הסכסוך הישראלי פלסטיני

אני חושב שזה די ברור שהיתה התרעה לפני. כל ההכנות ומטוס של ראש ממשלה שממריע פתאום (מניח שהוא עזב בשביל למנוע מהם פגיעה בו)

בקיצור זה אותו שטיק שהם עשו בנקמה על סולמיאיני.

הערתי את אשתי ואמרתי לה שבעוד איזה 7 שעות יהיו אזעקות כי איראן ירתה עלינו כטבמים… היא שאלה באיזה שעה תהיה האזעקה. אמרתי שאני לא יודע. הבת האמצעית שלי שמעה את השיחה. אמרתי לה שתמשיך לישון כי יש עוד זמן😁

נשמע מאוד… ישראלי.

עכשיו דיווחים גם על טילי שיוט, אלו מהירים יותר, שעתיים שלוש

להעיר אותה שוב?

חחחחחח לא לא, חס וחלילה. לא מעירים אדם ישן אף פעם!!

הגיוני שברגע שהם יתקרבו, חיזבאללה וכוחות פרוקסי נוספים יפתחו במתקפת טילים ואז פתאום יהיה קשה יותר ליירט.

אבל נחכה לראות.

ולכן יש דיווחים על תקיפת עשרות מטרות בלבנון עכשיו.

הטריק זה לא לתת שבירה קטנה לפני החופה?

את האמת אני אגיד לך - אין לי מושג אם היתה שם בכלל כוס בפנים. הגיע מוכן לחופה. רוצה לומר - יתכן ודרכתי על פסל נייר כסף בצורה של כוס.

מזל טוב @Paco-Pavon :partying_face:

מעניין אם חמאס ינסה גם לתקוף. אני מניח שנשארו לו כמה רקטות ארוכות טווח…

הנה הסנילי קושר לנו שוב את הידיים… אל תבלבלו לי במוח על העזרה הצבאית. הברית הצבאית של ארה"ב ישראל גדולה מכל נשיא או מכל מפלגה בארה"ב. לא ביידן ולא טראמפ מחליטים עליה, כי האינטרסים האמריקאים הם שתהיה ישראל חזקה במרכז המזרח התיכון.

זה לא לקח הרבה זמן, כמה צפוי.

איראן בגדול פתחה במלחמה על ישראל לפני כמה שעות, ולפי ביידן המקסימום שמותר לנו לעשות זה הגנה.

התקשורת הישראלית כמובן משתפכת על העזרה החסרת תקדים. בפועל אם הדיווחים האלו נכונים זו תקיעת סכין בגב.

רפובליקת בננות. ביידן גם יגיד לנו מתי לחרבן…

כל התפיסה הנרפית והמביכה הדמוקרטית-ביידנית, בסקרינשוט אחד.

בחיי שאני לא מצליח להבין איך זה שגדולי המוחות והאומה הגדולה ביותר בעולם, לא מצליחה להבין גם אחרי כמעט 100 שנה של מעורבות באיזור, שגישה כזאת של “הימנעות מאלימות” - מובילה בטווח הארוך רק להרבה יותר דם ואלימות.

האמא של חיבוקי הדב. כנראה שלא יכולנו ליירט בהצלחה כזו את המתקפה הזו לבד, אבל מדינה אשכרה פתחה מולנו במלחמה הלילה ואנחנו לא מורשים להגיב ע״י נשיא ארה״ב. איזה שפל עצום. איזה נזק אסטרטגי בלתי מחיק. ביידן חתם היום על מותם של אלפי ישראלים, ואני כנראה מגזים למטה. רק לא ברור מתי.

בצד הויזוזאלי/סמלי: בתוך חצי שנה, ציר ההתנגדות קיבל תמונות של מחברים משוטטים בתוך קיבוצים ומעלים אותם באש, טנדרים של נוחבה ברחובות ערי ובכבישי ישראל, ותמונות טילים מעל ״אל אקצא״ (!). זה מופרע לחלוטין. את המחיר משלמים רק העזתיים שמעניינים לחמינאי את הביצה (סלחו לי אבל הפליקים העדינים לחיזבאללה לא נחשבים). מי שחושב שאין לזה השפעה על המוטיבציה של מי שרוצה להשמיד אותנו ועל אמונתו שזה אפשרי - צפויות עוד הרבה הפתעות לא נעימות.

@whykds הפייסנות בכל מחיר של אובאמה/ביידן ותוצאותיה - במלוא תפארתן. אני כבר לא חושב שאפשר להתכחש שבוחן המציאות לקוי ושקריאת התמריצים שבורה לחלוטין, גם בהקשרי חמאס וגם בהקשרים אזוריים רחבים. נוויל צ׳מברליין של המזה״ת (וגם מול פוטין, אבל נתמקד באסון אחד כרגע).

אחד הדברים שהכי הזויים בעיניי זה שאתמול לאורך כל הערב והלילה התשקורת הישראלית, ובראשם ערוץ 12 ההזוי, לא הפסיקו להגיד “אמרנו לכם” בהקשר של ביידן, ושמה היינו עושים בלי ה"ידיד אמת" הזה.

צריך להיות מטומטם רציני כדי לא לראות שביידן הופך את ישראל לחלשה ובעצם בימים אלו מאפשר הלכה למעשה לאיראן להפוך למעצמה גרעינית עולמית.

אולי אני קצת לא אדייק בפרטים, אבל זה לא אמור להפריע למסר.
בנאום של טרמפ לפני כ4 שנים, הוא סיפר על העימותים עם איראן לאחל חיסול סולימני.
הוא סיפר איך האיראנים היו זקוקים לאיזו תמונה כדי להציג את עצמם כחזקים מול העם ולכן עשו הצגה תקשורתית שלמה שכל מטרתה הייתה להראות שהם החזירו לאמריקאים מבלי באמת לעשות זאת.
לא פסול בכלל שזה מה שקרה הלילה.

נשאלת השאלה, מה עכשיו?
לישראל יש מספר דרכים להגיב:

1. לתקוך בעוצמה באיראן ולהסתכן בכניסה שלה למערכה.
  2. להמשיך בתגובה סימבולית.
  3. להבליג, ולנצל את התמיכה המחודשת כדי להשיג מטרות ברפיח ולבנון.

כדי לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר, צריך כמובן לדעת הרבה יותר ממה שידוע לנו.

בעיני, את התקיפה שלנו היינו צריכים לעשות כשהכטבמים עוד באוויר. זמן היה לנו.
כעת הכל מסובך יותר. במבט ראשון בהחלט אנחנו צריכים להחזיר את ההרתעה, להציג משוואה של טיל תמורת טיל וכטב"מ תמורת כטב"מ, כאשר עליונות ההגנה האווירית שלנו תגרום להם לפחד ממשוואה שכזו (כדי להציג לעולם הוגנות אפשר לשלוח טיל אחד פחות שיסמל את התקיפה ליד השגרירות האיראנית, הם ירו 336 ואנחנו 335 כזה).

מצד שני, אולי אפשר לרתום את התמיכה העולמית שזכינו לה הלילה לפעולות שעד כה לא יכולנו לעשות ברפיח ולבנון. פעולות שכנראה יועילו לנו הרבה יותר (שוב, צריך הרבה יותר מידע, יכול להיות שהרבה יותר נחוץ לנו להשמיד מטרה באיראן או שהתמיכה העולמית הזו לא משנה שום דבר במציאות). הרי יכול להיות שלנצל את הלגיטימציה כדי לתקוף בביירות יועיל לנו יותר.

קשה לי לדבר בביטחון מוחלט בלי מידע שלא נמצא אצלי. כמובן שאסור להבליג על תקיפה שכזו, אבל בינינו, לא חושב שזה אמור לשנות לנו מאיפה הגיעה התקיפה האיראנית, אם מאיראן עצמה או שמא מאחד הפרוקסים שלה. איראן מעורבת במלחמה כבר זמן רב.
צריך לחשוב מה יעשה את ההשפעה הטובה ביותר עבורינו. לאחרונה למשל נראה שלבנון קרובה למלחמת אזרחים, אולי עדיף לנו לנצל את התמיכה כדי ללחוץ דווקא על הנקודה הזו?
אולי זה גם בדיוק מה שהאירנים מנסים למנוע, מנסים לגרום לנו להתבלבל וללחוץ על נקודות שונות מאלה שהתכוונו ללחוץ עליהן?

אני מציע שישראל לא תתקוף בחזרה באיראן אלא רק תעשה ׳צעד הגנתי׳ כמו שהאיראנים עשו הלילה.