מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

חברה זה דיון מפגר תסלחו לי. פנדל במאה אחוז. אין שום אפשרות לא לשרוק לזה. פשוט אין.

מסי: הולד מיי מאטה.

meanwhile in isreal

https://twitter.com/i/status/1602416946330406921

והתמונה המרגשת של מסי, שומר הראש שלו, מודריץ’ העצום ודויד בקהאם באמצע.

יש משחקים שאין דיבורים טקסטים, כי זה לא משנה. יש שחקן אחד שהוא מעל כולם, והגיע הזמן שישימו כבוד על השם שלו גם במונדיאל.

עצוב לי על לוקה מודריץ’ שהיה לא רע בכלל במחצית הראשונה ובסוף ירד מהמגרש בדמעות אבל כן, קרואטיה נתנה מעט מדי וזה היה צריך להיות סוף המסע שלה. אני חושב שארגנטינה ראויה מאוד להעפיל לגמר, היא התגברה על כאפה במשחק הפתיחה, הלכה והשתפרה וכמובן ליאו מסי שהכל סובב סביבו, והנה יש לו רגע אייקוני גדול במונדיאל עם בישול גאוני. הגביר קצב, האט קצב, הסתובב חשב על משהו, בסוף עשה משהו אחר. וכשהוא מראה אמוציות, ורץ, ועושה פאול, ומתעצבן - זה משפיע בכמה רמות על כולם. בגלל זה לדעתי, ולא כדי ‘להכניס לו’ - זה היה צריך לקרות כבר לפניכן. ליאונל סקאלוני אולי המאמן הכי פחות מקובע בטורניר. עבר לארבעה קשרים באמצע כדי לחנוק את קרואטיה שהרגישה בנוח נגד ברזיל אבל לא אתמול. עד לשער השני אני דווקא חושב שהיה משחק שווה כוחות וההגנה הקרואטית הייתה די שלומיאלית - בגול של חוליו אלבארס שבעמדת השידור העזו להשוות את זה לדייגו מראדונה (WTF). שוב, כאלה שמגזימים עם הביקורת על קרואטיה איני יכול להבין. בחלק מהזמן, עד לשער השני שריסק אותם - הרגשתי ששתי הנבחרות די זהות (מתאיה קובאצ’יץ’ עם פריצות יפות אבל הוא אף פעם לא בועט או מוסר לגול, איבן פרישיץ’ רע מאוד וגם המגן השמאלי היה נקודת תורפה) פשוט עם גאון שלובש מספר 10 בתכלת שפותר כל בעיה.

ארגנטינה נבחרת נחותה מצרפת אבל הכל יכול לקרות וזה יהיה חתיכת סיפור גדול מצד מסי. בבארסה מאניה פירסמו וידאו יפה על כך שמסי מחייך כשהכתבת אומרת לו עד כמה הוא שינה את החיים של כל הילדודס וכן הלאה. יפה

אני ב-2010 הצטמררתי כשספרד זכתה במונדיאל, אבל אני לא חושב שאני יכול להגדיר את עצמי ‘אוהד’ נבחרת כמו חבר’ה פה שיש להם שורשים, כמו חבר’ה פה שהשחקן שבגללו הם אוהדים את הנבחרת הוא חלק מההצגה (ראול לא היה ב-2010), כאלה שטסו למשחק במונדיאל…

אם מישהו רוצה להבין למה היה פאול תחשבו על מקרה מקביל במרכז המגרש.
2 שחקנים מנסים להגיע ראשונים לאותו כדור, אחד מגיע לפני השני ונוגע בכדור והשני פוגע בראשון.
אם זה פאול במרכז המגרש זה גם צריך להיות פאול ברחבה וגם צריך להיות פאול כשזה השוער.
בסוף אם לא ההכשלה אלברז היה יכול לעשות פה יותר.

זה אולי גבולי, ואולי לא תמיד שורקים על זה, אבל זה פאול.

חוץ מזה, שאחרי תצוגה כמו אתמול שום דיון על שיפוט לא צריך להיות רלוונטי.

ניתוח פשטני. יש עשרות מקרים שבהם שחקן בועט, נבלם, ואח״כ מהאינרציה השוער/שחקן הגנה נתקע בו וזה בחיים לא פנדל/פאול, גם במרכז המגרש.

חבל על המים שנטחנים פה וכנראה שזה יפתר רק כשמישהו ימצא חלק רלוונטי בחוקה, אבל אני די בטוח שהסיפור הוא מניעת היכולת של חוליאן להגיע לריבאונד, לאור העובדה שהכדור נשאר במגרש. אם תסתכלו על הריפליי, זה די ברור מהטיימינג של השריקה של השופט שהוא חיכה לראות בדיוק את זה כדי להחליט.

הוא חיכה בכללי לראות אם ארגנטינה מממשת את היתרון, ולאחר שראה שלא - הוא שרק.

מבחינתי לא פנדל בשום עולם, אבל אין לי שום רצון לנהל דיוני חוקה.

טוב, כצפוי זה גמור, יגמר ב-4

והפעם בפינת ה’דיסוננס של ארגנטינים במשחקים של נבחרת ארגנטינה’:

אני אוהב את זה שבמשחק של ארגנטינה התוצאה יכולה להיות 3-0 לטובת ארגנטינה בדקה 80+, אבל מבחינת אוהדי ארגנטינה ‘שום דבר עוד לא גמור’.
אבל במשחקים של נבחרות אחרות, 1-0 רעוע בדקה שביעית של המשחק הופך מיד ל’זה גמור כצפוי’.

תנו לנו להילחץ בשקט. אתם לא הנבחרת היחידה שיודעת לחרבן לעצמה משחקים.

כי אנחנו היסטורית לא יודעים לגמור משחקים ואוהבים להילחץ מכל גול גם אם אנחנו מובילים 0-4 דקה 89.

מראש לא חושב שלמרוקו הנחמדה יש סיכוי מול צרפת
צרפת זאת ליגה אחרת

המרוקאים החליטו לפצוע את הרננדז בכוח.
הדריכה בדקה ה 33 הייתה צריכה להיבדק בואר. אני הייתי מוציא על זה אדום.
מרוקו זה גועל נפש של קבוצה.

איכס איזו נבחרת מגעילה עושים הצגות ברחבת העונשין.

מרוקו מפרקים כל דבר שזז, בטח אם קוראים לו “אמבפה”, אבל השד הצרפתי באמת ש…לא ממש מאיים. לפחות ב-150 הדקות האחרונות. הם עדיין יכולים, ועושים, גולים מכלום. אבל פחות מפחידים ממה שעשו, ועשיתי, מהם.

חוץ מזה, אני לא מבין מה מתלהבים כל כך מגברדיול, בזמן שגריזמן ממצב את עצמו כבלם הטוב בעולם.
ועכשיו ברצינות - חוץ מלהיות בשער, הוא עושה הכל בטורניר הזה. הכל. אם הוא נפצע, זה יותר גרוע לצרפת מאשר אם אמבפה מושבת.

רחמים על בעלי העסקים בפאריז. הולך להיות להם לילה קשה.

https://twitter.com/i/status/1603117129917763591

וללא שום הפתעה

לפחות הם לא נאיביים מספיק לחשוב שזה יעבור להם חלק. מה שקרה בספרד הייתה הזיה.

אם אני צ’ולו, הדבר הראשון שאני עושה כשחוזרים להתאמן, זה להציב את גריזמן באופן קבוע כקשר 50-50 שאלתטיקו לא ידעה שהיא צריכה.

לגבי צרפת - היא אכן תלויה מאוד בגריזמן, אבל גם אם נטרלת אותו, אתה עלול לקבל את השער מכל מיני מקומות אחרים - מאמבפה כמובן, מז’ירו, או בטעות אפילו מהשחקן הכי מוכשר (אך מטומטם) של ברצלונה. זה בניגוד לארגנטינה, שאם סגרת את מסי, נטרלת את כל הנבחרת. אם כי לסגור את מסי, כמובן, זאת משימה הרבה הרבה יותר מורכבת מלסגור את גריזמן, בייחוד בכושר הנוכחי שלו. וואן-חאל ‘אנחנו יודעים איך לסגור את מסי’ יוכל לספר לנו הרבה על זה.

אז זהו זה. קיבלנו את הגמר הראוי ביותר, שהקטארים כמובן לא ראויים לו.
למעשה, קיבלנו את המשחק הטוב ביותר של מונדיאל 2018, בגמר של 2022. אי אפשר כבר לחכות.

אתה עלול לקבל שער ממקומות אחרים, אבל בהיעדר גריזמן לצרפת יש גם יותר סיכוי לספוג, ויותר שערים. כמות הכיסויים, התיקולים, החילוצים והסגירות של גריזמן במשחק הזה, נטו בתוך רחבת ה-16 וברדיוס ממש קרוב אליה, היא משהו מטורף. בטח ביחס לזה שהשמועה אומרת שהוא בכלל שחקן התקפה.
אבל זה משהו שמול נבחרת קטלנית יותר, לפחות התקפית, לא בטוח שיספיק.

אמבפה זה נחמד, אבל גריזמן הוא השחקן הכי טוב של צרפת בטורניר הזה, ולא משנה מה יהיה בגמר.

מרוקו עם דקות אחרונות מאוד מרשימות, היו קרובים להלחיץ את צרפת.

ארגנטינה הרשימה אותי יותר בחצאי הגמר, אני מהמר עליה בגמר.