הסכסוך הישראלי פלסטיני

מעניין מה קרה לנסראללה ??

אתה חושב שהוא באזור של מכשיר אלקטרוני כלשהו? מסופקני. הוא פרנואיד ובצדק. הוא שורד ככה

חיזבאללה הוא ארגון טרור שמכיר את מדינת ישראל והיכולות שלה אולי יותר מכל ארגון אחר, ולכן ערוך ולוקח בחשבון גם חדירות גבוהה, בפרט בעולמות הטכנולוגיים. מכאן שיש לו גם דרכים מסויימות להתמודד עם היכולות האלה ולפעול בדרכים אלטרנטיביות, גם אם הן פחות נוחות ואפקטיביות מאשר דרכי הפעולה הרגילות שלו. ולא כאן המקום להרחיב.

ואם נסתכל רגע על כל הדבר הזה מהצד השני - יש פה צעד באמת יוצא דופן.

• מציג שוב, בפעם המי יודע כמה, את היכולות האדירות שיש לנו.
  • אפילו אם יש להם דרכי פעולה אחרות, זה מייצר תחושת חדירות ונרדפות אצל האויב - משגריר איראן, ועד אחרון החפ"שים.
  • מדובר במתקפה שהיא מצד אחד כמעט כירורגית - פגיעה פיזית משמעותית, כמעט בלעדית באנשי חיזבאללה ואנשי שלומם (רצים ברשתות סרטונים של אנשים שנמצאים ממש בסמוך לנתקפים, ולא נפגעים); ומצד שני פגשה את אנשי חיזבאללה בכל רחבי המדינה - בשווקים, במקומות העבודה, בחנויות ובקניונים - מה שנתן מכה פסיכולוגית אדירה ותחושת סכנה לכל לבנוני באשר הוא, ומהווה סוג של אות קין כמעט עבור החיזבאללון הממוצע. לכו תספרו אחרי זה שאתם “שומרי לבנון”.
  • כמובן, פגיעה בו-זמנית בכמויות אדירות של מחבלים - באופן מצמרר, המספרים כרגע מדברים על סביב ה-1200 נפגעים…

מעניין. יכול להיות שזהו סוג הנגישות היחיד שפותח/התאפשר עם המערכות האלה.
בנוסף, מצד אחד זה אומר שהיכולות שהיו עם מערכות הקשר הקודמות - נשמרות לעת עתה (עד כדי מה שאמרתי על הפחתת השימוש של חיזבאללה בכל מכשיר אלקטרוני). ומצד שני זה עשוי לעורר חשש של חיזבאללה (גם ברמה המערכתית וגם ברמת הפרט) להשתמש בכל דבר חדש שהגיע (ושיגיע) בחודשים האחרונים - מערכות נשק מאיראן, וכן הלאה (כידוע, אנחנו לא היחידים שהתחמשנו בעזרת הידידות שלנו בצורה מאסיבית בשנה האחרונה).

סליחה מראש על תגובה הפטריוטית והריגשית אבל יש משהו מחמם את הלב לראות את התמונה של החבורת ג’וקים הזו נופלת באמצע השוק…

חהחהחהחהחה.

אני באמת לא מבין.
יש לך ידע מבפנים שבזכותן הגעת לכל המסקנות האלה?

לא יאומן אחד מבניו של חבר הפרלמנט של לבנון מטעם חיזבאללה מת מפיבר מתפוצץ.

אבו עלי אקספרס עם הומור משובח

מילים אחרות פעיל חיזבאללה…

שילוב של היכרות עם העולמות האלה + דדוקציה.

אבל לא “חשפתי” כאן שום-דבר שלא פורסם ממילא.

לא כתבתי דבר אחד שלא ניתן לנתח/להסיק ממה שכבר פורסם בתקשורת. והרוב המוחלט של מה שכתבתי הוא בכלל ההערכה האישית שלי את האירוע, לא הסקת מסקנות.

איך אתה מצליח להעריך למשל שהביפרים האלה היו חשובים לנו מבחינה מודיעינית? איזה מידע כבר אפשר להעביר בדברים האלה? איך אתה יודע שאין לנו עוד כלים לאיסוף מידע של חיזבאללה? איך אתה יודע שאין לנו עוד אפשרויות כאלה בעתיד?
איך אתה יודע שזה הקלפים הכי טובים שלך ולא סתם צעד אופורטוניסטי?

אגב, אין בעיה שאלו השערות שלך, אבל השפה לא משאירה מקום לספק.

הביפרים תוצרת אירן לפי חדשות 12

לכשמתברר שלא הייתה כאן מכת פתיחה להתחלה ה"מלחמה", השאלה המרכזית היא מה הייתה בכלל המטרה של האירוע הזה. אני עדיין מגרד בראש ולא מבין את זה.

המספרים מטורפים יותר מ 2700 אנשים פצועים לא ידוע כמה הרוגים.

זה הישג שיהפוך לאחד הפיספוסים הכי גדולים…

לא יהיה לנו הזדמנות יותר טובה לתפוס אותם בלי המכנסיים כמו עכשיו זה הזדמנות של פעם בחיים…

אם אתה יכול לפוצץ אותם מרחוק, זה אומר שאתה יכול אכן אותם (למצוא את המיקום המדוייק שלהם). בלי להבין בדיוק איך פוצצו אותם (שגם לזה יש מגוון אפשרויות, אני כמובן לא יודע באיזו דרך בדיוק השתמשו כאן), קל יחסית להבין למה טכנולוגית אחד מוכל בשני, ולמה אחד הרבה יותר קל ליישום מהשני.
ולא צריך להיות מומחה מודיעיני כדי להבין למה יכולת איכון של כלי שנמצא צמוד לאלפי פעילי חיזבאללה היא יכולת מודיעינית קריטית ואדירה, שיכולה לסייע לך במגוון דרכים - לקראת מלחמה, תוך כדי, וגם בין מלחמות.

כאמור, גם בלי להפיק את התוכן של הביפרים, אם אתה יכול לאכן אותם עשית המון.
ואם יש לך יכולות הפקת תוכן? אז בכלל. אני לא מבין בכלל מה זה אומר ‘איזה מידע אפשר להעביר כבר’? אם לביפרים הללו לא היה שימוש חשוב, חיזבאללה לא היה טורח, רוכש, ומעביר אותם לאלפי הפעילים שלו. ואם זה חשוב לחיזבאללה - זה חשוב לנו. זה א"ב של מודיעין בפרט ותורת המלחמה בכלל.

קודם כל, גם בלי להכיר ספציפית את חיזבאללה, אפשר להניח ברמת סמך סבירה שכמות אמצעי התקשורת השונים שנמצאים ברשות כל פעיל ופעיל היא סופית וקצרה. יתרות היא חשובה, אבל היא גם יקרה ומהווה פתח נוסף לחדירות (כפי שראינו היום). לכן, הרס מוחלט ובלתי הפיך של אחד מאמצעי הקשר האלה - הוא משמעותי ביותר.
דבר שני, התייחסתי בפירוש גם לאפשרות (הכנראה וודאית) שיש לנו גם יכולות אחרות מול חיזבאללה, וציינתי בחשש שגם הן צפויות להיפגע כתוצאה מתחושת החדירות של האויב וזהירות היתר שהוא ינקוט מעכשיו.

כמובן שתמיד אפשר, ומי אם לא ישראל מוכיחה זאת פעם אחר פעם.
אבל דברים כאלה לוקחים הרבה מאוד טרחה, כסף, משאבים, ובעיקר זמן - זמן שלא בטוח שיהיה לנו לקראת המלחמה עם לבנון, ולכן אתה חייב להיות בטוח שאתה משתמש בכלי חזק כ"כ, ושלקח כ"כ הרבה זמן לפתח - באופן ובתזמון האופטימליים.
מה גם שלייצר (וגם להשתמש, במידה והאפשרות כבר קיימת) בעוד אפשרות כזאת, כשאין לך את גורם ההפתעה, זה הרבה יותר קשה.

לא כתבתי שזה הקלף הכי טוב שלנו, אבל זה ללא ספק אחד הטובים. קשה לדמיין קלף חזק יותר מכלי שצמוד לאלפי פעילי חיזבאללה, ושאתה יכול לפוצץ אותו כרצונך, בכל מקום בו הם נמצאים. לא בטוח שאפילו חיסול של כל צמרת חיזבאללה בבת-אחת, אם הייתה לנו יכולת כזאת, היא משמעותית יותר.
והחלק על בזבוז הקלפים הטובים ביותר שלנו היה בפסקה שהתייחסה גם למטרו של חמאס - שם אני מניח שאחרי שנה של מלחמה ברור לכולם שלא היו לנו קלפים טובים יותר בשרוול. בשילוב שני הדברים, והיכרות עם הנפשות הפועלות (נתניהו, דרג צבאי-בטחוני) - ההשלכה למקרה שלנו היא ברורה ומתבקשת.

איך אתה יודע? אולי זה באץ׳ של מכשירים שיוצר בסין והוחדר אליו רכיב תוכנה שגורם לו להתחמם ולהתפוצץ במקרה של אות מסויים שמשודר מאיזה מרכז שליטה?

סתם אומר, יתכן ויש הרבה אפשרויות

@EJB , התשובה שלי להכל היא שאולי ההשערות שלך נכונות, אבל אפשר למצוא הרבה חורים שאתה לא יכול לענות להם בוודאות, ולכן כמו שאמרתי השפה שלא משאירה מקום לספק קצת מפתיעה אותי.
אני לא חושב שיש למישהו פה מספיק מידע יודע כדי לתת השערות כאלה מדויקות.

לגבי השאלה למה עכשיו אם לא פותחים במלחמה - אני יכול לזרוק תאוריה - בסוף יש מישהו בין אם זה באירן או בלבנון שנתנו לו משימת רכש והספק שהוא בחר זה היה המוסד…

יכול להיות שהאדם הזה הרגיש בימים האחרונים שמתחילים לעלות עליו, וזו הייתה הזדמנות של עכשיו או לעולם לא.

יכול גם להיות שניסיון הפיגוע מהבוקר הקפיץ כמה פיוזים ולקחו החלטה מהבטן ושרפו משאב מטורף. זה היופי במדינת ישראל, אי אפשר לדעת, מדינה בדיסוננס תמידי.

עם איך שהמלחמה נוהלה בשנה האחרונה תרשה לי להניח שמדובר בצעד חסר תכלית אסטרטגית שמטרתו לכאורה כאמור ל"הרתיע" בלי להוביל להסלמה מלאה.

אם זה אכן המצב (וכך זה מרגיש), טמטום מוחלט.