לא רק ספרדי ואנגלי: ת'רד הכדורגל הכללי

יותר מ-10 פעמים העונה לברקוזן כבשה אחרי דקה 90 כדי לנצח או להשוות משחק.

ווינריות ברמה הכי גבוהה

בדיוק קראתי סיפור על וילאש בואש.

אין לי שום מושג בנושא הזה, אבל זה די מדהים שיש להם את אותו נשיא כבר 42 שנה, ועושה רושם שהוא לא היה כזה מוצלח בתפקידו.

זה שוילאש בואש נבחר זה עוד סיפור, מי שהיה נחשב למאמן מבריק בפוטנציה פרש יחסית מוקדם הופך לנשיא במועדון. חתיכת סיפור.

אגב, בזווית שלנו, כן קראתי שאם הוא יבחר אז זוביזארטה יבחר מגיע איתו כמנהל מקצועי.

@dmitrys, האמת לא כל-כך הצלחתי להבין את הסיפור.
הייתה אמורה להיות חלוקה שווה בין טיסת הלוך והחזור, ואז על המטוס הקפטנים החליטו שזה לא מתאים?

למה לא?
בשליפה מהראש מאז שנות ה-2000 יש להם איזה שלושה טרבלים, כשהם מליגה שמעולם לא הייתה טופ 5 באירופה.

צ׳מפיונס ואופ"א עם מוריניו, ליגה אירופית עם וילאש בואש.

איך אפשר יותר להצליח?

היה לי ברור שמישהו ירשום את זה.
האם זה באמת סממן להצלחה של הנשיא או של מוריניו? האם ההצלחה החד פעמית הזו לא מעידה על העונות האחרות שבהן פורטו הייתה פחות מרשימה?

ברמה התחרותית בליגה ובגביע המקומי כמה היא הצליחה מאז? בסקאוטינג ומכירת שחקנים?
בנפיקה הרבה הרבה מעל.

מוריניו נפל מהשמיים? הוא אימן לפני פורטו בקבוצת תחתית מפורטוגל - לייריה ועשה שם חיל.

הצלחה חד פעמית? במנותק מזה, כעבור 7 שנים בערך הם זכו בעוד טרבל.

ויטיניה, חאמס, לואיס דיאז, דנילו פריירה, מיליטאו, דנילו, אלכס סנדרו ואלה ממש בשליפה.

מאז 2004 הם עם 10 אליפויות ב19 שנים, שזה בערך אליפות אחת לשנתיים.
7 גביעים באותה תקופת זמן.
באותה תקופת זמן, בנפיקה עם 8 אליפויות ו-2 גביעים.
ספורטינג עם אליפות אחת ו-4 גביעים.

חד פעמי זה בטוח לא. השנה כמעט עברו את ארסנל, בליגת האלופות. זוכר שהם הדיחו את יובנטוס ורונאלדו בשמינית הגמר לפני כמה שנים. והייתי להם עוד הופעה ברבע הגמר גם כמה שנים לפני כן.

מוריניו לגמרי נפל מהשמים. זה מאמן היסטורי.
אבל אני מקבל שהתמונה הרבה יותר חיובית ממה שהתחלתי איתה. פשוט עושה רושם שבעשור האחרון הם כן פחות מוצלחים ממה שהם יכולים להיות(סבבה על רשימת השמות, אבל זה לא מתקרב למשל למה שבנפיקה עושים).

עד 2016 לא היית מדבר ככה, פורטו היתה בפער ענקי על הליגה, נתנה הופעות וכדורגל מרשים ואטרקטיבי בליגת אלופות הרבה יותר חזקה ממה שיש היום, וגם סיפקה כוכבים בסיטונאות לטופ של הכדורגל האירופי (ריקרדו קרבאליו, פפה, דקו, חאמס רודריגז, ז׳ואאו מוטיניו, פלקאו, רובן נבש, הולק למרות שלא הלך לאירופה… ועוד)
קבוצות גדולות שלחו לשם שחקנים צעירים כדי שיצברו נסיון בקבוצה גדולה שמתמודדת על תואר וגם מופיעה קבוע באלופות. קאסמירו כדוגמא עולה לי ישר לראש

מאז 2016 / 2017 בערך פורטו בירידה גדולה, ובנפיקה חזרה לפסגת הבמה הפורטוגלית
גם בפיתוח מדהים של צעירים כשרוניים וגם בהופעות מכובדות מאוד באירופה, אבל -
הם נהנו משנים מאוד חלשות באיכות הקבוצות במפעלים האירופיים, מאוד. אני בכלל לא בטוח שהקבוצה הכי טובה שלהם בשלוש שנים האחרונות עולה על פורטו של לפני עשור לדוגמא

להגיד שבגלל זה הנשיא שלהם כשלון? לא יודע…

אני מקבל.
בעיקר התרכזתי בעשור האחרון שגם הוא לא היה רע.
כנראה שהוא קצת מיצה את הקרדיט.

חושב שהדברים האלה באים הולכים, בשנים האחרונות בנפיקה אכן מייצאת יותר(בעיקר בפרופיל גבוה) כי אנסו ודרווין לא בדיוק נחשבים כוכבי על בקבוצותיהן(לעומת רובן דיאש למשל, אולי דרווין כן אבל הוא גם קצת נלעג) אבל אם נלך עוד קצת אחורה עם פורטו, אני יכול גם להוסיף את פפה, ג׳קסון מרטינז ופלקאו.

יש להם סקאוטינג מעולה, נראה שבשנים הממש אחרונות בנפיקה באמת מתעלה עליהם משמעותית מהבחינה הזו.
אבל מבחינת הישגיות לשנה הזו נכנסו כשפורטו עם 3 אליפויות ב-4 שנים.

טרי אומר שוילאש בואש הגיע, והחליט שהקפטנים יטוסו באקונומי, ושחקנים צעירים בביזנס.
טרי חושב שהמטרה שלו הייתה לשים את עצמו מעל השחקנים.
לא נראה לי שאדם עם אופי כזה יצליח להיות נשיא טוב, זה נראה לי סיפור רלוונטי.

אני גם לא מצליח להבין את המסר באמירה כזאת. נראה שהוא סתם רצה להיכנס ה
בותיקים, מהלך מפגר שלו. מילא היה אומר לכולם שהם באקונומי כקבוצה כדי להוריד אותם לקרקע, עוד הייתי מבין. כמו שביילסה גרם לכל שחקני לידס ללכת לאסוף זבל כדי שהם ידעו מה עושים האוהדים כדי לשלם על משחקים.

זה אמיתי? איזה תותח שיגיע לברצלונה. רק בשביל זה.

ממה שאני הבנתי זה נשמע שהשחקנים חולקו לטיסה אחת ביזנס וטיסה אחת תיירים. לשים שחקנים שהם אפילו לא חלק מהסגל באמת בביזנס סתם ככה לא נשמע לי הגיוני גם כמהלך כוח.

לא ידעתי איפה לרשום את זה אז שיהיה. יום שבת הארבעה במאי מסתמן כיום מוזר. ריאל מדריד אהובתי יכולה לזכות באליפות בערך ב-21:00. מנגד שעתיים לפניכן הפועל תל אביב אהובתי גם כן עלולה לרדת ליגה אם תפסיד למכבי נתניה (לא רשמי). בעונת 2016/17 בכיתי את החיים אחרי שהפועל ירדה, אבל ריאל זכתה גם בליגת האלופות ולא רק באליפות והדאבל שלה כביכול קצת הוציא אותי מהדיכאון. אח, כדורגל…

פנדל לרומא, אם היא כובשת היא משווה את התוצאה הכוללת מול לברקוזן. למי שרוצה, יש שם משחק מאוד מעניין.

עריכה, היא כבשה. 2-0 לרומא, 2-2 בכללי, דקה 66, הכל פתוח.

ושוב חוזר הניגון…

2-2 לברקוזן דקה 97

תחת בקוטר של הר

לברקוזן עם עוד גול דקה 97 עושה 2-2 מול רומא אחרי פיגור 2-0 כדי להמשיך לא להפסיד ולעלות לגמר הליגה האירופית.

קבןצה מטורללת בעונה מטורללת

תחת זה שער אחד או שניים בדקה ה96. לא אלף כמו העונה.

כמו עם ריאל, יש רק הסבר אחד: חואניטו נגע גם באלונסו כדי להכין אותו לאימון ריאל.