הסכסוך הישראלי פלסטיני

מהידע והחוויות שלי, כשאתה משטח מבנים בצורה כזו זה על מנת להקל על הכוחות הקרקעיים כשיכנסו לשם.(איום מגובה וכו’)

דווקא להפך. הכל מצביע על זה שיכנסו לעזה

בסוף המילואים מוקפצים לצפון, וחלק גדול מאוד גם לדרום, כשהסדיר בדרום. כמובן שהכל יכול לקרות, אבל זה נראה שהצבא רוצה להיכנס, ואפילו לסיים ולעזוב את עזה כמה שיותר מהר מבחינת ההתחשבות בכל הגזרותז

סתם קוספירציה הזויה שעלתה לי בראש, מה הסיכוי שהיא נכונה?

הדיווחים שידעו על המתקפה, שקהיר הזהירה, וזה היה צפוי הרי כי ידעו על האימונים שלהם. בכללי זה מבצע בסדר גודל ענק, והם יודעים הרי כל פיפס איפה נמצא בעזה ומי יושב איפה אז את זה לא ידעו?

מה הסיכוי שהחליטו להעלים עין, “לספוג” את המכה הזאת כדי להיראות מותקפים ומופתעים, ולתרץ את החיסול של חמאס בעזה. בין לבין ליזום את ההתקפה מול חיזבאללה במקום לחכות למכה היותר כואבת שהיו יכולים להנחית עלינו בהפתעה, ואז להתפנות לאיראן. התמיכה האינסופית של ארהב ושליחת הסיוע המיידי נראה חשוד מדיי…

בקיצור, מה אם אנחנו הולכים לקראת משהו הרבה יותר גדול, שהוא חיסול של חמאס, חיזבאלה והאיום האיראני בתקופה הקרובה וביחד עם ארהב?

אני חושב שגם אם זה עושה היגיון אין טעם להיכנס לזה…
אני בעצמי גם חשבתי על זה תוך כדי ההרצת תהליכים בראש של ״מה עוד יכול להשתבש״
ובאמת שזה רק מכניס לבאסה ודאון ועדיף להישאר כמה שיותר אופטימיים כי תרחיש כזה גם יכול להוביל למלחמת עולם

עכשיו שמעתי ב12 קבט של נתיב העשרה (אם אני לא טועה) שיותר ממרמז שבשנה האחרונה הישוב שלו חטף כל הזמן התקפות סייבר על מערכת החשמל מה שיותר מרמז על הדרך שבה הם שיבשו את המערכות.

מבחינתי התאוריה הקונספרטיבית נפלה לחלוטין ונשארה האמת המרה והעצובה של רשלנות פושעת.

לא יודע אם זה אמור לנחם מישהו.

מי אמר שזה לא מה שהולך לקרות? תדמיין את ארה"ב מתערבת ועוזרת לישראל במלחמה מול חיזבאללה + איראן. רוסיה באותו היום מרטשת את אוקראינה…

מה יהיה אז?

רוסיה יכולה לרטש את אוקראינה? אני חושב שהתזמון עכשיו, כשרוסיה מותשת לחלוטין מהמלחמה שלה, עושה הרבה שכל.

הפחד הוא סין, אבל אם סין נכנסת יש סיכוי שאירופה גם מתערבת ואז זה ממש מלחמת עולם.

מי ששומע הערב את ביידן וחושב שזה סיפור של ישראל מול חמאס או ישראל מול חיזבאללה מוזמן להתעורר.

סין תחכה שכל העולם ידמם. קצת כמו יפן שישבה על הגדר ואז חברה לגרמניה כשראתה את ההצלחות שלה. הסינים לא יבזבזו משאבים מיותרים על רוסים או ערבים, הם צריכים אותם בשביל הכסף ותו לא.

לדעתי כמובן

ארהב ואנחנו מול איראן זה לא קרוב למלחמת עולם. רוסיה כרגע לא פקטור.

אני מרגיש שיכול להיות שהמהלך מתוכנן.

זה בדיוק מה שמפחיד וזאת בדיוק הסיבה שאמרתי שאין טעם לצלול לתיאוריות ולמחשבות האלה

כשאני צללתי אל זה לפני יומיים זה הכניס אותי לחרדה עמוקה מאוד והגעתי למסקנה שאין כרגע טעם לנתח שום דבר, הדבר היחיד שאני יכול לעשות ושיהיה מועיל זה לנסות לשמור על מורל גבוה ועל אופטימיות

תרחישים כאלה הם מפחידים ומדכאים

הנאום של ביידן ריגש אותי עד דמעות, בשיא הרצינות.

תשימו לב שהוא שולח את שר החוץ שלו לישראל ויותר מרמז שהתגובה של צהיל תהיה בתאם לחוק הבינלאומי.

מי שחולם על “דרדזן 2” כדאי לו להנמיך ציפיות.

הירואי! נאום מטלטל. להבין שאשכרה יש לנו אח גדול בכזו רמה.

לא רק זה, הגיעו פה מומחים לבני ערובה - אמריקאים שלא שוללים מבצע צבאי לשחרורם.

גם איים מפורשות על מדינות שירצו להצטרף.

@mos56
אני לא רוצה לטבוח בערבים בעזה, אני רוצה לטבוח בכל מי שקשור לחמאס, גם אם הוא רק מעודדת…

ברגעים אלו:

#סוריה has enter the chat

כולנו כך.

אבל בשביל זה אתה צריך לעשות דברים קיצונים. ביידן למעשה מצנן את זה.

כל כך! ביום האחרון הייתי הרבה יותר צמוד לחדשות, גם תוך כדי עבודה בלי הפסקה, ומנגנון הכאב כאילו נסתם ובמקומו נכנסתי באמת לדאגה וחרדה. כמובן חוסר הידע שלי בנושא גורם לי גם להמציא כל מיני קונספירציות כמו אחרון המשוגעים. לא בריא כל הסיפור.

מה צינן? כל מילה בסלע!

אני חושב שלא פירשו נכון את הדברים שלו.
הוא רצה להבדיל את הצורה שישראל ואמריקה נלחמות לבין מה שהחמאס עשה. הוא לא בא לרמוז שאנחנו עוברים על החוק או רוצים לעשות משהו כזה והוא מנע את זה.

בדיוק בדיוק מה שקרה לי לפני יומיים, והקטע בחרדה הזאת זה שהמוח מחבר המון המון נקודות שהן גם עושות היגיון(במיוחד לstate of mind חרדתי) ומהר מאוד אתה מחבר בין מלחמה בעזה לבין מלחמת עולם ואין שום תקווה יותר

מאז אני מאוד משתדל לברוח מהחדשות בטלוויזיה, יש מספיק בפייסבוק ובאינסטגרם ובערוץ/2 היחידים שאני עוקב אחריהם בטלגרם

לא צריך לשמוע את כל הפרשנים מטפטפים לי רעל ופחד ישירות לתודעה 24/7 בכל הערוצים הטלוויזיוניים מספיק פעם פעמיים ביום למעט זמן וזהו
היום לא הדלקתי בכלל חדשות בטלוויזיה ולראשונה מאז יום שבת הרגשתי קצת הקלה

תעשו

מצטרף כמובן למה שאמרו פה, שמתם לב שהוא לא הזכיר את ספרד? זה מיוחד/אומר משהו?

לא אמרתי שביידן אמור שאנחנו עוברים על החוק אלא פשוט רמז לגבולות גיזרה