מחזור 5: מפרקים את קאדיס בחוץ (פרנקי, לבנדובסקי, פאטי, דמבלה)

הסגל שצ’אבי לוקח איתו לקאדיס -

לראשונה - ביירין ואלונסו בסגל.
גם פבלו טורה בפנים.

סרג’י רוברטו כנראה עוד לא התאושש מהפציעונת מול פלזן ברביעי האחרון, ונשאר בחוץ.

מעניין מאוד באיזה הרכב צ’אבי יעלה מחר. מצד אחד - יש רצון להמשיך את מסלול הנצחונות והכיבושים, אבל מצד שני - באיירן מחכה לנו 3 ימין אחרי, וצריך לתת מנוחה לכמה מהשחקנים, ו/או לבחון אחרים.

להרגשתי, ביירין יקבל דקות, במיוחד לאור היעדרותו של רוברטו. לגביי אלונסו - יהיה מעניין. כלומר, התגובה של ג’ורדי אלבה תהיה מעניינת.

הסגל של הצהובים -

662x372a_09133614convo-cadbar

צ’אבי הבהיר במסיבת העיתונאים כי הוא רוצה ‘נקמה ספורטיבית’ ושבמגרשים האלה בדיוק לוקחים אליפות: “אנחנו לא יכולים לחשוב על באיירן מינכן”, מצד אחד ומצד שני הוא לא פוסל מנוחה של רוברט לבנדובסקי שפתח את העונה עם שבעה שערים בחמש הופעות: “נראה איך כולם מסתדרים מחר, אבל רוברט שחקן חשוב מאוד - בכל משחק”. “אני מדבר איתו ואומר לו שהרגשות שלנו טובים, הוא מאוד אפקטיבי, הוא מהיר וטוב באחד על אחד”, החמיא לפאטי. על ג’ורדי אלבה: “אין מחלוקת, הוא יודע מה שאני חושב. אני יכול להבין אותו (ההצהרות), אבל הכי חשוב שהוא הציג משחק יוצא דופן”.

קאדיס ניצלה מירידה אשתקד בעור שיניה אפשר לומר עם שמונה נקודות בחמשת המחזורים האחרונים. כעת היא נועלת הטבלה בספרד עם אפס נקודות מארבעה מחזורים, היחידה שלא כבשה שער העונה אך סרחיו עדיין שומר על מעמדו בינתיים. מה שמעניין הוא שבארבעת המשחקים האחרונים בארסה לא הצליחה לנצח את היריבה הזו, כלומר בשנתיים האחרונות בליגה. הפסד 1:0 ביתי משער של לוקאס פרס במחזור ה-32 די חתם את הסיכוי הקטן לקאמבק בליגה וזכייה באליפות. זה יהיה המשחק ה-15 בו קאדיס היא המארחת, המאזן הוא שמונה ניצחונות לברצלונה לעומת שלושה של היריבה. בעונת 2005-06 לודביק ג’ולי הבקיע ראשון, סמואל אטו כבש צמד תוך דקה וננד מירוסלביץ’ רק צימק בדקה האחרונה בדרך ל-1:3. מסי ואינייסטה היו בין המבשלים.
בסגל של היריבה ניתן למצוא בעיקר את אנטוניו בלאנקו קפטן ריאל מדריד קסטיליה שהגיע בתקווה לצבור ניסיון אחרי שזה לא ממש קרה אצל קרלו אנצ’לוטי. גם הבלם ויקטור צ’וסט - כנ"ל, אשתקד היה מושאל ורשם 25 הופעות והעונה כבר נרכש. בחוד - אלברו נגרדו הוותיק שכבש עשרה שערים אשתקד (לוזאנו שהרשית שבעה - פצוע וייעדר) ובמרכז ההגנה לואיס הרננדס שהגיע בחורף ממכבי תל אביב.

image

כמו שראוליטו אמר, קאדיז פתחו עם 4 הפסדים ב4 מחזורים, 0 שערי זכות ו10 שערי חובה. כל תוצאה שהיא לא גוליאדה על האפס תהיה כישלון. בטח כשאנחנו צריכים את הביטחון לפני באיירן.

בסה"כ צ’אבי הוא מאמן די שמרן, והוא לא מאוד אוהב רוטציות. סביר להניח שגם מחר נראה 8-9 שחקנים מתוך:
דמבלה, לבנדובסקי, ראפיניה;
גאבי, בוסקטס, פדרי;
קונדה, אראוחו, אריק, באלדה;
טר שטגן.

כשהחילופים האוטומטיים דקה 60 בטח יהיו: ביירין, פרנקי ופראן.

האם לבנדובסקי ופדרי סוף סוף יקבלו מנוחה בדקה כלשהי של המשחק? לא סביר. נקווה.

ברביעי ראית רק ארבעה מתוכם פותחים. חמישה אם סופרים את טר שטגן.

לדעתי דווקא סיכוי גבוה למנוחה של כל המשחק גם לפולני וגם לקנארי. המשחק מול קבוצה חלשה מאוד, יש לנו עוד כובשים מלבד לבה, וביום שלישי מקבלים את באיירן. זמן מתבקש לרוטציות ומנוחה לשני הנטחנים העיקריים שלנו (וגם לדמבלה - אבל אז נהיה עם חוסר בהתקפה).

אני רוצה לראות את אלונסו פותח . אני גם הייתי פותח איתו בשלישי מול באיירן. אלבה זה מתכון לחטוף מניטה ובאלדה לא מנוסה מספיק.

המשחק הזה הוא בעייתי, בטח בטיימינג הזה. שנייה לפני באיירן בחוץ אנחנו במשחק חוץ מול קבוצה שתעשה הכל כדי לקחת מאיתנו נקודה אחת כדי להרגיש טוב עצמם. קאדיס הנוכחית היא קבוצה של קוצצי רגליים מזעזעים, בלי הרבה כדורגל חיובי מאף שחקן בערך, והם במצב שכביכול מצדיק את זה.

זו לא מלחמת החפירות מדאיגה אותי כמו הסיכון לפציעות. הייתי נותן לשחקנים כמו פפאטי, פדרי ודמבלה לנוח שולח את גאבי, פרנקי, פראן וראפיניה לריב איתם. אני מאוד מקווה שנהיה הראשונים לכבוש ומהר אחרת זה יהיה משחק קשה מאוד הן לצפייה והן פיזית לשחקנים.

נ.ב

תנו ללבה לנוח, אנחנו חייבים למצוא לו אלטרנטיבה.

עתידות להיום באיזור 18:30 -

זה המשחק שצריך להתחיל להראות לנו דרך והיררכיות בסגל
חושב שהאונסה פלוס מינוס די ברורו והיום זה המקום שלדעתי נוכל לראות את מי צ’אבי סופר בסגל או לא.

אם פיקה לא פותח היום או לפחות ישולב אפשר להסיק שהוא לא יראה דקות גם בגביע קטלוניה
בסיטואציה שרוברטו פצוע האם שוב צ’אבי חוזר לקונדה מגן ימני או שביירין כן יקבל צ’אנס להוכיח.

איפה בלאדה עומד כעת שמרקוס אלונסו נמצא?

לקראת באיירן ועם זה שאנחנו הולכים לשחק היום על מגרש תפוחי האדמה של קאדיס מול חבורה קשוחה שאין לה באמת מה לתת מלבד לקצץ אותנו לא הייתי מסכן את הסטארים הכבדים שלנו.

לא הרכב רוטציות של גביע ספרדי סיבוב ח’ במכתש ברמת גן אבל גם לא ההרכב שנרצה לראות מול באיירן

מעניין יהיה לראות איך צ’אבי ישלב את הפאזל

קצת הרכבים משוערים להיום -

dc7186d1-7e5f-429f-888c-40c8403aef31_16-9-aspect-ratio_50p_0

בחישוב משוקלל, לפי 5 ההרכבים המשוערים למעלה:

מאטס - 100%
ביירין - 40%
קונדה - 60%
אראוחו - 100%
כריסטנסן - 40%
פיקה - 20%
אריק גרסיה - 40%
באלדה - 80%
אלבה - 20%
בוסקטס - 100%
גאבי - 80%
פדרי - 20%
פרנקי - 80%
ראפיניה- 100%
לבנדובסקי - 100%
פראן - 80%
דמבלה - 20%

אם אפשר להסתמך על המפורסם למעלה - לבנדובסקי, בוסקטס, ראפינייה ואראוחו (ומאטס, כמובן) הם באנקרים להערב. חבל לי על בוסקטס ולבנדובסקי, כי הם באמת צריכים מנוחה, לפני המבחן הקשה מאוד ביום שלישי מול באיירן, אבל לגביי השאר - הגיוני.
אני מקווה שנבקיע יחסית מהר, כדי שיהיה ניתן לאפשר מנוחה לשני אלו, וגם כי קאדיס יבואו למרר לנו את החיים, ועדיף להוריד את הצורך של ברצלונה להבקיע ושל קאדיס לפרק ולבנקר בשלב מוקדם של המשחק.

אפשר להניח שפראן יקבל לא מעט דקות היום, ובהחלט הגיוני שיפתח. דווקא הפעם מלחיץ אותי שפרנקי יפתח, כי יש מצב טוב שזה אומר שבשלישי הוא יתחיל בספסל.

בעמדת המגן הימני, למרות האחוזים הטובים יותר של קונדה, אני דווקא מהמר על הרכב ראשון לביירין, כשהמקביל שלו יהיה באלדה.

אני דווקא חושב ההפך. המשחק היום יותר חשוב מבאיירן. ריאל נכנסה לסוג של זון מנטלי והם הולכים להיות חזקים בליגה גם בלי יכולת, ואסור לנו מתחילת העונה לתת להם לברוח כי אז יהיה מאוד קשה לחזור. משחקים בחוץ מהסוג האלה מול קאדיז ודומיה הם המשחקים שעליהם נופלת וקמה האליפות, ולכן הייתי מעדיף לפתוח עם ההרכב החזק פה ולא נגד באיירן בחוץ שעם כל הכבוד אני לא בונה שם על נקודות.

תראה, אני תמיד בעד הקו מחשבה שהליגה היא הלחם והחמאה לפני הכל אבל זאת לא עונה רגילה ועד למונדיאל הלוח משחקים שלנו זה סיוט, בעיקר באוקטובר.

חייבים להוריד קצת רגל מהדוושה איפשהו והיום נראה לי הזדמנות טובה, אנחנו עדיין יותר מוכשרים לנצח וצריכים לדעת שגם להרכב המשני יש אופי

אחד הדברים שמשגעים אותי בריאל זה שבאופן מסורתי כשצריכים אותם, המחליפים מצליחים לייצר ניצחונות משוגעים בסיטואציות כאלו. אם ברצלונה רוצה באמת להתמודד חזק על כל התארים המחליפים חייבים לתת עבודה, וצ’אבי לא יכול להקפיא אותם.

כל מי שחלק מהסגל כרגע חייב להיות זמין לצ’אבי בשעת הצורך, ובזמן שיש עומסים כאלו, הערך של המחליפים חייב לבוא לידי ביטוי.

אני מסכים איתך, אני פשוט לא חושב שזה המשחק לזה. תחילת עונה, צריך לייצר מומנטים, אין באמת סיבה לתת מנוחה זאת תחילת עונה, קאדיז היא נאחס והמשחק נגד באיירן עם פחות סיכויים.

כשאני מסתכל על לוח המשחקים שלנו עד למשחק האחרון לפני הפגרה נגד אוססונה ב-9.11, המשחק נגד קאדיס, משחק הבית שבוע הבא נגד אלצ’ה ווהמשחק במחזור האחרון של האלופות בחוץ נגד פלזן בתקווה שכבר נבטיח עלייה, הם המשחקים הכי נוחים שלנו על הנייר לרוטציות.

כל שאר המשחקים מאוד קשוחים וידרשו מאיתנו אונסה יותר רציני.
חייבים לתת לספסל לגדל ביצים משל עצמו והיום זה היום.

וזה לא שהמחליפים אצלנו הם נמושות…
יש לנו ספסל דיי חזק ומשביע רצון. אני לא חושש מרוטציות מול האחרונה בטבלה.

אנחנו פוגשים את האחרונה בטבלה ואחת שמגיע לה להיות האחרונה בטבלה. אם הרכב המישני שלנו לא מסוגל לנצח אותה בתקופה רעה שלה אז אנחנו בבעיה.

המשחק מול באיירן זה לא סתם עוד משחק חוץ קשה. זה משחק שאמור להיות הצהרת כוונת של ברצלונה (או באיירן במקרה הרע) אנחנו צריכים להחזיר את השם הטוב שלנו ולא פחות חשוב, להחזיר את ההרתעה. זה לא צירוף מקרים שקבוצות באות ולוחצות עלינו פעם הם פחדו היום הם כבר לא.

בקשר לריאל, מתישהוא הם יאבדו נקודות. אני מעדיף שהם יאבדו אותם ככל שהעונה תימשך .

ההרכב של ברצלונה -

אוקיי, זה מעניין.

פיקה פותח לראשונה העונה, וכמוהו גם ממפיס.
ביירין בהופעת בכורה.

לבנדובסקי, קונדה, אריק, פדרי, דמבלה, פאטי, אלבה - מתחילים בספסל (וואו, איזה ספסל). מצטרף אליהם אלונסו, שבטח יקבל כמה דקות.

פבלו טורה הוא השחקן שנופה מהסגל.

ההרכב של קאדיס:

חוץ מהקישור אנחנו ברוטציה
הזדמנות לביירין ולממפיס להוכיח

גם ממפיס וגם פיקה. אי אפשר להגיד שצ’אבי לא נותן צ’אנס אמיתי לקאדיס.

חייבים למצוא דרך לכבוש דרך האגפים דרך השחקנים שיודעים לעבור ולהכריח את קרדיס לשחק אם לא זה יחמיר, היה ידוע שקאדיס מקצצי רגליים וזה בדיוק מה שקורה.

ונגיד פה לא הייתי מעלה את פאטי גם תמורת שלום

נ ב. וואחד פנדל