הסכסוך הישראלי פלסטיני

סתכל אם מחר הפלשתינים מתנדבים להגר למצרים ומצרים אומרת אהלן וסהאלן מי אני משה הקטן שיעמוד בפניהם…

שתי הדברים לא יקרו. (אני מדבר בגדול) אולי אם המצרים היו מסכימים, ואז מרצון היו פותחים את הגבול אז יש על מה לדבר, אבל המצרים בגבול בינהם לבין עזה מכשול יותר אכזרי מהמכשול שאנחנו בנינו אז אפשר להבין מזה שהם לא יסכימו לתת להם הגירה למצרים.

אבל אנחנו חייבים ליצור וואקום ולדחוף את הבעיה הפלשתינית לגרון של הערבים בעולם ולגרון של אירופה. הם אף פעם לא ייקחו אחריות אם זה באחריות ‘כביכול’ של מישהו אחר.

מה שנעשה זה פשוט (בעיניי), נמוטט את שלטון חמאס ונמחה אותו מעל פני האדמה, ונצהיר לעולם שהעסק לא באחריותנו יותר. מישהו יצטרך לתת להם מים? חשמל? תעבורה? אחלה! לא אנחנו. מבחינתו הם כמו בוליביה, אין גבול איתם אין יחסים איתם.

מה אז יעשה העולם? הוא יידרש לבעיה מן הסתם קצת יותר מעכשיו שהם ‘כאילו’ בשליטתנו.

הבעיה היא שההסברה הישראלית זה המיץ של הזבל. ב2005 נתנו להם מדינה דה פקטו. זה שהם בחרו לא להתפתח ולהישאר תלויים בנו, כדי להשאיר את הסכסוך חי וקיים זה כי מבחינתם אין מקום ל-2 מדינות בין הים לירדן, אלא רק למדינה אחת.

פיגוע הטרור הנאצי/דעאשי הזה הוא ההוכחה האחרונה שלא יכולות להתקיים 2 מדינות בין הים לירדן, וישראל צריכה להיות תקיפה ולהבהיר שגם היא לא מוכנה לזה יותר.

בחייאת, יש מישהו אחד שחושב פה שאם לא נכבוש את עזה אז לא נחזור לאותה הסיטואציה עוד עשור במקסימום?

אני מהמר שכן, תמורת הרבה כסף אמריקאי.

קודם כל ברור שטרנספר ורצח עם זה לא אופציה. אבל אם נותנים לאיחוד לטפל בבעיה הוא לא יתן את השטח לרשות (בתוספת תקציב ומשאבים)? ואז נחזור לאותו הלופ. למה שממישהו ירצה לקחת אחריות על השטח הזה?

חבר’ס אתם פשוט לא מתכתבים עם שום מציאות שקיימת בעולם.

שיתן אותו למי שהוא רוצה.

אנחנו לא אחראים על השטח… זה כמו שאנחנו לא אחראים סתם דוגמה על לבנון או סוריה.

זה שטח ריבוני של מדינה או ישות זרה תקראו לזה איך שתרצו זה לא אחריות שלנו. חשמל ? מה הם לא בעזרת תרומות יכולים לבנות מפעלים בעצמם? מים? אותו דבר. אנחנו לא אחראים על עזה. אנחנו המדינה היחידה בעולם שמשום מה חייבת לספק חשמל מים סחורה ולתת עבודה לאזרחים של ישות שנמצאת במצב מלחמה תמידי איתה. לא מבין את זה.

יכול להיות שבאמת זה לא ריאלי

אבל דבר אחד אני יודע - אם אנחנו נוותר על השליטה בעזה - הפגיעה הריבונית במדינת ישראל, הפיגועים והירי יחזרו.
ובמיוחד במיוחד אם הרשות המתפרקת תשלוט שם

עוד דבר, לחסל את החמאס חייב להיות לא רק בעזה - אלא גם ביו״ש ובצפון.
חובה לחסל גם את המיליציות הבדואיות שנוצרו פה (שסיכוי סביר שהם עזרו פה לחמאס, ובלי קשר) שגם מאיימות עלינו (אמנם לא עכשיו) ופוגעים פה בריבונות ובאזרחים.

יש עוד צעד שצריך (היה כבר צריך לקרות מזמן) להיות וכרגע לא יתבצע כי כבר יש לחימה זה מיגון נורמאלי לכל הארץ בלי יוצא מן הכלל לתרחיש שמוכן למלחמה מול איראן וחיזבאאלה

בלי כל אלה - כל קשקוש על ביטחון הוא חרטא

אי אפשר לחסל את החמאס. חמאס זה רעיון. זה כמו שאי אפשר לחסל את הציונות הדתית או מרץ.

אפשר לגבות מחיר ואם המחיר יהיה משהו כמו החלפת השלטון אז זה הישג טוב כי שלטון מטבע הדברים נזהר מלעשות צעדים שיגרמו להחלפתו. חמאס ימשיך להיות בעזה.

בעניין אחר: אנחנו נוכל לבוא בטענות רק לעצמנו
https://twitter.com/DanaGat1/status/1712533312563286471?t=U-e8d3vqGkSzfn48gBTbeQ&s=19

אם אין מי שתומך ברעיון יוצא שחיסלת אותו
החמאס, או יותר נכון רעיון ״הג׳יהאד״ קורא להשמדת מדינת ישראל - כל מי שתומך ברעיון הזה ומקושר לארגונים שתומכים בו - בן מוות

אני רוצה לשים פה סיפור של מישהו שאני לא מכיר ולא עוקב אחריו אבל כל מי שחושב שזה רק החמאס או שזה הכיבוש או עזה או כל תירוץ של בלה בלה בלה אחר מוזמן לקרוא

"״מה שהם עשו לנו אז זה אותו הדבר שעשו עכשיו בעוטף עזה״ שמעתי לפני רגע את אמא אומרת לחברה בטלפון.
אמא מעולם לא שיתפה באמת בזוועות שעברו עליה על ידי הטרור הפלסטיני בלבנון. את הכפר שלה במזרח צידון הפלסטינים כבשו בתחילת מלחמת האזרחים. הם העמידו כיתות יורים בפני משפחות שלמות>>>>

“ירו בילדים מול הוריהם ואז רצחו אותם ברבריות שהעולם עוד לא הכיר. שרפו בתים על יושביהם, העיקר לטבוח בנוצרי לבנון שפתחו להם את המדינה.
אמא היגרה מהכפר שלה דרומה וכך היא הגיעה לכפר של אבא שלי, שם הכירו. המלחמה הזאת עכשיו נוגעת לי אישית לא רק כישראלי, אלא גם כלבנוני וכבן אדם.”
https://twitter.com/Jonathan_Elk/status/1712505978023788868

בכל תוכניות הטרנספר שכחתם דבר אחד, התושבים בעזה.

לפי הדת שלהם הארץ פה שייכת להם ואנחנו גונבים אותה (בטח השטחים בעוטף) והם לא ירצו ללכת לשום מקום, להפך, ירצו שאנחנו נלך וכל עוד שזה לא יקרה הם ינסו להשמיד אותנו בכל צורה אפשרית מבחינתם.

זו מלחמת דת (גם האדמה חלק מהדת), לא מלחמת קיום.

אני כתבתי פה כבר ביום ראשון (אם אני לא טועה) ממידע מהשטח מזק״א שהם מקווים מאוד שזה ייעצר ב1500 ואז זה היה נראה הזוי והיום אנחנו ממש לא רחוקים מהמספר הזה ועדיין לא סיימנו (ואמרו היום שייקח עוד כמה ימים).
אז כן, חלק מהמספר העצום הזה זה מהימים הבאים של הלחימה אבל זה בודדים, המסה הגדולה היא משבת.

לגבי המחבלים,
לא יודע אם עדיין חודרים ואם כן מאיפה חודרים אבל מהרגע הראשון עלה חשד שחלק עדיין מסתתרים ויצאו בהמשך.
אמיר בר שלום אמר שבחקירות של המחבלים שנתפסו הם אמרו שחלק נשארו בפנים ומתחבאים עם תמרים ומים ועם ציוד שלקחו מהבתים בעוטף.
לא הייתי שולל שרובם אם לא כולם זה אכן מהיום הראשון.

אל תשכחו שהרבה מעזה קיבלו אישורי עבודה פה בישראל, כנראה שיש המון אתרי בניה, מפעלים ושאר מקומות כאלו שסומנו מראש כמקומות מחבוא בנוסף למנהרות
הם יכולים גם להסתתר במוסדות חינוכיים (כולל מכללות ואוניברסיטאות)

כמות לא נורמלית של מוצבים שכל מי שהיה שם נרצח. כמות גדולה מאוד של חיילים שנרצחו, והקרבות נוהלו ממש עד הימים האחרונים. ואז מתחיל תהליך של זיהוי ועוד כל מיני וידואים כדי לוודא שאין פשלות.
עסק מסובך מאוד.

אמנם לא נושאת מטוסים, אבל איתות מעשי גם מצד בריטניה לכך שתהיה מוכנה להיכנס לעימות במידה וידרש.

אם באמת מספרי חללי צה"ל הם כמעט רובם ככולם מהיום הראשון, אזי מדוע לא מפרסמים בכל היתקלות עם מחבלים (שממש קורית כל כמה שעות) שאין נפגעים לכוחותינו? השקט סביב זה מחשיד והוא לא היה בעבר. ואני מאוד לא אוהב שלטון שלא שקוף עם אזרחיו.

לגבי הפינוי שמתפרסם עכשיו בכל העולם של צפון עזה והעיר עזה: חייבת הייתה להיות לזה עבודת הסברה מקדימה במשך כל הימים האחרונים, מה שלא קרה. פרסום הזוועות נותן לישראל את הלגיטימציה לפעול באופן כללי, אבל בלי שיחלחל טוב טוב לראש של כל העולם כל הנושא של המנהרות והשימוש באוכלוסייה אזרחית, הם לא יצליחו להבין איך אנחנו מזיזים מהבית מליון איש. יהיה קשה מאוד לישראל להתמודד עם זה מבחינת התודעה העולמית וחבל מאוד שהעבודה המקדימה לא נעשתה.

זה ככל הנראה ישכח עקב מחדלים קשים בהרבה, אבל דו״צ מתגלה במלוא חוסר הרלוונטיות, המאובנות והעבשות שלו במבצא הזה. לא מבינים איך העולם עובד וממשיכים להתנהל כאילו הם צינור המידע היחידה והבלעדי.

גם המציאות של העולם. אני לא רואה שזה מפריע להם.

היטלר כמעט הצליח, ואני לא רואה שלמישהו בעולם יש בעיה עם גרמניה. עוד לא עברו 100 שנה אפילו לעלייתו לשלטון, כן? לא קורא לרצח עם חלילה, אבל כל מי שמפחד מההשלכות של פתרון לא פרופורציונלי פשוט לא מכיר את ההיסטוריה. ישכחו לנו את זה מהר מאוד.

צה"ל כבר קרא להם לפנות את צפון הרצועה. מה יקרה ברגע שכל הצפון ימחק, וצה"ל יודיע להם לפנות את המרכז? מה יקרה כשצ"ל יעבור לדרום והם יבינו שזה לעבור את הגבול למצרים או annihilation?

צריכים להיות חזקים וברורים, שאלה שתי האופציות שלהם.

לפי הדת שלהם המקום הקדוש ביותר הוא סעודיה. הסעודים רוצים ליצור איתנו ועם ארה"ב קואליציה נגד איראן, לא? זו הזדמנות מצוינת בשבילם לעזור. שיעזרו ללחוץ על מצרים לפתוח את המעברים, ויכריזו שהם יקחו חצי מהפליטים. יש להם מספיק כסף לדאוג להם.

עד כמה זה פאקינג לא ברור לאנשים שבמדינה כמו סעודיה יהיה להם חיים טובים יותר? יותר מזה, אחרי הנורמליזציה הם יוכלו לקנות כרטיס טיסה ולבוא לבקר בירושלים. אהלן וסהלן.

זו כן בשבילנו. ואם השמאל עוד לא הבין את זה אחרי אוסלו, אחרי האינתיפאדה השנייה, אחרי ההתנתקות ועכשיו - אז כנראה שאנחנו נידונים להפסיד במלחמה הזאת.

השתלטות ישראלית על עזה, והשארת כל העזתים בחוץ היא הפתרון היחיד. אני מניח שכדי לקבל תמיכה אמריקאית במהלך כזה אנחנו נצטרך להתחיל תהליך מדיני עם הרשות. זה כנראה נדון לכישלון, אבל אולי כשהם יראו מה קרה בעזה הם יבינו שפרגמטיות היא האפשרות היחידה שלהם.

משהו קטן שחשבתי עליו, שרק מוסיף לתיאטרון האבסורד והזוועות:

עברו 18 שנה מאז ההתנתקות.
כלומר, במילים אחרות - אותם עזתים שבזמן ההתנתקות היו ילדים, שיצאנו משם (בין היתר) כדי שיוכלו להיות להם חיים טובים יותר, שיוכלו לשגשג, שיוכלו להקים לעצמם מדינה/יישות מדינית כזו או אחרת, ולצאת ממעגל העוני, ההתקרבנות והטרור - הם אותם עזתים שכיום גדלו והפכו למפלצות, שביצעו והוציאו לפועל את הפשעים הנוראיים ואת מעשי הזוועות הבל-יתוארו האלה.