אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

דונארומה - 22
מרקיניוס - 27
קימפבה - 25
ראמוס - 35
חאכימי - 22
וראטי - 28
די מריה - 33
ויינאלדום - 30
ניימאר - 29
אמבפה - 22
מסי - 34

ממוצע: 27.9.

תיזהר.
תלכלך על מסי כמה שאתה רוצה, אבל עד אנטונלה!

יש לך 2 טעויות. קימפבה בן 25, ווראטי 28. הממוצע יורד ל27.9

צודק. אפילו להעתיק אני לא יודע.

קומאן ופיקה לפני 30 שנה
https://twitter.com/i/status/1427049668270247937

איזה סנילים שם בברצלונה. עוד לא עברו שנתיים, וכבר שכחו שרק ואלוורדה אשם.

היו צריכים לתת לו את 10 כך היו מודאים שהמספר הזה לא ישחק לעולם:-)

במונדו חושפים את התלבושות של עונת 22-23.

בעוד את הראשונה אני אוהב -

ואת השנייה עוד צריך לראות, אבל נראה בסדר גמור כרגע -

השלישית, היא…איך נגיד את זה…לבנה מידי -

אלא אם זה אפור מובהק, ולא לבן, לא חושב שזה יעבור טוב בגרון להרבה מאוד אנשים.

השלישית זה תלבושת הצלבנים. רק חסר איזה חרב.

אם לא הייתה לבנה, זו הייתה אחלה תלבושת. צלבנית או לא.

דווקא נראה יותר ״רוחי-בלאנקוס״. התלבושת נועדה עבור החלוץ הבא שלכם שיתרגל לצבעים כבר מעכשיו.

b99-captain-holt

mic drop :microphone:

אולי זה רק אני, אבל אני לא חושב שזה נקרא “נאחס”, אם מזכירים את הנתון הזה לגביי אראוחו אחרי כל משחק.

מתישהו זה היה אמור להשתנות.

אם בארסה היתה נטפליקס

https://twitter.com/FCBarcaStory/status/1447137691741601801/photo/1

אז פיקה התראיין ואומר מה שכבר אמרנו פה בפורום שנים:

״הטריפלט של 2015 עלתה לנו ביוקר. בינואר באותה שנה אחוז התמיכה של ברתומאו עמד על 1% ואחר כך הוא ניצח, על 6 חודשים מאוד טובים בדשא . זה שיעור לסוסיוס שתוצאות זה לא הכל. המועדון זה הרבה יותר ממה שמתרחש במגרש. המצב כיום הוא בגלל הניהול של ההנהלה הקודמת, הקורונה יכולה להיות תירוץ אבל לא להכל. זאת המציאות, המציאות הכואבת".

עוד דברים שאמר:

“גאבי, אנסו, פדרי, באלדה, ניקו, מאוד מאוד צעירים ומאוד טובים. זה דור שאם יעשה דברים טוב, יגיע גם לתוצאות בתוך כמה שנים ויהיה פייבוריט לזכות בהכל”.

“היום זה עדיין לא, בטח בליגת האלופות. אבל צריך סבלנות, אני רואה קווי דמיון בין הדור הזה לדור שלי. אני לא משווה כדי לייצר לחץ, אבל פדרי וגאבי יכולים להיות בשקט הצ׳אבי והאינייסטה הבאים. מעל הכל חשוב שהם יהנו במגרש”.

קרדיט לתרגום:
בארסה מאניה

עוד אמר שהוא בוודאות יפרוש בברצלונה.
גם אמר שהוא היה מוכן לרדת בשכר, אבל הוא לא יהיה מוכן להיות שחקן ספסל. שונאיו בטוח יפרשו את זה כסירוב לרדת לספסל ושהוא שולט בהרכבים. אבל הוא כנראה התכוון שהוא יפרוש אם יהפוך לשחקן ספסל מובהק.
Gerard Piqué: “I will retire at Barça. That’s for sure. What I will not accept is to retire as a substitute.” [el país]

פיקה הוא כמוני כאוהד. לא אכפת לו מכדורגל, הוא לא רוצה להנות מהכדורגל במקום אחר וגם הכסף לא מעניין אותו. או ברצלונה או כלום. או שיש משחק של בארסה או שאני לא רואה כדורגל (בשביל הכיף).

בטח שמתם לב שכל שלושת המאמנים הקודמים שלנו מובטלים כרגע.
חיים על הפיצוים כנראה.

לא יודע איפה לשים את זה, אניח את זה פה.
בעקבות הטעות של טר שטאגן במשחק מול סלטה, ובעקבות התגובה של שביט שרוצה כבר למכור אותו, והעליהום עליו בעיתונים שהוא כבר לא החומה הגרמנית כמו פעם, בדקתי את הסטטיסטיקה שלו.
מדובר באחוז ההצלות מכל הבעיטות שנבעתו למסגרת. כמובן שיש בעיטות קשות ויש קלות, אבל בסטטיסטיקה של עשרות בעיטות בשנה אני מניח שזה מסתדר בממוצע.
ב 2016-17 78% הצלות
ב 2017-18 80% הצלות
ב 2018-19 73% הצלות
ב 2019-20 73% הצלות
ב 2020-21 72% הצלות
ב 2021-22 61% הצלות
אז אכן, יש ירידה גדולה ביכולת שלו. אני עדיין שומר לו אמונים, אבל גם הוא צריך להיות תחת זכוכית מגדלת.
בתור אנקדוטה, האחרון השנה בהצלות הוא אובלק עם 56%. אני לא שומע שבאתלטיקו מחפשים לו מחליף. בונו של סביליה ראשון עם 83% הצלות.

מעולה דימיטרי, ברשותך אקח את זה עוד צעד קדימה.

השאלה שתמיד עולה היא לגבי ההגנה של ברצלונה, כי גם ההגנה וגם השוער הם מרכיבים חשובים כשזה נוגע לשערי חובה. דרך אחת שאני משתמש בה כדי לנסות להפריד בין ההגנה לשוער זה על ידי expected goals against, או בקיצור xgA.

28.44+7.44- המספרים הללו מבטאים את הפרמטר המדובר לעונת 14/15 בליגה בלבד. זה בגדול אומר ששערי החובה שבארסה ספגה בפועל הם 21 סך הכל, אבל על פי איכות המצבים נגדה בארסה הייתה אמורה לספוג 28.44 סך הכל.

34.03+5.03- 15/16 עונה לא רעה מכל הבחינות בה קבוצות לא הגיעו למצבים טובים מולו, וגם מה שהגיעו לא נכנס לרשת.

31.32-5.68 עונת 16/17 בה ברצלונה ספגה יותר ממה שהיא אמורה, וזאת למרות אחוז הצלות סולדי של הגרמני. פה בין היתר ניתן פרמטר נוסף אותו קשה לכמת שנקרא מזל.

41.62+12.62 עונת 17/18. ברצלונה סופגת לא מעט, אבל מדובר על מעורבות גדולה של שוער יחד עם ככל הנראה מזל שעוזרת לברצלונה להיות רק עם 29 שערי חובה. בעונה כזאת אני יכול להסיק שההגנה לא עשתה מספיק.

44.93+8.93 עונת 18/19. עוד עונה לא משהו של ההגנה אל מול עונה טובה של טר שטגן.

37.82-0.18 עונת 19/20 אחוז הצלות לא רע, אל מול לא מעט מצבים טובים מול השער. גם פה המזל בא לידי ביטוי, ואילולא לא היה לי את המידע על אחוז ההצלות היה אפשר לחשוב שהמעורבות של טר שטגן הייתה מינורית, אבל לא כך היה.

40.93+2.93 עונת 20/21. פה השפל מתחיל. אחוז הצלות נמוך, יחד עם יותר מידי מצבים טובים מול השער. אני לא יכול להאשים שום צד הואיל ושניהם תפקדו פחות טוב.

11.80-3.20 עונת 21/22. העונה הנוכחית. כולם אשמים.

הנתונים מ understat.