על טכנולוגיה והעתיד

אני מנסה את בארד לא מעט לאחרונה. בהקשרים של כתיבת קוד, ג’בטה מנצח אותו בקלות. מאד טבעי שבכל מה שקשור לנתונים עדכניים יהיה לגוגל יתרון, כי היא גם ככה סורקת ומסווגת את האינטרנט בערך 25 שנה.

הניו קיד און דה בלוק זה https://claude.ai/, אבל בגלל הצורך בוי פי אן פחות פרקטי לי לבחון אותו לעיתים תכופות.

לא התעסקתי עם בארד, הייתי מקובע עם gpt, לאור זה אני אבחן אותו. תודה!

בארד גם לא ממש מושלם.

אני מחפש אתר/תוסף/וואטאבר שיתנו לי פושים על ספורט בלפטופ.
ניסיתי את 365 אבל זה בדיליי מטורף. הבעיה אצלי? יש פתרון אחר?

מה דעתכם על המעבד החדש של אינטל? אני צריך לפטופ ומתלבט האם לקחת מחשב עם ה Core ultra 9 או ללכת על משהו יותר בטוח מדור קודם או רייזן. לא מרגיש לי בטוח ללכת על המעבד הזה כי הוא דור ראשון ותמיד יש בעיות עם דור ראשון. מישהו פה מבין בזה ויכול לתת דעה? פחות סומך על ביקורות ופורומים ייעודיים כי הכל ממומן שם ומלא בפאנבויז.

מהם השימושים שלך שאתה צריך i9 ועוד בנייד שהשם ישמור?

כרגע לא הרבה במיוחד, קצת קוד מסמכים ואופיס, אבל אני מתכנן להיות איתו הרבה שנים ולא יודע מה אני אצטרך ממנו בעתיד. מניח שאני אסתדר בצורה מעולה גם עם מחשב פחות טוב אבל יש בי גם צד קצת גיקי שמת על טכנולוגיה חדשה.

השיפור בנצילות אנרגיה של המעבד הזה ממש מגניב לי.

לא מכיר ספציפית את מעלותיו של המעבד החדש, עם זאת, בניידים אם אין לך ודאות שאתה צריך מעבד x תמיד תקנה x-1.

ראשית והנחת היסוד, מעבדי הנייד שונים ממעבדי הנייח.

שנית, גם כרטיסי מסך שהצ’יפ שלהם דומה מוגבלים בכוונה בתצורת הניידים כדי שלא יישרפו. מה שאומר ש RTX 3080 בנייד שווה ערך ל RTX 3070 בנייח.

שלישית, גם לי שיש נייד שנקנה לפני 3 שנים עם ryzen 9 5900x בנוי בתצורה של 7nm - ולמרות שהמחשב בנוי בגימור קצה עם יציאות אוויר הוא נהיה רותח באזורים מסוימים.

רביעית, שני הדורות האחרונים של אינטל (13 ו 14) ה i9 שלהם היה אמנם בעל ביצועים מעולים אבל רותח אש. כל מתקיני המחשבים שאני מכיר ועבדתי איתם (מדובר בגיקים, לא חארטות של ksp ודומיהם) לא היו מוכנים להתקין את המערכת הזו בלי קירור מים עצום ומאסיבי בגודל של 360. לדחוף כזה צ’יפ לנייד כשבטוח שהוא מוגבל כדי לא להישרף - וואלה אני סקפטי.

ולמרות שאינטל סופסוף מייצרת צ’יפים לניידים ב 7nm

אני לעולם לא אקנה מחשב נייד עם כרטיס מסך חיצוני. ניידים לא באמת בנויים לזה. הם צורכים המון אנרגיה, מעלים את המשקל של הנייד גם בגלל שהכרטיס עצמו שוקל, גם מערכת הקירור, וגם הסוללה צריכה להיות גדולה יותר. בקיצור אני לא מתכוון לקנות נייד עם כרטיס גרפי חיצוני.

אגב זה לא I9, זו סדרה חדשה לגמרי, שנקראת intel core ultra. הרעיון עצמו ממש מגניב, הביצועים פחות.

לצערי אין לי זמן לזה היום. התחביב (כמו עוד תחביבים) נדחף בצידההלטובת סיום הלימודים ולטובת העבודה. מין תקופה כזו בחיים.

תקנה מחשב נייד עם מסך איכותי ולא משנה איזה מעבד, גם אם זה מעבד i3 של 3 דורות אחורה, לשימושים שלך לא תרגיש הבדל גם אם תחזיק את המחשב 5 שנים.

יש לו נשמה של גיק, הכי למטה שהוא יכול זה i7 וגם זה אחרי התפשרות…

:rofl::rofl::rofl::rofl:

זה כל כך נכון דן אין לך מושג כמה.

תודה לאל על הגיקים, כל החיים משתמש במחשבים ניידים ‘‘מיושנים’’ בכלום כסף וטלפונים ניידים פרמיום בחצי מחיר כי אני קונה תמיד את הדגם של לפני שנה/שנתיים

בסוף מעבד וכו’ זה נחמד - אבל אתה ביומיום עובד עם מקלדת, פד לעכבר, מסך, שומע ברמקול, משתמש במצלמה ומדבר במיקרופון… לכן - מק. אין תחרות. המקבוק אייר החל מ- 2022 הם מעולים. אכן לא צריך לקנות את הכי חדש.

מאיפה הבאת את זה? למק יש את מעלותיו, אבל לאפל יש גם חסרונות. מק בלי תחרות זה משפט לא רציני

לי יש לפטופ מהעבודה - זה מחשב העבודה שלי.
אני משתמש כבד, אולי חוץ ממשחקים גראפיים - מקמפל קוד, משתמש באפליקציות מסוימות שלא משתמשים ביוםיום, עובד עליו 10 שעות ביום כל יום, וכו’.

image
זה מה שיש לי.
אין לחברה אינטרס להביא לי מחשב איטי. הזמן שלי שווה יותר מהחסכון על המעבד.
אם לי אין i9 אפילו, כנראה שהביצועים לא כל כך טובים יותר, ואז גם לך אין אינטרס לשלם יותר על מעבד חדיש עוד יותר.
תשקיע ב RAM, בהארד דיסק מהיר, במסך, ובדברים מסביב. לא במעבד.

נ.ב.
פעם התקנתי אובונטו על מחשב ישן שהוינדוס כבר ממש קירטע. המחשב טס, ואם באותו זמן היה תואם אופיס טוב, הייתי נשאר איתו כמחשב ביתי לבית ספר של הבנות שלי. אולי היום זה כבר טוב יותר, ואתה בכלל לא צריך לרדוף אחרי חומרה. זה רק בשביל ווינדוס ואפליקציות על ווינדוס.

נ.ב. 2
השירות של דל בישראל הוא טוב.
גם לפטופ של העבודה הוא דל בגלל השירות ולא בגלל המחיר, אבל זה מילא, לקוח עיסקי.
הייתי צריך לתקן לפטופ פרטי שבוע לפני תום האחריות, והם תיקנו אותו בלי שום סחבת. ממליץ עליהם גם אם מותג אחר עולה קצת פחות.

ברור שיש חסרונות.
בכל זאת, תסביר לי למה לשימוש רגיל לא עדיף מק, פרט למחיר ואולי תאימות של תוכנות הזויות שצריך להתקין מידי פעם.

הפעם חיפשתי כמה פעמים מחשב יד שניה, מצאתי רק זבל שאנשים מנסים לקבל עליו כסף.

קיימת סבירות גבוהה יותר שריאל מדריד תרכוש שחקן בן 36 ותחתים אותו ל5 עונות מאשר שאני אקנה מוצר של אפל.

אחת מהדרישות שלי זה מסך OLED. אפל שמים מסכי lcd. אני פחות אוהב. המכשירים שלהם נותנים תמורה נמוכה יותר למחיר, בלי קשר לכך שאני כל החיים עם ווינדוס.

אגב, כשלמדתי את ההנדסאי מכונות לפני הרבה שנים, למד איתי אחד שהיה פאנבוי של אפל. באיזשהו שלב למדנו על תוכנה שנקראת סולידוורקס, ואז הוא היה צריך להוציא עוד כמה אלפי שקלים על מחשב ווינדוס כי המק שלו לא יכל להריץ את זה. צחקנו על זה אז… לא יודע על כמה דברים עבדתי מאז מבלי לדעת שמק לא יכול להריץ אותם.

@dmitrys תודה על התגובה המפורטת.
כרגע אני אכן לא באמת צריך מפלצת, אבל יתכן מאוד שבעתיד כן אצטרך ולא רוצה למצוא את עצמי רב עם המחשב רק כדי לחסוך קצת כסף. וחוץ מזה שזה פחות כיף לקנות מה שצריך מאשר מה שמגניב :slight_smile:

הייתי ממש שמח לקנות מחשל של דל, הבעיה היא שמחשב קטן וקל (שזה מה שהכי חשוב לי) עם מסך אולד, זה רק מסדרת XPS המדהימה אבל מאוד יקרה.

ראיתי מחשב של אסוס עם המעבד שהזכרתי למעלה, 32 זיכרון ראם, מסך 14 אינץ’ אולד ברזולוצית 2k, שוקל 1.2 קג, ב6 אלף באילת. קצת יקר, אבל על פניו מושלם ויכול ללוות אותי שנים קדימה.

בעוד 3-4 שנים אתה בכל מקרה תזרוק את המחשב הזה כי הוא לא יסחוב את הווינדוס שיהיה בעוד 3 שנים.
אם אתה רוצה לקנות מחשב ל 10 שנים, תוותר על הווינדוס. ואז, בעצם, אתה לא צריך לרדוף אחרי שום חומרה , בלינוקס\אובונטו הכל רץ מהר. לא יודע לגבי המאק.
ואם זה מחשב ל 3 שנים, ואתה קצר בכסף, אל תשקיע במעבד. תשקיע במסך אם זה חשוב לך.

אני אגב עובד עם מסך חיצוני, גדול ואיכותי. אם יש לך עמדה קבועה, אבל אתה צריך להתנייד מדי פעם ומחשב קבוע הוא לא אופציה, זה הפתרון בשבילך.