הסכסוך הישראלי פלסטיני

אני כבר לא קורא עיתונים אבל בפעם האחרונה שבדקתי הארץ הוא העיתון הכי איכותי מבחינת אתיקה מקצועית. אולי טעה הפעם (למרות שלהבנתי מדובר בציוץ ולא בעיתון עצמו) ואם טעה יתקן. לפחות הוא לא מושחת כמו שאר העיתונים.

ליאור עיתון רציני מחויב לאמת. לבדיקה רצינית ויסודית. חמאס בא ואמר “היי ישראל הורידה בית חולים בעזה” כל מי שמכיר יודע שישראל עושה הרבה דברים. להפציץ בתי חולים היא לא .

אוקי אתם לא רוצים להיות פרו ישראל, אז תשימו ציוץ שאומר “בית חולים בעזה הופצץ מאות הרוגים לא ברורה הסיבה נעדכן בהמשך” אבל הם ישר הרימו לחמאס והם יודעים טוב מאוד שכל מי ששונא את ישראל יקח אותם ברצינות.

אני באמת לא יודע איך בשלב הזה אפשר עוד לתת להם נסיבות מקילות. לא יודע מה אפשר לעשות, אני נגד סגירה של עיתון, אני מקווה לפחות ששר התקשורת יודיע שמדינת ישראל לא תפרסם יותר בעיתון הזה. ותחרים אותו.

מסכים מאד עם המשפט הזה. עם כל הכבוד להוכחה מסרטון של מישהו מהטלגרם, אסור היה לטעות פה. עכשיו שזה קרה - צריך לתרגם את כל הסרטונים, להפיץ, ולאלץ כלי תקשורת מובילים להתנצל. אגב, אני לא מבין איך אין לנו משהו שיוצאים סרטון והוא מיד מתורגם ומופץ ברשתות בהרבה שפות.

מה שעצוב שזה היה ברור מהרגע הראשון ששיחררו 1000 מחבלים שזה יביא אסון עלינו.

זה אולי הכישלון כמעט הכי חמור של ביבי בתור ראש ממשלה. אבל מפריע לי שבדומה לעכשיו , אין שום בדק בית ודרישה לאחריות מכל אלו שלחצו על אולמרט וביבי לשחרר אלפי מחבלים.

כל סלבס שעשה פוזות בהפגנות כולל אביב גפן צריכים לבקש סליחה.

אולמרט נפל לו איזה בורג מהשיחרור של הכלא, אבל האמת צריכה להיאמר יש לו לא מעט נקודות זכות בתור ראש ממשלה. אחד מהם שהוא לא נכנע ללחץ ולא הסכים לשחרר . חבל שהוא השתגע טיפה עכשיו.

משה תבדיל בין עיתון לבין מבזקים או ציוצים. לפני שבוע חדרו לישראל עשרות רחפנים נושאי פצצות על פי רוב ערוצי התקשורת ושעה לאחר מכן התברר שמדובר בקשקוש.

מאמצי ההסברה מתחילים לתת את אותותיהם:

למרות שברור מראש שצה"ל לא תקף בכוונה בית-חולים, יש אינספור תקיפות ברצועה כל הזמן, בקצב ובמתח גבוה, בלב אוכלוסייה אזרחית, וצריך להבין שלוקח זמן לשלול באופן מוחלט שפצצה שלנו לא פגעה שם בטעות (מתוך אלפי פצצות, גם ברמת אמינות גבוהה במיוחד, סטטיסטית לפחות פצצות בודדות לא יעשו מה שתוכננו לעשות. לשם השוואה - מתוך אלפי הרקטות ששיגרו חמאס, לא פחות מ-450 נחתו בשטח הרצועה. וזה לא כולל את כל אלה שעפו לים וכדו’).
דובר צה"ל, או כל גורם רשמי אחר, לא יכול להסתכן בטענת טענות שקריות או בשליחת סרטון לא רלוונטי / לא אמין, כפי שמשתמש אקראי בטוויטר יכול לעשות.
הצביעות האירופאית-עולמית כאן מחליאה כמובן, אבל אנחנו לא יכולים לשלוט בה, רק על עצמנו.

בהתחשב בכל זה - להוציא הצהרה רשמית, מגובה בטענות מבוססות, בתחקיר מקיף, בסרטונים מהימנים ובנתונים ממשיים, תוך 5 שעות - זה מאמץ אדיר ומרשים. וכאמור - כעת גם נושא פירות.

אני לא אוהב את ביידן אבל שצריך לתת קרדיט נותנים .

זה קריטי להסברה שלנו.

זה באמת מדהים עד כמה הציפיות שלנו נמוכות ממנהיגי המערב ובפרט נשיא ארצות הברית.

אנחנו אמורים להריע למי שלא מאושש עלילת דם אנטישמית?

זה עצוב אבל זה נכון, תראה איך “החברים” בירדן ובמצרים התנהגו, בשביל לזרוק את ישראל מתחת לאוטובוס הם היו מוכנים להקריב אזרחים שלהם בשביל זה. אז מה נשאר לנו מהמערב זה המינימום הזה.

התגובה הצודקת שלנו למלך בירדן צריך להיות הודעה של ניתוק היחסים איתם והפסקה של זרימה מים לירדן. מה אנחנו מקבלים בתמורה מהם? כל הזמן יריקות וסכין בגב. אז לא היה טיולים לפטרה…

הוא כל כך “אוהב” את הפלסטינים שאתמול הוא הבהיר שהוא לא מוכן לקלוט פליט אחד משם. איזה אוהבי אדם הם

נתניהו גילה ב7.10 שאי אפשר לנהל מדינה ובטח שלא מלחמה עם בן גביר וסמוטריץ’. אז הוא אולץ לפנות לגנץ ואייזנקוט. הוא התמהמה כי הוא שנא את הרעיון. ניסה לעשות לליברמן תרגיל מסריח וכן הלאה.

הצעד הבא שלו היה להכניס פנימה גם את האמריקאים. מהיכרות ארוכת שנים עם פועלו אני משוכנע שהכנסת האמריקאים היא כדי למנוע קרדיט לגנץ. ביידן או בלינקן, בניגוד לגנץ, לא רצים כאן לראשות הממשלה.

עושה רושם שנתניהו עוסק כמו תמיד אך ורק בעצמו.

נו באמת ליאור.

אני הראשון שאצטרף למחאות להפלת הממשלה והדחת נתניהו ביום שאחרי המלחמה, כשהם לא יפנו את מקומם מרצונם (והם לא).

אבל מה שאתה מתאר כאן הוא בדיוק לב הבעיה שהייתה לרבים מאיתנו לאורך השנים עם המחנה שמתנגד לביבי - הוא לא רציונאלי בשיט.

מאשימים לא פעם את הימין בפרובינציאליות, אבל מה שאתה מתאר כאן שם את הפרובינציאליות הימנית בכיס הקטן.
אתה אשכרה חושב שביבי מושך בחוטים של הבית הלבן, הצליח לגרום לביידן להחליט להיכנס עמוק לתוך המלחמה, לשאת את הנאום חוצב הלהבות שלו, ואפילו להגיע לכאן בצורה תקדימית תוך כדי לחימה?
אף-אחד לא שואל את ביבי לפני שביידן מחליט לקחת את האיירפורס 1 ולהגיע לכאן, ובטח ובטח שהם לא מתעסקים את מי בדיוק זה משרת פוליטית. גם ה’מחווה’ שבהכנסת בלינקן לדיון הקבינט היא לא בדיוק וולונטרית, בייחוד כשאנחנו בדרך לקבל מארה"ב סיוע בגובה של כ-10 מיליארד דולר.
בדיוק כפי שהרוסים לא באמת שאלו את אסד לפני שנחתו כאן והקימו שלל בסיסים על החוף הסורי.

אני טוען שהוא ניצל הזדמנות שנקרתה בדרכו. לא שהוא מאסטר מיינד. יכל ביידן/בלינקן לבוא ולא להכנס לקבינט. לא מכיר תקדים כזה בארץ.

אבל חשוב שתבין, הבעיה שהייתה לימין עם השנאה של השמאל לנתניהו היא בעיה של הימין. כמו שלשמאל הייתה בעיה שהימין שנא את פרס.

לאור העובדה שהעולם נופל בקלות לפרופגנדה אנטישמית- כן

אז בואו לכל הפחות נזרוק מכאן את כל מי שמקדם עלילת דם אנטישמית.

image

אם הוא לא מגיע עם נשק אז למה הוא צריך להגיע לכאן? בשביל להצטלם? war tourism?

ראיתי חכם אחד שאמר שאם יהודי אחד שווה 1000 מחבלים, ולנו בשבת לפני שבוע וחצי הרגו 1400, קבלנו אשראי לחסל 1400000 מחבלים. מיליון וחצי במילים.

דן אתמול ראית מה נזק לבית חולים שנגרם עי" החלאות בעצמם עושה לנו ולמערכה. אנחנו בשלב שצריך להיות ריאלים לגבי מה שעושים ומה שנעשה בעתיד.

כמו שאמרתי פה מראש, כל הקלישאות על לשטח את עזה לעשות להם נכבה 2 הפכו להיות “עורבא פרח”.

אני לא רוצה לקבוע שהמבצע עומד להסתיים או לקראת סיום, אבל צריך להיות ריאלים. יש ממשלה חלשה וצבא ששטף לעצמו את השכל עם הומניות וקונספציה על “לחסוך בנפגעים גם אם זה אומר מקיסמום נפגעים אצל האזרחים בישראל” שכבר מזמן שכח מה זה לנצח במלחמה.

הלואי שאני יופתע. הציפיות שלי במינימום. אחרי המלחמה ולא משנה הסיום או התוצאות שלה, יש קו גבול ברור אין יותר אספקת מים חשמל כניסה של פועלים או הכנסה של סחורות וכסף לחמאס. כל מי שמתקרב לגבול דמו בראשו. לא אכפת לי אם זה קשיש או מחבל אישה גבר או ילד כל מי שמתקרב ועובר את שטח שנקבע מראש גוזר על עצמו דין מות ללא שום אזהרה וללא שום התחשבות במספר הנפגעים. כל רקטה שנורית לעבר ישראל משמע סבב מלחמה חדש . לא משנה לי איפה זה נופל כמה נפגעים ומי ירה ואם זה בכוונה או “עלאק” תקלה של ברק שפגע בטילים. דין בארי כדין ת"א.

אין יותר פורפרציות מולם ואין יותר התיפיפות .

וכמובן כל בכיר חמאס שיוצא מהבונקר מת באופן מיידי לא משנה לי אם יש לידו 1000 אזרחים חפים מפשע. הוא מת.

זה היה שורת ציניות להיום… סתם לקחת ברצינות, תחייך ונחזור לחרא.

שם התחיל המשבר שלי עם ביבי. לעולם לא אסלח לו על זה. כל הדם על הידיים שלו. אני לא בא בטענות למי שעשה הפגנות. הם טיפשים והיו מוכנים להחליף את החיים של כל הנרצחים בחיים של שליט. מראש הממשלה ציפיתי ליותר.

בדיוק מה שעבר לי בראש. הייתי מצפה מכל מנהיג של מדינה דמוקרטית להתייצב מיידית לצד ישראל ולהגיד ש"ישראל לא תוקפת בתי חולים! נחכה לתחקיר מסודר לראות מה קרה שם".

לא שאתה לא צודק, אבל לא יודע אם הדבר החכם הוא לפתוח עכשיו עוד חזית. צריך להשמיד את כל דרום לבנון, ורק אז להגיד לעבדאללה שילך לזיין כבשה.

לא תמצא אותי מגן עליהם, אבל אם היינו מיישמים את המדיניות שלהם ב20 השנים האחרונות לא היה 7/10. תאשימו את ביבי עד מחר (ואני אסכים אתכם), אבל אחרי שתסיימו תתפנו לעשות חשבון נפש. נתנו להם מדינה כמו שרציתם, הם עשו בחירות ובחרו את חמאס. כבר כמה שנים שדוחים את הבחירות באיו"ש, כי ברור שחמאס יבחר גם שם. אתם כל כך מאמינים שיש עם מי לעשות שלום, למרות שהם מודיעים שהם רוצים אתכם בים ששטפתם גם לימין המתון את המוח.

בדיוק, הרי העולם אוהב פרופורציות, לא? אז הנה:

image

קבל:

זה מצחיק, אבל להבנתי זה פייק. הבנתי שהבחור ישראלי שמשגע את הערבים.