מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

מוטי איווניר מבחינתי זה הקול הכי בלתי נסבל שיש. חתיכת מרמור קלישאתי חכם בלילה מעיק.

פבלו איימאר עוזר המאמן של הנבחרת והאליל של מסי מזל דמעות אחרי הגול של מסי

נבחרת ארגנטינה רבותי…אין הסבר אחר

אפשר לדעת איך 100% מאוהדי הנבחרות בפורום הזה, אוהדי ארגנטינה?

אלו שניים שלושה שעושים רעש כמו שרק ארגנטינאי יודע…

איך הגעת ל-100%?

לא יכול לדבר בשם כולם אבל אני לפחות בהקשר הזה אוהד מסי יותר מארגנטינה.
אמנם יש לה פינה חמה בלב אצלי עוד לפני מסי אבל ביום שאחריו לא אבכה אם היא תצליח וגם לא אם תיכשל.

אני אישית ממש לא אוהד ארגנטינה, ההפך הוא הנכון, קיוויתי שיעופו כבר הלילה.

ברזיל.

גם דור אוהד ספרד, מחר אני תומך בו, נראה ביחד את המשחק מחר ולהתקוטט.

לגבי המשחק, דה פול שלשל כל המגרש, מאז הבחורה הזאת טיני הוא גמור. וכאשר דה פול גמור, מסי לא מקבל כדורים מול רביעית ההגנה. זה קרה אולי 3 פעמים כל המשחק. פעם אחת היה פאול, פעם שניה היה גול, ופעם שלישית זה היה במתפרצת של ארגנטינה והוא העביר מהר לדה פול שחירבן את המתפרצת.

הכדורים מדי מאריה למסי הם הכי שקופים וכל נבחרת מחכה להם. זה עבד פעם אחת, לא יודע כמה פעמים זה יצליח.

חייב לציין שלא אהבתי את החגיגות בסוף המשחק. לא עשיתם כלום, אנחנו חייבים לנצח את פולין.

ובשורה התחתונה, איזה רכבת הרים זאת ימח שמם בני אלף *****. גמרו לי את החיים, בגול של מסי צרחתי כמו משוגע. איזה רגע טהור של אושר זה, כבר שכחתי כמה אני אוהב אותו.

כן יעוף, לא יעוף, הכי טוב בהיסטוריה.

מולר?

פעם אחת הניחו לליאו מסי והוא העניש כמו שחקן על אמיתי, בעיטה חדה ומדויקת לפינה, הכל מהר, אי אפשר לעצור מבחינת אוצ’ואה. ראו שהוא כמעט בוכה. הוא יודע שזה המונדיאל האחרון ולכן הרגשות מתעצמים כמו במקרה של כריסטיאנו רונאלדו ורוברט לבנדובסקי, באמת יפה מאוד. וכן אפשר קצת ‘להגדיל את הסיפור’ וזה כדורגל וטבעי להפריז והכל בסדר, לא חלילה לגבי מעמדו ההיסטורי אלא בכלל. מקסיקו חבורה קשוחה אבל עם כמה שאפשר לדבר על היריבה - ארגנטינה שוב נראתה נבחרת רעה מאוד שתגיע לשמינית או רבע הגמר אבל לא יותר מזה - לא בדקתי את ‘ההצלבות’. לא מצליח להבין, שוב, גם על סמך מומנטום ומסי - איך היא סומנה כפייבוריטית. אנחל די מאריה עבר שחקנים בקלות כאילו אנחנו ב-2014 אבל זה לא שהוא היה טוב כי הדריבל אינו מספיק. פאולו דיבאלה נכון לעכשיו אפילו לא נמצא ברשימת השיקולים. מילה אחרונה על מסי - להיפך אני הולך ומשתכנע שהוא לא צריך את הכותרת המכובדת מאוד הזו - ‘מונדיאל’ לצד כל ההישגים הפנטסטיים שלו.

@EHUD, אני אהבתי את התמונה ששמת ואין לי שום קשר לארגנטינה ואני לא מאחל להצלחתה, מבחינתי מסי ‘קיבל את מה שמגיע לו’ עם הזכייה בתואר חביב כמו הקופה אמריקה. ועדיין, אותי זה מרגש כי אני בכיין בחיים האמיתיים, אובר-רגשן, אוהב לראות שחקנים מראים אמוציות ובוכים מכדורגל. וקנה אותי שיש שם את פאבלו איימאר :slight_smile: אגב, שמתי לב, פתאום התחלתי ‘לבדוק’, בעיקר בגולים משמעותיים של הקבוצה שלי - את החוגגים. כלומר את הטירוף של פדה ואלוורדה, לאן רץ פרלאן מנדי אחרי המשחק נגד מנצ’סטר סיטי, איך נאצ’ו מגיב וכן הלאה. מוזר

מילה על צרפת - היא חטפה את ה-1:1 בדקה מאוד מאוחרת יחסית בניגוד למהלך המשחק אבל הפגינה אופי, ידעה להגיב מיד, לא התפרקה כמו ארגנטינה או גרמניה במחזור הראשון. ראינו שהיא יכולה לשחק בלי חלוץ אמיתי כמו אוליבייה ז’ירו - כי קיליאן אמבפה כמובן יודע להגיע לרחבה ואולי מיותר שהוא דבוק מדי לכנף. צרפת כן מייצרת יותר מצבים וכן נראית יותר טוב מהיתר. אני לא אוהב הרבה דברים בצרפת אבל גם תיאו הרננדס מצוין וזו הנבחרת היחידה לדעתי שאתה פותח טלוויזיה ומניח שיהיה מינימום של כדורגל טוב מצידה. גם ביום רע היא תגיע להרבה מצבים ולא משנה אם זו יכולת אישית או משהו. נבחרת שמבחינת החוזק שלה היא כן מתקרבת לקבוצת שמינית גמר ליגת האלופות והלאה.

ממש נהדר

bjU

פעם משלם המיסים האמריקאי היה מממן אותם, עכשיו לפחות הם יודעים לממן את עצמם. זאת התקדמות.

הערב ספרד - גרמניה, אפשר לומר המשחק הכי גדול בשלב הבתים והרגשה של שמינית גמר מינימום. משחק שכמובן אני מחכה לו ומצד שני לא דומה בכלל לאירוע גדול של הקבוצה. בואו נתרכז במה שיש בכל מקרה. הנבחרת צריכה להיות רגועה בזכות הניצחון שלה וגם התוצאה הלא טובה של גרמניה, אבל לא מעבר, גם אם מותר לנו לפשל והלחץ עליהם. אני תמיד מזכיר שהרי ספרד ‘עלולה’ להפסיד בכל מקרה לנבחרת חזקה. אם ננצח נבטיח את המקום בשלב הבא, השחקנים, לפחות חלקם - יוכלו לקבל מנוחה במחזור האחרון, וגם נחזק עוד יותר את הביטחון ואולי נתחיל לספור את עצמנו עם כל הכבוד למשחק אחד. את צרפת למשל ראינו מגיבה נהדר לפיגור מוקדם, וגם לא נלחצת במשחק השני כשהיריבה השוותה ל-1:1, סתם דוגמא. לא בכל משחק יהיה שער מהיר כל כך.

אני מצפה מספרד לשחק את המשחק שלה, לא חושב שאנחנו יודעים משהו אחר - הנעת כדור מסודר ובטוחה (אבל גם לקחת סיכונים פה ושם), למנוע מגרמניה לטוס קדימה עם שחקני ההכרעה שלה. אבל לא לשפוט ושאמת המידה תהיה רק אותו 0:7 נגד יריבה מאוד חזקה. הייתי רוצה לראות את אלבארו מוראטה בשפיץ, הוא יכול לבצע חילופי מקומות עם מרקו אסנסיו ופראן טורס, הוא מוסיף לנו מהירות ופיזיות. זה יהיה מבחן הרבה יותר קשוח לגאבי מול מוליכי כדור אדירים ושחקנים שלא יחמיצו כמו במשחק הראשון, מוסיאלה מעל כולם. גנאברי מסוכן מאוד, מולר ווינר עצום, גם מקו שני יש שחקנים נהדרים. הנבחרת כן צריכה לגוון את המשחק ולהיות יצירתית. אני מאוד מחבב את דני קרבחאל אבל לא סגור על חזרתו המסתמנת להרכב. גם מהצד של ג’ורדי אלבה עלולות להיות בעיות. מרגיש שההגנה הגרמנית לא משהו וכולם חושבים התקפה, זולא כמגן ימני? גם ראום לא מי יודע מה. אולי מסירת קסם של פדרי תעזור לנו. שיהיה בהצלחה.

האמת שנגד נבחרת כזו, הסטטיסטיקה האחרונה די לטובתנו כולל אותו 0:6 די היסטורי, בעיקר גמר היורו שיהיה זכור לעד, פויול שנגח מכל הלב לרשת ב-2010 והאנקדוטה עם ראול שסיפרתי פה (עבורי זה גם היה ציון דרך כשהשחקן שאתה הכי אוהב הופך להיות גם מלך שערי הנבחרת). מי ייתן וזה יימשך… Que Viva Espana.

מירוסלב קלואזה

הוא גם כבר לא פעיל וגם כבש יותר. מלך השערים בכל הזמנים עם 16 נדמה לי. אולי טועה במספר אבל בוודאות יותר גדול מ-10.

כל פעם מחדש אני מופתע שדיונים כאלה עוד מתקיימים בעידן שיש בו גוגל

אמרנו בלי לגגל זה כל העניין

יצאתי מנקודת הנחה שהשאלה המקורית כבר נגמרה מזמן.

אחרת, אם ‘מירוסלב קלוזה’ זאת התשובה שלך לשאלה “מי הוא השחקן הפעיל עם הכי הרבה שערי מונדיאל?” - אז גם גוגל לא היה עוזר.

התחזית שלי לפני תחילת הטורניר על מרוקו

התחזית שלי לפני תחילת הטורניר על בלגיה