סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

לא ראיתי בעצמי אבל כבר המליצו לי עליה… ממה שהבנתי גם לא אומרים לך (בתור מתמודד) כשנשארת אחרון, זה נכון? זה מיינד פאק רציני אם זה ככה ונשמע לי מעניין מאוד

אחת לכמה ימים עושים למתמודדים בדיקות רפואיות (ואם מישהו בסכנת חיים מוציאים אותו מהמשחק). האחרון שנשאר נשאר יום אחד יותר מהאחרון שפרש ואז באים לעשות בדיקה רפואית ואז באיזה שלב מישהו מבני משפחתו מתגנב ומאחוריו ומפתיע אותו. מה שממש מגניב זה שהמתמודדים לא יודעים כלום על מצבם של המתחרים ולא יודעים כמה זמן זה ייקח.

איפה ניתן לצפות?

אני לא כל כך מבין בזה אבל מצאתי את זה באתר שנקרא theflixer

בגדול? המחיר של דיסני הוא 40 שקל לחודש בארץ או 400 שקל שנתי. בימים שלפני ההשקה הם יצאו עם מבצע של 320 לשנה הראשונה. אני ועוד הרבה נפלנו בפח הזה.

ברגע שתיגמר השנה, אם הרמה של האפליקציה ההודית לא תשתפר משמעותית (כלומר תאפשר לי לראות תכנים באיכות 4k בלי תקיעות), אני לא אמשיך לשנה נוספת. אם היא תשתפר אז לא באמת יהיה לי אכפת לשלם 33 שקל לחודש בשביל הנוחות. הבעיה היא שכרגע גם זה אין לי.

Michael Yochpaz בקבוצת דיסני פלוס ישראל:

ראיתי כתבה שכתוב בה את המחירים של מנויי Disney+ במדינות EMEA השונות (מדינות שמתחברות לשירות זהה לשלנו שמבוסס על Hotstar) וחשבתי לעשות השוואה קטנה בין כל המדינות כדי לראות כמה מנוי עולה במדינות אחרות.
אלה התוצאות, תעשו עם המידע הזה מה שאתם רוצים :man_shrugging:
בצד שמאל המדינה והמחיר במטבע שבו המנוי נמכר שם, ובצד ימין המחיר לאחר המרה לשקלים.

הכתבה שממנה נלקחו הנתונים:
https://variety.com/…/disney-plus-launch-dates-pricing…/

כמובן גם שאנחנו משלמים את המחיר הכי יקר בעולם :slight_smile:

הופה דדפול וולברין בצד אחד ומהצד השני הנרי קאוויל חוזר בתור סופרמן. אולי אפשר להרגיש סוף סוף טיפה הייפ …

הייפ? על מה בדיוק?

היקום של DC זה כישלון שלא מפסיק לנסות לבנות דברים מחדש על גבי החורבות של אמצע העשור הקודם. שום דבר טוב לא יצא מהם עד שהם לא יחליטו על ריסטרט רציני, ריקאסט לכל הדמויות שלהם ובנייה של יקום מסודר עם תוכנית של שנים קדימה.

אני מת על הנרי קאוויל sue me :wink:

שכחת את טרילוגיית באטמן והג׳וקר,סרטים יותר טובים מכל סרט שמארוול הוציאו אי פעם.

הכישלון של dc נובע בין היתר מזה, שגם מארוול איבדה את הטאץ שלה וכל הפייז שאחרי endgame אני חושב שזה לא יחשב שערוריה מצידי אם אני יסכם את זה בתור אכזבה. גם עכשיו הם לא מצליחים להדביק את מארוול. זה אחת הסיבות שאני מסכים בכללי עם טל. אבל הנרי קאוויל זה הייפ בשבילי גם אם הוא יתן פרסומת לדגנים וחלב :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

א. הטרילוגיה של נולאן היא לא חלק מהיקום של DC. זה יקום שהתחיל עם איש הפלדה ב2013 והמשיך להסריח את מסכי הקולנוע במשך שנים עד שהם התייאשו ממנו, התחילו להוציא סרטי סטנד-אלון, בנו על סופט ריבוט, ועכשיו כנראה חוזרים בהם וממשיכים איתו.

ב. אינפיניטי וור ואנדגיים לא נופלים מהטרילוגיה של נולאן. מדובר בשתי יצירות מופת, שלנסות להשוות ביניהן זה כמו לנסות להשוות בין מסי הסקורר של 2012 למסי הפליימייקר של 2018. נטו עניין של טעם אישי.

ג. הג’וקר לעומת זאת הוא כמו רונאלדו. למה לדחוף אותו לדיון הזה? הוא ממש נחמד, אבל לנסות להשוות אותו לסרטים המדהימים האלה עושה עוול לכולם.

משה, אני לא חושב שיש מישהו שיחלוק על זה שהנרי קאביל הוא אחד השחקנים המובילים היום בהוליווד. אני אפילו ממש מקווה שהוא יזכה במירוץ ל007 הבא. ככ שונה מקרייג, אבל ככ מתאים לו. לדעתי איש הפלדה היה סרט לא רע (הרבה טעויות, אבל בסיס טוב) אבל ההמשכים שלו היו קטסטרופה, וכתיבת הדמות הייתה ככ מבישה, שאני באמת לא יודע איך DC יכולים לתקן את זה. מאז יצאו גם ככ הרבה סרטים בודדים שסותרים אחד את השני, ולאסוף את כל החרא הזה כדי להשתמש בו כבסיס ליקום קולנועי נשמע לי כמו כרוניקה של מוות ידוע מראש.

בנוגע לפייס IV של מארוול, אני חייב להגיד שאני לא מבין על מה כל המהומה. נכון, עוד לא ראיתי She Hulk או Mrs Marvel, ולפי מה שהבנתי לא מצפה לי תענוג גדול - אבל הציפייה להמשיך ברמת האינטנסיביות של פייס III היא לא מציאותית. אחרי אנדגיים הנוקמים התפרקו, רוב הקאסט שרץ איתנו עשור איננו, וחזרנו פתאום לפייס I, רק שבניגוד ללפני 15 שנה אנחנו באים עם ציפיות. בפייס הנוכחי קיבלנו כמה חומרים מעולים כגון: וונדוויז’ן, שאנג צ’י, לוקי, מון נייט, סטריינג’ 2 וספיידרמן. אפילו הוקאיי הייתה מצוינת ותור היה סרט מהנה.

אז נכון, שפייס IV מלא בככ הרבה תוכן, שהמחסור באיוונט גדול כמו הנוקמים הראשון מרגיש חסר, כמו גם קו עלילה שאנשים משוועים לו אל המגה איוונט הבא. ונכון שקיבלנו כמה תכנים ברמה נמוכה כגון: בלאק ווידו, הנצחיים, פלקון וחייל החורף (וכנראה גם שתי הסדרות שעוד לא ראיתי). לכן אני לא טוען שהפייס הנוכחי מושלם, ואפילו לא טוען שהוא ברמה של פייס III, אבל אנשים צריכים to chill a little. גם בפייסים קודמים היו נפילות עם סרטים כמו תור או העולם האפל, סרטים אוברייטד כמו הפנתר השחור, או סרטים שלא עמדו בציפיות של הסרט הקודם כמו גארדיאנס 2. פשוט אנשים שוכחים מזה כי נוסטלגיה זה כלי מאוד חזק.

קיצר הנקודה שלי היא שצריך להגיע מראש עם ציפיות מותאמות, כי אנחנו רחוקים עוד 4 שנים ו20 סרטים וסדרות מסיקרט וורס. אנחנו נקבל עד אז עוד נפילות, אבל גם יהיו הרבה דברים טובים לצפות להם. אם אתה מרגיש שחסר לך הייפ, אז הגענו סוף סוף לשלב שהוא אמור להתחיל להיבנות - יצא טריילר לקואנטומאניה. הפסקתי לראות טריילרים כבר לפני 6 שנים, אבל אני מניח שרואים שם סוף סוף את קאנג ושלאט לאט נתחיל להיכנס למסלול של סיקרט וורס.

שמע טל, לקרוא את זה היה קצת כמו לקרוא את הסקירות הרפואיות המפורטות של נדב על פציעות וכדו’:
נשמע סופר מעניין, מפורט, מנומק ומקצועי, אני כנראה מסכים כמעט עם הכול, רק חבל שאני לא מבין בערך 50% ממה שכתוב…

וואלה אני לא חושב שהבעייתיות היא השוואתית. אני לא מצפה ממארוול לעמוד בסטנדרט של פייס 3, אני מצפה מהם לעמוד ביכולת לכתוב דמויות וסיפורחם אפילו ברמה של פייס 1. היה כל כך הרבה פוטנציאל מפוספס בדמויות של פייס 4 שזה מאכזב.

וונדה וויז’ן- התחיל מדהים בלי תכלס בסוף. יצאנו עם יותר שאלות מתשובות, ובכללי לצייר את וונדה כגיבורה אחרי מה שקרה שם זה גם ביזארי,אבל מילא. לפחות פה בנו התפתחות אמיתי לדמויות אז זה מהפרויקטים הבודדים שבאמת אהבתי.

פלקון ובאקי- חרא צרוף מלא pc וקרינג’ היסטרי. אני מודע לכך שהם התבססו על קומיקסים שעוסקים בגזענות כלפיי האפרו אמריקאיים בתקופות חשוכות יותר של ארה"ב, ועדיין הכל עשוי שם רע, שלא לדבר על כך שאין התפתחות אמיתית לדמויות, אפילו אם נתנו לפלקון חליפה חדשה. כמובן שגם פה, יותר שאלות מתשובות. הפרוייקט השנוא עליי.

לוקי- לזכותם יאמר שהם לקחו על עצמם להסביר המון קונספטים להמשך הפייס, אבל היא הייתה די משעממת, ומלאה בפרדוקסים. בכללי קצת קשה לי עם הסירוס שהדמות של לוקי עוברת.

What if- שניים שלושה פרקים מעניינים, היתר דיי משעמים, או סתם חסרי תכלס.

הוקאיי- מהפרויקטים היותר סבירים של פייס 4, בעיקר כי לא היה להם מקום להסתבך ושמרו על קונספט פשוט של סיפור המשך ובניית אוריג’ן. עדיין יותר שאלות מתשובות עם ערימות של קצוות פתוחים, ודמות אחת שסתם דחפו ודאי הרסו בתהליך.

מיס מארוול- teen drama. דיי משעמם, אבל אולי אני לא קהל היעד. אהבתי את הליהוק של קמאלה, אימאן ווילאני נראית כאילו היא באמת אוהבת את זה.

שי האלק- הפסקתי באמצע. זה חרא בכל אספקט. קרינג’, חרא כתיבה, בניית דמויות, התחלה אמצע וסוף. אני הסתפקתי ב brakedowns לרוב וזה בכנות רק הוריד לי ממארוול.

בלקווידוו- סרט בינוני שהרס דמות מטורפת כמו טסקמאסטר. אולי אם היה נעשה בטיימינג אחר היה מקבל יותר נקודות, ועדיין, לקחו רעיון מעולה, והביצוע היה בינוני מאוד.

שאנג צ’י- דוגמא לאוריג’ן שלא היה עומד בסטנדרט של פייס 1. אומנם הסצינות אקשן היו לא רעות, אבל גם שם הכתיבה ובניית הדמויות הייתה משעממת ולא ממומשת בשום אספקט. אפילו מי שטוען שיש פה ייצוג, זה לא מדבר באמת על החיים של הסינים- אמריקאים כמו שזה נותן מבט ל"סין הקסומה". נועד בגדול לנשק לסינים את התחת.

איטרנלס- אני בכנות גם לא סגור על הקטע של הקומיקס. אני מבין מי כל הדמויות, אבל מה לעזאזל העלילה בו. הסרט מפוזר, אני לא מבין מה המטרה שלו, וזה זורק עוד קונספטים חדשים על כל הקונספטים הקודמים והוא מוסיף לחוסר הקוהרנטיות בעולם שהם בונים.

ספיידרמן- רובו מעולה, לגבי הסוף אני אימביוולנטי. מצד אחד אני שמח שיש לפעולות מחיר, ויש עוד עומק לדמות של ספיידרמן, מנגד, זה נראה כמו דרך להכניס אותו למעגל של סופט ריבוט כי נגמרו הכיוונים איתו.

סטריינג’- אני מת על סם ריימי, אני אוהב את זה שהוא ניסה לתת לסרט כיוונים חדשים, אבל נראה שהוא עצמו לא ראה את וונדה וויז’ן- והוא לא יודע מה הסטטוס או מי זאת בכלל וונדה. הפעם אני גם לא אהבתי את הליהוק שקיבלנו לאמריקה צ’אבס שפשוט לא סבלתי אותה, ויש יותר מידי חוסר עקביות ובלבול בכל הסרט ולאיפה הולכים מפה.

תור- סרט מהנה טל? באמת? הייתי אומר שכל אחד זכאי לדעתו (וזה נכון), אבל זה היה אחד הסרטים הגרועים שיצאו למארוול. עזוב שהם נכנסו למקום בו תור צריך כל סרט למצוא את עצמו מחדש, אבל מה הסיפור עם ולקרי? וכמובן שאפשר לכתוב טקסט וסיפור מבלי לרדד אותו לכדי בדיחה מטומטמת כל פעם. זה סרט שנפל עליו גם הרבה משקל, והציפיות ממנו היו גבוהות כי מדובר על דמויות שכבר מבוססות בעולם הזה, ולא הצליחו לייצר סיפור טוב, ויצא שמי שבוזבז פה היה נבל עם סיפור מ-ר-ת-ק עם אולי השחקן הכי טוב שיש להוליווד להציע, וזה בוזבז כי טאיקה ואייטיטי לא יכול להיגמל מהבדיחות של עצמו. יצאתי מהסרט הזה פשוט מתוסכל.

וורוולף- פשוט, כתוב טוב, עריכה יפה פלוס תוספת של יצירתיות. נהניתי.

מארוול מאבדים כיוון, ואני כבר לא יודע אם הם יכולים לפתוח את עצמם לקו מחשבה אחר. נראה שיש להם פורמולה שפשוט נהנית יותר ויותר רדודה.

giphy (8)

ספיידרמן בעיני זה היוצא מן הכלל מאשר הכלל והוא בכלל אם אני לא טועה ברובו סרט שנעשה בשיתוף עם סוני.

אני לא אומר שהכל היה גרוע. אבל הרוב יצא משהו שלא יזכרו אותו יותר מידי. אני מנסה להתאפק כי הרוב הביקורת שלי נובעת מהwoke ששולט ברוב מה שיוצא משם היום. הנקודה שלי שהכישלון של dc לפחות בחלקו נובע מזה שלמרות שמארוול לא מצליחה לרוב להוציא משהו יוצא דופן היום dc מצליחים להיות יותר גרועים מהם…

זו אחת הדוגמאות שלי לביקורת קצת מוזרה. הסוף אולי הרגיש מוזר, אבל לקווין פייגי הייתה תוכנית. זה נסגר כאילו וונדה גיבור, אבל האפטר קרדיט רמז לנו למשהו אחר, וקיבלנו המשך ישיר בסטריינג’ 2. אגב, אם גם הסיום לא היה בשמיים (והביקורת שלי היא בכלל על פייק קוויקסילבר. למה זה היה טוב החרא הזה?), אז בסך הכל הסדרה הייתה מאוד איכותית.

מסכים. הדבר היחיד שהם עשו עם הסדרה המזעזעת הזאת זה לפתח הייט ענק של כל הפאנדום כלפי סאם ווילסון וכלפי היותו קפטן אמריקה החדש.

אני אומר שראיתי את כל הסדרות בבינג’, ולא שבוע שבוע, אז אולי מפה ההבדל - אבל לוקי הייתה מעולה, סוחפת ובדיוק מה שהיינו צריכים כדי להציג את המולטיוורס.

פרקים 3-5 ופרקים 8-9 היו מעולים בעיניי. אבל בסהכ הסדרה באה להציג קונספט, אז גם פרקים 1-2 ו6-7 שהיו נסבלים זה לא ככ נורא.

בעיניי היא הייתה הרבה יותר מסבירה. היא הייתה כיפית לכל אורכה, ומהחלק שילנה מצטרפת היה אפילו יותר טוב. אם הדמות שאתה טוען שהרסו היא קינגפין, אז אני לא מבין על מה המהומה. גם הוא, כמו כולם, עבר 5 שנים בעולם של סנאפ ואז בליפ ואנחנו לא יודעים מה קרה לו שם.

לא ראיתי - חברה שלי דווקא אהבה. אז אין לי מושג אם אוהב.

לא ראיתי עדיין. אני קצת במרתון Assassin’s Creed וגם היא כמו הקודמת נשמעות לא מספיק טובות כדי שאעצור באמצע. מבטיח לעדכן אחרי הצפייה.

חברה שלי הצטרפה לMCU לפני פחות משנה. היא ראתה את בלאק ווידו ממש אחרי סיביל וור, ונהנתה מהסרט. אני גם לא אהבתי, ואני חושב שהטיימינג פה היה אקוטי. לא עושים דברים כדי להקשיב למעריצים אם זה לא מסתדר טוב עם שאר היקום.

רוב האנשים שיצא לי לדבר איתם שותפים להרגשה שלי שזה אוריג’ין טופ 3 של מארוול. גם בלאק פנתר עושה כל מה שאמרת פה, אבל עם אקשן גרוע ואנשים עדיין עפו עליו.

מעבר לעובדה שהיו צריכים לעשות סדרה ולא סרט - הבמאית היא פשוט פושעת, באמת. התעסקה ככ הרבה בדייורסיטי שהזניחה את כל מה שחשוב בסרט, וקיבלנו שני שלישים של קרינג’ מרוח מצד אחד שלא מסביר כלום ומדלג על דברים מצד שני. השליש האחרון לטעמי היה די טוב עם נופים מטורפים, CGI מצויין ואחד הקרבות הכי טובים בתולדות הMCU.

תראה, לדעתי יש שתי סיבות לסוף הזה. הראשונה היא החשש של מארוול מעוד תעלול של סוני, שאחרי FFH ניסו לעשוק את מארוול, רק כי האחרונים השאירו סוף עם קליפהאנגר. הם רצו לתת לעצמם אפשרות לא להחזיר את ספיידרמן לעולם מבלי שזה יפריע לעלילה של היקום. השנייה היא העובדה שאנשים לא הפסיקו להתלונן שבכל הסרטים ספיידרמן לא עצמאי, אלא מלווה בדמות של מבוגר (טוני, ניק, סטיבן) והם רצו שהסרטים הבאים של ספיידרמן ישאירו אותו מנותק משאר היקום ויוכלו להתמקד בו ובתהליך ההתבגרות שלו.

לא מת על סם ריימי, ולדעתי אם כבר סרט אימה אז לכו יותר רחוק. אבל הרבה דברים עבדו מצויין בסרט. אני מסכים שהוא לא מושלם, ואחת הטעויות של מארוול הייתה טו מאץ’ קידום לסרט. הם גרמו לנו לחשוב שנפגוש את סטריינג’ סופרים של מה אם, הם עשו באז על האילומינטי ובסופו של דבר מה שקיבלנו זה משהו שאנשים לא ציפו לו - וונדה כווילן, וכדמות הכי משמעותית בסרט. אני חושב שהפיתוח שלה היה דווקא מאוד הגיוני אחרי וונדוויז’ן, והיא הייתה החלק אולי הכי טוב בסרט.

תראה, הסרט הזה נפל בדיוק לפינה של גארדיאנס 2. הוא ניסה לקחת את הסרט הקודם ולהקצין אותו. אין ספק שהתוצר פחות טוב מהסרט שלפניו, אבל בסך הכל היה לי כיף. הטענות על תור שמחפש את עצמו קצת מוזרות כי ראינו את התהליך שהוא עבר מאז סוף ראגנרוק, דרך אינפיניטי ווא ועד אנדגיים. זה לא תלוש. בכל אופן הוא הרבה יותר טוב מתור 1-2, אז קצת לא ברור לי למה אנשים ככ שונאים את הסרט.

עוד לא ראיתי. טוב לשמוע.

הפקה מלאה של מארוול, ושליטה מוחלטת של קווין פייגי. אמי פסקל בעיקר ישבה בצד וניסתה ללמוד מה פייגי עושה כדי לשפכל את זה ואז הביאה לנו את ונום 2…

@Aimarito אני מבין שעל מון נייט אין לך טענות לפחות?

זה עדיין יותר יוצא מן הכלל מאשר הכלל.

גם אתה חושב שהסרטים של הסופר הירוז הותיקים כמו תור ודר סטרינג (שלא ראיתי אז אין לי מושג) זה סרטים טובים אני יותר מתכון לדמויות היותר חדשות או הפחות מוכרות . תור וסטרינג זה לא כל כך חוכמה להפיק מהם שובר קופות… בכל השאר בוא נגיד שאין פה משהו שיבחר לקלאסיקה של הסגנון.

@Bblanko יוצא לפ"ת עם לפיד בוער בשביל לעשות בי שפטים שאני שם את שתי המילים ביחד…

צריך להבין שהפרנצ’ייז הזה לא מסוגל לייצר אנדגיימז כל שנה-שנתיים. הרעיון הוא במקום לייצר הרבה סרטים בינוניים כמו שDC עושים - לייצר יקום שבו אחרי הרבה סרטים שנעים בין טובים מאוד (חייל החורף, השיבה הביתה, איירון מן) לגרועים (תור, העולם האפל, קפטן מארוול) אפשר להביא משהו כמו אינפיניטי וור שהוא הסרט עם אחת ההתחלות הכי טובות שיצא לי לראות לסרט, והסיום הכי שהוליווד הצליחה לייצר.

זו הסיבה שאני לא שופט את פייס IV כרגע. אני אשפוט אותו בהמשך כשאני אראה איך הכל משתלב לכיוון של שושלת קאנג וסיקרט וורס. אם אני אגלה שכל מה שהלך בפייס הנוכחי משרת טוב את המטרה הגדולה - אז הפייס יהיה מוצלח. אם לא - אז אני אצטרף אליכם.

אין סתירה בין מה שאתה כותב למה שכתבתי . הנקודה שלי היתה שdc לא ניצלה את ההזדמנות הזאת של זה שהם הורידו את הרגל מהגז בשביל להדביק את הפער, אז אם לא היום, מתי הם ידביקו?. וזה לא שאין לDC חומרים לסרטים אהובים או חסר לה דמויות אהובות.

לעזאזל, סתכל כמה זמן לקח להם להחזיר את קאוויל לתפקיד ואיך הם מתיחסים לסופרמן. כל מי שטיפה עוקב יודע שזה מה שהמעריצים פשוט התחננו שיגיע כבר וממזמן. כאילו יש להם פאקינג באטמן וסופרמן מה צריך יותר מזה? ויש להם יותר מזה.

DC היו צריכים מזמן לעשות תוכנית רב שנתית, לקבוע עלילת מאקרו ולהתחיל לקדם אותם. עכשיו הם תקועים עם מלא שחקנים שאת חלקם הם לא רוצים, ואת חלקם הם לא צריכים ועם מלא סרטים גרועים.

אחרי האיחוד של WB עם דיסקאברי עשו שם שינויים מבניים, סוגרים את DC movies ופותחים DC Studios. אני עדיין לא אופטימי.