הסכסוך הישראלי פלסטיני

התשובה שברורה לך מתקיימת רק בתנאים מסויים.
נגיד שלא היו מוסלמים בישראל או אם לא מתייחסים להשלכות ותגובה צפוייה של העולם.

במצב הנוכחי לא מאוד סביר שזה סנריו סביר.

מעבר לזה אני לגמרי מסכים איתך.
זוית קצת אחרת-
העולם המוסלמי כבר היה בעבר מספיק מאורגן כדי לזהות את היהודים שחיים במדינה שלהם, לסמן אותם ולגבות מהם מיסים נוספים… לא נראה לי שהיה קשה להם (בסביבה יותר מודרנית) לשים גדרות מסביב לשכונות שלהם ולהמציא את הגטאות בעצמם.

גם הגרמנים תמיד דאגו להשאיר תמיד מספר יהודים שיעשו להם את העבודה השחורה, הם אומנם גם אותם הרגו בסופו של דבר, אבל תמיד היה “קאפו”

דרך אגב, אני לא גם לא מזכיר את הגיהאד האיסלמי שאפילו חמאס טוענים שהם קיצונים מהם… עליהם בכלל אני לא מדבר…

זה בדיוק מה שכתבתי, איראן זה משהו אחר. אבל אני לא מכניס את החמאס לדרגה שלהם.

איראן היא גם לא מדינה ערבית for what it’s worth.

ערבית לא, אבל אנחנו מדברים על האידיולוגיה המשותפת עם חמאס, הג’יהאד ודאעש.

מי שמבולבל מכך שההשוואה בין חמאס לנאצים היא הזויה כנראה לא מבין מה הייתה השואה. היקף הזוועות שהנאצים ביצעו ביבשת שלמה במהלך כמה שנים לא דומה בשום דבר למה שקרה בישראל ב7.10. אני כמעט מזדעזע מזה שאני צריך לכתוב את זה. גימיק מפגר שהתחיל בחמאס זה דעאש והמשיך בחמאס זה נאצים. הזוי שזה תפס בישראל…

כל הדיון כאילו יש דבר כזה “מוסר” שאפשר למדוד אותו ולהשוות אותו במנותק ליכולות הוא דיון כל כך אמורפי וחסר היגיון פנימי… אני חושב שהירוק של הדשא יותר ירוק מהירוק של התלתן…

אני מניח שלא התכוונת להיות דמגוג אבל זו שאלה דמגוגית. אין לי שום דרך לענות על השאלה שלך והיא גם חסרת חשיבות בעיניי והסברתי למה.

יהודי הפך להיות הילד כאפות של העולם, הוא מקבל כאפה מכל הילדים והדבר היחיד שנשאר לו זה דיון איזה כאפה הייתה יותר חזקה/נחמדה (לא נשארתי לעקוב על מה הויכוח)

אתה מבין ששתי הסיבות היחידות לזה הם:
א. אין להם את היכולות האלה.
ב. הם היו הורגים אותך במקום ומתעללים בגופה, לא היו לוקחים למחנות בשביל להאכיל אותך ואז להרוג אותך (אם זה לא לצורך עסקה, כי אין להם את היכולות , ונתנו להם דרך גאונית לשחרר מחבלים)

במובן מסויים האידאולוגיה הערבית יותר מסוכנת מהנאצית בהרבה מכמה סיבות:

1. גרמניה עובדתית לקחה אחורה מהטירוף שהייתה בו. אני חושב שבמזרח התיכון להודות בטעות זה ממצא נדיר מאד
  2. בסוף גרמניה היא מדינה אחת באירופה שחטפה סיבוב לתרופה מוגדרת. מול הפלסטינים, לעומת זאת, יש סכסוך הרבה יותר ארוך ועמוק. למעשה התקווה שלנו היא השלמה מצידם - משהו די פסימי לשאוף אליו. זה גם אומר שברגע שיהיה להם פתח לצאת החוצה מההשלמה לכיוון חזרה להשמדה - יתכן מאד והם יעשו זאת
  3. הנאצים לא נסעו לאמריקה, התרבו, והשפיעו על הפוליטיקאים

אז בעצם חזרנו ל-''זה בגלל הכיבוש".

מה? איך הגעת לזה? מי דיבר על כיבוש?

זאת הדרך היחידה שהצלחתי למצוא הגיון בדברייך שמה שקרה ביום הארור הזה לא דומה למה שהנאצים עשו.

תמיד טענתי שכל המסעות האלה לפולין הם סתם קשקוש ושהם לא באמת מלמדים שום דבר

אתה ממשיך להתבלבל בין יכולות לכוונה

היקף הזוועה של הנאצים זה תוצאה ישירה של היכולת הצבאית הכלכלית והאנושית שהיתה להם בפרוץ מלחמת העולם השניה. לחמאס אין את היכולות האלו, לכן הוא מוגבל באופן יחסי.

נעשה איתך תרגיל מחשבתי. כי הקודם כנראה לא עבד…

ביקום מקביל, גרמניה הנאצית של שנות השלושים והארבעים היה לה כח צבאי וכלכלי כמו חמאס, בעיקרון לא היה להם חיל אויר ארטילריה ושיריון וכמות הצבא שהיה להם זה משהו כמו 100 אלף חילים. אתה חושב שהם היו מצליחים ליישם את האידואלגיה שלהם ולכבוש חצי עולם?

אותם אנשים אותה אידולוגיה אם אותם כונות, הכל אותו דבר מלבד היכולות .
כמובן שלא, הם במקרה הכי גרוע היו מקימים את הרוע שלהם בתחומי גרמניה וכנראה נבלמים ע"י העולם כי לא היה לו בעיה להתמודד איתם.

אתה צודק בנקודה אחת, התנועה הנאצית ראתה את עצמה בתור המובילה ולמעשה מונופול של האידולוגיה הרצחנית שלה וחמאס רואה בעצמו רק חוליה אחת בתור שרשרת של אידולוגיה גידהיאסטית מוסלמית.

אני יכול להסכים איתך שחמאס בעצמו לא שואף להשתלט על העולם והמטרה המידית שלו זה חיסול המדינה היהודית בכל שטח של מדינת ישראל.

לגבי מי יותר אכזר, זה ברמה של “pick your poison”"

אז טוב שלא הלכתי.

נראה לי שמישהו פה צריך שיעור על הקשר בין הנאצים וה"פלסטינים".

זה לא נבע מחרטה או הכונות הטובות של הגרמנים אחרי סוף מלחמת העולם השניה, זה נבע מזה שבעלות הברית כפו עליהם קודם כל בכח ובצורה מאוד אבל מאוד אלימה לשנות את דרכם, במיוחד הרוסים.

אחרי שהם הפסידו ונכנעו בעלות הברית גם דאגו לעשות להם תוכנית הבראה בשם “תוכנית מרשל”

צודק כמובן. לא הרבה שנים אחרי וכבר לא נשארו גרמנים שחשבו שכדאי לחזור אחורה. לכן הם (ויפן) כן המשיכו הלאה. עזוב פלסטינים, זה לא משהו שאפשר להגיד אפילו על המצרים והירדנים. וכבר עברו הרבה יותר שנים ממה שזה לקח לגרמניה

זה בין היתר, מה שמכשיל אותם מלקבל מדינה. בן גוריון עבד בשיטת “מרביצים לך תברח נותנים לך תיקח” ולכן הוא קפץ על ההזדמנות הראשונה שניתנה לו להקים מדינה, אפילו שתוכנית החלוקה היתה ברמה של התאבדות אם הפלשתינים והעולם הערבי היה מקבל אותה. הוא ידע שלא תהיה הצעה יותר טובה מזו.

הפלשתינים, עובדים בשיטת “הכל או כלום” ולכן אין להם מדינה.

אם בן גוריון היה פלשתיני מזמן היה להם מדינה כי לו היה “שכל” להבין שאין הזדמנות שניה בדברים כאלו.

למרות שלפלשתינים היה יותר מהזדמנות אחת לקבל מדינה. אבל זה אוף טופיק

אני לא חושב שמה שמעניין אותם יותר מכל הוא שתיהיה להם מדינה. הם מתנהגים כמו מי שרוצים שליהודים לא תיהיה בלי קשר לאם הם תחת עבדאללה, לבנון או מצרים.

להערכתם מתישהו, גם אם זה יקח כמה עשורים - מדינת ישראל תחדל מלהתקיים. פשוט כי קשה להיות עשרה מיליון שמוקפים במיליארד. עד אז עדיף להם לחכות בלי להסכים לכלום. בינתיים מאיימים על ישראל בכל החזיתות. פעם מצרים וירדן, היום איראן ושותפותיה למעשה. בזירה הבינלאומית גם תותים, זוכים בתמיכת המערב לאט לאט. הסיפוח הזוחל של הגדה בתרחיש מסויים אף הוא יכול לשחק לטובתם כי הם עשויים לדרוש אזרחות.

מוסלמים רואים בשטח מדינת ישראל בתור שטח אדמה של החליפה המוסלמית. לכן הם מעולם לא יקבלו נוכחות של יהודים פה בתור מדינה עצמאית.

אבל זה יותר מורכב מזה, אני התכונתי שאם היה להם מנהיג בן גוריוני כמו שלנו היה, (בן גוריון הוא ללא ספק ראש ממשלה הכי טוב ואחד שיכול ללמד הרבה מה זה מנהיגות) הוא היה מבין לבד שתוכנית החלוקה זה צעד ראשון להשמדת ישראל, כי אין סיכוי שמדינת ישראל היתה יכולה להתקיים לאורך זמן בגבולות של החלוקה.

אבל לא היה להם אחד כזה והם לא מסוגלים להגיע להכרעה כזו. זה הטרגדיה שלהם והנכבה שלהם.

מה שחמאס עשו אני בטוח שקרה 1,000 פעם על ידי עמים שונים בתקופה ישנה יותר של העולם (אימפריה רומית, ברברים וכו’…). כובשים שטח, אונסים ורוצחים כל מי שהם רואים וממשיכים הלאה… יש סיבה שכל העמים האלו לא זכורים כמו הנאצים וזה לא רק זה שזה קרה לפני יותר זמן.