הסכסוך הישראלי פלסטיני

אם יש לכם שעה פנויה, ממליץ בחום לצפות
בחור אמריקאי סוקר את התפתחות הסכסוך הישראלי פלסטיני, ולקראת הסוף גם מחבר לסעודיה ולאיראן ולמלחמה הנוכחית
תמיד נחמד לראות איך מישהו מבחוץ מסתכל על האירועים, בצורה יותר נייטרלית מאיתנו באופן מובנה

ערוץ נפלא באופן כללי. בסגנון דומה, ממליץ על Caspian Report:

אין סתירה - יש בלבול בסדר הדברים. קודם חמאס ידע ש-israelis lives matter, ואז הוא ידע שלחטוף אותם זה טוב לו. כשאתה לוקח מטריה כי שמעת בתחזית שהולך לרדת גשם אתה לא גורם לגשם לרדת.

אורי, אתה מציע שנייצר בדרך כלשהי מלחמת אזרחים בעזה ובגדה? כרגע הם נלחמים בנו ולא אחד עם השני (באופן יחסי) אז אני לא ממש מבין מה אתה מציע. אתה יכול לפרט טיפה יותר מה הפיתרון לבעיה הפלסטינית?

https://x.com/i/status/1831760225088467262

יוסי יהושע מידיעות הוא הכתב הצבאי באופן יחסי הכי אובקיטיבי ואמין שאני מכיר (לא מושלם אני יודע)

מה ההבדל? איזה פיל בדיוק?

פילסטיני. וגם לו מגיעה מדינה משלו.

כתבת ש

הפיל הוא הם לא אזרחים בשום מדינה

אבל הבעיה היא לא רק איתם, הבעיה היא גם אזרחי המדינה שמגדירים עצמם פלסטינים. החלק השני באוכלוסיה הפלסטינית קיבלו אוטונומיה.

הגרמנים, שוב מוכיחים עמדה מוסרית נורמלית יותר מהשאר
https://x.com/DovGilHar/status/1831972725977657765

זה שהחמאס קיים זה אומר שהתנגדות קימת בשביל לחסל את ההתנגדות אתה צריך גם לחסל את חמאס

אור פיאלקוב :

נניח והכול עבר דרך מעבר רפיח ולא היה צורך במנהרות, אז מצריים השתינו ממקפצה ונתנו לנשק ומחבלים לזרום לעזה בניגוד להסכמים?

ניח ודרך מנהרות “לא קיימות” מצרים בעזרת שוחד העלימו עין ונתנו לנשק לזרום לעזה.עכשיו אחרי הסכם ופיקוח בינלאומי על מעבר רפיח, המנהרות יחזרו לפעילות מי יפקח על תת קרקע? ללא שליטה ישראלית?

נניח והמנהרות לא פעילות מאז 2018, למה צה״ל עשה מבצע אדיר למצוא ולהשמיד משהו שחסום בצד המצרי? צה״ל מטומטם?

אם המנהרות לא פעילות למה צה״ל עושה מאמץ אדיר להרחיב את ציר פילדלפי, להשמיד מנהרות ולקדוח לאורך הגבול ללא הפסקה?

אם המנהרות לא פעילות למה צה״ל מחק את מחנה יבנה, ברזיל ושכונות קשתה וסאלם ליד הגבול? הרמטכ״ל החליט להרוס בתים ללא צורך מבצעי?

הנה תמונה חדשה של קידוחים רצופים לאורך כל ציר פילדלפי. עשרות דרילרים שלפי הרמטכ״ל עובדים סתם על מנהרות לא פעילות שחסומות בצד המצרי
מאסנו בשקרים

https://x.com/orfialkov/status/1831908875135537584

כמו לפני המלחמה, צבא מבצע לוחמת פסיכולגית נגד העם שלו בעזרת הכתבים הצבאים. לא השתנה כלום.

מה הבעיה עם הפלסטינאים אזרחי ישראל?

סבבה אבל זה שחיסלת את חמאס לא אומר שחיסלת את ההתנגדות. אני טוען שכדי לחסל את ההתנגדות לא מספיק רק צבא. צריך יותר מזה.

זה מפתיע אותי ליאור שבן אדם חכם במיוחד כמוך לא מקבל את העובדה שההתנגדות שלהם תחוסל רק כשישראל תחדל מלהתקיים.

מה פתאום. הם רוצים שלום, ואין כזה בגלל בן גביר וסמוטריץ’.

טועה בגדול.

ההתנגדות שלהם תיפסק רק שהעם היהודי יחדול מלהתקיים.

זה כתוב במצע שלהם. לחפש יהודים בין האבנים והעצים.

חמאס זה חלק מהאחים המוסלמים.

מסכים משה. אבל אתה מדבר על חמאס. אני מדבר על ה"בלתי מעורבים" :sunglasses: שאמורים להיות מתונים.
זה מוטבע עמוק בDNA. ועדיף להבין את זה ASAP.

זה טור יחסית ישן אבל תקף להיום.

אני מציע שנפעל באמצעים דיפלומטיים ואחרים לקדם משטר ידידותי מהצד השני ו/או להפלת ארגוני הטרור. במקביל, ספרינט לזרועותיה של סעודיה והמשך מאמצים דיפלומטיים עם מדינות ערב. בנוסף, שנפרסם קבל עם ועדה הצעה, מופרכת ככל שתהיה, על תנאים שבהם נהיה מוכנים להקים מדינה פלסטינית (למשל - מדינה מפורזת עם הגליית מנהיגי חמאס וכוח אמריקאי על הקרקע). כל עוד אין כזו, הפתרון של מדינה פלסטינית יביא אסון וירחיק את סיום הסכסוך.

במילים אחרות - אני לא חושב שיש אופציות ארוכות טווח פרט לאלה שאתה הצעת (פרט להכחדת ישראל כמובן). אני חושב שדחיקת הקץ עלולה לגרום לשתיהן להיות גרועות.

אני בעיקר מיואש, הרבה בהשראת הביוגרפיה של שרון שאני קורא כעת ומתכתבת בכל כך הרבה נקודות עם המציאות הנוכחית שזה לא יאמן (החל מיום כיפור ועד תקופתו בראשות הממשלה). אני מאמין שגישתו בזמן שהיה ראש ממשלה היא הנכונה והמפוקחת ביותר, כמו גם האקטיבית ביותר פרט לאוסלו, שנקטה מי מממשלותינו. במקביל, היא לא עבדה כלל. רוב הזמן אני לא יודע מה לחשוב, וגם לא מסוגל להאמין שהפתרון של ״ניהול הסכסוך״ הוא הטוב ביותר שיש להציע (הגם שהאלטרנטיבות נראות נוראיות). נו, דיסוננס קוגניטיבי כנראה.

זה פשוט מאוד משחק סכום אפס.
אין אפשרות ששני הצדדים יתקיימו במקביל כי צד אחד קיים רק בשביל שהשני לא יתקיים.
לכן הפיתרון האקטיבי היחיד שלנו הוא צמצום הצד השני עד כדי הכרעה/מחיקה. כל דרך אחרת תוביל לתוצאה ההפוכה בדיוק, רק שתהיה רצופה בכל מיני שקרים על דיכוי, זהות לאומית, קשר שורשי לאדמה וכו’.

אז התחילו בצפון לטרגט מטרות אזרחיות ותגובת ישראל היא… כלום. למה בעצם לא לוותר על הצפון היפה עבור הלבנונים והסורים חזרה לגבולות 48 וזהו, מילא מדינת ישראל לא מעוניינת להגן על אזרחיה אז זה סתם מאבק דפוק לבזבז אנרגיה על חלקי קרקע לא מיושבים.