על טכנולוגיה והעתיד

קונה את הדגם פרמיום של לפני שנה אבל חדש, לא משומש.
הנה עכשיו אני צריך להחליף את הטלפון נייד שלי, אחכה עוד חודש וארכוש s23 ultra, ה s24 יצא לפני חודש, עוד חודש המחיר של הדגם הישן יהיה ברצפה.

אופס לא הבנתי אותך נכון אז.

אגב אם אתה כבר הולך בדרך הזאת אז תקנה את הs21, שני הדורות שאחריו הם בדיוק אותו מכשיר עם שיפורים מינוריים.

יש לי כרגע s21 אולטרה שרכשתי אחרי שה s22 יצא :grin:

המסך קיבל כמה מכות ושקע ההטענה מזייף, הגיע הזמן לשדרג.

אגב לא המצאת פה שום דבר חדש. אני מכיר חבר’ה שעושים את זה גם, ומשקיעים במוצרי פרימיום של הדור הישן בזול במקום להשקיע בפרימים של הדור החדש

:rofl::rofl::rofl::rofl:

כפי שאמרתי, אני קונה מהדור הישן אבל חדש, פה הם קנו התפשרו על משומש, מאוווד משומש.

אני בעיקר לא מבין איזה S23 אולטרה אתה הולך לקנות בזול בשנה הקרובה. המחיר שלו עדיין יהיה סביבות 4k.

אתה אולי מתכוון ל 24 אולטרה, ה 23 אולטרה כבר עכשיו ב 3400 ש’‘ח, עוד חודש יגיע ל 3 אלף ש’'ח

זה עדיין המון כסף, במיוחד אם זה על טלפון מדגם ישן (ולא כזה מוצלח ביחס ל-S22 אולטרה)

לפני יומיים היה הכי חדש בשוק ועלה 4800 ש’‘ח, עוד חודש ב 3000 ש’'ח
הפרש המחיר היום בין ה 23 ל 22 לא שווה לרדת שנה בדגם, עדיף לקחת את היותר חדש
בגדול מחליף נייד כל 4-5 שנים, הפעם חייב כי הפלתי אותו כמה פעמים והוא במצב לא משהו.

לדעתי לפטופ, שהוא משהו שבדרך כלל משתמשים בו כמה שעות ביום, כדאי שיהיה טוב.
מקבוק הוא מחשב שמחזיק להרבה זמן. אני לא מכיר הרבה משתמשי מק שמוכנים לחזור אחורה. זה פשוט עובד. לזוגתי היו כל מיני אסוסים שעלו חצי אבל היו שווים רבע, והם נקנו כי, כביכול, המקלדת והעכבר היו עדיפים (יתכן והיום זה כבר לא נכון ועדיף דל או משהו אחר). בסוף קנינו מקבוק אייר ושלום על ישראל.

טכנית, ברגע שהתוכנה נכתבת לחומרה ספציפית אז באופן טבעי היא הרבה יותר אמינה וטובה.

גם באמת שמאז המעבר לשבבים תוצרת אפל, המקבוק אייר הוא value for money נהדר, שזה משהו שכמעט אי אפשר להגיד על מוצרי אפל. חיי הסוללה טובים יותר מכל מחשב ווינדוס שראיתי, instant on ועוד ועוד. לפטופ נפלא לשימוש יום יומי, קל ועמיד.

אישתי מורה ומשתמשת ב-m1 air שקניתי במקור לעצמי והיא מרוצה מכל רגע. אלא אם גיימינג זה רלוונטי - אני עם אורי.

זה כי השטלתה על המחשב שלך.

פאק פאק פאק.

לא להאמין שאנחנו כבר בשלב כזה. אללה צ’אט GPT רק ליצירת מוזיקה. ביקשתו ממנו לתת לי “A ballad talking about the lost Titanic”', קיבלתי את פאקינג זה:

Beneath the Sea of Tears | Suno

אז השתעשעתי קצת עם הכלי הנחמד הזה ועמלתי על שיר במיוחד לחברינו אוהדי ברצלונה היקרים :kissing_heart::joy::joy::joy:

אני עובד לאחרונה גם עם Claude (זה בהקשרים של כתיבת קוד בעיקר) וחייב להודות שלראשונה אני מרגיש שיש לאופן AI מתחרה רציני.

מצד שני, כל פעם שאני מתעסק עם המוצרים של גוגל אותם הם דוחפים באגרסיביות בכל רשת חברתית, בלוגרים מטעם וכו’ - מתגלה מוצר גרוע.

לגבי מה שקורה עכשיו עם הבינה המלאכותית - הוכח שהאנושות לא רעה בלהעריך את הברור אבל לא טובה בלהעריך תרחישי קצה. למשל, הסיכוי שריאל מדריד תיקח אליפות יתומחר לא רע בסוכנויות. לעומת זאת הסיכוי שקאדיס תעשה זאת - קשה מאד להגיע לאיזשהו סיכוי שישקף את המציאות.

דבר דומה אני מרגיש לגבי הבינה המלאכותית. או שיש כאן הייפ מוגזם ובסוף נגלה שזו טכנולוגיה משמעותית אבל לא משהו ששינה את האנושות. מצד שני, ויש לי הרגשה שזה המצב, על אף שמדובר במשהו עצום ישנה קבוצה לא גדולה של אנשים שמבינה את גודל האירוע. השאר די ישנים ולא מבינים שהם חיים מהפכה ממש עכשיו. מה דעתכם?

מה היתרונות על gpt? זיכרון וכו׳? לא יצא לי לשחק עדיין, אנסה. הבנתי שהוא גם טוב מאד בעברית אבל לא יודע כמה זה רלוונטי לי (מבחינת מקצוע לפחות).

בעיני השינוי דרמטי ואפשר לראות, גם אם עוד לא בבירור, את המדרגות הבאות. אנחנו כפסע מהרצה ממש של קוד בסקייל גבוה, מיכולת לבדוק אותו, היכולת לתרגם משימות מלל לקוד כבר שם. וזה בתחום הכי מורכב טכנית בשוק העבודה הנוכחי, באמת שאני לא חושב שאנשים יצטרכו לדעת אקסל או SQL (אחת השנאות הגדולות שלי) בעוד 10 שנים (אני כבר עכשיו הולך ל-GPT על אוטומט, תוך איטרציה או שתיים כמעט תמיד יש פתרון עובד).

להסתכל שנה-שנתיים אחורה זה בלתי נתפש. כבר היום בחיתולים זה כלי פשוט מטורף.

קודם כל הוא מתיש אותך הרבה פחות עד שהוא כותב את הקוד. שנית היו מקרים שהוא נתן לי פתרון יותר טוב או הבין אותי יותר טוב (היו גם מקרים הפוכים, אבל פעם זה פשוט לא היה קורה). חשוב לציין שאני לא עובד עם קלוד פרו, בניגוד לג׳בטה שבה אני עם הגרסה האחרונה.

SQL אני יודע לא רע, אבל ג׳בטה פשוט מדהים בזה. רק זה חוסך לי הרבה זמן.

הקטע שאנחנו באמת ממש קרובים לרגע שהוא ידע לבנות משהו שלם ולא רק קטעי קוד וכשזה יקרה לא ברור לי איך העולם יחזור להיות אותו דבר. אם כבר מה שלא מאד ברור לי זה מאיפה יגיעו כל משאבי המחשוב הזה. לייצר שבבים יותר טובים זה דבר שמתקדם הרבה פחות מהר מהתוכנה והרצון לבנות מוצרים חדשים. פלוס, מה יקרה כשנוכל (וכנראה שזה לא רחוק) לתת לשתי מערכות לדבר אחת עם השניה ולהסתנכרן אוטומטית.

הנייד שלי כבר שבועיים משוכנע שהוא בבירות.

אתה גר באזור חיפה וצפונה?

בנימינה (עובד בחיפה)

בבוקר אני שם ווייז כדי לראות שאין פקקים במקרה… נותן לי מסלול של 4.5 שעות. אני נכנס לבדוק מה הולך. מסתבר שאני בבירות