מחזור 5: מפרקים את קאדיס בחוץ (פרנקי, לבנדובסקי, פאטי, דמבלה)

פשוט מאוד:

באנגליה ההנחיה לשופט היא להקשיב למה שהVAR מחליט.

בספרד ההנחה היא שאם השופט מחליט, הVAR לא יכול לקבוע כלום. גועל נפש גדול.

אז למה יש var?

באנגליה? כדי שיהיה שיפוט טוב.

בספרד? כדי שהליגה תמשיך להיות בדיחה.

הרוטציות פוגעות בברצלונה במחצית הזו, במיוחד כשאין שחקן שיודע לדרבל, לעבור שחקן או שניים, ולפנות שטח, כלומר - פדרי ודמבלה, או שחקן שיודע להיות מטרה מקדימה, כלומר לבנדובסקי. חוץ מזה שפראן איבד את הדבר היחיד הטוב שהיה לו בשנה שעברה, שזה חוש המיקום, ועכשיו הוא סתם. פשוט סתם. תוסיפו לזה את ממפיס שחייב לברצלונה 2/3 גולים על המחצית הזו, ובכלל…

אבל מה שממש פוגע בברצלונה במחצית הזו, זה השופט. הפנדל שלא נשרק הוא רק הדובדבן שעל קצפת ההתעלמות מכיסוחים של קאדיס.

יכול להיות שקסייה יתאים להיכנס למשחק כזה, אבל לדעתי מעבר לחילופים בהתקפה עם שחקני…ובכן…התקפה, שחקן כמו קונדה יכול לתת לא מעט דווקא במשחק כזה. גם מקדימה.

אם מתעלמים מהבושה וחרפה של השיפוט. אני חושב שהאיש שהכי הרבה פגע בנו זה ממפיס. צאבי צדק שפתח איתו אבל הוא צריך להיזרק לספסל .

לא חושב ששיחקנו כדורגל רע כמו שהשופט פשוט שדד אותנו.

וואו סרו גראנדה עושה הכל כדי שבארסה לא תבקיע. לא רק השערורייה של הפנדל, גם החטיפה של באלדה, שעובר שני שחקנים ודוהר באין מפריע ואז פתאום הוא נזכר שהייתה עבירה (שכמובן לא הייתה). אי אפשר לראות את הליגה הזאת עם שיפוט כזה, זה הרבה מעבר לשיפוט לא טוב.

חוץ מזה, יותר מדי רוטציות. אפשר להכניס את התותחים הכבדים, 45 דקות מנוחה זה מספיק להם ואני מקווה שצ’אבי לא יחכה לדקה 60 עם זה.

לגבי הפנדל,
אני לא משוכנע שתחילת העבירה מתבצעת כשבאלדה כבר בתוך הרחבה. זה מאוד מאוד גבולי.

הייתי רוצה שישרוק פנדל ואני חושב שאם היה שורק לפנדל אפילו המדרידיסטים של הפורום לא היו באים לפה לבכות על זה (כנראה היו באים לבכות על משהו אחר בכל מקרה :stuck_out_tongue:), עם זאת בגלל שנראה שאולי יש מצב שהמגע מתחיל מחוץ לרחבה אז ה VAR לא יכול להתערב.

כלומר, ברור מעל לכל ספק שיש עבירה, השאלה היא איפה מתחיל המגע.

יודע מה? נגיד וקיבלתי. אבל בוא נגיד שהלוואי והיינו מתווכחים אם היה פה פנדל, או עבירה מחוץ לרחבה. אבל אפילו לא נשרקה עבירה! זה הקטע ההזוי באמת.

זה כי השופט קקה :poop: :poop: :poop:
מה שאמרתי רק נוגע להתערבות של ה VAR.

אני עדיין לא מבין את מה שטל הסביר. השופט טועה אז הואר לא מתערב? אז מתי הוא מתערב?

הפנדל הזה לא יהיה רלוונטי בעוד כשעה. בדקה 60 דמבלובסקי יעלו ואז הכל יסתדר.
שלא לדבר על כך ששחקני קאדיס בלי אוויר מדקה 15.

הפנדל הזה רלוונטי גם אם ננצח 7:0 בסוף. אין שום קשר בין הדברים.

מה בדיוק המשמעות שלו אם תנצחו?

יוסי אתה באמת מאמין שהvar היה משנה את ההחלטה (בוא נצא מנקודת הנחה שזה היה בפנים)? לי אין ספק שלא.

אבל יש מצבים מאוד ברורים מתי לואר מותר להתערב (ממה שאני זוכר):

1. כרטיס אדום
  2. פנדל
  3. נבדל

בכל המקרי האחרים הואר מנוע מלהתערב. גם אם רואים שזו עבירה של צהוב והשופט לא שרק הם לא יכולים להתערב. והמצב זהה גם באנגליה.

אם היה ברור בודאות שהעבירה הייתה בתוך הרחבה והואר לא היה מתערב אז אכן זה היה ביזיון כפול.

אם העבירה הייתה מתחילה מטר בתוך הרחבה, כלומר בלי שום ספק שזה פנדל (ולא, התמונות שמשה שם לא מוכיחות כלום לצערי) אז הואר היה חייב לפחות לקרוא לשופט ולעדכן אותו.
אולי זה לא היה קורה כי ספרד וזה… אבל זה מה שהיה צריך לקרות.

א. שהשיפוט בספרד ממשיך להיות ביזיון בקנה מידה תנ"כי.
אז מדברים על זה. לפעמים אפילו “רק” כדי להוציא אוויר.
מה המשמעות לדבר על החטאות של שחקנים, אם מנצחים? מה המשמעות לדבר על הפסדים, אם זוכים באליפות? למה מדברים בכלל על משחקים, אם עוד כמה שנים לא נזכור אותם בכלל?
ב. מי אמר שננצח?
ג. יש לך קטע די קבוע לבוא ולהוריד מתלונות של אוהדי ברצלונה על שיפוט, כאילו שזה לא רלוונטי, ואיכשהו תמיד אתה נשמע מופתע מזה שמפריע לאוהדים ששופט טועה לרעתם.

image

https://twitter.com/i/status/1568648528645300228

פנדל ברור מצטער.

אייל אתה צריך לשאול את עצמך הפוך . בוא תדמיין שזה באלדה תופס כך שחקן של קאדיס והשופט לא שורק ואנחנו מנצחים אחרי…

לא צריך לשאול. יודע את התשובה.

השיפוט בספרד בעייתי.
היה פנדל, לא אומר שלא, פשוט נראלי שאתם מתרגשים מזה מוקדם מדיי. איך אני יודע שתנצחו? דיי פשוט, קאדיס לא ברמה שלכם גם כשאתם עם ההרכב הבינוני הזה. יש לכם שני שחקני התקפה קריטיים על הספסל ועוד קשר על. גם רבע שעה יספיקו להם לאיזה שני שערים.