מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

אהוד, לפיפא היה חשוב לעזור לקוריאנים החמודים להגיע לחצי הגמר על חשבון איטליה וספרד בסקנדלים ברמה היסטורית.
נתנו מונדיאל לחמולה קטנה שאין לה שום קשר לכדורגל והרסו בשבילם עונה שלמה.

קטן עליהם לתת להם לעבור סיבוב.

זה נאיבי מצידנו לחשוב שהוואר יעזור נגד השחיתות כי כפי שראינו לא פעם המילה האחרונה היא של השופט במגרש אז אפשר לסמוך על פיפא.

הזילזול שלך ב(כסף של ה)קאטרים הוא משוגע, אם הם לא עושים חצי גמר במינימום זאת סנסציה עולמית.

כל נבחרת שתתמודד מול קטאר, ויש סיכוי לא קטן שיהיו יותר מ-3 כאלו, תצטרך לנצח באופן מאוד מאוד משכנע, כדי להשאיר כמה שפחות מקום להשפעה של השיפוט על המשחק.

אתם מגזימים. ההשפעה של שופטים על משחק כל כך הצטמצמה שהסיכוי שתהיה להם בכלל הזדמנות לעזור נמוכה מאוד.

אני מבין שלא ראית את המשחק של ריאל מול ג’ירונה במחזור ה12.

מה זה משנה בכלל לאיזה שלב קטאר תגיע במונדיאל? היא יכולה לעוף בבתים והיא יכולה לקחת את המונדיאל כולו - אין שום הבדל. המונדיאל הזה כבר עכשיו, עוד לפני ששוחקה ממנו אפילו דקה, כבר מושחר מכף רגל ועד ראש בשחיתות נוראית. והכי גרוע - שכל המדינות והנבחרות זורמות עם זה.

חבל מאוד דווקא, לא יכלו לבקש לעצמן הזדמנות טובה מזו להשתחרר מהידיים המושחתות של פיפ"א, בתואנה מוצדקת מאין כמוה.

לא בא חלילה להגן למאית השנייה על קטאר אבל צריך להזכיר שגם רוסיה ככל הנראה קנתה את אירוח המונדיאל שלה בלא פחות כסף אבל זאת רוסיה הגדולה אז אף אחד לא קרא להחרים.

יש אוטוטו מונדיאל בדרך ואני מתרגש כמו ילדה קטנה עם קוקיות

לא מבין למה המונדיאל מושחר… מאיזו בחינה? תמיד יש ביקורת על המארחת אז מה שונה הפעם?

לא ליאור בוא…המונדיאל הזה מושחת ונקנה בהרבה כסף
שום מצב בעולם שמדינה קטנה של 3 מיליון איש שאין לה שום עבר כדורגלני היסטורי, נבחרת להיות מארחת של טורניר מונדיאל בלי מיליארדים של כסף שהתגלגלו מתחת לשולחן ועוד מנצחת מדינות כמו אנגליה ארהב וספרד…

ואז אם תוסיף לזה חטא על פשע אז הם באים ומשנים 100 שנה של היסטוריית כדורגל עם מונדיאל בחורף באמצע עונה אירופית שקשיים הלוגיסטים של כך הם כל כך אבסורדים שזה מכעיס.
ורק בסוף בסוף תוסיף גם 6500 עובדים זרים שלפי הפרסומים נהרגו בזמן בניית התשתיות לטורניר.

המונדיאל בקטאר הוא כנראה הדבר הכי מושחת שיצא מאיגוד הכדורגל העולמי פיפ"א שהוא בעצמו גוש של שחיתות מטורפת.

ועדיין…ברגע ששריקת הפתיחה לטורניר הזה תגיע אני רוצה נטו להנות מחוויות הכדורגל ורוצה לקוות שגם אכן יתנו לי.

אני יוצא מנקודת הנחה שאירוח חצי מהמונדיאלים נקנה בהמון כסף. התאריכים זה כדי לא לשחק בחום. וניצול ועבדות יש בכל מקום כל הזמן. יכול מאוד להיות שפיפא שוברת שיאים אבל זה טבעה של היסטוריה. גם ב78 נשברו כמה שיאים.

ליאור קראתי שבשביל שאתה ואני נישב בכורסא שלנו בנחת ונמתין לבעיטה בדלי הצפויה של ארגנטינה בדרך לעוד שיברון לב מעריכים ש15000 אלף פועלים זרים מתו בשביל זה. עבדות מוחלטת.

וכל הוטאביזם שעושים כל הזמן לרוסיה כאילו שאז לא היה ברור שזה שחיתות לא תשנה את העובדה שקטאר זה פשע מוסרי…

לא מצפה שתחרימו את קטאר כי גם אני גם לא יחרים את המונדיאל (למרות שאני חייב להודות שאני לא מתכון לראות שום משחק במונדיאל הקרוב חוץ מארגנטינה ומסי) אבל מספיק עם ההיתממות .

"ולא סתם פוגע: מלבד הטענות שעצם הזכייה של קטאר באירוח הטורניר נגועה בשחיתות חמורה, דבר שבמדינה ובפיפ"א מכחישים בתוקף, בפברואר 2021 פרסם הגרדיאן כי יותר מ-6,500 מהגרי עבודה נהרגו בקטאר מאז שזו זכתה באירוח המונדיאל. המהגרים הללו הגיעו ממדינות כמו הודו, פקיסטן, נפאל, בנגלדש וסרי לנקה. למעשה, על פי נתוני ממשלת קטאר עצמה, יותר מ-17 אלף מהגרי עבודה מכל העולם מתו בקטאר מאז 2010 - אך לא ברור כמה מהם עסקו בעבודות הקשורות למונדיאל עצמו. "

ליאור צודק לדעתי
המונדיאל בקטאר זה השפל המוסרי הכי גדול עד עכשיו? כנראה שכן
לפניו כל המונדיאלים היו על טהרת הכדורגל והספורטיביות? בהחלט לא
למי ששומע למשל את סדרת הרטרו של הפודיום - איטליה 34 וארגנטינה 78 גם לא בדיוק זוכים בפרס זכויות אדם
רוסיה 18 אין שאלה, בטח בדיעבד, אבל גם בזמן אמת היה ברור שאמות המוסר של פוטין הן מפוקפקות קלות

את העסקנים בפיפא לא מעניין, ומעולם לא עניין, הכדורגל
כנ"ל העסקנים באופא כמובן
לצערנו, ראינו איך האוהדים הגיבו כשקמה יוזמה להקים תחרות כדורגל עצמאית בניתוק מהעסקנים האלה
“מסורת”
אפשר לטעון שחלק מהזעם על הסופרליג היה הצורה שהיא הוצגה, ובפרט היעדר עולות/יורדות, לדעתי זה קצת לעצום עיניים, אבל אולי נוכל לבדוק זאת שוב בקרוב…

חברים, אני באמת לא מבין על מה אתם מדברים.

ברור שזה לא האירוע המושחת הראשון, וגם לא האחרון שארגוני הכדורגל העולמיים יספקו לנו. זה אפילו כמעט טבעי שארגונים בסדר גודל הזה יערבבו ויבחשו בשיקולים לא מקצועיים, על גבול המושחתים.

אני שם בצד אפילו את כל העניין של רמיסת זכויות האדם והפועלים האומללים שנהרגו בתהליך. בשלב הזה זאת סתם ‘פיקנטריה’, כדי לחשוף פעם נוספת את הדו-פרצופיות והצביעות המערבית.

אני מדבר משיקולי כדורגל בלבד. לא מדובר בכלל על מדינת כדורגל!!! היא בחיים לא הגיעה בכוחות עצמה למונדיאל, וכנראה גם לא תגיע בעתיד הנראה לעין. ועוד הזיזו עבור הכלומניקים האלה סדרי עולם, תוך החרבת עונה שלמה של הכדורגל המקצועני האמיתי! אין עוד אח ורע לדבר הזה, לא רק בכדורגל - בכלל.

מדובר באירוע בסדרי גודל יותר מושחת מכל מה שהיה לפניו. זה לא באותו איזור חיוג בכלל. פשוט השתנה מהמקפצה ברמה הכי הכי גבוהה שיש.
אני מנסה למצוא דוגמה אחרת להשוות אליה את מה שקורה כאן, ואני לא מצליח מרוב שזה מופרך ומקרה קיצון לעומת כל מה שאני יכול לחשוב עליו.
הדבר היחידי שאני יכול לחשוב עליו, זה אם פתאום יתנו לצפון קוריאה לארח את פליאוף ה-NBA (ולהשתתף בו!), וכדי להתאים לשעות המקומיות, המשחקים ישודרו באמצע הצהריים שעון ארה"ב.

אני מסכים איתך בגדול. אבל למה אתה שם בצד את זכויות האדם? דוקא השיקולים הספורטיבים זה במקום השני מבחינתי. פיפ"א גם דאגה שדרום קוריאה בזמנו תגיע לחצי גמר . זה לא משהו חדש, אבל הרמיסה של כל טיפת זכויות אדם וכמויות הדם שנשפכו בשביל שאנחנו נשתה בירה ונהנה מכדורגל זה די חסר תקדים, לפחות מבחינתי.

כן המונדיאל ברגנטינה ורוסיה היו שחיתות אבל קטאר מבחינתי זה שיא השחיתות, מכל הבחינות.

אותי בעיקר מעצבנים 2 דברים.
אחד - שהמונדיאל לא בקיץ. לא רוצה שעונת המועדונים תיעצר באמצע, זה לא הגיוני .
שתיים - זאת מדינה אנטי דמוקרטית, ובפיפ"א כביכול דוגלים בחופש ביטוי, שוויון מגדרי ורטוריקת להט"ב. שחקנים מקבלים עונשים כבדים על התבטויות גזעניות, פוגעות וכדומה. ופה יש מדינה שלמה שמגדירה את זה בחוק שלה.

לגבי השחיתות - ממש לא חדש. גם מדינה דמוקרטית צריכה לשחד פקידים בפיפ"א כדי לזכות, ככה הם עובדים.
לגבי מדינה שהיא לא כדורגל - גם דרום אפריקה היא לא בדיוק מאריות העולם, וגם לא קוריאה\יפן. מה בדיוק חדש פה? מדוע ארה"ב זה בסדר, למרות שזה אולי הספורט ה 5 הכי פופולרי שם?
לגבי מוות הפועלים - זה מצער מאוד אבל גם זה לא חדש. מישהו יודע כמה פועלים נהרגו בדרום אפריקה או במקסיקו? או נגיד בהכנות לאולמפיאדת בייג’ין?

זה לא סתם נהרגו פועלים או רשלנות רגילה.

הם העסיקו פועלים, החרימו להם את התעודות זהות או דרכונים שלהם כדי שלא יוכלו לברוח ושמו אותם בתת תנאים ורבים מהם חזרו בארונות קבורה למשפחות שלהם אז בוא נפסיק אם הואביטיזם לדרום אפריקה ורוסיה כי זה באמת לא אותו דבר.

אני חושב שפה נכנס בדיוק עיניין הקונטקסט. דרום אפריקה ארחה תחת הטייטל של לייצר שיוויוןו הזדמנויות גם במקומות שלא יהיו להם הזדמנות להביא כדרוגל בסדר גודל הזה. הדינמיקה פה היא “בואו נעזור למדינה החמודה הזאת שהישגים כמו מונדיאל זה לרוב BEYOND HER REACH”. במקרה של קטאר, זאת מדינה לא דמוקרטית שלא אכפת לה משיוויון זכויות שקנתה את דרכה לאירוח, שמנסה כבר כמה זמן להביא את הספורט האירופאי אליה מבלי להתחייב לשיט שלא בא לה בטוב כמו זכויות נשים, להט"ב וכ’ו. הנושא של מוות העובדים על המונדיאל זה הדובדבן שבקצפת בתו הנרטיב הזה.

זו נגיד הייתה סיבה לפסול את האירוח של המונדיאל בקטאר, ושינוי התאריכים זו דוגמא ל"בואו נעשה את זה שם לא משנה מה". אתה משנה את כל המבנה של הטורניר כדי שזה בכוח יתאים לאירוח של קטאר. זה לא שזה במקרה נקבע שם, ואז במקרה אמרו “יואו יהיה גל חום הסטרי במקרה באותה שנה”. שינו המון דברים בשביל שזה יקרה שם.

בית ב’ הוא בית של מחלוקות מדיניות בין היריבות שלה, ארה"ב נגד איראן במערב נגד המזרח, אנגליה נגד ווילס, הממלכה נגד האומה הקלטית שכיום נמצאת תחת הנסיכות, אפילו אנגליה נגד ארה"ב שחוו מלחמות כיבוש בשנותיה הראשונות של המעצמה החזקה בעולם.
בית ב’ הוא בית עם היסטוריה אבל אנחנו מקווים שהוא יהיה יותר מכל בית של כדורגל טוב, מתחילים:

אנגליה

God save the king…
האנגלים מגיעים למונדיאל ראשון ללא המלכה מזה 70 שנה וישירו לראשונה בטורניר רשמי את שינוי ההמנון הרשמי של god save the king במקום queen ואין ספק שזהו חלק היסטורי בממלכה הבריטית.
אחרי שהיו קרובים מאוד בשני הטורנירים האחרונים שלהם, חצי הגמר ב-2018 וההפסד בגמר הביתי של היורו ב-2021, אולי אולי הפעם זה יקרה להם, מונדיאל ראשון אחרי פטירת המלכה זה אכן יהיה צעד מרגש ושובר לבבות בשביל רבים מאוהדי אנגליה ובכלל.
דירוג פיפ"א: 5 בעולם.

מאמן

גארת סאותגייט מוביל את הנבחרת הבריטית כבר מ-2016 ויחסית לכישלונות העבר הגדולים (אשר הוא עצמו השתתף בהם בעבר כשחקן) הוא מצליח להוציא מהנבחרת האנגלית היחסית צעירה כמעט קסמים אך עדיין ללא תואר ביד.

סגל

שוערים: ג’ורדן פיקפורד (אברטון) ניק פופ (ניוקאסל) ארון רמסדייל (ארסנל).

הגנה: טרנט אלכסנדר ארנולד (ליברפול) קונר קאודי (אברטון) אריק דייר (טוטנהאם) הארי מגוויר (מנצ’סטר יונייטד) לוק שואו (מנצ’סטר יונייטד) קיראן טריפייר (ניוקאסל) קייל ווקר (מנצ’סטר סיטי) בן וייט (ארסנל).

קישור: ג’וד בלינגהאם (בורוסיה דורטמונד) קונור גלאגר (צ’לסי) ג’ורדן הנדרסון (ליברפול) מייסון מאונט (צ’לסי) קלווין פיליפס (מנצ’סטר סיטי) דאקלן רייס (ווסטהאם).

התקפה: פיל פודן (מנצ’סטר סיטי) ג’ייק גריליש (מנצ’סטר סיטי) הארי קיין (טוטנהאם) ג’יימס מדיסון (לסטר) מרקוס ראשפורד (מנצ’סטר יונייטד) בוקאיו סאקה (ארסנל) ראחים סטרלינג (צ’לסי) קאלום ווילסון (ניוקאסל).

למי לשים לב?

לא חושב שיש פה מישהו שאחדש לכם למבט, יש בפורום מומחים טובים ממני לכדורגל אנגלי אך אם אצטרך לתת את הדגש ולבחור אז ג’וד בלינגהאם הוא מה שאנחנו כאוהדי כדורגל רוצים לראות במשחקי כדורגל ואולי רגעי הקסם שלו יעיפו את אנגליה טיפה יותר גבוהה ממה שהיא מדמיינת.

תחזית: רבע גמר והפסד בפנדלים…מה לא למדתם שזה ההימור הכי בטוח בספר.

איראן

נבחרת הכדורגל של איראן מגיעה למונדיאל השישי שלה במספר והשלישי שלה ברציפות ועד כה היא מעולם לא הצליחה להעפיל מעבר לשלב הבתים
הבלאגן המדיני שהיא עוברת ויציאת חלק משחקני הנבחרת נגד הממשל יוצרים בלאגן אטומי לקראת הטורניר הקרוב, ממחאת הסתרת הסמלים על החולצות והאימוניות במשחק הידידות נגד סנגל בספטמבר ומחאות פומביות של שחקנים בכירים בנבחרת ברשתות הפומביות, מחאת החיג’אב מביאה את איראן ואת הנבחרת שלה לנקודת רתיחה.
בכלל לא בטוח ששחקני נבחרת איראן וההתאחדות שלה בכלל מרוכזים בראש מלא בטורניר בקטאר בשביל להיות פקטור משמעותי בבית אבל הם יצליחו ויהיו הפתעת הטורניר זה הצלחה בקנה מידה גלובלי מעבר לכר הדשא של קטאר.

ד
דירוג פיפ"א: 20 בעולם

מאמן

8581558_0_0_3000_2046_0_large

אם עד כה דיברנו על איראן במגמה של מחאה ובלאגן אז זה כלום לעומת מה שקורה בנבחרת בגזרת המאמנים.
אחרי 8 שנים תחת קרלוס קיירוש ורגע לפני תחילת מוקדמות המונדיאל לקטאר הודיעה ההתאחדות על סיום דרכו של קרלוס קיירוש והחתמתו של מאמן בלגיה לשעבר מארק וילמוטס.
הבלגי לא ממש הסתדר ופוטר אחרי 6 משחקים בלבד ועם שק פיטורים של 6 מיליון יורו שהותיר את ההתאחדות האיראנית מרוששת.

1207513

בהעדר מזומנים ולמרות רצון השחקנים למנות שם גדול חדש פנו בהתאחדות לדראגן סקוצ’ץ בן ה-53, מאמן בינוני שהעביר את זמנו בשנים האחרונות באימון בקבוצות שונות במפרץ בפרסי כמו בערב הסעודית וכווית עד שהגיע לליגה האיראנית עצמה ואימן שם בבינוניות רבה ב-7 השנים האחרונות עד שקיבל את ג’וב חייו, אימון הנבחרת האיראנית.

גם סקוצ’ץ עצמו לא האמין לקמפיין המצויין שלו עם הנבחרת כשהשיג 15 מתוך 18 המשחקים שלו והציד את האיראנים למונדיאל השלישי שלה ברציפות.
כל זה לא הספיק כאשר ביוני האחרון הנבחרת הפסידה במשחק ידידות לאלג’ירה, הפסד שהוציא את שחקניה הבכירים של הנבחרת שלא היו בעדו מההתחלה למחאה פומבית לפיטוריו, צעירי הנבחרת היו בעדו אבל לחץ השחקנים הבוגרים עזר וסקוצ’ץ פוטר…עד עד שחזר לאמן שבוע אחרי בלבד.

בהעדר מאמן שרצה להגיע הסרבי חזר ותקף את שחקני המחאה שהחליפו מצידם האשמות דומות ויצרו קונפליקטים תקשורתיים שהובילן על סף פיצוץ את כל הקמפיין האיראני לקראת קטאר.
נגמר? לא ולא…באוגוסט האחרון נבחר נשיא התאחדות איראני חדש לתפקיד, בספטמבר פיטר את סקוצ’ץ שוב והחזיר אחרי 3 שנים את קרלוש קיירוש שנכון לכתיבת שורות אלה יאמן את הפרסים עוד שבוע במונדיאל.

סגל: סגל הנבחרת האיראנית מונה כרגע 29 שחקנים שירדו ל-26 עד לפתיחת הטורניר.

שוערים: עלריזה בייראנבאד (פרספוליס) אמיר עבדזאדה ( פונפרדינה) חוסאן חוסייני ( אסתקלאל) מוחמד רזה אחברי (טרקטור) פאים נאיזמנד (ספהאן)

הגנה: ראמין רזאיאן (ספאהן) אחסאן חאג’סאפי (א.א.ק. אתונה) חוג’ה חאלילזאדה (אל אהלי) סאדג’ מוחראמי (דינמו זאגרב) אבולפזל ג’לאלי (אסתקלאל) מילאד מוחמדי (א.א.ק אתונה) מורטזה פוראלגאנג’י (פרספוליס) חוסאן כנעני (אל אהלי) מילאד חוסאני (קייסריספור) עומיד נוראפקאן (ספהאן) סמאן פלאח (פייקאן) רוזבה צ’שמי (אסתקלאל).

קשרים: עלי קארימי (קייסריספור) סעיד עזת-אללהי (יופן) אחמד נורולאהי (אל אהלי) מהדי טורבי (פרספוליס) סמאן גודוס (ברנטפורד) עלי גוליזדאדה (שרלואה) מאליד שרלאק (פרספוליס) ווחיד אמירי (פלספוליס) עלירזה ג’אהנבחש (פיינורד).

חלוצים: מהדי טרמי (פורטו) סרדאר אזמון (באייר לברקוזן) קארים אנסאריפד (אומוניה ניקוסיה).

למי לשים לב?

עלירזה ג’אהנבחש “רונאלדו האיראני” הוא שחקן שכבר עבר מספר מועדונים באירופה כולל תג מחיר של 17 מיליון יורו מאלקמאר לברייטון וכיום מצא את עצמו חזרה בליגה ההולנדית, הפעם אצל פיינורד שם שיתף פעולה עד העונה הקודמת עם אופיר מרציאנו הישראלי.

תחזית: בין תיקו נחמד מול ווילס או ארה"ב זה מה שהנבחרת הזאת מסוגלת לבקש.

ווילס

ווילס חוזרת למונדיאל השני בלבד אחרי 64 שנים (!!!) אז עברה איזה אחת נבחרת ישראל כדי להגיע לטורניר הגדול בעולם.
דור הזהב של הדרקונים האדומים ממשיך בשנים האדירות שלו עם טורניר שלישי ב-6 השנים האחרונות כאשר העפיל ל-2 אליפויות אירופה האחרונות וכעת גם לגביע העולם בקטאר.
דירוג פיפ"א: 19 בעולם.

מאמן

לפעמים צריך קצת מזל ועזרה משפטית כדי להגיע למקום הגדול ביותר שלך
עד נובמבר 2020 רוב פייג’ היה עוזר המאמן הלא ממש מוכר של מאמן נבחרת וויילס המאוד מוכר, ראיין גיגס אך תיקו של גיגס על תקיפת 2 נשים חרצו את גורלו ובהתאחדות החליטו להפסיק את שירותיו של גיגס ולמנות את עוזרו הצנוע והלא ממש ידוע למשרת המאמן בקרדיף.
הפתיחה של פייג’ הייתה נהדרת עם העפלה לדרג א’ בליגת האומות וליורו 2020 אך ההישג הגדול ביותר שלו הוא כמובן ההגעה למונדיאל הנוכחי.

סגל

664730

שוערים: ווין הנסי (נוטינגהאם פורסט) דני וורד (לסטר סיטי) אדם דיוויס (סטוק סיטי).

הגנה: נקו וויליאמס (נוטינגהאם פורסט) בן דיוויס (טוטנהאם) בן קבאנגו (סוונסי) ג’ו רודון (ראן) כריס מפאם (בורנמות) איתן אמפדו (ספציה) כריס גנטר (ווימבלדון) קונור רוברטס (ברנלי) טום לוקיר (לוטון)

קישור: ארון ראמזי (ניס) ג’ו אלן (סוונסי) הארי ווילסון (פולהאם) סורבה תומאס (הדרספילד) מתיו סמית (מילטון קיינס) ג’וני וויליאמס (סווינדון) רובין קולוויל (קרדיף) ג’ו מורל (פורסמות) דילן לביט (דאנדי יונייטד).

התקפה: גארת בייל (LAFC) דניאל ג’יימס (פולהאם) קיפר מור (בורנמות) מארק האריס (קרדיף) ברנן ג’ונסון (נוטינגהאם פורסט).

למי לשים לב?

דניאל ג’יימס נתן עונה מצויינת בלידס בעונה שעברה ואומנם עד כה בפולהאם הוא לא מצליח לשחזר את ההצלחה אבל לצד הגווארדיה הותיקה יותר הוא דור העתיד הוולשי שיכול להשפיע כבר על ההווה.

תחזית: ינצחו את האיראנים, יפסידו לאנגלים והמשחק מול האמריקאים יקבע אם בייל ישאר אהוב המסיבות והגולף בל.א. גם אחר כך.

ארה"ב

Crest_of_the_United_States_Soccer_Federation

האמריקאים חוזרים לטורניר ה-11 שלהם אחרי שנעדרו מרוסיה 2018 כאשר הם רוצים לשחזר את הישג השיא שלהם מלפני 20 שנה עם רבע גמר היסטורי.
דירוג פיפ"א: 16 בעולם.

מאמן

גרג ברהלטר בן 49 הוא מאמן הנבחרת מאז 2018 ושחקן עבר בנבחרת בעצמו בין השנים 2006-1994.
הישג השיא שלו עד כה הוא זכייה בגולדן קאפ ב-2021 שהחזיר את הגביע לאמריקאים אחרי הפסד בגמר למקסיקאנים ב-2019 אך בסופו של דבר המטרה החשובה ביותר שלו היא הצערת הנבחרת והכנתה לטורניר הביתי ב-2026, הטורניר הקרוב יהיה מבחן דרך חשוב לעתיד של ברהלטר.

סגל

האמריקאים מציגים את הסגל הצעיר ביותר שלהם מאז מונדיאל 90 באיטליה עם ממוצע גיל של 25 ועם כמה כוכבים באמת נהדרים שמייצגים את נבחרת הכוכבים והפסים.

שוערים: איתן הורבט (לוטון) שון ג’ונסון (ניו יורק סיטי) מאט טרנר (ארסנל).

הגנה: קמרון קרטר ויקרס (סלטיק) סרג’יניו דסט (מילאן) ווקר צימרמן (נשוויל) ד’אנדרה ידלין (אינטר מיאמי) אנטוני רובינסןן (פולהאם) טים רים (פולהאם) שאק מור (נשוויל) ארון לונג (ניו יורק רד בולס) ג’ו סקאלי (בורוסיה מנשגלדבאך).

קישור: ברנדון אהרונסון (לידס) טיילור אדמס (לידס) קלין אקוסטה (LAFC) לוקה דה לה טורה (סלטה ויגו) ווסטון מקני (יובנטוס) יומס מוסה (ולנסיה) כריסטיאן רולדס (סיאטל סונדרס).

התקפה: ג’סוס פריירה (דאלאס) ג’ורדן מוריס (סיאטל סונדרס) ג’וש סרג’נט (נוריץ’) כריסטיאן פוליסיק (צ’לסי) ג’ובאני ריינה (בורוסיה דורטמונד) טימותי וואה (ליל) הג’י רייט (אנטליאספור).

למי לשים לב?

220px-USMNT_vs.Trinidad_and_Tobago(48125025758)_(cropped)

ג’ורדן מוריס הוא אולי שם פחות מוכר משחקנים אחרים בנבחרת האמריקאית שכבר מככבים באירופה אבל כיום הוא סגן מלך השערים של הנבחרת אחרי פוליסיק ובעיקר שחקן של טורניר גדולים כולל אחד בגמר הגולדן קאפ ב-2017.
יחד עם ריינה ופוליסיק הוא זה שצריך לשים את הכדורים ברשת אצל הנבחרת הצפון אמריקאית.

תחזית: האמריקאים מפתיעים ומסיימים ראשונים בבית, משם הם עוברים את סנגל ומוצאים את עצמם ברבע הגמר של הטורניר הגדול בעולם, שוב כמו לפני 20 שנה ועם הרבה תקווה לקראת המונדיאל הביתי עוד 4 שנים.

מחר בית ג’…

יאללה קצת בשביל להיכנס לאווירה:

1. נבחרת שהייתם רוצים שתנצח.

2. נבחרת שאתם חושבים שתנצח.

3. נבחרת שצפויה לאכזב.

4. השחקן שלדעתכם יצטיין.

5. שחקן שהולך לאכזב.

6. הסוס השחור.

7. איפה המונדיאל הזה יעמוד בהסטוריה לדעתכם? יזכר מהטובים? הגרועים או במקום טוב באמצע?

אני עושה הפרדה מוחלטת בין כדורגל לבין הגוף המארגן של הכדורגל. כדורגל הרבה יותר חשוב לי מהשחיתות שיש מסביבו ומבחינתי הוא מתקיים בלי שום קשר לשחיתות שמסביבו. אני מחכה ארבע ורבע שנים למונדיאל הזה ואף אחד לא יגיד לי שהמונדיאל לא בסדר כי פיפ"א מושחתת. מי שנותן לפיפ"א את המשקל לקבוע את מידת המעורבות שלו כאוהד במפעל הזה הוא פשוט אוהד בלי נבחרת. זהו. מי שיש לו נבחרת ומי שהנבחרת שלו היא ארגנטינה לא יכול להרשות לעצמו מוסרנות.

ועכשיו לנדב

ארגנטינה…

ארגנטינה…

ארגנטינה…

מסי…

מסי…

31 נבחרות שהן לא ארגנטינה…

אם ארגנטינה תזכה זה יהיה המונדיאל הכי טוב חשוב ורציני שהיה אי פעם. אם ארגנטינה תפסיד אני מצטרף לכל פעילי זכויות האדם.