הסכסוך הישראלי פלסטיני

טובחים בחיילי צה"ל בצפון. כל יום כמה טילי נ"ט שמביאות לתוצאות איומות.

המענה הישראלי ארטילריה…

משהו דפוק בהתנהלות שלנו.

משהו לא מסתדר לי, הרי אם הפעולה של חמאס אמורה הייתה להיות האקט המתחיל של המלחמה הגדולה, הרי שאין בה היגיון. יותר הגיוני מצד הערבים להתחיל בפעולה דומה דווקא דרך הלבנונים. הם הרי יותר חזקים משמעותית.

מה שכן, האירועים לדעתי הם באותה רמת חומרה(אם לא יותר) של מה שקדם ללבנון השנייה.

אז אחרי שישראל כ״ץ הצהיר בטוויטר ששום שיבר לא יפתח עד שיחזור אחרון השבויים, ישראל מחזירה את המים לדרום הרצועה, התירוץ:
לגרום לצפוניים לעבור דרומה.

אולי באמת כל השבויים בדרך חזרה, אבל על מי אני עובד, ברור לגמרי שעוד מעט יפתחו גם בצפון בלי שאף אחד חזר.

שר האנרגיה כ"ץ על חידוש אספקת המים לדרום רצועת עזה: “ההחלטה סוכמה בין רה"מ נתניהו לנשיא ביידן ותואמת את המדיניות שלנו”

נשמח לדעת מה המדיניות

כלב נובח לא נושך.
מצד שני, ראינו איך מרדימים אותנו ונושכים יופי…

גם תקשורתית וגם צבאית, ישראל ממש מתחננת לחיזבאללה שלא ייכנס למלחמה. לא יודע מה אני חושב על זה. אני מבין את הרצון להימנע מ-2 חזיתות, אבל בקצב הזה נראה שזה לא ממש נמנע וייתכן מאוד שתוך יום-יומיים נתחרט שלא היינו הרבה הרבה יותר תקיפים.

בכלל, גם כל האיומים של ארה"ב - זה לגמרי יכול להיות חרב פיפיות. פתאום אנחנו לא יכולים להסתדר בלעדיהם מול חיזבאללה? עד לפני שבוע וחצי לאף אחד לא היה ספק שגם אם הם יכולים לעשות לנו נזק גדול, זה עדיין לא כוחות בכלל. פתאום נדמה שזה כבר לא ברור לאף אחד, ואני תוהה האם זה משקף את המציאות או לא. האמת, שאני כבר לא בטוח שלא.

פורנו הרס של הצד השני יעשה בדיוק להפך.

מורכב
לישראל יש אינטרס ברור להילחם בחזית אחת, כמו שכתבת. השאלה היא האם עדיף שהאויב יקבע את העיתוי או אתה. מבחינת לגיטימציה - עדיף שהם יקבעו. מבחינת ניהול המלחמה, יש מצב שעדיף לנו לשים את עזה על הולד ולהילחם בצפון. לשים את הצפון על הולד זה כנראה לא אפשרי, תלוי גם בהם.

התחושה שלי היא שזה נטו עניין של מי התחיל. בינתיים צריך להתרגל לרעיון שזה בקלות יגלוש לשבועות ואף חודשים של לחימה. אני מאד מקווה שיש לנו תוכנית טובה. עד כמה שהופתענו, תוכניות מגירה למקרה של חזית כפולה אני בטוח שיש. אני מדוכא כי כמה שאני חושב שהמצב שבו תותחים מכוונים אלינו מכמה מקומות הוא בלתי נסבל, ככה אני מבין שהפיתרון בדמות הישג משנה מציאות הינו מורכב ולא בטוח שנשיגו. המחיר יהיה כבד והלחץ הבינלאומי קשה מאד. נצטרך להתאבד על זה, פשוטו כמשמעו

ההתבטאות האחרונה של ביידן בטוויטר מדאיגה וכץ לא היה צריך להתרברב בצורה כזאת, אבל המהלך לכשעצמו דווקא הגיוני.

רוצים מים? תפנו את השטח.

גלנט תמיד מנסה להישמע תקיף ונחוש, אבל האמת שהאמירה שלו היום בנוגע לחיזבאאלה פשוט מביכה ומשפילה, באמת נשמע יותר מתחנן מאשר מעמדה של כוח

יכול להיות שהחשש הוא לא רק משתי חזיתות, חוץ מזה שחיזבאאלה פשוט בנה מערך שמאיים באבידות גבוהות וכבדות ביותר בעורף ובצבא, אלא ממידע שברגע שתיפתח שם זירה תיפתח מלחמה על אמת גם מול איראן באופן ישיר

עריכה: אני רוצה להוסיף
אם זה רק מול חיזבאאלה ובלי התערבות ישירה של איראן אז שני דברים:
הראשון, זה נראה כמו מלחמה בלתי נמנעת שאנחנו כבר רגל וחצי בתוכה
השני, ככל שמשכנו את המלחמה הזאת בצורה בלתי מתפשרת בעזה לאורך עשור מתוך חשש וחשיבה על המצב בצפון, חיזבאאלה כל שנה וכל יום התחמש בצורה בלתי רגילה והאיום שממשלות ישראל כל פעם חששו ממנו רק הלך והתעצם במקביל לעזה, וכמו שחטפנו עכשיו בדרום בדיוק בגלל ההכלה, חוסר התקיפות והמשיכה של הזמן והמלחמה מול אויבים שרוצים לראות אותנו מתים - כך גם עכשיו בצפון. נמשיך להדחיק את המלחמה הזאת ופוטנציאל האבדות והאיום יהיה גדול יותר

חיזבאללה מורתע… חמאס מורתע… צה"ל פשט את הרגל. לא נראה בכלל ברמה שסיפרו לנו.

אני מפחד מאוד.

אז מה כן?
באופן כללי לא מתווכח איתך, רק מעיר שאם כל הכבוד לחזית ההסברה (ויש מלא) יש לנו גם כבוד עצמי והרתעה שחייבים לשקם.

לא צה"ל פשט את הרגל אלא מדינת נתניהו. הרעיון להשאיר את ראש הממשלה הכושל הזה לנהל את המערכה הזו הוא רעיון מטורף. והגיע הזמן שגם בוחריו ייקחו קצת אחריות על החידלון הזה.

השנאה מעוורת אותך, צה"ל פשט את האימאימא של הרגל. רק ביבי מחליט? ביבי יודע כותב את דוחות המודיעין הנוראים שהרדימו אותנו? על מה אתה מדבר…

שחרר, ביבי גרוע אבל הצבא נרדם. והוא עכשיו נרדם שוב מול חיזבאללה.

צה"ל פשט את הרגל תחת משמרת נתניהו. הצבא נרדם כי המדיניות הייתה של הרדמה.

אתה אומר אם ראש הממשלה בן גביר אז צהל מוחק את איראן? כאילו, צה"ל, הצבא שלנו האמור להיות מקצועי משווק דוחות לפי בקשת הבוס??

אז הוא לא מקצועי. זה בדיוק. צבא מביא את האמת, טובה או לא. מה יעשה איתה המדיני? לא תלוי בצבא.

אני לא מנקה את צה"ל מאחריות.

אגב, נדמה שהשלב שכולנו ידענו שיגיע נראה שמתחיל להתכנס, והוא איבוד הלגיטימציה בעולם. ההסברה סביב חמאס = דאע"ש הייתה מוצלחת, אבל זה לא מספיק ופה לדעתי ההסברה הישראלית קצת איבדה כיוון. ההתמקדות בהתקפה המכוערת של חמאס פותחת חזית של התקרבנות, ועם כל הכבוד, הקורבנות בעזה הרבה, הרבה יותר מסכנים מאלו בישראל. אין לנו סיכוי בזירה הזו.

ההסברה חייבת חייבת חייבת להתמקד בזה שלישראל אין ברירה ושאין שום תקיפה מכוונת של אזרחים. העולם צריך להבין שהאלטרנטיבה היא כניעה לטרור, זה לא שיש אפשרות לפעול נגד חמאס בלי לקבל את התמונות הללו. בנוסף, ישראל צריכה כבר מעכשיו להעלות את הבעיה של חיזבאללה והעובדה שהוא לא מפסיק לתקוף אותנו בימים הללו. כי תמונות ההרס הללו יגיעו בקרוב מאוד מלבנון, ושמה כבר לגמרי נאבד את הלגיטימציה העולמית.

אני מבין שדוד כתב את הנאום של דובר צהל שמדבר כרגע😁

האיבוד לגיטימציה הוא בלתי נמנע. אם אחרי מה שנעשה פה יש מי שלא משתכנע שעלינו לפעול זה כבר לא יקרה. אם הברירה היא לחיות ושירחמו עליו, אל מול לקבל hate מהעולם, אבל לחיות בביטחון אני אישית מעדיף את האופציה השנייה אחרת נהיה לנצח ללא ביטחון בשם הבורות.

מחזק ממש.

וכאילו שחפני 35 שנה הייתה לנו לגיטמציה… אמברגו נשק ומה לא? מאז ומעולם לא הייתה לנו לגיטמציה. רק כשהסגמנו להפסיד במלחמות מול הטרור האירופאים נהיו חברים שלנו.

כל ההתרברבות של “אין מים עד ש”, ‘‘נמחץ את חמאס’’, ‘‘נמחץ את חיזבאללה’’, וכאלה, ממש מביכות .
אנחנו יוצאים שקרנים וחלשים.
החזרנו את המים, החמאס ממשיך לירות רקטות, חיזבאללה מתגרה בנו וכנראה יש הרוגים.
האמריקאים רק מאיימים ולא עושים כלום.
עדיף היה לשתוק לכל השרים האלה ולדבר במגרש.

בפן ההסברתי, אני לא מבין למה חוסכים בתמונות הקשות והתיאורים. אתם רוצים אמפתיה בעולם? תראו להם שהצד השני עורף ראשים לתינוקות. שהאנשים לא יחפשו בערוצים פיראטיים בטלגרם, שגם מוחק סרטונים כאלה.
כבר עכשיו אני רואה שאנשים בחו’'ל לא מאמינים לישראל כי הם לא רואים גופות.

ואצלנו העיתונאים בכל הערוצים חוקרים למה זה קרה ומחפשים אשמים במקום להתאחד ולהיראות חזקים לפחות כלפי חוץ . רק עכשיו ראיתי חקירה צולבת של יולי אדלשטיין .
שיפסיקו להראות סרטונים של אנשים מפוחדים במסיבה ובחטיפות, זה נראה כמו חולשה נוראית. שיראו איך מישהו הורג חמאסניק ואיך הבניינים נופלים בעזה ואת התדהמה ובכי שלהם.