הסכסוך הישראלי פלסטיני

לםני כמה שנים, לפני התחלת הקורונה, החמאס שלח מפיגנים לנסות לחצות את הגדר וצהל ירה והרג כמה עשרות.

אני זוכר את הכעס והזעם של השמאל הישראלי והבנלאומי. כולל קריאות להעמיד חילים לדין.

אתמול אלף מחבלים חצו את הגדר כולל עם גיפים ואף אחד לא ראה לא שמע.

יכול להיות שצבא שחושב שהוא צריך להיות הצבא המוסרי ביותר בעולם למעשה הופך להיות לצבא הכי לא מוסרי בעולם נגד האוכלסיה שלו. וזה הבעיה?

אני לא אכפת לי ממוסר יותר או ילדים פלשתינים הרוגים. אני יודע שעשו לנו באבי יאר בישראל ומקווה שעזה תהפוך לדרזדן 2.

קראו לי מפלצת כמה שתרצו. i dont give a fuck

מה שהכי מדאיג אותי הוא שזה רק סבב ראשון. הם למדו את הרעיון ולכו תדעו לאיפה זה עוד יתפתח וכמה “סבבים” עוד יהיו. אני לא מאמין במדינה שתדע לנטרל את חמאס. כרגיל נפוצץ להם כמה צינורות אחרי שכמובן התרענו עם הקש בגג כי אנחנו כאלה הומאנים ודואגים לזכויות אדם, וימכרו לנו שוב פעם שהנה עכשיו הם למדו את הלקח.

חוץ ממה שכתבו פה (בתים שנפתחים בפעם הראשונה ומוצאים בהם 5-6 גופות, המסיבה) - מאמין שיטפס עוד משמעותית ברגע שיבינו את כמות הגופות החטופות.

ה ישמור
איפה ראית את זה?
איזה דיכאון

זה התסריט הכי אופטימי.

יש לחימה בעוטף, אין בכלל מחשבה על פלישה לעזה עד שיצליחו לעצור את החארות שמסתובבים בינינו.

עושה לכאן גיחה קצרה כדי לכתוב רק את זה:

לפני כמה ימים השתמשתי בצחוק בציטוט המפורסם ההוא של צ’רצ’יל, בנוגע לאמבפה. היום, באירוניה נוראית, הוא שוב מדוייק מאין כמוהו:
“הייתה לכם בחירה בין חרפה למלחמה.
בחרתם בחרפה - וקיבלתם גם מלחמה.”

עניין של זמן עד שהמשפט הזה יהיה נכון גם לגזרה הצפונית.

ובניסוח קצת אחר, אבל קשור:
המדינה הזאת מאכילה אותנו והאכילה אותנו הרבה מרורים לאורך השנים. אם זה יוקר המחייה הבלתי נסבל, הצפיפות, הפקקים, או סתם חוסר התרבות והנימוס של האנשים.
אבל יש דבר אחד שהצדיק את הקיום שלה עד היום, למרות כל הקשיים - שהעם היהודי יכול לסמוך רק על עצמו, בדאגתו שלא יחזרו לעולם מראות של זקנות וילדים נטבחים באין מפריע.
אם המדינה הזאת לא מצליחה לדאוג אפילו לצורך האולטרה בסיסי הזה - היא איבדה כל צל של זכות קיום.

אתם אומרים שצריך לסיים את זה חיסול החמאס וכו’

נגיד שזה משהו שאפשר לבצע

קחו בחשבון, פעולה צבאית תכליתה להשיג הישג מדיני. אם הממשלה לא תגדיר מה היא רוצה ביום שאחרי ותחתור לשם, זה כנראה לא שווה הרבה.

עד עכשיו ניהלנו את הסכסוך והיו פה 15 שנה של שקט. יתכן מאד וזה הסתיים אתמול, אף אחד לא יודע. פעולה צבאית נטו היא עקרה ללא הישג מדיני כלשהו (הישג מדיני לא אומר הסכם שלום).

זה כבר לא קשור למה שאנחנו רוצים אורי. זה מעבר לזה, אחרי המבצע הזה, חמאס לא צריך להיות בשלטון. מצידי שדעאש היו.

עברנו את נקודת האל חזור, אני באמת מאמין שהם בעצמם לא הבינו כמה הצלחה הם יקבלו. זה מדהים.

צריך למוטט אותם להרוג אותם אחד אחרי השני (הנהגת חמאס) ואחרי זה המבול. להתפלפל עכשיו על איזה הישג מדיני או הסכם וכל זה, עבר הזמן של זה.

סיפרו לנו בזמנו שכיבוש עזה יעלה לנו ב400 הרוגים. עכשיו עברנו את ה600…

חלק מהחטופים הועברו לפי מה שקראתי גם לתעלות האלה, והכי קל לחאמס ‘לתלות’ את הישראלים על הגגות וככה הוא מנטרל כל רעיון של צה"ל לנסות להפגיז או לעשות פעילות תת-קרקעית. לא שאני אומר שצריך לעבור על זה בשתיקה אבל אני מניח שלוקחים דברים כאלה בחשבון.
אני עדיין לא מבין איך גם במידה שנתפסנו עם המכנסיים למטה ברמת המודיעין\הגדר הזו בשלושה מיליארד שקלים לא שווה כלום - איך לקח לצבא כל כך הרבה זמן להתחיל להגיב. להגיע למסיבה הארורה ההיא, לחלץ חלק מבני הערובה. להפגין נוכחות

אנחנו כבר על (מינימום) 600 הרוגים, עוד לא עברו יומיים, וזה לפני הכניסה הקרקעית לרצועה ולפני מערכה אפשרית גם מול חיזבאללה בצפון. יש מצב לא רע בכלל, ואני לא מאמין שאני אומר את זה, שכמות ההרוגים פה תעבור גם את יום כיפור.

כנראה המחדל הגדול בתולדות המדינה. בזמנו לפחות זה היה מול פאקינג מצרים וסוריה. כיום אנחנו מול ארגון טרור קיקיוני שחלש מאיתנו עשרות מונים, ואינספור פעמים שדחינו את ההכרעה שלו מתוך תורת הסבבים שפשוט קרסה לנו מול העיניים.

הרבה יותר חמור כי:

1. מדובר באזרחים רבים מאד, בעוד בכיפור נהרגו בעיקר חיילים. חיי אזרחים חשובים יותר, זה אמור להיות מובן מאליו. אם באירוע של ההגעה האיטית להחריד לקיבוצים מעורב גם חשש לחיי חיילים - זה ביזיון שאין כדוגמתו.
  2. איבדנו שליטה בישובים מול פלנגות של ברברים. זה לא קרה מאז מלחמת השחרור. זה בלתי נתפס. ברמה ההסברתית והמוראלית יש פה מכה איומה. הנזק ארוך הטווח יהיה עצום - איך לעזאזל מישהו יוכל לישון בשקט בנירים, בארי, ניר עוז? אפילו שנים מהיום.

באמת? לי לא היה, לא רק לי אלא לכל הדרום, ולא פעם אחת אלא פעם ב8 חודשים בממוצע אנחנו חווים מאות טילים וסגורים בבתים לשבוע-חודש. נשמע לך סביר?

בינתיים ב15 שנה האחרונות המצב הפך ממצב שחמאס זה ארגון קטן ללא אמצעים, שיהיה מאוד קל לכבוש אותו בלי גזרות ואיומים נוספים - למצב שלחמאס יש אמצעים גדולים (בכמות) וחזקים הרבה הרבה יותר ממה שהיו לו, הרבה יותר מוכן תשתית מולנו ויכול אפילו ליזום בכמה דרכים כדי לפגוע בנו, עדיין אנחנו יכולים לחסל אותו בהחלטה שלנו, בשעתיים או יומיים, אבל לאט לאט המצב עלה מכלום בגזרות הנוספות ל-חיזבאאלה גם התחמש לנו מתחת לאף עם 100,000 רקטות מדויקות, ועלה עוד למצב שלחיזבאאלה יש 100,000 כאלו ליום, כל הערבים בישראל בערים המעורבות נדלקים עי חמאס, חיזבאאלה ואיראן וביוש כנל והמצב נהיה נפיץ מיום ליום.

בסופו של יום, אין שום ברירה (אם תרצה או לא תרצה, לא אשקר - אני רוצה) מלכבוש את עזה בחזרה - איך זה הגיוני בעיניך שלמדינה יש בכלל אזור שהוא מאיים עליה ושמסוכן לגור בו ובאופן תדיר קורים בו דברים - פיגועים, רקטות משביתות מדינה ליומיים ואזור גדול ליותר, פגיעה בחקלאות, פגיעה בחיילים וחטופים ועוד?! ועוד יותר, כשיש אפשרות לסיים את העניין ולא עושים את זה?

אגיד לך גם יותר, ככל שנדחה את הקץ המחיר יהיה כואב וקשה יותר, המחיר שהיינו משלמים בשנים 2014-2017 לכיבוש עזה הרבה יותר קטן (גם אם כואב מאוד) ממה שאנחנו נשלם וכבר שילמנו היום, גם בפעולה גדולה אחת וגם בסיכום לאורך השנים - כמות ההשקעה והכסף, הפגיעה הכלכלית, המורלית והמדינית, ובגוף ובנפש.
אם לא נכבוש הפעם את עזה - קודם כל מבחינתי זאת בושה גדולה למדינה ולעם היהודי, לא יכול להיות שדבר כזה - פגיעה כזאת וביזוי כזה למדינה ולאחים שלנו - עובר בשתיקה, וכן, ״פגיעה משמעותית ביכולת ובמורל של החמאס״/״החזרת ההרתעה מול החמאס״ זה לעבור בשתיקה.
א׳ כי זה חרטא, ואם זאת התוצאה (ולצערי זה נראה ככה מהתגובות של הממשלה והצבא) אז המצב הנוכחי יחזור אלינו ואולי אפילו יותר גרוע בפרק זמן מאוד קצר. כמה היללו את שומר חומות ובאמת היו שם דברים נהדרים שהצבא עשה - וכמה התאכזבתי בתור חייל שאנחנו לא נכנסים - כי פשוט ידעתי שכמעט כל דבר יהיה לשווא ואנחנו נחזור למבצע אחר תוך שנה שנתיים. אז שלא יחרטטו אותי במילים גבוהות, לחמאס כבר מזמן אין בעיה לחמש ולשקם את עצמו מהר, במיוחד עם הגב הכלכלי והחימושי של איראן

דבר שני, דבר כזה וסדר גודל כזה של פגיעה חייב ומכריח השמדה וחיסול של האויב מולנו
וגם אין פה תהליכי שלום מול מחבלים שכל אמונתם וזה כתוב גם בחוקה שלהם זה להשמיד את המדינה שלך, כל היום מדברים בחדשות על קונספציה שגואה, הקונספציה השגואה באמת זאת המחשבה ההגנתית והפחדנית לעומת רבאק לחסל את כל מי שמאיים עלינו, ליזום ולאזור אומץ. כי תמיד היו לנו, וגם יש לנו את כל האמצעים לסיים את הבעיה ששמה חמאס ועזה, הבעיה שאף פעם, לשום ממשלה לא היה את האומץ להחליט לעשות את זה.

עד שלא נבין את זה, המצב והשיקולים הרחבים יהיו חמורים יותר ויותר לאורך השנים וזה עולה לנו בהמון דם

שכחת את יישובי הצפון.

אני לא רוצה להאמין שהיו מתעלמים מההתראות אם ידעו שאלה יהיו מימדי ההרס. יכול להיות שבמקסימום ציפו לנזק קטן בהרבה, משהו כמו מחבל (אולי גג 5). אם היו בסדר גם עם כניסה אפשרית של מחבל אחד, זה עדיין פשע מלחמה של מי שחשב ככה.

אנשים פה מפליגים בדמיונות של פירוק החמאס, כיבוש הרצועה, אני חושב שאתם קצת חיים בלה לה לנד.
אין יכולת, אין ציוד וצהל הוא צבא מיושן ועלוב.

פעם אנחנו היינו אלה שמפתיעים עם ידנו על העליונה, עכשיו באמצעות רחפנים מאלי אקספרס עשו לנו מחדל ש 200 בניינים קורסים בעזה לא יצליחו לכסות.
כישלון קולוסאלי מהש.ג. ועד לראש הפירמידה בכל אספקט שנבחן.

וזה מבלי להזכיר את 180~ בני הערובה חיילים ואזרחים (נשים וילדים למכביר) שעוברים 7 מדורי גיהינום בידי חיות אדם.
שהועברו חלקם רגלית במה שנראה כמו נצח של שעות על גבי שעות בלי שום תגובה.

אני יחסוך ממכם את התמונות והחרא. אבל אנחנו נלחמים מול הברברים הכי גדולים מאז סוף עידן מלחמת העולם השניה.

אני לא חושב שראיתי תמונות כאלו גם במלחמות מול סוריה חיזבאלללה… אני רוצה למות. אני חושב שאפילו גבלס היה אומר להם שהם עברו את הגבול… לא חושב שאני מגזים.

מבחינת קורבנות אלו היו שנים שקטות. לא סתם ביבי המשיך עם המדיניות הזו. גרוע כמו באינתיפאדה השנייה זה לא היה. מניח ששנינו מסכימים שאין כאן פתרון מוחלט ומושלם, נכון? כותב את זה בתור אחד שיתמוך בהסדר מדיני אם יוצא אחד כזה שמיטיב עם ישראל.

לגבי מה שאתה מציע - אתה יכול לצייר לי את התמונה של אחרי המבצע הצבאי? מה קורה תוך כדי זו לא הבעיה.

@mos56 אני לא אדם רגיש במיוחד אבל התמונות האלה מרסקות. כבר הגיע לרמה שממש קשה להכיל את זה.

אפילו עכשיו שאני שונא אותם, אני לא מסוגל לדמיין את עצמי אפילו עושה חלק קטן ממה שהם עושים. אני מתחרט שיש לי טויטר באמת שאני לא רוצה לראות את התמונות האלו. זה בלתי אפשרי .

השיט האמיתי זה קבוצות הטלגרם בערבית. נורא ואיום.

אתם יודעים מה הקטע?

אצלנו, כשאנחנו עוד נאלצים לבצע הרג ופעולות קשות - הלוחמים שלנו סוחבים שנים אחרי זה את הצלקות הנפשיות של המראות והמעשים, ומתמודדים עם פוסט-טראומה ברמות הקשות ביותר.

אצלם - זה נראה שהם פשוט ניזונים מזה. כמו הייצורים הכי נאלחים שאפשר לדמיין, הם רק הולכים, ‘פורחים’ ומשגשגים, כשהם מבצעים את הזוועות האלה. בשמחה ובחדווה אינסופית.

בכל פעם מחדש, האויבים איתם אנחנו מתמודדים טורחים להזכיר לנו שאנחנו לא מתקרבים להבין, עם מי אנחנו מתמודדים.