על טכנולוגיה והעתיד

ואתה באמת לא יודע את הסיבה?

מה מלחמה? אבל איך?

ברוך הבא לכדור הארץ :wink:

הצבא משבש קליטת GPS מצומת יגור וצפונה ובאזור אילת על מנת להקשות על ירי הטילים של חיזבאללה והחות׳ים.

ועם הומור ישראלי קלאסי המיקום שכן מתקבל הוא שדה התעופה בבירות.

אם עושים GPS מחוץ לחיפה לפעמים זה כן נותן להגיע עד הנקודה אבל מחיפה החוצה לא ניתן להפעיל.

והטילים עובדים על gps? ושלנו לא מושפעים?

וואו, אין לי שמץ.

יש על זה מלא כתבות, הנה בשליפה מגוגל

הטילים עובדים על וויז כדי לא להגיע לפקקים.

זה מוכוון נגד רחפנים וכטבמים.
זה לא יעיל בצורה מוחלטת אבל זה מונע שימוש ב״טייס אוטומטי״ וכך הטיסה צריכה להעשות לפי המצלמה, מה שמקשה מאוד על הגעה ליעד והחזרה של הכלי.

זה הגיע למרכז

תושבים במרכז הארץ דיווחו על שיבושי GPS באפליקציות מבוססות מיקום כמו ווייז, גוגל מפות ומוביט. לפי הדיווחים, המיקום המופיע הוא בבירת לבנון ביירות. מתחילת המלחמה בוצעו שיבושי GPS דומים, שהורגשו בעיקר בצפון ובדרום הארץ. אז בוצעו השיבושים ביוזמת צה"ל, שמסר בחודש אוקטובר כי “במהלך הלחימה מופעלים באופן יזום שיבושי GPS לצרכים מבצעיים שונים כדי להגן על ביטחון תושבי מדינת ישראל”. (ynet)

אצלי אתמול באמצע נסיעה היה מתנתק ומראה שאני בשום מקום לא על הכביש.
אחרי כמה דקות חוזר, ואז אחרי כמה דקות מתנתק שוב.
אבל לא הראה לי שאני בלבנון.
אני עם אנדרויד. לעומת זאת, לבת שלי שישבה ליד עם האייפון, הוייז עבד כרגיל.
איך בצה"ל יודעים שאני עם אנדרואיד שישבשו דווקא לי?

מעוניים לקנות טלויזיה בטווח של עד 3000 שקל

גודל 50 לפחות שאפשר לתלות אותה על מיתלה יש לי 31 כעת של סמסונג

מישהו מבין בתחום?

לא מבין גדול אבל יודע להגיד לך שקניתי 60 אינץ של tcl 4k ב2800 לפני שנתיים וחצי, מאמין שהיום זה כבר יותר זול

היא לגמרי עושה את העבודה, לא שיא ה״חכמה״ אבל אני מאוד מרוצה ממנה והיא מספיק טובה

ממליץ לך לשאול בפורום יעודי בhome theater, אני נעזרתי בהם בזמנו.

גם אני הייתי מרוצה מטלוזיה זולה עד שקניתי אחת בכמה רמות מעל. עכשיו קשה לראות בטלויזיה הקודמת שעדיין עובדת בחדר שינה.
בכדורגל זה לא משנה, אבל בסדרות בסצנות קצת חשוכות מייד רואים את ההבדל.

משה, אני חושב שכל טלויזיה אפשר לתלות על הקיר עם מתקן יעודי.
על סמסונג יורדים קשות בגלל השירות. אם יש תקלה, לך תחפש.
שירות נורמלי יש ל LG מהיבואן הרשמי ח.י.
סוני די יקרים, גם הדגמים הפשוטים.
טלויזיות סיניות כמו tcl או הייסנס או שיומי אני לא מכיר. פעם הפער במחיר לא הצדיק קניה כזאת לעומת ה LG.

טלוויזיה באמת טובה תחייב אותו ליותר מכפול 3 הסכום שהוא הקציב לעצמו.

יש לי טלוויזיה tcl טובה מאוד 55 אינץ’ בחדר של הילד ויש לי סמסונג רמת ביניים בחדר שלי, ההבדל בתמונה קיים לטובת הסמסונג אבל לא קריטי, בסלון כבר יש לי 65 lg oled שזה כבר עולם אחר.

בתקציב של 3000 ש’'ח אפשר אולי למצוא 55 lg oled רמת כניסה ושנתון ישן אם יש עדיין במלאים, התמונה תהיה טובה מכל tcl חדש.

https://ksp.co.il/web/item/275372

Samsung S90C OLED 4K UHD HDR 55’’ QE55S90C

4990 שקל לא כולל התקנה

חח הלכת על אחד הדגמים הכי וואו שקיימים בשוק. מבחינת איכות תמונה, samsung oled זה בערך הדבר הכי טוב שיש.

מסתבר שהדגם הזה מככב כ- Best TV של אתר הדירוגים הכי גדול בתחום:

עשית לי חשק יא קרצייה!

למה לא LG? גם להם יש אולד בסיסי 55 אינץ’ ב 5000 שח.
השווית ב rtings? דיברת עם מישהו שמבין?

גם אני ככה, בחדרים של הילדים טלוויזיות פשוטות ולסלון קניתי אחת טובה.
יש לי סוני xh95 שראיתי על הקיר ליד אולד של lg סדרת B ואולד של סוני. היא הייתה ברמה של lg אבל משמעותית יותר זולה. האולד של סוני היה הרבה יותר יקר ויותר טוב.
מרוצה ממנה ולא מצטער שויתרתי על האולד.

כאדריכל, אני מזדעזע לשמוע על טלוויזיות בסלון…

תמשיכו, שבת שלום!

ובחדר שינה?

זה אני יותר מבין. הרבה יותר.

אני פשוט שונא שהסלון נהיה חדר בילויים ולא מקבל את הכבוד שלו. אבל זו התפלספות, לא פרקטיקה. בפרקטיקה כל מטר שיש לנו וששלמנו ממיטב כספנו ינוצל 150% וישמש לכמה שימושים. אין לנו פריוולגיית מטרים מיותרים.

כשאני משתמש ב-Copilot או כל צ’אטבוט אחר, אני לא יכול שלא לשמור על כללי הנימוס. פותח ב-Hello, שואל עם please, ונפרד עם thank you.
כמובן שהממשק של צ’אטבוט יוצר את האשליה שאני מדבר עם מישהו, אבל אני לחלוטין מודע לכך שאין שום הבדל בין לחפש בגוגל, שם אני מחפש את מה שאני רוצה ללא גינונים, לבין Copilot.
למרות זאת, למכונה הזו אני מנומס ולשניה לא. למה? יש עוד מוזרים כמוני?