מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

התשובה ברורה. זאת תהיה בריסל שוב. או אנטוורפן.
מי שביקר שם יודע.

אני לא שותף לכל המחמאות למרוקו. גם הם היו שותפים מלאים לשעמום הזה. בונקר רוב המשחק, בסוף ניצחו בפנדלים אחרי 0-0.
משחקים עם רגליים שבורות, לב ענק וכו’ וכו’ - מצטער, אני לא אוהד קבוצות כמו אוססונה. תנו לי כדורגל לראות.
מקווה שפורטוגל תקרע אותם.
אני כן שותף לכל הירידות על ספרד. היו צריכים לשחק הרבה הרבה יותר טוב, ויש להם סגל לזה.

אני מגדולי המבקרים של רונאלדו בשנה האחרונה.

אבל לא צריך להגזים. באו אנשים, שילמו ממיטב כספם על כרטיסים לשמינית גמר המונדיאל, ורוצים לראות את אחד השחקנים הטובים בהיסטוריה, באחד המשחקים האחרונים שלו בקריירה על הבמות הגדולות באמת.
לגיטימי לחלוטין.

ולמרות כל מה שהיה עם רונאלדו בשנה האחרונה - הוא גם לגמרי ראוי לזה.

אני שופט את רונאלדו לפי הסטנדרטים שהוא קבע ומה לעשות שהוא נראה כמו שחקן עבר ולא ממש מביא את האקס פקטור (שפורטוגל לא ממש נזדקקה לו עדיין).

פפה לעומת זאת :heartbeat:.

כמו שפליקס שיחק היום, הם קיבלו את מבוקשם.

Joke on you. פורטוגל כבר עם חמישייה בלי רונאלדו.

מדהים השינוי של פורטוגל. מדהים. יכולת אישית מדהימה, טכניקה ברזילאית קלאסית עם קשיחות אירופאית.
בלי רונאלדו הם כל כך בלתי צפויים, מפרגנים ויצירתיים.
בלי רונאלדו הם לא נופלים מצרפת וברזיל האימתניות.

שוויץ נבחרת קשוחה, מאורגנת וקשה מאוד. לא זוכר אותם מובסים וכה חסרי אונים. ארחנטינה ירקה דם מולה ב2014, היא ניצחה את צרפת ביורו ועפה רק בפנדלים מול ספרד נפלאה ממש, ולראות את התבוסה הזו, מול נבחרת שגם ברזיל ניצחה בקושי, זה מחזה מדהים.

רונאלדו מאוד אהוב בעולם הערבי, ורואים את זה עכשיו בשידור ובכל המסביב, זה מעבר לכדורגל. אז כל הכבוד לסנטוש.

אחרי המשחק היום של הפורטוגלים שהפכו לפיבוריטים ומלאים בביטחון השאלה המתבקשת, האם למרוקו יש סיכוי מול צרפת ?

אני באמת לא בטוח שפורטוגל נראיתה כל כך יותר טוב בגלל שלא שיחקה עם רונאלדו. סה"כ לא פעם ראשונה שפורטוגל מפרקת את שוויץ, רק לפני חצי שנה פורטוגל ניצחה את אותה שוויץ 4-0 מצמד של אותו רונאלדו. מרגיש לי שרונאלדו היה קצת חסר מזל בעניין הזה.

חייב להגיד שאני מאוד שמח מההדחה של ספרד מהמונדיאל. קודם כל לואיס אנריקה עם הזימוניים ההזוהיים שלו, או ליתר דיוק החוסר זימונים שלו.
אח"כ בחירת השחקנים להרכב, הבנו שהוא אוהד את סגנון ההחזקה האינסופי בכדור של בארסה אבל להם לפחות היה חלוצי על שיכולים לשים את הכדור ברשת או 9 מזויף אגדי. פה בהתקפה היה לנו את פראן טורס מלך שערי הגארבג’ טיים ואת אסנסיו שהוא לא השחקן שיסחוב לך את ההתקפה על הגב.
מתבסס לי בעיקר על השלד של בארסה עם קשר אחורי ומגן שמאלי שהם כבר מזמן מעבר לשיא וכאשר נדרש מישהו שיעשה שיחת מוטיבציה לפני הפנדלים הוא שולח את 2 השחקנים שחוו כמה ממההדחות הכי משפילות וקשות שהיו, הגיוני בסה"כ.

לשים את בוטסקס קשר אחורי במקום רודרי שהוא כיום הקשר האחורי הראשון או השני הטוב בעולם. בדגש כאשר יש לך את פאו טורס על הספסל.
לשחק עם אלבה וקארחבל ששנהיים כבר מעבר לשיא.
לפתוח עם גאבי בקישור במקום קוקה רק בשביל לשמר את הקישור הבארסי.
לשחק עם פראן טורס במקום מוראטה, כאשר כל פעם שמוראטה שיחק ראו שהקבוצה נראית הרבה הרבה יותר טוב ואשכרה מאיימת על השער.
כל זה הזכיר לי שהיה פה איזה משתמש שכתב שהחלום שלו זה הרכב ש90% ממנו זה קטלונים. חחחח, זה דומה למה שלואיס אנריקה עשה וראינו כמה זה הצליח.

אחרי ההצגה של פורטוגל אתמול מול שוויץ שנחשבת נבחרת קשה לפיצוח, אני מרחם על המרוקאים. פורטוגל הולכים לתת להם בראש, לא אופתע אם יגמר שם לפחות 4-0.
אחלה חצאי גמר צפויים לנו:
פורטוגל-צרפת
ברזיל-הולנד

כצפוי: אדן הזאר הודיע על פרישה מנבחרת בלגיה בפוסט באינסטגרם. מדורג רביעי במספר ההופעות בנבחרת לדורותיה עם 126 משחקים (יאן ורטונחן, אקסל ויטסל וטובי אלדרווירלד לפניו, ויש כמה שיכולים לעבור אותו, אפילו קווין דה בריינה לו 97 משחקים). והוא הסגן של רומלו לוקאקו עם 33 שערים. הוא חשב שהנבחרת תחזיר אותו לחיים אבל להיפך, אם היה משחק במדי ריאל מדריד הוא לא היה יכול לעמוד בעומס.

כנראה שאני ‘אטיל כאן פצצה’: השחקן הכי חשוב בנבחרת בלגיה בתקופת הזוהר שלה, כל עוד היה שחקן כדורגל, עד 2019. יותר טוב מקווין דה בריינה. זה שלקח על עצמו הכל עם דריבל עוצר נשימה, זוכר אותו רוקד על המגרש נגד צרפת ונגד ברזיל וכן הלאה. מבחינתי דה בריינה, שכמובן כיום להשוות ביניהם זה טיפשי - היה כינור שני כשהזאר היה בשיאו. ובימיו הגדולים בצ’לסי הוא שיחק עם התקפה מאוד בינונית, הכל היה עליו. זה מתחבר לדיון שתמיד העליתי לגבי מוחמד סלאח (שלא אמרתי שהזאר טוב ממנו או סקורר טוב ממנו), וגם לפרטנרים הטובים יחסית של דה בריינה. הזאר חשב שהנבחרת תשקם אותו, עכשיו זה הפוך, הוא לא עומד בקצב ואם היה משחק בריאל מדריד היה נופל מהרגליים. סיפור עצוב.

מסכים חלקית.
רונאלדו חסר מזל, הוא לא גרוע כמו שעשו ממנו, אך אי אפשר להתעלם ממה שראמוס הביא איתו. איזה סקורר, אילו עוצמות. הוא לא רק כבש שלושער אלא גם הוסיף בישול, לחץ בלי הפסקה והיה מאוד מעורב במהלך המשחק.
רונאלדו צריך לרדת לספסל ולהיות אס כשצריך אותו. זה גם מה שהוא צריך לעשות בכללי עפ הקריירה שלו, לטעמי ב20 הדקות האחרונות יש לו סיכוי לא פחות גדול להבקיע מב70 דקות הראשונות.
אם הוא יקבל את התפקיד שלו כמו שצריך הוא יכול להיות הגיבור של פורטוגל כי לא כל משחק ייגמר 6-1.

זוהי אנקדוטה לגבי משהו שכתבתי בפורום של ריאל, אך אם הוא יקבל את התפקיד של שחקן ספסל באהבה ויסכים לקצץ משמעותית בשכר אני בהחלט אשמח לראות חזרה שלו לריאל, ובכללי כל קבוצת טופ הייתה שמחה לשחקן כמוהו על הספסל. השאלה היא אם האופי שלו יאפשר לו לקבל את התפקיד בזרועות פתוחות

אולי הוא למד משהו מההצלחה ההיא ביורו של פורטוגל. דווקא שנראה היה שהכל תלוי בו, ברגע שהוא לא היה על המגרש הפורטוגלים ניצחו את הפייבוריטית צרפת בגמר. הוא לא שיחק כמעט, ועדיין זכה התהילה. אולי הוא בהדרגה לומד לשחרר.

שלב מעניין בהתפתחות הפסיכולוגית של רונאלדו. אולי כל החודשים הנוראים שחווה שינו אצלו משהו תפיסתית. זה אפילו יכול להסביר את המעבר לערב הסעודית.

קצת באיחור אבל ריוק לא עזר לו:

לא הייתי פוסל את אנגליה מהפתעה של שישי בערב

מודריץ’ פשוט לא מוריד מקאסמירו עין. מסתכל עליו כל שתי שניות. וכרגיל אצלו ככל שהאתגר גדול יותר הוא מרים את הרמה שלו

ברזיל משחקת בלי מגנים. לא ייתכן שדנילו מגן שמאלי בנבחרת ברזיל. גם בימין הוא נגר, אז בשמאל?

קרואטיה נבחרת ממש מגעילה, הם אפילו לא מנסים לשחק כדורגל, מסתגרים מאחור ואפילו למתפרצות הם לא יוצאים, והם עוד ינצחו את המשחק הזה בפנדלים.

ניימאר היה יכול להשאיר את ויניסיוס מול שוער בתחילת המחצית השנייה אבל הלך לבד, איבד כל כך הרבה כדורים והיה רע, השחקן ההתקפי הכי פחות טוב, שכביכול ללא מעמדות היה צריך לצאת. לפני כמה דקות הוא כמעט בישל שער לקרואטיה. לא רציתי שיבקיע כי זה לא הוגן והנה זה בא, זה הכדורגל.
המשחק הזה הוא הוכחה לכל אלה (לאו דווקא כאן בפורום, כאן אנשים הפגינו שיקול דעת ולא יצאו מגדרם) - פרשנים ואוהדים וכדומה - שהחגיגות כלפי ברזיל היו מוקדמות מדי. כבר הציעו להעניק להם את הגביע. היה ברור שלברזיל יהיה קשה יותר נגד קרואטיה עם כל הכבוד לריקודים בשמינית הגמר. לקרואטיה היה יתרון באמצע, מתיאה קובאצ’יץ’ היה טוב וגם לוקה מודריץ’. מבחינה התקפית הם היו קצת חרבנא בגלל יום רע של איבן פרישיץ’ ולדעתי חסר להם חלוץ טוב שהוא גם ‘שורט’ ולא פאסיבי, מריו מנדז’וקיץ’, בקיצור. ברזיל כביכול הגיעה שלוש פעמים למצבים מול שוער אבל לא היו מסוכנים ולא שיחקו מספיק טוב ולא באותו הקצב.

במבט על שחקני ריאל מדריד - רודריגו היה טוב כשנכנס, קיבל החלטות נכונות, שיחק קבוצתי, גם עשה קצת הגנה. אדר מיליטאו היה לא רע בכלל כמגן ימני. הגיע לכדורים, ניצח מאבקים וכן הלאה. אולי צריך לחשוב על זה במקום דני קרבחאל על אף שיש לוקאס ואסקס. הוא משחק עם המון ביטחון.

עריכה: כל הכבוד להם שהפגינו אופי בדקה ה-116, אלוהים ישמור, אף אחד לא ציפה לזה. איזה כיף שהטורניר הזה חיי קצת.

החילוף של מיליטאו סנדרו היה פשוט הזוי, למה להשאיר את דנילו שבקושי הצליח לרוץ? למה להוציא את מיליטארו שנתן משחק נפלא?

“דור בא ודור הולך ואת נשארת נאיבית שכמותך” איזה באסה להיות אוהד ברזיל. נבחרת חסרת אופי כמו הכוכב שלה שמתעקש לבעוט את הפנדל האחרון במקום את הראשון ולהביא לנבחרת ביטחון. פשוט הרגשה מגעילה כי באמת היה לנו עת הסגל הטוב במונדיאל.