על טכנולוגיה והעתיד

בדיוק לפני יומיים קלטתי את אחי הקטן אומר בבקשה ותודה לסירי וצחקנו על זה שזה בטח החינוך מהבית כי גם אני מנומס מאוד עם העוזרת של סמסונג.

אני חושב שבאיזשהי רמה, יש בי תקווה שבזכות הנימוס והנחמדות שלי עם הצ’אטבוטים היום, ביום שבו הרובוטים וה-AI ישתלטו על העולם הם יזכרו לי את זה לטובה וירחמו עליי.

גם אני ככה בדיוק.

אבל גם עוד משהו שאני חושב שיכול לקרות וקרה לי, ואולי זה סתם כי אני מדמיין, אבל אם אתה מבקש ממנו עזרה בקוד מסוים וכשהוא עושה את השטויות שלו אז אתה ׳מתעצבן עליו׳ ואומר לו להתאפס על עצמו (ועשיתי את זה בכוונה כדי לבחון את זה) - יש לו מין אפקט של היכנסות ללחץ ואז הוא עושה עוד יותר שטויות בכלל לא בכיוון
לעומת זאת כשאתה רושם לו כל הודעה please וכו, אז הוא הרבה פעמים יותר מתיישר לכיוון שלך למרות ששאר הניסוח שעשיתי היה אותו דבר (ב2 שיחות שונות)

אני סתם משלה את עצמי או שלעוד מישהו זה קרה?

בהקשר דומה גם לפני כמה חודשים כמה חוקרים מצ׳ק פוינט פרסמו על זה שהצליחו לעשות עליו כל מיני מניפולציות כדי לגרום לו לעזור להם לכתוב קוד זדוני או לקבל מידע מסוים שלכאורה הוא מנוע מלהגיד

בסוף ההיגיון שלי זה שכל הai זה עניין של למידת מכונה, וככה זה נכתב ועפ זה זה מתבסס
ובסוף, זה פותח עי אנשים, והלמידה שלו היא מהם בהקשר של שיחה, ניסוח, יחס ותקשורת, לא מן הנמנע שגם חלק ומימד ״יותר אנושי״ נכנס בו בסטיואציות מסוימות, והוא לגמרי לא חף מהן (לעבוד עליו כדי שיתן מידע שהוא לא אמור לתת - שיחשוב שזה לגיטימי, תגובות שלו שאפשר להגיד שהן אפקט של לחץ או חיבה ומשפיעות על תוצאות)

מה אתם חושבים על זה?

תשאל את השמאלנים הנחמדים איך זה עבד להם עם החמאס…

Ben’s redemption arc is completed.

:heart:

טוב אין ספק שמייקרוסופט לקחו את זה רחוק:

חוץ מהאינטגרל לא הבנתי כלום.

טוב אז החלטתי לנסות את זה בעצמי. התוצאות אפילו יותר טובות הפעם.

ניסיתי לשאול גם את ChatGPT. להלן תשובתו

ניפוח הבצק (או “מכה” בבצק) הוא שלב חשוב בתהליך הכנת לחם, במיוחד בלחמים שמכילים שמרים. התהליך הזה עוזר לשחרר פחמן דו-חמצני מיותר שנוצר על ידי השמרים, לחלק מחדש את השמרים ואת המרכיבים האחרים, ולשחרר את הגלוטן, מה שעוזר לפתח מרקם טוב יותר בפנים הלחם.

הנה הסבר קצר על מה קורה עם כל ניפוח:

1. ניפוח ראשון: זה נעשה בדרך כלל אחרי ההתפחה הראשונית. זה עוזר לשחרר גזים, לחלק מחדש את השמרים והחומרים המזינים, ויכול לעזור לחזק את מבנה הבצק.

2. ניפוח שני: זה נעשה אחרי שהבצק תפח שוב, בדרך כלל אחרי עיצובו לצורה הסופית. שלב זה מבטיח מרקם אחיד יותר וקרום עדין יותר בלחם.

3. ניפוח שלישי: זה פחות נפוץ ונעשה בעיקר בסוגי לחם מסוימים בהם רוצים קרום עדין מאוד ומרקם אחיד ביותר.

השפעות הניפוח מספר פעמים:

• מרקם: כל ניפוח נוטה להפוך את הקרום לעדין ואחיד יותר. זה יכול להיות מועיל עבור סוגי לחם מסוימים שדורשים קרום עדין ואחיד.
  • טעם: הטעם יכול להתפתח בצורה מורכבת יותר עם מספר התפחות וניפוחים, כיוון שלשמרים יש יותר זמן לעבוד על הבצק.
  • מבנה: יותר מדי ניפוחים יכולים לעיתים לעבוד את הבצק יתר על המידה, מה שיכול להוביל למוצר סופי דחוס יותר. זה יכול גם לעכב את יכולת השמרים להחמיץ את הבצק ביעילות.

לסיכום, ניפוח הבצק בפעם השלישית יכול בהחלט לגרום לקרום עדין יותר ולטעם מורכב יותר בסוגי לחם מסוימים. עם זאת, זה לא תמיד הכרחי ותלוי במתכון הספציפי ובמאפיינים הרצויים של הלחם. אם אתה מכין לחם שמרוויח מקרום עדין מאוד וטעם מורכב, אז ניפוח שלישי עשוי להיות מועיל. עבור רוב המתכונים הסטנדרטיים, שני ניפוחים בדרך כלל מספיקים.

וואו חונק

אני מבין שהאלגוריתם הזה פיתח גוון פדופילי לאופי שלו.

מניסיוני עם צ’טGPT, סביר להניח שכל מה שהוא כתב זה שקרים, אבל זה נשמע כאילו הוא יודע.

את מי שמעניין אגב, ג’מיני של גוגל נתנו לי על הניסיון הראשון את התשובה הנכונה.