הסכסוך הישראלי פלסטיני

לשרוף כזה דבר רק בשביל להרתיע, זה נורא. השאלה אם אלו פני הדברים.

עולה במוחי הפודח רעיון שכל הבלגן עם החלפת שר בטחון והכנסת סער במקום היו רעשי רקע מכוונים, לא ברור לי בתיאוריה הזו האם סער ידע או ששוב פעם יצא הטמבל, אבל מרגיש כמו עם גנץ בזמנו שהכל היה מסך ערפל. לא בחינם יומיים שלמים הם בבור בקריה. זה לא בא מהשרוול.

אני מניח שאחרי אירוע שכזה בכירי חיזבאללה ייפגשו וידונו במצב. אולי המטרה היא להוריד את כולם במכה והפיצוץ הזה הוא רק אמצעי להביא אותם להיפגש.
גם אם בכירי חיזבאללה לא ייפגשו אני מניח שהם ירדו למחתרת ותהיה הרבה תנועה שתייצר בעצמה מודיעין.
מקווה מאוד שזה שלב אחד בתוכנית שהושקע בה מחשבה רבה ולא סתם מהלך גחמתי ששורף אמצעים למיניהם.

לא יודע מה היתה המטרה , אבל תחשבו הם בשוק מוחלט עכשיו, אפילו בפאניקה.

בהנחה שהם בסופו של דבר יצאו מההלם ויגיבו, לא יהיה לנו שוב הזדמנות כזו… חייבים לנצל את זה

אם אני לא טועה לא שמעתי על שיגורים מאז הארוע בצפון זה לא מיקרי.

שוב אני חושד שדוד סם שכמובן היה בסוד העניינים, מטיל עלינו מגבלות

סתם לדוגמא, בהקשר של מה שאני אמרתי למה שאתה כתבת עכשיו. לכאורה זה זמן מושלם לתקוף, אבל מי יודע אילו עוד כלים כאלה יש לנו ליום הפקודה?
הרי אנחנו לא פחות בהלם מהלבנונים עצמם.

אנחנו לא בהלם זה הנקודה עשינו מהלך פתיחה צריכים לסיים את זה

בעוד כמה ימים או שבועות שהם יכפו עלינו מלחמה הם לא יחזרו על אותה טעות, והם יצופפו שורות בהגנה ונאכל את הלב למה לא ניצלנו את ההצלחה הטקטית .

אנחנו עוד לא יודעים מה זה, וכמה כאלה עוד יש לנו.

המערך שלהם נפגע קשה, לא מבין איך אפשר לבזבז הזדמנות פז שכזו. מדובר לפי המקורות על מאות מפקדים, לא דרג זוטר שמפעיל את הטילים שיש לו ומחכה למפקד שיביא סחורה חדשה.

אם אנחנו פותחים במלחמה עכשיו, יהיה להם את הנשק הראשוני להכאיב לנו אבל אז המערך שלהם יתערער כשהמפקדים שלהם מלקקים דם.

ישראל כבשה שער מדהים שבמסגרתו הורחק לחיזבאללה שחקן.
בתגובה במקום לעלות להתקפה ולהמשיך לכבוש, חוזרים לבונקר.

אני עדיין לא מרים ידיים, אפשר אולי להניח שרוצים לתת להם אולי לחשוב שזה נגמר ואז להפתיע אם עוד מכה, אבל אם זה יסתיים כך זה מחדל.

דברים יותר נחרצים אני יכתוב מחר בבוקר שהכל יתבהר

שקט מוחלט בצפון בשעות אלו הם משותקים…

חכה עם המסקנות, זה יכול לקחת זמן

בניגוד ל’סתם’ תקיפה, כנראה שהם צריכים לבדוק ולתחקר כדי להבין אם יש לזה שאריות שיכולות להמשיך לפגוע בהם.

ראיתי כמה דיווחים שמדברים על כך שישראל אכן תכננה להשתמש במהלך הזה לפני כניסה קרקעית, אך נאנסה להשתמש בזה עכשיו מכיוון שכמה פעילי חיזבאללה התחילו לחשוד וחששו לשרוף את הזימוניות.

אם זה נכון זה מסביר המון כי באמת שאני לא מבין אחרת למה לעשות את זה עכשיו דווקא. במובנים רבים זהו מחיר נוסף להססנות של ישראל כשנראה שיכלה להשתמש בזה בצורה אסטרטגית אילו רק פעלה מוקדם יותר.

גם אם זה נכפה, זה לא סותר שצריך לנצל את זה בשביל לכפות עליהם מלחמה.

מלחמה כוללת מולם כבר פרצה, השאלה היחידה היא מי יקבע את תנאי הפתיחה אנחנו או הם.

עוד פיצוצים בלבנון ממכשירי קשר ולא ביפרים.

מתי נכנס לשם אם לא כשאין להם איך ליצור קשר אחד עם השני מבלי לאבד אוזן?

יש דיווחים על פיצוצים של מחשבים ניידים וטלפונים ניידים מה לעזעזל קורה שם :joy:

זו מכה תודעתית עצומה, יום אחרי יום זה ענק.

השאלה אין נמנף את זה נכון.

אולי אחרי אתמול שכולם שאלו למה לא מנצלים את זה והיום הופתענו עם סבב נוסף, אולי כן יש תוכנית מאחורי הקלעים וכן ינצלו את זה למשהו.

אני מבין שהצבא ומד"א במצב כוננות מלחמה.

תגידו לי , רק לי זה נשמע הזוי שמודעין איראני פוגש איזה קשיש בן 73 תמהוני ושולח אותו לרצוח אישיות מאובטחת כמו ראש ממשלה ישראלי ?

אני מבין שדרישות הקבלה שלהם ממש נמוכות.

טוב מפה אין דרך חזרה. חיסול בלב של דאחיה של בכיר חיזבאללה באור יום.

מלחמה בפתח.

אני ימשיך לשאול למה חיכו ולא היכו בהם ישר אחרי המבצע של הביפרים

נסראללה הגיב על חיסול פואד שוכר שעד כמה שאני מבין תפקידים צבאיים, היה בכיר יותר מאשר המחוסל היום, בטבח לול תרנגולות. אל תמהר להמר על מלחמה באופן מלא, זה מאוד מאוד מאוד ברור שנסראללה לא מעוניין בכך בשום פנים ואופן ובהקשר הזה צה"ל מתנהל כרגע חכם בהעלאת רף ההסלמה (אם כי באיחור גדול מאוד של כמה חודשים טובים).

מה שכן, יש אלמנט השפלה מצטבר וייתכן שמתישהו גב הגמל יישבר.

בסוף, אני לא חושב שיהיה אירוע מתוכנן שיוביל למלחמה על מלא לאחר שנה שלמה ששני הצדדים הוכיחו מעל לכל ספק שהם לא מעוניינים בה. הדבר היחיד שיכול להוביל לכך זה אירוע לא מתוכנן של הרג המוני בשגגה בישראל או בלבנון שיוביל למצב שכבר אין ברירה.