מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

מסי הפעיל גוד מוד? השער של אלברז 110% נחישות. יחד עם זאת הכל פתוח.

על החצי הראשון של המשפט אפשר לדון, החצי השני לא (אמור להיות) רלוונטי.

הופתעתי שנתנו פנדל. השדר מתעקש שזה פנדל כי אלברז יכל להגיע לריבאונד.
איך פתחו את ההגנה כך לאלברז??

אומר זאת כך, אשים שכפ״צ וארד למקלט: ברוב המוחלט של המקרים לא שורקים פנדל על היתקלות כזאת (שאפשר להגיד שהיא די שכיחה), ואם זה היה בצד השני התגובות היו אחרות לגמרי.

בהתחלה זה נראה לי כמו פנדל הזיה, אבל לדעתי הכל בגלל הריבראונד שנמנע מחוליאן אחרי העצירה. תכלס החלטה הגיונית.

יש מצב. השוער הקרואטי לא היה באמת יכול להימנע מהמגע (בלי לפנות לחוליאן אלבארז את השער לחלוטין). מצד שני - עדיין היה מגע שעצר את החלוץ הארגנטינאי, ומנע ממנו להגיע לריבאונד.

מה החוקה אומרת במקרה כזה? אם היא אומרת…

שמע, קטונתי מלהבין בכל רזי החוקה, תיכף המומחים יגיעו. יש מצב שלפיה זה פנדל של 100 אחוז. אני רק יודע שיש מהלכי כדורגל שכיחים שכמעט תמיד נשרקים באותו באופן, וברגע שזה לא המצב אז מתחילים דיונים כאלה.

בגדול הדיון הזה היה מתחיל גם אם היו מנסרים לאלבארז את הרגל בתוך תיבת ה-5. ככה זה בחצי גמר המונדיאל, ועם כל הלחשושים מסביב על ארגנטינה. אבל מבין אותך.

אמת, מתקן ל״דיון שאני מוכן לקחת חלק ממנו״.

זה רך אבל יש מגע. מודה שאין לי מושג אבל אם הקטארים חכמים שיתנו למסי את הגביע בכל דרך גם בגול עם היד בפנדל מנבדל. למה? כי עַל כָּל פְּשָׁעִים תְּכַסֶּה אַהֲבָה, העולם כל כך יתרגש אם מסי יניף את הגביע שכל הפשעים שהקטארים עשו כדי להשיג את המונדיאל יתגמדו. זה יהיה אחד המונדיאלים המדוברים והנצפים ביותר בהיסטוריה.

כאילו זה מעניין מישהו הכדורגל כבר מת מזמן.

פה זה לא קשור לקטאר. זה קשור לפיפ"א אני לא “מת” בלשון המעטה עליהם אבל הם לא אחראים על השיפוט.

אני “משוחד” אבל אני לא חושב שהפסיקה היא שערוריה. היה מגע. אולי פנדל רך, אבל אני לא חושב שזה כל כך שערוריה.

ככה חשבתי גם במונדיאל הקודם

שחקן בועט לשער ואחרי הבעיטה השוער נכנס בו, על פניו פנדל ברור.
השאלה שלי היא מה קורה כשהמצב הפוך?
בגול השני אלברז בועט לשער ואז נכנס בשוער… האם גם שם זה עבירה?

נראה לי שאחד מההבדלים הוא שבפנדל היה ריבאונד שחוליאן יכל להגיע אליו, או לפחות לנסות, וזה נמנע ממנו, ובשער השני - הכדור נכנס ללא קשר לנגיעה בשוער.

אבל שוב - לא באמת יודע מה כתוב בחוקה.

ואוו! מה ראיתי עכשיו???

לתשובה לשאלתך, פנה ללארי בירד, בפלייאוף ה-NBA ב-1986, אחרי ניצחון של הסלטיקס על הבולס.

שמודריץ ירד, גם אני התרגשתי. איזה שחקן. איזה קלאס. אשרינו שזיכינו לראות שחקן כזה.

2 מספרי 10 ענקיים, היסטוריים, היו היום על הדשא. אחד מהם היה חייב לרדת ממנו מאוכזב.

אני ממש שמח שזה היה מודריץ’, וכל כך מבאס אותי שזה היה מודריץ’.

יש למישהו מושג אם עדיין בוחרים את השחקן המצטיין של הטורניר לפני הגמר?