי להשתתף כאורח, הצעתי את עצמי פעמיים. קיבלתי תשובה אחת די מעורפלת ובפעם השנייה די התעלמו.

אין על פודקסטים על שוק ההון לנסיעה (זחילה) בכביש 6.