הסכסוך הישראלי פלסטיני

בנתיים חמאס חזר לירות רקטות לשדרות הפלסטינים חוגגים בים כאילו זה בית זונות בזמן שחוף זיקים סגור וחוץ מפעילות בטש מורחבת אין שום דבר בעזה.

אם ביבי לא מסוגל להביא את רפיח ולא בעוד 25 שנה… אז שיעשה עיסקה או ילך לבחירות. אי אפשר גם וגם.

https://x.com/avigdorliberman/status/1781349703008788598?s=46&t=zIg-ui0jNqq0BRpwLFLNTg

@whykds - בהנחה (הדי מרחיקת לכת) שכל זה נכון - מבסוט?

עכשיו באים? אני בעד שזו תהיה המדיניות המוצהרת של ישראל, אבל הנזק כבר די נעשה במערכה הזו וזה עשוי להתפרש כמו כניעה שלנו. תלוי בדיל המלא כולל מה קורה עם הפלסטינאים. נורמליזציה עם סעודיה - ברור שכן. גרעין סעודי - זה כבר נושא אחר, קצת קשה לי להעריך. הנקודה של ליברמן רחוקה מלהיות משהו שאפשר לזלזל בו (מצד שני, זה כנראה יקרה גם ככה מתישהו ועדיף שבחסות האמריקאים מאשר הרוסים).

כמו כן, אל תטעה לחשוב שאני מעריץ גדול של הסעודים. מהמר שהם במוקדם או במאוחר ינרמלו גם עם איראן.

מדברים על פעולה ברפיח זה מתחיל להיות רציני ופתאום הפלא ופלא חמאס מתחיל להכנס ללחץ

https://twitter.com/IntelliTimes/status/1783141544494555450

איזה הפתעה. זה בטח גם צירוף מקרים שבכיר חמאס התראין היום ואמר שהם מוכנים להתפשר על יחס בין אסירים לשבוים…

האמת, נפלא מבינתי איך עדיין יש אנשים מסתובבים בינינו שטוענים ששיטת הלחץ הצבאי לא הביאה תוצאות ולכן צריך לעבור לשיטות אחרות. המציאות באופן כל-כך מובהק הפוכה לחלוטין. זה מדהים איך שוב ושוב ושוב תפיסת העולם של יפות הנפש פשוט לא נותנת לעובדות לבלבל אותם.

אז היום מטה משפחות החטופים פרסם תמונה שסינואר מסתובב בחוץ וכמובן הוציא גינוי לביבי, רק שהתברר שהתמונה היא מ2017 ובעצם הם נפלו לפייק.

לא באמת ציפיתי שיתנצלו אבל לפחות שישבו בשקט ויבינו את הפאדיחה, אבל לא, הם מודים שהתמונה פייק אבל טוענים שיש להם מידע מודיעיני מהימן שסינוואר אכן יצא החוצה.

כן בטח, חבל שהמידע המודיעיני לא יודע לספר להם איפה היקירים שלהם.

אין בור של שופכין שהוא לא ירד לתוכו . “יתכן שלא הוכתבו ע"י השובים של חמאס”

הסקופ הבא “יתכן שמחבלי חמאס לא חטפו אותו וברוב טובם ניתחו אותו והצילו את חיים שלהם”

אני כבר לא מדבר שהוא משתף פעולה עם סרטון תעמולה של חמאס.

רק תבינו למה הבית הלבן כל כך אוהב אותו…

אם רק היינו מסכימים לפתרון שתי המדינות :sob: :sob:

המציאות מאוד מורכבת וקשה מאוד לדעת באופן סיבתי מה גורם למה…

מה שחשוב לציין זה שלצד הטענה שהלחץ הצבאי הביא לשחרור חטופים בעסקה הקודמת, הוא הביא גם למותם של חטופים רבים (לפחות לפי ההשערות כי שקיפות לחלוטין לא קיימת).

בנוסף חשוב לציין שאף אחד מהחטופים (למעט 3) לא שוחררו אך ורק בעזרת לחץ צבאי. רוב מוחלט של המשוחררים הגיעו בעסקה.

ודבר אחרון, אם הממשלה באמת מאמינה שרק לחץ צבאי יביא לעסקה למה הם לא הפעילו את הלחץ הצבאי? למה הדשדוש הזה? למה לא עבדו עם תכנית כיבוש כוללנית? למה גררו חצי שנה?

המציאות ליאור לא קשה ומורכבת כמו שאתה מנסה לעשות ממנה. אני מבין שקשה להודות אבל זה מה שקרה

התחילו להקים אוהלים לפינוי של תושבים מרפיח

אחד העיתונים החשובים בעולפ פירסם וול סטריט גורנל או שם דומה פירסם את זה כולל תמונות

יצאו הדלפות על הכנות וכנראה חמאס ראה תזוזות כוחות לעבר רפיח

ארהב התחילה להשמע יותר פתוחה לגבי מבצע ברפיח

באותו רגע ובאותו יום בצירוף מקרים ממש מדהים, בכיר חמאס יצא והתראיין שחמאס מוכן להתפשר על כמות המחבלים שיתשחררו כמה שעות אחרי זה בכיר חמאס אחר יצא והתחיל לבלבל במח שחמאס אולי בעתיד יכיר במדינת ישראל בגבולות 67 (עזוב שהוא הציב בזה תנאי לקבלת 7 מיליון פליטים פלסטינים לישראל)

כמה ימים אחרי זה המצרים בפאניקה מוחלטת שלחו משלחת בראשות ראש המודיעין המצרי להתחנן שישראל לא תכנס לרפיח.

אם אתה חושב שכל הדברים האלו לא קראו בגלל לחץ צבאי (קטן ועלוב ככל שהיה) יש לי עוקץ ניגרי למכור לך תפנה אלי לפרטי. אני רוצה למכור לך אי ניגרי הצעה של פעם בחיים חבר! לא תתחרט על זה :joy:

זה שחטופים הגיעו בעיסקה לא אומר שלא היה לחץ צבאי, עיסקה (עיסקה הקודמת היתה טובה לישראל, מודה שטעיתי לגביה) זה התוצאה של לחץ צבאי.

עכשיו בוא נלך לכיון האחר, במשך שבועות סינואר וחמאס מסרבים לכל הצעה, בצירוף מקרים גם גדול, זה הגיע בשילוב של כל ההפגנות החסרות אחריות של “עכשיו עכשיו עכשיו”

גם צירוף מקרים?

ואל תגיד לי שביבי חסם עיסקה, אפילו האמריקאים ששונאים את ביבי כמוך, אומרים במפורש שחמאס לבדו הוא היחיד שמהווה מכשול. זה לא נתון אפילו לויכוח.

זה שאלה טובה מאוד. אני גם שואל אותה, זה עוד מחדל של ממשלת הכישלון בשיתוף הדרג הצבאי הכושל שלנו.

אבל אנחנו כעת בצומת דרכים חשוב מאוד, לצערי אני מאמין שביבי יכשל גם בזה. קבלת עיסקה מופקרת שתסיים את המלחמה ותקרב את השביעי לאוקטובר הבא או רפיח והכרעה היסטורית של חמאס.

ביידן יזכר לדיראון עולם בתור זה שזרק לאוטובוס את העם היהודי בשביל מישיגן. ומה שעצוב ומצחיק באותו דבר זה שהוא יפסיד בכל מקרה. ימח שימו וזיכרו.

משה בוא לא נתווכח ונישאר עם ההסכמה שיש 2 אפשרויות:

1. לכבוש את הרצועה ולשחרר צבאית או בהסכמים את החטופים (חלק ימותו תוך כדי)

2. לנהל מו"מ ולמלא את דרישות חמאס לשחרור החטופים (ולהתמודד אחר כך עם עזה)

ממשלת נתניהו כרגיל לא עשתה לא את זה ולא את זה.

אם שחרור החטופים לוקח יותר מחצי שנה זה כישלון.

אין פה שום ויכוח, יש מציאות.

תסיים את המלחמה תצא מעזה לגמרי ותשחרר אלפי מחבלים זה להזמין שביעי לאוקטובר הדור הבא. אני לא מתוכח זה מה שיקרה. אנחנו במצב שאנחנו נמצאים בין היתר בגלל עיסקת שליט. אז מה יקרה שישחררו לגדה עוד אלפי מחבלים שאפילו יהיו יותר מסוכנים מהעיסקה ההיא? לא צריך להיות גאון צבאי כדי להבין מה יקרה.

אתה לא יכול להתמודד אחרי זה עם עזה, כי כל עיסקה שתעשה עכשיו, מדינת ישראל תהיה חייבת לתת ערבויות בינלאומיות לזה שהיא לא תחזור למלחמה או למדיניות של סיכולים. סינואר לא יסכים לשחרר חטוף אחד בלי חסינות וערבות לסיום מלחמה.

גם אם יאיר לפיד יהיה ראש ממשלה או גנץ הוא יצטרך לעמוד בהתחיביות האלו. זהו חמאס ניצח.

אני מסכים במאה אחוז אם סעיף אחד. זה כישלון שלבדו מצדיק ועדת חקירה והדחה של ביבי.

פה אתה צודק לא במאה אחוז אלא באלף אחוזים.

אין דבר כזה

תבדוק את עיסקת שליט, נתנו ערבויות שלא נחזור למדיניות של סיכולים נגדם .

את המשוחררים של העיסקה הקודמת היה אותו דבר. היה איזה מחבל ששחררנו שתפסו אותו זורק אבנים על חילים ביריחו ושיחררו אותו בגלל זה

אתה חושב שסינואר ישחרר את כל החטופים בלי לקבל ערבויות על זה? הוא בטח לא יסכים לשחרר את כולם. אתה בטח לא מוכן להשאיר מן הסתם חלק מהחטופים בעזה שישארו להיות אפוד המגן שלו. אני מניח.

אין לאף ישות בעולם חסינות מפני מלחמה. גם אם תחתום על ערבויות אתה בקלות יכול לטעון שהצד השני לא עמד בהתחייבויותיו…

סינואר באופן אישי יכול להעיד על זה שיש כזה דבר חבר.

מן הסתם, אתה יכול לחזור לסיכול אם באופן אקטיבי הם חוזרים למלחמה נגדך. אבל אז אתה צריך להוכיח את זה.

בקיצור אחרי שהם יתחילו לחזור לעשות או לתכנן טרור נגדך אתה תוכל לחסל אותם.

זה ההבדל בין מדינה ריבונית כמו ישראל ובמיוחד ישראל לארגון חמאס. על ישראל יש שרשראות של בלימה מדינית שמגבילה אותה. חמאס לא.

אני לא מדבר על סיכולים אלא על משהו הרבה יותר גדול… אני גם לא צריך להוכיח כלום כדי להצדיק את עצמי. למדינה יש זכות בסיסית להגנה עצמית ואם חמאס מהווה איום אין שוב ערבות בינלאומית שתאפשר לו להמשיך לאיים.

יש לי בעיה מאוד גדולה עם מושגים אמורפיים ויש לי בעיה מאוד גדולה שמשחקים בחיי אדם על בסיס אותם מושגים אמורפיים.

בינתיים התחילו לדבר על איזה ניצחון אסטרטגי יהיה לעשות עסקה על 30 חטופים וסיום המלחמה ונורמליזציה עם סעודיה.

הזייה.

ליאור אתה חושב שהעולם יתן לך לחזור לכבוש את עזה בשיגרה? בלי שעזה תתחיל קודם במלחמה?

אחרי שביעי באוקטובר לא נותנים לך לסיים את העבודה אז אתה חושב שיתנו לך אז?

ואני לא מדבר על מצב שאם היה שם כוח בינלאומי או ערבי שיסבך את אפשרות של התגובה.

שלא לדבר שלדעתי, עזה עכשיו לא תהוה איום צבאי בשנים הקרובות, האיום יעבור לגדה לבנון ואיראן.

באופן פרודקלסי לעבור לגור בעוטף עזה זה המקום הכי בטוח היום.

משה תגדיר אופרטיבית:

“העולם”
“יתן לך”

לא מנהלים מדינה על בסיס מילים אמורפיות.