תקשורת שדרנים וערוצי ספורט

גם אין פרשן רוסי בלאאט.

שאלתי על שכטר בעיקר כי חשבתי ששחקן פעיל אמור להמשיך להתאמן ולשמור על עצמו גם תוך הפגרה, לא? או שאני סתם תמים מידי לגבי הכדורגלן הישראלי או שהעבודה בקטאר לא מונעת ממנו להמשיך להתאמן.

אני מבין מה שאתה אומר. אני לא חושב שכל השחקנים הישראלים מתאמנים כל החודש הזה (בטח הכינו להם תוכנית אישית או משהו כזה)
בא נגיד שקשה לי להאמין שהוא מתאמן בקטאר אבל מצד שני הוא לומד כדורגל מהטובים היותר…

שורה תחתונה: אמרת שכטר אמרת שכונה.

הוא שחקן. כן. פעיל ממש לא. הוא בערך הפיקה של באר שבע.

אנחנו אוהבים להתלונן כאן (ובצדק) על שדרי ופרשני ארצנו הקטנה, בייחוד באירועים מתוקשרים במיוחד כמו המונדיאל. אבל כשמגיע לפרגן - מגיע.

אתמול בשידור של ברזיל-סרביה, הפרשנות הייתה פשוט תענוג. לא כופה את עצמה, רואה אשכרה מה קורה על המגרש (רחמנא ליצלן), ואפילו - מקצועית ותורמת ידע נוסף ומעניין לשידור.

אישית לא יוצא לי לשמוע הרבה שידורים ישראליים בשנים האחרונות (ברוך השם), כי אני מסתמך בעיקר על לינקים מחו"ל. אז אני כבר פחות שולט בכל הפרשנים החדשים, בייחוד של הערוצים בתשלום. אבל עכשיו עם השידורים האינטרנטיים החינמיים של כאן11, אני צופה דרכם, ולכן שוב חווה ומגלה מחדש את השידורים הישראליים (במאמר מוסגר - עם כל הביקורת שוק-חופשי שלי על תאגיד שידור ציבורי, אני לא חושב שיש הרבה מקרים של 800 מיליון שקלים ציבוריים, שמנוצלים בצורה טובה יותר במדינה). לכן גם באתי יחסית “נקי” לפרשנות, כי לא הכרתי את הקול שלו.
הפרשן היה אורי אוזן. שאפו.

אוקיי נפתרה התעלומה… שכטר נהנה בקטאר רק שבוע ומחר חוזר להתאמן עם באר שבע

אם כבר שכטר - הוא אשכרה טען, מייד בסיום המשחק, שזה השער החשוב בקריירה של מסי. לא יודע מה יותר עלוב - זה, או שהקונטרה היחידה שהיתה לאוחנה זה שזה לא הגול הכי חשוב בקריירה שלו עדיין.

איך לעזאזל בנאדם שמקבל משכורת עבור פרשנות כדורגל מוציא משפט כזה מהפה? אפילו האחיין בן ה-7 שלי לא פולט שטויות כאלה, והוא מתלהב מכל גול של מסי בפאריז כאילו זאת ביאת המשיח.

הביקורת שלך מובנת אבל יש הרבה מקרים כאלה ששדרים ופרשנים ׳חיים את הרגע׳ ושוכחים מכל מיני אירועים אחרים שבניתוח קר ואובייקטיבי גדולים יותר ממה שראו בזה הרגע.

שירן סנדל העידה בשידור שכל הפאנל היה בעד מסי ודאג בשבילו ועוד כל מיני אמירות שהרגישו כאילו האולפן הוא של ארגנטינה רק בעברית.

ועדיין, ״מסי אני אוהב אותך״ פעמיים בשידור, מוגזם.
ואני לגמרי כמו שכטר בעניין הזה אבל יושב בבית ולא באולפן שכל המדינה צופה בי בכפייה (אין אלטרנטיבה).

שמע, מילא זה היה לשכוח אירוע נקודתי או שניים. אנחנו מדברים על אחת הקריירות המפוארות של שחקן אי פעם (אם לא ה-) כולה, כולל אינספור שערים חשובים/היסטוריים/דרמטיים/וואטאבר. זה לא ״כל מיני אירועים אחרים״. צריך לא לדעת כלום על מסי כדי לחשוב ברצינות ששער ניצחון בשלב הבתים אפילו מתקרב ללהיות השער הכי חשוב בקריירה שלו. גם למכור או לשווק את המוצר שלך צריך עם מינימום שכל, לא היית שומע את יוסיפוביץ׳, יעקבי, או כל שדרן/פרשן חצי מכובד, מוציא משפט כזה מהפה.

אורי קופר כתב טקסט יפה על אנטואן גריזמן והבחור למטה ענה לו קצת בציניות ובצחוק. אחרי שכתבתי שבאמת נדב יעקובי אמר אתמול 8-9 פעמים במחצית השנייה: “זה לא יאומן מה שאנטואן גריזמן עושה כאן היום, הוא בכל מקום”, מישהו תייג אותי וענה: “כשהוא לא אמר אריות האטלס” (על מרוקו). והאמת שזה משעשע. לכל אחד מהשדרים יש את השמונה-תשעה ביטויים שהם לא יכולים להפסיק להגיד. לפעמים נראה לי גם שהם עושים את זה בכוונה. אבל זה לא איזה מטבע לשון שייזכר שנים רבות כמו ה-“הללויה” של יורם ארבל. הם צריכים קצת לדעת לגוון. לעמיחי שפיגלר יש את ה-“ועוד איך יבקיע” וכל מיני.

אגב לפני המשחק וזה קצת נדיר אצלנו בתקשורת הספורט כשלא מדובר בליאו מסי או כריסטיאנו רונאלדו - גם דור הופמן ב-‘ישראל היום’ וגם אורי קופר ב-‘ידיעות אחרונות’ כתבו על אנטואן גריזמן ופגעו בול.

אני באמת חושב שהם היו צריכים לדבר קצת פחות ולתת לנו יותר לשמוע את הקהל או להעביר אלינו דברים מכר הדשא שהבמאי בטלוויזיה לא הראה.

האמת שנדב קצת חפר אתמול. אם גריזמן משחק בתור קשר, למה שתיאוריות הוא לא יהיה בכל מקום? זה לא שאמבפה חילץ 8 כדורים בהגנה או שבלם השתתף בכל ההתקפות של הקבוצה בשליש האחרון. מדובר על קשר. בכל אופן זה היה קצת חופר אבל נדב הוא מאוד אמוציונלי בשידור שלו אז אני מבין מאיפה זה נובע.

אפשר להבין איך משחק שלישי ברציפות אנחנו זוכים לפרשן מספר 1 (מהסוף)?

זה הכל נקמה של טבאס על הסופרליג.

image

מעניין מאוד מה הסיבה, אני מניח שאלו חילוקי דעות כלשהם. One מאבדים כרגע שחקן רציני (הוא פשוט מבין את המשחק בצורה מדהימה ומאוד יצירתי, פרשן ואיש כדורגל תותח גם בלי האקסטרה נתונים וכלאה) שהיה הפלוס הגדול שלהם על מקומות אחרים וכעת נושא הדגל האיכותי הוא עמית לוינטל שאני מקווה שנשמע אותו יותר. הקהל כבר עייף מאבי נמני. אם ידברו איתי כדי להחליף אותו אני אגיד לכם - סתם. יש שדרים כמו נדב יעקובי מערוץ 5 שאתה מרגיש את הידע שלהם בכדורגל ושהם יכולים להחזיק שידור גדול לבד גם מבחינת לא רק ‘לתאר’ את מה שקורה על המגרש. רז אמיר הוא לדעתי כזה.

השאלה אם “איכות” זה פרמטר שמתייחסים אליו בוואן כמשהו שישנה את הרייטינג כן או לא, או אם ההעסקה שלו שווה את זה כלכלית. מבחינתי כמובן שבאסה, השאלה אם יש טעם.

אין דברים כאלו . באמת. רק בישראל הפרשן הכי איכותי לא ישדר יותר בעוד שפרשנים כמו אבי נימני ישארו עד יום מותם בתור פרשנים.

זה כל כך מטומטם.

לא אכפת לי הסיבה .

בסוף הבעיה היא שהרייטינג פחות נמדד לפי שדר.
זה לא שמישהו מאיתנו יחכה כל היום למשחק מסוים ואז יוותר עליו רק כי אבי נימני משדר.

זה גם לא שספורט 5 יכולים להציע לנו שידור טוב יותר למשחק, הרי אין להם את זכויות השידור. זה חא משנה אם כל השדרים הטובים יהיו שם, אנחנו עדיין ״כלואים״ בone.

פה הבעיה, שאין באמת תחרות בין ערוצי הספורט על הקהל, מה שלא מעודד את הערוץ להשתפר.

אני פחות בקיא אבל מי מכם שיותר קרוב לנושא אשמח לשמוע הצעות לפתרונות.

אבי נימני, למה אני חייב לסבול את החרא הזה?

תחפש את הכפתור הזה בשלט
image

או תחפש סטרים

אני אתמול ראיתי בזה