הסכסוך הישראלי פלסטיני

הייתי מוסיף לזה שכאקט הגנתי יצטרכו לפעול בצורה התקפית.
בסוף יש פה עם שלא רוצה כלום חוץ מלחסל את ישראל ולהרוג יהודים.

ביום שאחרי הם יורים עלינו איזה טילון קטן (ממליץ על הפסק זמן נוגט החדש, אגב) מעזה - אתה מגיב עם מלחמה שאורכה שנה? לא? מזל טוב - אתה (לא אתה ספציפית, אורי) ‘מנהל את הסכסוך’.

יש לפנינו שנים של ניהול סכסוך כזה והגיע הזמן שנפנים את זה. גם הדיון סביב החטופים ופילדלפי צריך להתנהל בפרספקטיבה הזו (אין זאת בכדי לטעון שניתן יהיה לחזור לפילדלפי מתי שבא לנו אחרי שחרורם - אני לא חושב כך).

לא בטוח שהבנתי את כוונת המשורר.

אומרים הרבה שלא נחזור לניהול הסכסוך וזה מה שהמית עלינו אסון - אבל למעשה אין בדיוק דבר כזה. כל דבר שהוא לא 0 או 100 הוא ניהול הסכסוך.

“בכירים אמריקנים אמרו ל"וול סטריט ג’ורנל” כי הגרסה הבאה של מתווה העסקה לשחרור חטופים צפויה להיות מפורטת יותר מ"הצעת הגישור" שהועברה בחודש שעבר, ותכלול פרטים מדויקים יותר לגבי חילופי השבויים. רוב המתווה המוצע סוכם, לפי האמריקנים, אך חמאס נותר הצד שמסרב יותר לאשר אותו. בכירים בוושינגטון אישרו שהעסקה המוצעת מעניקה לחמאס את רוב דרישותיו, בעוד שישראל עשתה ויתורים רבים כדי להגיע לעסקה."

ynet

ההתנגדות הפלסטינית האלימה כלפי מדינת ישראל

אם למשל היית מצליח להכניע את חמאס ודומותיה אולי הייתי משתכנע…

יש רק בעיה אחת… מה עושים כל אותם מיליוני פלסטינאים בהנחה שהם עצמם לא מתאיינים? הטענה הבסיסית שלי (ושל המציאות) היא שלפלסטינאים אין ברירה אלא להתנגד.

הסורים יכלו להתקיים בלי רמת הגולן בלי שום קושי.

מה עשית עם כל הסורים? הרוסים? אני מניח שפה טמונה התשובה - זה תלוי במה שנשאר אחרי. אנרכיה ערבית מדממת? שיהנו מהריבים הפנימיים. ישות מדינית הרבה פחות עויינת? בוא נדבר. בשני המקרים כבר אין את ההתנגדות כפי שאתה מתאר אותה וכפי שהיא קיימת כיום.

וגם הפלסטינים יכולים, בקלות רבה, עם השטחים שבשליטתם כרגע. הבעיה היא של רצון ולא של יכולת. סוריה היתה איום בלי רמת הגולן והיום היא לא איום בלי רמת הגולן.

זה פשוט לא נכון…

בדומה לכל אותם מהגרים גם באירופה, הם צריכים להבין שהם לא מעל החוק, ובהתאם לתנאים שהם מקבלים במדינה עליהם לקבל את הכללים החלים על אזרחים במדינה הזאת.

כפי שקורה עם הדרוזים, הצ’רקסים וקורה עם חלק מהבדואים (גם שם קיימת בעיה). לפני שנגמר לוואטאבאוטיזם, הכלל הזה חייב להתקיים גם על הזרמים הקשורים של החברה החרדית שגם רואים עצמם אנטי ציונים.

אה, זה?
אני אוסיף לך: את זה אין שום סיכוי למוטט בשום צורה.

יש להם ברירה. יש להם הרבה ברירות.
לא חייב לרצוח אנשים חפים מפשע למשל. אפשר להפסיד אותם לצה’'ל וסתם להתבאס. אפשר לתת אותם בחינם בתור אקט של רצון טוב נניח(חחחח).

נשמע שאתה יוצא מנקודת הנחה שיש עם מי לדבר פה.

טוב, לא ממש ידעתי איפה לשים את זה, אבל נעשה כאן באמצע הדיון סוג של אתנחתא קומית (האמנם?).
מסתבר שה"ממשק" של התראות פיקוד העורף הולכות להשתנות, הם החליטו לצאת במסע פרסומי לכבוד כך - והתוצאה היא הדבר הכי קרינג’י שראיתי מזה תקופה:

• זה מתחיל באופי ההומוריסטי והמחוייך של כל הסרטון (“הגיע הזמן להגיד - שלום ולהתרעות”, אה? אה? הבנתם??), שמדבר על פאקינג טילים ופצצות שמכוונות אל הראש שלנו ושל הילדים שלנו.
  • ממשיך באופי השיווקי של הסרטון, כאילו מנסים למכור לנו את האפליקציה החדשה, וכאילו יש לנו אפשרות לבחור באפליקציה אחרת, של פיקוד העורף ב’ נניח.
  • הלאה. “שיפרנו את הביצועים, ניתן להציג עכשיו כמות גדולה יותר של התראות, של מגוון איומים” - איזה כיף, אני לא יודע מה נעשה עם כל השפע הזה.
  • כמו כן - “שינינו את הצבעים והגרפיקה של ההתראות” - אין ספק שחשוב שהעיצוב של ההתראות יהיו יותר אינגייג’ינג, שידברו וימשכו גם את הדור הצעיר.
  • והשיא: “מעכשיו ההתראות לא יכסו את המסך, אלא יופיעו לצידו” - ככה שתוכלו להמשיך לצפות בתוכניות האומללות שלכם, אליהן אתם מנסים לברוח מהקיום המסכן שלכם, בזמן שרקטות עם מאות קילוגרמים של חומר נפץ בוער ששוגרו במטרה להשמיד אתכם ואת כל היקר לכם, עושות את דרכן אליכם.

מי שאחראי לדבר הזה צריך לקבל מכות. או פרס. באמת שאני כבר לא יודע.

היה ראוי יותר לסיים ב׳שלום ולא להתרעות׳.

@Ganjo יש פה ויכוח שורשי מהי סיבת ההתנהגות של הפלסטינים (התנהגות=טרור ושנאה לישראלים)

השמאל טוען שזה בגלל הכיבוש ורק אם תיתן להם מה שהם ירצו הכל יסתדר.

הימין טוען שגם אם תיתן להם את כל הארץ ותישאר רק עם ת״א, הם יעשו מאמץ אחרון לסיים איתך כדי לקחת גם את ת״א ולא להשאיר יהודי/ישראלי אחד חי.

לכן, הדיונים פה הם קצת שיח חרשים.

או שאני ואתה לא מדברים על אותו תרחיש, או שתצטרך להסביר.

אתה לחלוטין מפספס את ההבדל… יש פיל בחדר ואתה מתעלם ממנו.

נתתי 2 אפשרויות:

1. כיבוש מלא של השטח ואזרוח תושביו
  2. היפרדות מוחלטת (עם מעבר בין עזה לגדה ורציפות טריטוריאלית)

אתה מציע אופציה שלא אפשרית:

צהל ישלוט צבאית ואוירית וימית ו-3/4 יבשתית על “פלסטין”. ל"פלסטין" לא תהיה מדינה, השטח שלה יהיה מחורר עם ישובים יהודיים ושליטה יהודית על כל המעברים והיא תורכב מ-2 חלקי ארץ נפרדים שאין בינהם חיבור. האנשים שיחיו בה, כלומר הלא יהודים, לא יהיו בעלי זכויות אזרחיות.

ראיתי את הסרטון של כרמל גת בו הוא מדקלמת טקסט שחמאס הכתיב לה. אילולא האפקטים העלובים הייתי יכול לחשוב שזה סרטון שהופק על ידי מטה המאבק להשבת החטופים. 100 אחוז אותן מנטרות.

אני שומע לאחרונה הרבה אנשים שלא מוכנים לקבל את הקביעה (הדי טריוויאלית) שההפגנות טובות לחמאס. אם לא היו מצנזרים את כל הסרטונים האלו הם היו שומעים את זה ממקור ראשון.

אתה מתבלבל… העובדה שיש לחמאס חטופים טוב לחמאס. בגלל זה הם חטפו אותם.

איפה הסתירה?

@Ganjo מחזיר אותך לפה:

אם יש שם אנרכיה ערבית מדממת כמו בסוריה של היום - הדאגה האחרונה שלהם תהיה מדינה ובוודאי שלא על ישראל לספק להם אותה. סוריה ועירק אלו מדינות שקיימות רק על המפות, תהיה בטוח שמעטים העירקים והסורים ששמחים על עצמאותם וריבונותם.

אם, להבדיל, תצמח לאומיות ערבית פרגמטית נוסח סלאם פיאד עם גב ציבורי משמעותי ונכונות לפשרות, ברור שאפשר לפתוח למסע ומתן. מה שנעדר לחלוטין מהדיכוטומיה שלך הוא שמעבר לשאלת ״מה״ צריך לענות גם על ״מתי״ - לא במובן של באילו תנאים.

אני מניח שאפשר להסכים שבתרחיש היפותטי בו החמאס שולט בגדה כמו שהוא שולט בעזה אפשר להסכים שמסע ומתן הוא לא הדרך. אני ואתה כנראה גם נסכים שאפשר וצריך לשאוף שחמאס לא יהיה הריבון בעזה כתנאי הכרחי לכל פתרון אפשרי (אני מקווה מאד, אחרת התהום בינינו עצומה). השאלה היא על האם זה תנאי מספיק, ואם לא - מה כן.

אמרו פה חברים לפניי - שום דבר לא התקרב לכמה שברה״מ (ההשוואה שלא התייחסת אליה) נראתה כאויב שלא ניתן לדמיין את העלמותו וחייבים לפתוח איתו במלחמה כוללת, רעיון שלא ניתן להעלים + אימפריה עוצמתית וכוחנית. זה קרה בסוף ובדיעבד טוב שלא היתה מלחמת עולם שלישית וגם לא פייסנות מנגד.

(חשוב לי עוד פעם להדגיש שאני ממש לא בטוח שזו הדרך קדימה. רק שהדיכוטומיה שאתה מציג היא כוזבת).

בתמונה נשק מצפון קוריאה שהעזתים “מיצרים בעצמם” כי המצרים חסמו את המנהרות

הם “שוכחים” את מה שהם בעצמם פירסמו…

בכיר אמריקני אמר בתדרוך כי חמאס דורש שחרור של מספר אסירים גדול יותר במסגרת עסקת החטופים. “חמאס הניח על השולחן דברים בעייתיים ושונים ממה שנאמר לפני כמה חודשים”, אמר הבכיר - אך טען כי “אין מדובר במכשול משמעותי”'. לדבריו, עד כה סוכמו 14 מתוך 18 סעיפי העסקה.

מדהים כנראה שהחמאס לא התגמש שהוא שומע את הצעקןת של “ביבי רוצח” “סינואר=ביבי”

פעם אחרי פעם אבל החבורה של הקפלינסטים לא תלמד לעולם

לא אכפת להם מהחטופים כל מה שמזיז אותם זה הרצון להפיל את הממשלה.