סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

טוב זה רישמי קאוויל Warhammer 40K here we go!

image

יש בנטפליקס סדרת דוקו חדשה על ברני מיידוף.
מטורף, ממליץ לכולם.

אחרי חזרה מהירה ורענון הזכרון של שובר שורות החילותי לראות את Better call saul.

הדרך המהירה להתאהב בסדרה - בשבילי - היא שחקן על המחזיק את הסדרה. היו ימים שהייתי רואה את ארגנטינה המחורבנת בכל הורסיות שאנסו את מסי רק כדי לראות קסם ממנו וידעת שזה יבוא פעם במשחק לפחות. כך גם בבארסה בעונות של מאמנים חסרי הבנה.

בוב אודנקירק הוא כל כך טוב, שהדרמה כרגע בצד בשבילי. כל סצנה איתו היא תענוג. איכשהו בסדרה גדולה תמיד יהיה כוכב או שניים שכל סצנה תדביק אותי למסך. ואני רק בפרק 3 עונה ראשונה.

נ.ב. התחכום של זוויות הצילום כל כך השתפר ב 10-15 שנים אחרונות שזה מדהים. פשוט אומנות בפני עצמה של הבימוי.

זה די מדהים מה שובר שורות הצליחה לעשות בשביל שחקן קומי מדשדש ולא כל כך צעיר כמו אודנקירק. היו לו תפקידים דרמטיים משמעותיים לפני? הסיפור עם קראנסטון דומה אבל אני חושב שהוא היה שם הרבה יותר מוכר לפני זה, אולי אני טועה.

בשובר שורות כל השחקנים היו בול ונתנו משחק אדיר. מלבד קראנסטון, כולם היו די אלמוניים.
זה לא רק אודנקירק, גם השחקנים שגילמו את ג’סי, גאס, טוקו, מייק, סקיילר, האנק - כולם היו מעולים.
גם שחקנים בתפקידי משנה - הקטור סלמאנקה ענק, שני חברים האהבלים של ג’סי, החברה שלו ג’יין, הזונה שלפעמים עושה טובה לג’סי - כולם היו מעולים ומשכנעים.
אין, זאת סדרה למופת, מבחינתי הכי טובה שראיתי אי פעם.

ההקפצה של דיון המשחקים גרמה לי לחשוב על ההודעה הבאה…
האחרונים מבינינו / the last of us - מישהו רואה? דעתכם?
לא שיחקתי במשחק. לא שמעתי על הסדרה, עד שקיבלתי שלוש המלצות בלתי תלויות עליה בטווח של 48 שעות, וזה היה מספיק מסקרן כדי לתת לה צ’אנס. אני חושב שהיא נחמדה בינתיים, אבל לא ברור לי מאיפה ההייפ העצום (שמתבטא למשל בביקורת מתגלגלת בעין הדג). אולי מהמשחק (הבנתי שהוא היה מאוד מוצלח ופורץ דרך או משהו כזה). מצד שני, אני גם לא מבין את פשר ההייפ של משחקי הכס החל מעונה 2 (עונה 1 שם זה באמת מאסטרפיס).

ראיתי פרק אחד ולא חשבתי להמשיך…
אני מניח שזה מתכתב עם העובדה שגם אני לא שיחקתי את המשחק (שכל העולם ואחותי (מילולית היא שיחקה בו) המליצו לי עליו)

אגב אני מרגיש די כמוך לגבי משחקי הכס.

שיחקתי רק בחלק קטן מהמשחק הראשון (כן, אני יודע, הפסד שלי. זה מה יש. קשה לי עם משחקים שדורשים מעבר למינימום חשיבה, אחרי יום עבודה), ובעצם בהקבלה לסדרה - עד סוף הפרק השני.

ככה שלא באתי עם יותר מידי ציפיות שנובעות מניסיון אישי במשחק/ים, או עם אנטי כי בלה ראמזי לא דומה לאלי מהמשחק.

מהסדרה עצמה אני מרוצה. מאוד מאוד מרוצה. רואים שקרייג מזין (שיצר גם את “צ’רנוביל”) אחראי על הסדרה הזו, ובינתיים אני רק מקווה שימשיכו ככה.

נ.ב. רון סוונסון המלך.

אני לא חושב שזו הסידרה הכי טובה בהיסטוריה יש איתי בעיה? שהפאנבויס של סוני צודקים בזה?

ראיתי שתי פרקים והיה מאוד נחמד. פדרו פסקל מלבד היותו בלתי נסבל במציאות הוא שחקן מעולה.

תהרוג אותי לא מבין את הביקורת שלהם עליה (מעריצים) אני אוהב אותה עוד מכמה פרקים של משחקי הכס איתה.

הביקורות נובעות, בטח אלו שעלו עוד לפני ששודר פרק אחד, אך ורק מזה שהיא ואלי המשחקית לא דומות במראה. זהו.

לדעתי היא סבבה לגמרי, במיוחד בפרק 4, אבל מצד שני - אין לי השוואה לפורמט האחר, אז לא יודע אם יש סיבות לתלונות, במידה ויש היכרות עם אלי מהמשחקים.

שיחקתי במשחק הראשון. זה נכון שהיא משחקת שונה מאלי המקורית אבל זה לא אמור להיות חיקוי של מאה אחוז… וגם זה יותר טענות שצריך לבוא לבימאי ולא לשחקנית.

לא רק לבמאי.

אני מבין שיש הרבה דברים שהם העתק הדבק מהמשחק, והרבה דברים שונים. שזה הגיוני לגמרי, גם כי מה הטעם לראות את אותו דבר בדיוק שכבר ראית, וגם כי מדובר ב-2 מדיומים שונים שלא בהכרח עובדים אותו דבר בהכל.

שינויים צריכים לקרות, וזה בסדר גמור. לא יודע איך אלי במשחקים, החל מנקודת העלילה של סוף פרק 2, אבל בסדרה עצמה? בלה ראמזי, מבחינתי, מגלמת את התפקיד בסדר גמור.

וחשבתי שאני הדפוק. לא מוצא עניין בחרא הטהור הזה. ברצינות. ונתתי צ’אנס עד איזה עונה 3 או 4. בזבוז זמן שלא יחזור…

צפו לעצמכם 8 דקות ותצפו

אין על ביל… פשוט קומיקאי מחונן בעיני.

יש לי כמה תהיות לגבי Better call saul, כל מי שלא ראה וחפץ להמנע מספוילרים (נכלל גם מי שלא ראה את שובר שורות - למהדרין) מוזמן לעבור הלאה ולא להציץ.

אזהרת ספוילרים

סיימתי את העונה השניה של סמוך על סול. באמת סדרה מיוחדת כמו שוינס גליגן יודע.

מחד, היא פחות דרמת מתח כמו שובר שורות, גם אין לה את קאדר השחקנים האיכותי שהיה לשובר שורות. עם זאת, היא יותר רגועה ואפשר להתענג מכל סצנה מבלי לחכות לסצנה הבאה שתגלה מה קורה ולמה.

שני דברים אני תמה, ראשית, אם אתה עושה פריקוול לשובר שורות מה הקטע אם זה סיפור שאינו קושר אותנו לתחילת הפרשה בשובר שורות? כלומר, כן, יש שתי דמויות מרכזיות (מייק וסול) ועוד שניים שלושה חבר’ה משובר שורות (ויקטור סלמנקה וצמד המחסלים שלו) אבל אין באמת קשר מעבר לפרצוף. כמו כן, גם אם תשכנעו אותי שבסוף (=סוף עונה 6, בסיום הסדרה) אני אבין את הקשר זה מאוחר מדי לחבר את הכל בשניה האחרונה. יש לי מחסור רציני בבניה של הסדרה שקיוותי וצפיתי שתהיה הבסיס של שובר שורות, היא לא, למרות שהיא מיוחדת בדרכה.

שנית, אני מסיים עונה שניה ושני הסיפורים המרכזיים התנתקו גם מהקשר הדרדלה שהיה להם בעונה הראשונה. מייק מתנהל מול המאפיה של סלמנקה יחד עם ההתעסקות עם נכדתו וכלתו, וסול/ג’ימי עסוק בבניית/הרס הקריירה שלו/של אחיו. אבל שני סיפורים שממש אבל ממש לא קשורים האחד לרעהו.

האם זה נכון? אני קורא סדרה מהודקת. יש סיפור אחד המחזיק מלא תתי סיפורים ולכל תת סיפור יש את אפקט הפרפר המשפיע על כל התמונה או על חלקה הגדולה. פה נראה לנו שני סיפורים שפשוט מדלגים מסיפור למשנהו ללא כל קשר, זה לא מצליח להתהדק.

בשבילי - זה פחות מוצלח מהפן של סדרה מהודקת.

כמובן שאמשיך לצפות כי חסר איכות בדור הנטפליקס, וזו פנינה בים.

אל תדאג, יהיה קשר לאיך סול הפך לסול של שובר שורות.
זה לא יקרה בבום, זה נבנה לאט לאט כמו שוינס גיליגאן יודע.
יהיו גם עוד דמויות משובר שורות ,לא רק מייק.

אני מוצא לעצמי יותר מפנינה אחת בים של נטפליקס. יש לי גם אפלTV שלא אכפת לי לשלם 20 שח כדי לראות משהו פעם ב, וגם סלקוםTV ששם אני רואה סדרות ישנות איכותיות לפעמים.
התחלתי לראות ילוסטון עכשיו.

אז Slow Horses.

תודה לי אחר כך.

אני כבר ראיתי, זה מעולה.
גם severance אהבתי.

2 סדרות מעולות, כל אחת בז’אנר שלה.

באחת אדם סקוט עושה מהפך (מבחינתי לפחות), מגילום דמויות גדולות בקומדיות, למה שהלך שם לעזאזל ב"ניתוק". בשנייה - גארי אולדמן מוכיח, בפעם ה-38488555, כמה הוא ענק.