גיאופוליטיקה :: על הנעשה בעולם

נו, אתה רואה משה?
עוד לא פלשו לטג’יקיסטן.
מתנהגים כמו בוגרים. רק אנחנו כמו ילדים קטנים ישר להרביץ.
אספו להם 4 טג’יקים מהרחוב, הרביצו, חתכו אוזן, וזהו.

שכחת שגם חיברו מצבר חשמלי לזין של אחד מהם ועוד צילמו את זה לעולם…

דרך אגב זה הכל בזכות האיום שלי, פוטין הרי קורא בפורום פה והבין עם מי יש לו עסק!

זה כבר מזכיר את טרום מלחמות העולם יותר ויותר. ממש רואים היווצרות של צירים.

ממש לא מצחיק.

אכתוב עכשיו ידיעה שאולי במבט ראשון נראית שולית, אבל היא חשובה מאוד. הלילה נוצר תקדים מסוכן מאוד באוניברסיטאות העילית בארה״ב - שעלול להוביל לחרמות אקדמיים ותרבותיים רחבים על ישראל.
אוניברסיטת בראון נכנעה למפגינים הפרו פלסטינים והודיעה שהגיעו לסיכום עם הסטודנטים שהם יפרקו את מאהל המחאה שלהם - מה התנאי שעליו הסכימו?
האוניברסיטה תערוך בחודשים הקרובים הצבעה בנוגע למשיכת השקעות של האוניברסיטה מחברות שמקיימות קשרים עם ישראל. כלומר - divest. אותה דרישה שדורשים המפגינים הפרו פלסטינים בכל הקמפוסים - שכוללת גם דרישה לנתק קשרים אקדמיים.
זה תקדים מסוכן מאוד, באוניברסיטת אייבי ליג, שעלול להוביל גם לביטול שיתופי פעולה אקדמיים.
האוניברסיטאות רוצות שקט בכל מחיר. וחלקן מתחילות לשקול עבור כך חרם מלא, בלתי ראוי ובלתי מוסרי על ישראל.
מישהו יודע איפה ממשלת ישראל באירוע הזה? שר החוץ? נשיא המדינה? מישהו פועל למנוע את זה? אשמח לשמוע.

https://x.com/NeriaKraus/status/1785542282508222783

אכן תקדים מסוכן, אבל איך זה יכול להתבצע בפועל?
לא ישתמשו בגוגל, פייסבוק, מיקרוסופט, כי לכולן יש סניפים ועובדים בארץ?
לא ישתמשו בעבודות אקדמיות שנעשו בישראל בשביל המחקר?

אני שואל שאלה אחרת - איפה כל אנשי העסקים יהודים ? או חברות אמריקאיות שכביכול בעד חופש הביטוי? הממשל שלהם?
מדוע פייסבוק לא תחרים בוגרי האוניברסיטה הזאת למשל? הרי החרם גם נגדם.
כל המשרדים של עורכי הדין? חברות גדולות בבעלות היהודים?

קראתי שמושלים של מדינות מסוימות בארה"ב , שעל אדמתם יש הפגנות באוניברסיטאות, קוראים לעצור את המימון לאוניברסיטאות האלה בגלל האנטישמיות. זאת הדרך הנכונה, ולשם ישראל צריכה לחתור. לא להתערב בפומבי בעניינים פנים אמריקאים.
למרות שאני בטוח שבן גביר תיכף יתערב, וגם ישתמש במילה “קונספסיה”.

ביידן מטיל מיסים על כמה מוצרים תוצרת סין.
במיוחד על מכוניות חשמליות, המס עולה מ 25% ל 100%.
ביידן הוציא טוויט בו הוא מתגאה במיסים החדשים כדי שאמריקה תהיה מובילה בתחומים הללו.
אבל הגולשים לא שכחו לו שהוא ירד על טראמפ כשהוא הטיל מיסים על מוצרים סיניים. כל קופאית הטארגט מבינה יותר כלכלה מטראמפ, אמר ביידן אז.

https://x.com/POTUS/status/1790385220983677016

מקווה שטראמפ ישפד אותו בעימות הקרוב על זה. גנב דעת, רוכב על רפורמה של טראמפ.

במקסיקו נבחרה נשיאה יהודייה אנטי ישראלית.
באל סלבדור נבחר לקדנציה נוספת נשיא פרו ישראלי ממוצא פלסטיני.

משהו מוזר שם במרכז אמריקה.

צריך אותו בארץ ואין יותר חמאס או פשע.

מה שהוא עשה שם למאפיונרים שם גם בעוד אלף שנה ידברו על זה.

אני לא יודע מה יותר מפתיע - זה שנשיא ממוצא פלסטיני יכול להיות בעד ישראל, או זה שהנשיא של פרו הוא ישראלי, ועוד נבחר להיות גם הנשיא של אל סלבדור.

גם אני כשקראתי לראשונה לא הבנתי איך נשיא של Peru הוא ישראלי ממוצא פלסטיני.
אבל לא מצאתי דרך יותר טובה וקצרה לכתוב “פרו ישראלי”.
עברית שפה קשה בלאט.

הסבים שלו הם לא בדיוק פלסטינים במובן הקלאסי.
הם נוצרים קתולים שהיגרו מירושלים ובית לחם לאל סלבדור ב1921 (לפי וויקי).
האבא התאסלם והפך לאימאמם ואילו האמא נשארה נוצרייה.
אם הם היו נשארים בארץ היו מגדירים אותם היום כנוצרים ישראלים. הבחור פשוט חזר למקורות.

נראה שאירופה מתחילה להתעורר ולהשיב מלחמה.

מי היה מאמין שכשאליטות מחליטות לכפות בכוח אג’נדות זרות תוך חרבון רבתי על המון העם, העם לא פשוט יאכל את זה בשקט ויגיד שזה דבש.

ובדיוק כמו בארה"ב - אפס תהודה לציבור העצום הזה בתקשורת הממוסדת (זרוע נוספת של אותה אליטה). מי שניזון מהתקשורת האירופאית המקובלת, בטח לא מבין מאיפה הגיעו עכשיו כל האנשים האלה שהצביעו מה שהצביעו.

מה יצא בהצבעות?

ממה שאני מתרשם מהתקשורת הישראלית עולה עניין מפליא למדי - אין אפילו מפלגת ימין רגילה אחת באירופה. כל מפלגות הימין, בכל מדינות היבשת, הן ימין קיצוני. מדהים.

בישראל חוגגים את עליית הימין הקיצוני, אבל אני חושב שלא באמת מבינים מי אלה האנשים האלו.

אני כרגע לא סגור על מה עדיף. השמאל הקיצוני מעודד אנטישמיות תחת הגדרה של “אנטי ציונות”. קל לחשוב שאנחנו מקבלים נאצים במקום אירופאים רכים וחמודים, אבל אני חושב שעם הזמן קיבלנו עוד שינויי הגדרות.

תקופה מבלבלת במחשבה “מה עדיף לנו”, בטח שהעולם נע מקיצוניות לקיצוניות.

הימין הרבה יותר גזען ומועד לאלימות. אנחנו מדברים על מפלגה בגרמניה שרואה מדי SS כדבר לגיטימי ואפילו לה פן הוציאה אותה מהקואליציה

השמאל תומך בהפגנות איסלמיות ואלימות ברחובות עם גב מהחוק במדינות כמו צרפת ושבדיה. כל מפלגות הימין תומכות ss באירופה?

הימין פשוט הרבה יותר מועד לאלימות מבחינת האוכלוסיה. אלה הרבה פעמים אנשים ממורמרים ובורים. האיסלאם זה סיפור אחר, והוא הרבה יותר קרוב לימין קיצוני מאשר לשמאל קיצוני. מה שמופרע זה הקואליציה שעשו איתו, אבל הוא לא תומך דעות שמאל.